Dietetycy to też Medycy

Komentarze

#13

Dietetyk to zawód związany z głównie z naukami medycznymi, w praktyce zawodowej zajmujemy się pacjentami (osoby z problemi zdrowotnymi). Przeniesienie do nauk rolniczych ( z którymi w praktyce nie mamy dużo wspólnego) utrudni prawidłową edukację przyszłych dietetyków i negatywnie wpłynie na całą grupę zawodową.

Dominika Pokrywka (Szczecin, 2018-08-24)

#18

Nie zgadzam się z zakładanymi zmianami!

Marcelina Karbowiak (Warszawa, 2018-08-24)

#24

Dietetyka nie ma nic wspolnego z rolnictwem, a wszystko z medycyna. Aby byc dobrym dietetykiem, trzeba najpierw poznac podstawy anatomii, fizjologii, biochemii, patofizjologii i innych przedmiotow, ktore nie maja nic wspolnego z rolnictwem. Dietetyk powinien byc zarejestrowanym zawodem medycznym, jak w wiekszosci panstw europejskich i nie tylko!

Angelika Mantur-Vierendeel (Mielnik, 2018-08-24)

#25

jestem dietetykiem, a ten pomysl to absurd!!!!!

magdalena kartasinska (ozorkow, 2018-08-24)

#32

Dietetyk powinien byc traktowany jako czesc zespolu leczacego,powinien posiadac wiedze z zakresu fizjologii, chemii, immunologi i innych przedmiotow z zakresu nauk medycznych. W krajach wysokorozwinietych dietetyka jest nauka medyczna, powinnismy pojsc tym sladem, a nie cofac sie do przeszlosci.

Daria Mazur (Pustkow, 2018-08-24)

#39

Skończyłam studia na uczelni medycznej i nie mam wątpliwości, że dietetyk jest zawodem medycznym. Odpowiednie żywienie powinno być podstawą profilaktyki oraz powinno wspomagać leczenie wielu jednostek chorobowych.

Aleksandra Miłkowska (Wrocław , 2018-08-24)

#44

Jako przedstawiciel zawodu dietetyka nauczanego obecnie na uczelniach zarówno medycznych jak i rolniczych, uważam, że terapia żywieniowa jest jednym z fundamentów profilaktyki zdrowotnej nie zależnie czy naukę pobiera się na uczelni rolniczej czy medycznej, dietetyka to jeden wspólny segment, nierozwiązalnie związany z medycyną.

Paweł Bialik (Kraków, 2018-08-24)

#51

Jestem czynnie pracującym dietetykiem i podpisanie zawodu dietetyka pod zawód rolniczy nie ma się do stosowanych w dietetyce praktykt ze sfery medycznej. Przez dietoteriapie wspieramy osoby - ludzi, nie zwierzęta.

Marzena Cichosz (Bytów, 2018-08-24)

#70

Joanna Staniszewska

Joan Staniszewska (pock, 2018-08-24)

#72

Dietetyk jest nieodłączną częścią służby zdrowia, a kwalifikowanie jego statutu do nauk rolniczych jest krzywdzącym ogarniczeniem.

Przemysław Mijal (KRAKÓW, 2018-08-24)

#76

Nie godzę się, aby zawód dietetyka został sprowadzony do klasyfikacji zawodów rolniczych. Dietetycy dbają o zdrowie ludzi, pomagają, aby organizm funkcjonował dobrze, nie ma to nic wspólnego z zawodem rolniczym.

Julia Turek (Częstochowa, 2018-08-24)

#81

Zgadzam się z treścią petycji.

Katarzyna Dąbrowska (Kraków, 2018-08-24)

#89

Jestem absolwentką kierunku dietetyka na uczelni medycznej. Cytuję fragment z suplementu do dyplomu:
"Dietetyka jest interdyscyplinarną dziedziną wiedzy i mieści się w obszarze nauk medycznych. Kierunek Dietetyka wykazuje ścisłe powiązanie z kierunkami kształcenia, takimi jak: kierunek lekarski i zdrowie publiczne, z którymi łączy je zarówno program nauczania, jak i sylwetka absolwenta (...). Zasadniczym celem kształcenia na kierunku Dietetyka, który BEZPOŚREDNIO podkreśla związek z obszarem nauk medycznych jest współodpowiedzialność za zdrowie zarówno indywidualnego pacjenta jak i grup ludności (...)."
Zatem skąd pomysł o zmianie klasyfikacji tego zawodu...?

Aleksandra Grzeszczyk (Grójec, 2018-08-24)

#100

Poniewaz jestem poczatkujacym dietetykiem i nie widze swojej przyszłej pracy jako pomoc w hodowlach, a pomoc ludziom, zdrowym i z jednostkami chorobowymi. Po to zaczelam kształcenie w TYM kierunku, nie w kierunku rolnictwa.

Dominika Mikulska (Warszawa, 2018-08-24)

#103

Jestem dietetykiem - medykiem, nie rolnikiem!

Kamil Paprotny (Czernica, 2018-08-24)

#105

Podpisuje, ponieważ jestem dietetykiem.

Milena Kryś (Poznań, 2018-08-24)

#110

Podpisuje, ponieważ studiowałam na WUM-ie i jestem dietetykiem, w związku z czym uważam się za osobę związaną ze środowiskiem medycznym, a nie rolniczym.

Iza Boniecka (Warszawa, 2018-08-24)

#116

Podpisuję, ponieważ jestem dietetykiem i nie wyobrażam sobie żeby ten kierunek studiów był na uczelniach rolniczych...dietetyka nie ma nic wspólnego z rolnictwem

Karolina Kosińska (Ropczyce, 2018-08-24)

#121

Podpisuję, ponieważ uważam, że dietetyka powinna być dziedziną medycyny. Podczas swojej pracy w gabinecie dietetycznym na co dzień wykorzystuję swoją wiedzę medyczną, którą uzyskałam kończąc Warszawski Uniwersytet Medyczny i nie wyobrażam sobie jej nie mieć układając diety dla pacjentów z cukrzycą, dną moczanową czy niewydolnością nerek. Niejednokrotnie współpracuję z lekarzami podczas komplementarnej opieki nad pacjentem pomimo, że nie pracuję w przychodni. Jeżeli zawód dietetyka zostanie obniżony do rangi zawodu rolniczego to stosunek wielu osób do niego również zostanie zaburzony. Dieta jest ważna zarówno w profilaktyce jak wspomaganiu leczenia wielu chorób, więc uzasadnionym byłoby uznać ją wreszcie za naukę medyczną.

Edyta Leznicka (Warszawa, 2018-08-24)

#151

dietetycy to też medycy!

Aleksandra Kotlarz (Poznań, 2018-08-24)

#156

Podpisuję, ponieważ sama skończyłam dietetykę i doskonale wiem, jak dietoterapia jest ważna w leczeniu chorych osób, więc zdecydowanie powinna być ona zaliczana jako dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Karolina Jabłońska (Warszawa, 2018-08-24)

#167

Absolwent studiów zawodowych na kierunku Dietetyka jest przygotowany do samodzielnego pełnienia roli zawodowej i posiada wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego!!! oraz technologii przygotowywania potraw. Po ukończeniu studiów jest przygotowany do: planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności, planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet zgodnie z obowiązującej klasyfikacji, oceny stanu odżywienia, sposobu żywienia i rozpoznania niedożywienia, zapobiegania chorobom żywieniowo-zależnym!!! , oceny wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia, kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania oraz produkcji potraw zgodnie z zasadami systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, oceny wpływu choroby na stan odżywienia i wpływu żywienia na wyniki leczenia chorób, organizowania żywienia indywidualnego, zbiorowego i leczniczego dostosowanego do wieku i stanu zdrowia pacjentów, prowadzenia edukacji żywieniowej.

Angelika Kowalewska (Węgorzewo , 2018-08-24)

#169

Ja Monika Sitko podpisuje ta petycje

Monika Sitko (Bytom, 2018-08-24)

#184

Dietoterapia jest bardzo waznym aspektem leczenia i powiina byc zaliczana do dziedzin nauk medycznych.

Malwina Cedrych (Lodz, 2018-08-24)

#188

Studiuje dietetykę i jest to moim zdaniem dziedzina nauki w żaden sposób niezwiązana z rolnictwem, natomiast bardzo mocno powiązana z profilaktyka zdrowotna i terapia wielu chorób.

Agata Przychodzeń (Piecki, 2018-08-24)

#198

Studiuje dietetykę

Anna Jarzynska (Plock, 2018-08-24)