Zabezpieczenie pensji strajkujących nauczycieli w Trójmieście

Komentarze

#8

Uważam iż się to im należy. Jestem solidarna z nauczycielami. Ludzie którzy wiele lat się kształcili, uczą przyszłość tego narodu, maja ogromną odpowiedzialność za dzieci. Walczą o swoje i nie powinni być karani za to

Zofia Kostyła (Gdynia, 2019-04-08)

#16

Zależy mi na przyszłości edukacji

Natalia Gajzler (Sopot, 2019-04-08)

#18

Jako córka nauczycielki wiem, że ich praca nie ogranicza się tylko do lekcji w szkole, ale do przygotowywania prac,kartkówek,sprawdzania ich, a w trakcie ‘wolnego’, czyli ferii czy wakacji, maja rady pedagogiczne, lub przygotowuja się na nastepny rok. Wielu nauczycieli najzwyczajniej pracuje na pare etetów i dorabia korkami, a i tak ledwo stać ich na godne życie. Nie chcielibyśmy być operowani przez lekarza, który jest 23 godzine w robocie i ledwo widzi na oczy, to dlaczego pozwalamy uczyć nasze dzieci ludziom, którzy nie maja chwili wytchnienia, bo musza brac dodatkowe zmiany, żeby wiazać koniec z końcem. W takich warunkach, nawet nauczyciel pasjonata, po jakimś czasie zwyczajnie się wypali, a niestety perspektywa tak małych zarobków, w połaczeniu z obowiazkiem zostawiania po lekcjach na wywiadówki DLA RODZICÓW - to wlansie oni powinni byc najmocniejszym ogniwem tego strajku, to im powinno zalezec na przyszlosci Waszych dzieci - czy dla poprawiania prac, bo uczniowe uwazaja, ze zawsze nalezy im sie drugi, czy nawet trzeci termin, a nauczyciel powinien dla nich zostawac po lekcjach, czy przychodzic wczesniej - to wszystko skutecznie odstrasza ludzi, ktorzy chcieliby byc nauczycielami, czy sa w tym dobrzy. Wola isc do dobrze platnej pracy, gdzie przychodza na 8 godzin, a potem w ogole o niej nie mysla. Jest mi przykro jak z opowiesci mojej mamy slyszę, że kiedys za strajkami byli wszyscy, kazdy sobie pomagal, czy to w stoczni czy w szkole, a teraz najwiekszym problemem sa ludzie zawistni, ktorzy sa po prostu przeciwko temu, aby komus bylo lepiej, nawet jezeli to ich nie dotyczy. Wydaje mi sie, ze wlansie to nauczycieli najbardziej boli - wypruwaja sobie zyly dla dzieci innych ludzi i zostaja za to okrzyknieci nierobami i ludzmi zachlannymi. Choc raz postarajmy sie komus pomoc.

Ania Suchecka (Gdynia, 2019-04-08)

#22

Ponieważ, wspieram nauczycieli tak jak oni zawsze wspierają nas

Anna Dutkiewicz (Gdynia , 2019-04-08)

#26

Jestem dzieckiem nauczycielki, wiem jaka to trudna praca, jak wiele robi się po godzianch, jak coraz trudniejsze bywają dzieci oraz ich rodzice. To zawód od którego zależy proces kształtowania się młodego człowieka. Dlatego z czasunku do tego zawodu te pieniądze się im po prostu należą.

Adrianna Szyszka (Gdańsk, 2019-04-08)

#48

Zawód związany z tak dużą odpowiedzialnością i wymagający tylu kwalifikacji powinien być doceniany.

Patrycja Pankau (Gdynia, 2019-04-08)

#87

Uważam, że nauczyciele zasługują na pełnowymiarową pensję za czas strajku - nie strajkują dla siebie tylko ale dla całego społeczeństwa.

Michalina Rutka (Gdynia, 2019-04-08)

#97

Podpisuję, ponieważ nie stać nas na obcięcie wynagrodzenia, takie jest wysokie... A strajkuję, bo mi zależy na edukacji.

Anna Ćwiklińska-Rutka (Gdynia , 2019-04-08)

#100

Całym sercem wspieram inicjatywę nauczycieli i uważam, że nie powinni być oni za nią karani poprzez niewypłacanie im pensji.

Magda Czeczot (Gdynia, 2019-04-08)

#126

Podpisuję ponieważ widzę ile serca na co dzień nauczyciele wkładają w swoją pracę i jak niesprawiedliwie są postrzegani przez tych, którzy nie mają o pracy w nauczaniu zielonego pojęcia.

Małgorzata Krzaczyńska (Gdańsk, 2019-04-08)

#128

podpisuje, ponieważ nauczycielom należą się godne warunki do spełniania swojej pracy. Mocno trzymam za nich kciuki, bo nie tylko młodzież, ale też ludzie którzy nas edukują mają w rękach przyszłość Polski

Wiktoria Markowska (Gdynia, 2019-04-08)

#130

nie wyobrażam sobie, żeby pracować tak ciężko (jak większość nauczycieli) za takie pieniądze i nie wyobrażam sobie, żeby tak źle traktowana grupa zawodowa mogła wkładać serce w uczenie i wychowywanie naszych dzieci

Marta Reszko (Sopot, 2019-04-08)

#134

Popieram nauczycieli i uważam ze powinni godnie zarabiać

Hanna Lendzion (Gdańsk, 2019-04-08)

#158

Popieram strajk

Maciej Grajda (Gdynia, 2019-04-08)

#173

Podpisuję, ponieważ wiem, jak wiele trudu nauczyciele wkładają w edukację. Dzięki zapałowi, z którym prowadzą zajęcia gdyńscy nauczyciele udało mi się osiągnąć wybitne wyniki maturalne i dostać się na Uniwersytet Jagielloński.

Barbara Jędrzejewska (Kraków, 2019-04-08)

#184

Czas na DOBRĄ ZMIANĘ w szkolnictwie!!!!!

Elżbieta Klechowicz (Gdańsk, 2019-04-08)Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...