Petycja do Prezydenta Miasta Białegostoku i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprzeciwiająca się zamknięciu Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku

Komentarze

#3

Podpisuje ponieważ, uczyłam się w tej szkole i wiem, że daje ogromne możliwości rozwoju

Gabriela Konopka (Kolno, )

#13

Jestem uczniem szkoły i to miejsce jest mi niezwykle drogie

Jakub Gujda (Białystok, )

#14

Uważam PSWA za wartościowy element ubogacający kulturę miasta, przyciągający ludzi z całej polski

Grzegorz Manturo (Białystok, )

#23

Ta szkoła jest już swojego rodzaju legendą i zawsze mialam nadzieję, że w końcu do niej trafię :)

Diana Korzeniewska (Białystok, )

#28

Podpisuje ponieważ jestem słuchaczką Studium Wokalno Aktorskiego i chce, aby szkoła miała możliwość dalszego rozwijania się. Szkoła daje wiele możliwości i szans dla młodych artystów. Ponadto promuje miasto Białystok na skalę ogólnopolską.

Weronika Jeleśniański (Białystok, )

#32

W Białymstoku jest potrzebna możliwość nauki w kierunkach artystycznych.

Anna Chrzanowska (Białystok, )

#37

Podpisuję ponieważ nasz region nie jest bogaty w osobistości, świetnych aktorów, wokalistów etc. a wspaniali radni chcą zamknięcia tak wspaniałego miejsca, które takie osoby kształtuje.

Sławomir Uścinowicz (Białystok, )

#40

Chciałabym po ukończeniu liceum aplikować do tej szkoły! Jest to dla mnie niezwykle ważne, ponieważ teatr i musical jest moją pasją i jest bardzo bliski mojemu sercu. Wiąże przyszłość z zawodem aktora i wiem, że PSWA przygotuje mnie do tego należycie. #muremzaPSWA

Monika Młynarczyk (Ostrów Mazowiecka , )

#48

Studium Wokalno-Aktorskie w Białymstoku to miejsce, gdzie młodzi artyści mogą się rozwijać. Absolwenci tej placówki są przyszłością naszej kultury.

Magdalena Kamińska (Białymstok, )

#51

Podpisuję, ponieważ uważam, że jest to ważna placówka.

Daniel Dudek (Białystok, )

#53

Podpisuję, ponieważ szkoła dała mi wykształcenie i możliwości, dzięki którym mogę występować zawodowo na scenie, tak samo jak wielu innym studentom.

Wioletta Pyszniak (Białystok , )

#61

Ta szkoła dała mi drugie zycie i rozwój.

Ewelina Kordal (Kolno , )

#69

Bardzo zależy mi na mojej szkole i dalszym rozwoju artystycznym

Dominika Giernatowska (Białystok, )

#71

Podpisuję, ponieważ chciałabym, żeby moi znajomi nadal mieli możliwość kształcenia się w tej szkole.

Judyta Matysewicz (Zabłudów, )

#75

Jestem słuchaczką Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku . Pragnę aby nasza szkoła miała możliwość dalej kształcić wybitnych aktorów scen muzycznych .

Anna Bielawska (Białystok, )

#77

Jestem absolwentką Studium Wokalno- Aktorskiego w Białymstoku, gdyby nie ta szkoła moja ścieżka życiowa potoczyłaby się zupełnie inaczej, a innej ścieżki sobie nie wyobrażam, tak samo jak zlikwidowania tej szkoły, w której zdobyłam wszystkie umiejętności potrzebne w mojej aktualnej pracy w zawodzie aktora scen muzycznych. Ludzi ze studium, naszą małą „rodzinę” łączą cechy: empatia i wrażliwość. Dlatego stoję #muremzapswa

Monika Kurza (Białystok, )

#92

Ponieważ szkola ta potrzebna jest wielu mlodym ludziom duzo bardziej niz film o Zenku Martyniuku

Julia Iwaniuk (Białystok, )

#93

Tego typu szkoly otwieraja droge dla osob ktorzy sa innowacyjni duchowo i sa dla naszego szarego, nudnego spoleczenstwa jak najbardziej potrzebni. Tworza w ten sposob wspolnote obywatelska

Mariusz Śmiarowski (Białystok, )

#106

Jeśli stracimy kulturę, nie pozostanie nic.

Łukasz Gadomer (Białystok, )

#118

Znam wielu młodych ludzi, którzy swoje pierwsze artystyczne kroki stawiali w tej właśnie szkole.

Anna Jabłońska (Sokoły, )

#132

Uważam, że Białystok to miasto, które ma potencjał, jednak nie widzi, że powinno stawiać na rozwój młodych ludzi. PSWA jest dobrym miejscem dla osób które chcą się kształcić w kierunku artystycznym. Gdy ta szkoła zostanie zamknięta wiele młodych ludzi wyjedzie do większych miast. Z pewnością kulturalna strona Białegostoku ucierpi, ponieważ osoby, które chcą rozwijać swój artystyczny potencjał nie będą miały w tym mieście takiego miejsca.

Marta Bohdan (Sokółka, )

#134

Podpisuję, ponieważ nie zgadzam się z decyzją o zamknięciu PSWA w Białymstoku. Jest to świetna szkoła, promuje miasto i młodych utalentowanych ludzi.

Iwona Giernatowska (Olsztyn, )

#142

Podpisuję petycję, ponieważ sprzeciwiam się zamknięciu Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku- jedynej placówki w regionie oraz jednej z dwóch tego typu w Polsce, która kształci zawodowych aktorów scen muzycznych, funkcjonuje prężnie już od 10 lat, uświetniając swoją twórczością ważne wydarzenia kulturalne i patriotyczne w mieście oraz regionie. Osiągnięcia absolwentów i studentów reprezentują miasto Białystok na kulturalnej mapie Polski, poprzez ich liczne wystąpienia w serialach telewizyjnych i filmach, na deskach różnych teatrów muzycznych i dramatycznych w całej Polsce oraz szeroko rozumianą działalność muzyczną i edukacyjną. Sprawia, że miasto Białystok jest znane z twórczości i sztuki na wysokim poziomie, turyści ze wszystkich stron kraju przyjeżdzają, by uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, co ocala miasto od zapomnienia i wspiera je zarówno w sposób mentalny, jak i finansowy. Ponadto, na egzaminy wstępne dopuszczające do nauki w Studium przyjeżdżają młodzi z całego kraju, kandydatów jest zazwyczaj o wiele więcej niż miejsc, a absolwenci placówki zazwyczaj po ukończeniu nauki zostają w mieście, co sprawia, że populacja miasta to nie tylko społeczeństwo starzejące się. Dyplom aktorski, otrzymany w białostockim Studium Wokalno-Aktorskim, jest równoważny z dyplomami wydziałów Akademii Teatralnych oraz Akademii Sztuk Teatralnych- stanowi dla młodych przepustkę do gry w teatrze, do współpracy z agencjami aktorskimi oraz reżyserami w całym kraju.

Agata Salitra (Tomaszów Lubelski, )

#151

Jestem słuchaczem PSWA i widzę z bliska, jak wielkie możliwości wszechstronnego rozwoju oferuje ta szkoła oraz jak wiele młodych ludzi realizuje tu swoje artystyczne plany i marzenia.

Krzysztof Janowicz (Białystok, )

#158

Podpisuje petycję, ponieważ uważam że zamknięcie PSWA będzie wielkim błędem, w nim wykształciło się wielu zdolnych artystów i z pewnością w przyszłości będzie ich jeszcze więcej!

Aleksandra Łapińska (Łapy, )

#160

Uwazam, ze to bardzo dobre miejsce na ksztalcenie. Wybitni specjaliści, swietne miejsce do nauki. Sama zastanawiam się nad pójściem do tej szkoły. Jestem przeciwna likwidacji!!!!

Emilia Lengiewicz (Korycin, )

#166

Zdolna młodzież

Marek Richter (Gdańsk , )

#167

Nie można być obojętnym!

Damian Wasiak (Gdańsk , )

#192

Nie zgadzam się na likwidację miejsca, które ma nieocenioną wartość nie tylko dla Białegostoku, ale Kultury całego kraju - żal, władze miasta powinny czem prędzej zrewidować swoje stanowisko - nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze

Mieczysława Gujda (Przeworsk , )

#200

Jestem absolwentką Studium, to mój drugi dom i chcę, żeby kolejne pokolenia miały szczęście uczyć się tu, jak ja.

Adrianna Jałocha (Toruń, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...