W sprawie przyszłości Centrów Zdrowia Psychicznego

Komentarze

#2

Zapewniają pacjentom opiekę na godnym poziomie.

Krzysztof Rogowski (Warszawa, 2020-10-08)

#7

choroba psychiczna jest chorobą jak każda inna, i należy ją leczyć zamiast usuwać osoby chorujące z życia społecznego.

Aneta Szarfenberg (Warszawa, 2020-10-09)

#12

Osobiście doświadczam reformy i jej olbrzymich efektów w leczeniu osób z diagnozą schizofrenii

Magdalena Żebrowska (Warszawa, 2020-10-09)

#14

Wiem z rodzinnego doświadczenia, jaką traumą może być pobyt w szpitalu (nieznane, zamknięte miejsce, odizolowanie -nawet tylko na noc- od rodziny).

Ewa Hącia-Galdamez (Warszawa, 2020-10-09)

#18

Centra pomagają być bliżej zdrowia tym, którzy są zagrożeni wykluczeniem z funkcjonowania. To niezbędna pomoc zarówno w kryzysach jak i w ich prewencji.

Monika Bąkowska (Kraków, 2020-10-09)

#21

Podpisuję ponieważ widzę jak bardzo potrzebny jest rozszerzony program dla każdego powiatu. Jestem bliskim, wspierającym swoją żonę w kryzysie choroby psychicznej. Korzystamy z pomocy Centrum w Warszawie.

Mirosław Zduńczyk (Piaseczno, 2020-10-09)

#26

Mnie to dotyczy w przyszłości

Elżbieta Rostalska (Wężewo, 2020-10-09)

#38

To centrum zmieniło moje życie, wspaniali ludzie, zawsze gotowi do pomocy, profesjonalna opieka, takich osób trzeba więcej, dużo więcej.

Agata Rusoń (Sułów, 2020-10-09)

#44

Ponieważ każdemu obywatelowi, każdemu z nas należy się godna, łatwodostępna, bliska domu, włączająca w terapię bliskich, podążającą formami pomocy za dynamiką kryzysu, opieka psychiatryczna. Taką właśnie opiekę, opartą na zasadach psychiatrii środowskowej oferują Centra Zdrowia Psychicznego. Opieka środowiskowa może sprawić, że będziemy mogli uniknąć często traumatycznego pobytu w szpitalu lub sprawić, że hospitalizacja będzie jak najkrótsza. Leki, które dostajemy od psychiatrów pomagają opanować objawy choroby ale poza nimi jest jeszcze potrzebne wsparcie osób, które na różne sposoby mogą nam pomóc, żebyśmy nie tracili ról matek, mężów, pracowników, uczniów. Ogromna konstelacja takich ludzi jest właśnie w Centrach Zdrowia Psychicznego, składająca się z lekarzy, pielęgniarek środowiskowych, psychoterapeutów, psychologów, terapeutów zajęciowych, pracowników socjalnych oraz asystentów zdrowienia czyli ludzi, którzy doświadczyli kryzysu, opanowali go i po odpowiednim szkoleniu wspierają chorych trwających w kryzysie i ich bliskich. Leczenie środowiskowe pozwala zachować rytm życia. Przy takim wsparciu można pracować, uczyć się, realizować swoje pasje, kochać i bawić się. Dzięki takiemu leczeniu jest ogromna szansa utrzymać nas w staraniach o wspólne dobro, bez skazywania na lądowanie na rentach, utrwalanie w chorowaniu. Praca, nauka i rodzina mają ogromną terapeutyczną moc. Do tego jeżeli pracujemy, nie tworzymy ogromnych kosztów, jakim jest korzystanie z rent. Płacimy podatki, jesteśmy przydatni. Nie czujemy się obciążeniem dla państwa.
#PopieramCentrumZdrowiaPsychicznego

Agnieszka Kakowska (Warszawa, 2020-10-09)

#50

Jestem psychiatrą, reforma to krok w stronę godności.

Piotr Stoń (Gdańsk, 2020-10-10)

#53

Podpisuję ponieważ uważam,że każdy Polak ma prawo leczyć się w warunkach sprzyjających ZDROWIENIU a takie jest w już istniejących Centrach.

ANNA STASZEWSKA (KIELCE, 2020-10-10)

#54

Uważam to za wspaniałą inicjatywę, w której bezposrednio uczestniczę.

Joanna Szyszka (Koszalin, 2020-10-10)

#56

Wiem jak wyglądało leczenie psychiatryczne kiedyś, i jak wygląda obecnie w Centrach Zdrowia Psychicznego. Wiele osób wspominało mi że dużo prędzej udaliby się po pomoc do CZP niż do innych ośrodków, zwłaszcza przy pierwszej wizycie, a to oznacza szybsze udzielenie pomocy i krótszy czas leczenia.

Kamil Lorenc (Warszawa, 2020-10-10)

#63

sam jestem osobą niepełnosprawną, wiele razy potrzebuję pomocy ze strony takich poradni

Andrzej Nowak (Warszawa, 2020-10-10)

#66

Podpisuję ponieważ reforma opieki psychiatrycznej jest niezbędna i nie może czekać. Jako profesjonalistka- psychoterapeutka obserwuję dotychczasowe działania Centrów Zdrowia Psychicznego i fziałania związane z leczeniem środowiskowym. Widzę ogromny pozytywny wpływ na leczenie pacjentów i możliwość skorzystania ze wsparcia w sytuacji kryzysu psychicznego. To nie tylko dotyczy pacjentôw. To dotyczy każdą i każdego z nas!

Monika Bełdowska (Podkowa Leśna, 2020-10-10)

#81

Popieram Centrum Zdrowia Psychicznego

Katarzyna Fulara (Lublin, 2020-10-10)

#97

Podpisuję petycje ponieważ jestem przekonana o ogromnej potrzebie tworzeniaŚrodowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego w każdym powiecie. Pracując na codzień z osobami dotknętymi różnego rodzaju kryzysami napotykam na ogromne problemy związane m.in. z dostępnością do specjalistów, dotarciem wsparcia jak najszybciej, wsparcia dla rodzin i bliskich w otoczeniu osoby znajdującej się w kryzysie, wiedzą nt kryzysów, gotowością wsparcia przez instytucje, placówki do tego powołane.

BARBARA GŁOWACKA (Złocieniec, 2020-10-10)

#101

Kontynuowanie reformy jest potrzebne. Znam wiele osób, które dzięki istnieniu CZP i oferowanych przez nie możliwości szybciej "wychodzi na prostą" i uzyskują potrzebne wzmocnienie. Znam też osoby, które nie mogąc skorzystać z CZP mają tę ścieżkę bardzo utrudnioną - konieczne jest więc nieprzerwane kontynuowanie reformy i jej poszerzanie oraz dążenie do zapewnienia oferty CZP mieszkańcom całej Polski. Podnosi to jakość życia i daje/ może dawać dalekosiężne dobre rezultaty - na poziomie osobistym, rodzinnym, środowiskowym, społecznym - a w konsekwencji krajowym. Wydaję mi się również, ze może mieć to ogromny wpływ na jakość pracy osób związanych z psychiatrią (lekarzy psychiatrów, personelu medycznego, pielęgniarek i pielęgniarzy psychologów, psychoterapeutów czy nawet (w następstwie) pracowników OPS - którzy dzięki strukturze współpracy jaka mieści się w formule CZP mogą mniej się wypalać na swoich stanowiskach i wzmacniać swoje umiejętności w pracy - dbając o godność osób, które są przez nich wspierane i powinny być traktowane podmiotowo.

Aleksandra Drabot (Warszawa, 2020-10-10)

#117

Uważam, że zdrowie psychiczne pojedynczego obywatela to zdrowe psychicznie i fizycznie społeczeństwo, a co za tym idzie mniejsze nakłady na ochronę zdrowia (mniej chorób w ogóle, a w tym psychosimatycznych), pomoc społeczną (mniej traum, mniej samotności, większe zaangażowanie w życie= wzajemna pomoc, bez konieczności wsparcia państwa), POPIERAM Z CAŁEGO SERCA!!!!

Agnieszka Koguciuk (Kwidzyn , 2020-10-10)

#145

Leczenie ambulatoryjne potwornie wybija z rytmu życiowego, a często można tego uniknąć właśnie dzięki Centrom Zdrowia Psychicznego.

Michał Leszczyński (Warszawa, 2020-10-10)

#157

Wiem, jak ważne jest zdrowie psychiczne

Paulina Duda (Pietrowice Wielkie, 2020-10-10)

#171

Nie wyrażam zgody na oszczędności kosztem osób chorych i w kryzysie, które cierpią.

Zuzanna Lenart (Koszalin, 2020-10-10)

#175

Jestem pracownikiem Centrum Zdrowia Psychicznego i na własne oczy widzę pozytywne zmiany, które się odbywają dzięki reformie psychiatrii w Polsce.

Krzysztof Szlanga (Koszalin, 2020-10-10)

#176

Zdrowie psychiczne jest wciąż w Polsce niedoceniane. Tymczasem statystyki śmierci z powodu depresji są porażające

Małgorzata Mielczarek (Łódź, 2020-10-10)

#177

Jestem przeciwko stygmatyzacji osób chorych

Urszula Milkiewicz (Przasnysz, 2020-10-10)

#181

Zdrowie psychiczne Polaków w ostatnim czasie jest mocno zagrożone! Czas jest trudny. Wiele osób nie radzi sobie z tym co się dzieje. Nie wyobrażam sobie byśmy, my wszyscy, nie mieli dostępu do pomocy specjalistycznej.

Karolina Klimczak (Kolnik, 2020-10-10)

#194

To BARDZO ważne!!!

Joanna Maciąg (Warszawa, 2020-10-10)

#200

To ważne.

Adriana Bartnik (Warszawa, 2020-10-10)Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...