Petycja dotycząca wykupu przez Miasto Gdańsk działki na os. Złota Karczma, oraz przeznaczenie jej na ogólnodostępny teren zielony zagospodarowany wraz z ogólnodostępnymi miejscami parkingowymi

Komentarze

#2

Podpisuję ponieważ mieszkam obok i uważam że to świetny pomysł!

Dorota Ladmann (Gdańsk, 2021-05-09)

#4

Podpisuję, ponieważ tu mieszkam i nie wyobrażam sobie, że jeszcze na tym niewielkim terenie powstanie kolejny blok, ta mała powierzchnia eksploduje! Poza tym na tak wąskiej działce jedyne jakiś patodeweloperski koszmarek się zmieści. Czy nie można pomyśleć o mądrej inwestycji w teren zielonej rekreacji? Mam nadzieję, że mieszkam w nowoczesnym mieście, dbającym o jakość życia mieszkańców i zrównoważony rozwój.
Magda Żekiecka-Turowska

Maga Żekiecka-Turowska (Gdańsk, 2021-05-09)

#13

Jest to teren, dzięki któremu możliwe jest organizowanie w Matarni imprez rodzinnych (Harpuś, biegi na orientację). Nie ma drugiej takiej działki na osiedlu. Sprzedaż pozbawi nas tak ważnego obiektu integracji mieszkańców naszej dzielnicy. Na terenie naszej dzielnicy prowadzone był ciężkie walki niemiecko-rosyjskie. W tym miejscu przebiegała granica Wolnego Miasta Gdańska. Warto byłoby upamiętnić te fakty, tworząc na terenie działki miejsce happeningów historycznych, memoriał. Dodatkowo w lasach niedaleko działki można do dnia dzisiejszego odnaleźć niemieckie okopy i stanowiska armat.

Adam Kallnik (Gdańsk, 2021-05-09)

#24

chce by na Matarni mieszkało się dobrze i komfortowo.

Natalia Bukowska-Draganik (Gdańsk, 2021-05-09)

#28

Aby nie powstało w tym miejscu nic zakłócającego spokój mieszkańcom

Sara Tomczak (Gdańsk , 2021-05-09)

#30

W pełni zgadzam się z przedstawioną sytuacją w petycji. Pragnę zadbać o lepsze jutro dla moich dzieci.

Miłosz Lipka-Wszołczyk (Gdańsk, 2021-05-09)

#49

uważam inicjatywę wykupu za słuszną i wspierającą społeczność zamieszkującą dzielnicę Matarnia

Zenon Wieckowski (Gdańsk, 2021-05-09)

#53

Uważam, że przeznaczenie tej działki na dodatkowe miejsca parkingowe oraz rekreację dla dorosłych i dzieci to wyśmienity pomysł.

Aleksandra Berecka (Gdańsk , 2021-05-09)

#61

Jestem mieszkanką Złotej Karczmy i z problemem zastawionej autami ulicy borykam się każdego dnia.

Justyna Wiater-Franczak (Gdańsk, 2021-05-10)

#65

Jestem mieszkańcem osiedla Cztery Kąty i wiem, że z wejścia do lasu przy naszym osiedlu korzystają nie tylko mieszkańcy matarni. Często przyjeżdzają inni mieszkańcy Gdańska, zostawiają samochód i tu zaczynają spacer po lesie. Dlatego zagospodarowanie terenu przyczyniłoby się nie tylko mieszkańcom tej okolicy ale i wszystkim przyjeżdżającym.

Natalia Grota (Gdańsk, 2021-05-10)

#77

Podpisuję, ponieważ jestem administratorem budynku przy ul. Słabego 12 i Słabego 19. Budowa kolejnej inwestycji pomiędzy budynkiem Słabego 12 a lasem obniżyłaby wartość rynkową lokali, zmniejszyłaby atrakcyjność ich użytkowania, wpłynęłaby na zaciemnienie lokali położonych na dolnych kondygnacjach oraz obniżyłaby funkcjonalność otoczenia m.in. poprzez zauważalny już brak dostępnych miejsc parkingowych.

Joanna Maciejak (Gdańsk, 2021-05-10)

#82

Podpisuje petycję

Karolina Frohwerk (Gdańsk, 2021-05-10)

#93

Jestem mieszkańcem ulicy Słabego, przy której znajduje się działka i mam dzieci, którym bardzo przydałyby się tereny zielone, których brakuje w pobliżu.

Jacek Górski (Gdańsk, 2021-05-10)

#108

Podpisuje, ponieważ jestem mieszkańcem sąsiedniego osiedla i mimo, iż posiadam własne miejsce parkingowe w garażu podziemnym, to obecna sytuacja - całkowicie wymyka się spod kontroli!

W tym rejonie jest po prostu - za ciasno. Niedawno powstałe osiedla już są bardzo źle zaprojektowane - ograniczając dostęp do drogi do minimum. Do tego sama jakość jezdni i chodników stawia wiele do życzenia, natomiast ilość aut w godzinach szczytu na tych "dzikich" miejscach parkingowych już jest skandaliczna, a to jeszcze nie koniec - bo jak wspominano w petycji - w sąsiedztwie już powstaje jeszcze jeden 5 kondygnacyjny blok. Sam fakt prowadzenia jakiejkolwiek zabudowy na tym miejscu doprowadzi do zapaści komunikacyjnej tego zakola. Tutaj nawet jak przejeżdża śmieciarka, to zajmuje całą powierzchnie jezdni.

Ta przestrzeń mogłaby być bardzo sprytnie zagospodarowana i to nie tylko na parking. Często widzimy jak rodziny przyjeżdzają tutaj zostawić samochód i wejść do lasu z psem, czy z dziećmi. Widzimy też jak korzysta z niej okoliczna szkoła, przedszkola, oraz sąsiedztwo w postaci imprez sportowo-rekreacyjnych i/lub zabaw w grupie. Sami korzystamy z tych imprez i nie wyobrażamy sobie, żeby to miało zniknąć - bo nie będzie gdzie tego zorganizować. Pomysł powstania siłowni na świeżym powietrzu również nam się podoba. Wszystkie podobne tego typu obiekty są ogrodzone i należą tylko dla mieszkańców konkretnych osiedli.

Podsumowując, widząc potencjał oczekiwałbym od władz miasta (województwa?) propozycji rozwiązania obecnych problemów komunikacyjno-przestrzennych naszej dzielnicy, a nie przyzwolenia generowania nowych.

Stanisław Tuszyński (Gdańsk, 2021-05-11)

#123

Teren rekreacyjny i wypoczynku jest potrzebny na naszej dzielnicy

Tomasz Serowik (Wejherowo, 2021-05-13)

#126

Jerzy Stańczyk

Jerzy Stanczyk (Gdańsk, 2021-05-13)