PETYCJA W SPRAWIE ZANIECHANIA DZIAŁAŃ LEGISLACYJNYCH MAJĄCYCH NA CELU LIKWIDACJĘ LEKARSKIEGO STAŻU PODYPLOMOWEGO

Komentarze

#404

Jestem studentem stomatologii i uważam, że staż jest niezbędny do tego abym mogła dobrze spełniać się w roli lekarza dentysty

Faustyna Proszkowiec (Krzczonów , 2021-10-26)

#421

Nie zgadzam się z decyzją, ponieważ jestem studentką stomatologii uważam że staż jest niezbędną częścią edukacji każdego przyszłego Medyka, który ma brać w przyszłości odpowiedzialność za zdrowie swoich pacjentów.

Agnieszka Gajek (Zabrze, 2021-10-26)

#426

Jestem studentką VI roku kierunku lekarskiego i uważam, że staż odbywa ogromną rolę w początku kariery zawodowej każdego młodego lekarza. Pomaga nie tylko wdrożyć się w działalność różnych oddziałów ale też rozwiać wątpliwości odnośnie wyboru przyszłej specjalizacji. Staż jest niezbędny!

Barbara Rajchel (Zabrze, 2021-10-26)

#438

Podpisuje, ponieważ uważam staż podyplomowy za niezbędny etap między studiami a pełnoprawną pracą. Niestety studia opierają się w olbrzymiej mierze na teorii i jestem przekonana, że po ich zakończeniu nie będę osobą która zna prace lekarską, potrafi płynnie przekładać wiedzę teoretyczną na praktyczne jej zastosowanie i przede wszystkim nie będę lekarką która będzie gotowa samodzielnie leczyć pacjentów. Staż ma ogromne znaczenie we wprowadzeniu do pracy, jest rokiem niesamowicie cennej pracy pod okiem doświadczonych lekarzy jak i ważnym etapem ułatwiającym wybór przyszłej specjalizacji.

Aleksandra Florek (Kielce, 2021-10-26)

#440

Uważam, że staż jest integralną i niezbędną częścią szkolenia lekarskiego. Pozwala na naukę praktyki, która jest nieoceniona w tym zawodzie i niedostatecznie obecna na studiach.

Agata Szulia (Łódź, 2021-10-26)

#442

Pomysł zupełnie oderwany od rzeczywistości. Osoby postulujące tę zmianę przy obecnym systemie kształcenia na uczelniach medycznych w Polsce mają mylne pojęcie o tym, w jaki sposób studia "przygotowują" nas do pracy w zawodzie lekarza.

Michalina Szczęśniak (Warszawa, 2021-10-26)

#451

Staż lekarski jest niezbędny!!!

Bartosz Kędziora (Olsztyn, 2021-10-26)

#452

Staż podyplomowy to najcenniejszy praktycznie okres nauczania lekarza. Wielką stratą będzie jego zlikwidowanie i doprowadzi do wprowadzenia na rynek słabo przygotowanych medyków

Patryk Zimnicki (Sandomierz, 2021-10-26)

#454

Podpisuję ponieważ jestem studentką 4 roku kierunku lekarskiego. Staż jest bardzo ważny i daje dodatkowy czas na zdecydowanie jaką specjalizację chcemy podjąć. Dodatkowo jak już słusznie zauważono - pandemia ogromnie ograniczyła nasze możliwości nauki praktycznej w szpitalu. A centra symulacji medycznej? Owszem są, ale manekin nawet w 30% nie zastąpi kontaktu z pacjentem.

Dominika Borzyszkowska (Szczecin, 2021-10-26)

#459

Podpisuję ponieważ jestem lekarzem po stażu i z pełna świadomością mogę powiedzieć, że 13 miesięcy stażu nauczyło mnie więcej i bardziej przygotowało do pracy w zawodzie, niż 6 lat studiów.

Milena Kowalewska (Bartoszyce, 2021-10-26)

#472

Nie wyobrażam sobie mojego rozwoju zawodowego po studiach bez możliwości nauki na stażu

Honcel Monika (Łódź, 2021-10-26)

#477

Jako lekarz stażysta uważam ten pomysł za skrajnie nieodpowiedzialny, jest mi przykro, że trud i wysiłek wielu moich kolegów i koleżanek pójdzie na marne gdy 2 roczniki w tym samym momencie będą rekrutowały na specjalizacje. Ponadto jako stażysta uważam, że studia wcale nie przygotowują nas na pracę w zawodzie. Mamy wiedzę ale brak jakiegokolwiek doświadczenia,szczególnie w dobie zdalnych zajęć spowodowanych pandemia Sars Cov-2.

Mikołaj Chodorski (Poznań, 2021-10-26)

#520

Podpisuję, ponieważ jestem studentką 5 roku kierunku lekarskiego i nie wyobrażam sobie pójścia od razu po studiach za dwa lata do pracy bez stażu.

Michalina Knapik (Katowice, 2021-10-26)

#522

Nie wyobrażam sobie zaczynać kariery zawodowej bez nadzoru starszego stażem i doświadczeniem lekarza, który wprowadzi mnie w świat praktycznej, gabinetowej stomatologii. Zaraz po studiach, na których osobiście jako jednostka wykonam niewiele zabiegów, nie jestem w stanie wykonać wszystkich procedur od początku do końca prawidłowo. Staż jest elementem edukacji, który pozwala rozwinąć w pełni umiejętności praktyczne i zastosować wiedzę teoretyczną zdobytą na studiach. Starsi koledzy po fachu powtarzali zawsze "Spokojnie, wszystkiego zdążysz nauczyć się na stażu"-który teraz chcecie nam odebrać...

Oliwia Kurpas (Mnich, 2021-10-26)

#532

Staż podyplomowy to czas na przygotowanie do zawodu od strony praktycznej. Nabycie podstawowych umiejętości praktycznych. Liczba godzin zajęć klinicznych na studiach jest niewystarczająca aby zdobyć te umiejętności. Większość osób decyduje o wyborze na rezydenture dopiero po stażu, często w szpitalu, którym się odbywa. Podczas studiów nie jesteśmy w stanie zobaczyć większości przypadków klinicznych. Rezygnacja ze stażu nie jest rozwiązaniem problemu, najpierw należy zwiększyć liczbę miejsc szkoleniowych aby przybyło specjalistów, ponieważ to błędne koło. Bez miejsc nie ma specjalistów! Bez stażu młodzi lekarze nie są gotowi do zawodu !

Natalia Świerczyna (Koniecpol, 2021-10-26)

#534

Staż podyplomowy jest niezbędny. Uważam, że zdecydowanie lepszym pomysłem jest skrócenie studiów do 5 lat z pozostawieniem stażu.

Małgorzata Filus (Bydgoszcz, 2021-10-26)

#550

Zgadzam się z treścią petycji i jestem zaniepokojony wyżej wymienioną chęcią likwidacji stażu podyplomowego

Kamil Górecki (Sromowce Wyżne, 2021-10-26)

#562

Od razu po studiach nie czułabym się zdolna do samodzielnej pracy na oddziale, a zwłaszcza dyżurowania bez nadzoru lekarza o większym doświadczeniu. Studia medyczne nie zapewniają praktyki klinicznej. Centra symulacji medycznej nie mogą stanowić odpowiednika opieki nad pacjentem w rzeczywistości.

Julia Janiak (Łódź, 2021-10-26)

#565

Jestem zaniepokojona tym, że zaraz po 6cio letnim kształceniu na uczelni medycznej, gdzie z pacjentami i lekarzami mamy styczność w przeładowanych od studentów szpitalach uniwersyteckich, gdzie większość lekarzy już jest zmęczona obecnością studentów. Zwiększa to również prawdopodobieństwo popełnienia błędu medycznego, który może kosztować kogoś życie lub zdrowie, które właśnie, my jako przyszli lekarze mamy chronić!

Aleksandra Kępczyńska (Płock, 2021-10-26)

#576

Uważam, że staż jest niezbędny po studiach, które same w sobie nie dają nam żadnych umiejętności praktycznych

Adam Biegański (Poznań, 2021-10-26)

#584

Podpisuję, gdyż chcę otrzymać najlepsze możliwe wykształcenie. Nie wyobrażam sobie rozpocząć pracy z pominięciem stażu podyplomowego. Skandal !

Gabriela Mozul (Lublin, 2021-10-26)

#591

Chcę zostać dobrym lekarzem, nikogo w tym czasie nie zabijając.

Anatolii Ivashko (Warszawa, 2021-10-26)Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...