Uratuj Suwalską Orkiestrę Kameralną

Komentarze

#2

W pełni popieram kierownika artystycznego SOK, K. J. Kozakiewicza i mam nadzieję, że nie dojdzie ostatecznie do zniszczenia orkiestry w dotychczasowym kształcie!

Ignacy Zalewski (Warszawa, 2022-12-09)

#22

Pracuję w tej orkiestrze i chcę utrzymać zatrudnienie

Mateusz Bakun (Białystok , 2022-12-09)

#40

Skrzypek Kołtyś D. ❤️

Damian Kalinowski (Wysokie Mazowieckie , 2022-12-09)

#41

Wysoki poziom artystyczny orkiestry w obecnym składzie

Jacek Chmielewski (Krasnopol , 2022-12-09)

#54

Orkiestra jest najwspanialsza, pełna Serca, Pasji i Prawdy.

Monika Bondyra-Przybyłek (Warszawa , 2022-12-09)

#62

Suwalską orkiestrę tworzą artyści pełni pasji i zaangażowania. Zamiast wyrazów uznania miasto proponuje im zwolnienia? Nie do wiary...

Anna Mikołajczak (Białystok, 2022-12-09)

#66

Protestuję przeciwko kolejnemu w naszym kraju przypadkowi "kolesiostwa", w którym poszkodowany zostaje wybitny dyrygent.

dr Marcin Piotr Łopacki (Warszawa , 2022-12-09)

#81

Szanowni Państwo ! Z wielkim zdziwieniem i niedowierzaniem przyjmuję plany nieprzedłużenia umów tak doskonałym muzykom, jacy współtworzą SOK. Z wieloma z nich miałem okazję współpracować od samego początku istnienia zespołu. Dobór muzyków na podstawie kryterium geograficznego jest oczywiście niedorzeczny i nie mieści się w standardach żadnej profesjonalnej orkiestry na świecie. Apeluję do osób decyzyjnych, by nie pozwoliły na tak absurdalne i szkodliwe działania. SOK jest wspaniałą reklamą, wizytówką, prawdziwy dobrem Suwałk i całego regionu. Dzięki profesjonalizmowi, ciężkiej pracy i determinacji muzyków ją tworzących, stała się szanowaną i cieszącą się powszechnym uznaniem orkiestrą w Polsce. Mam nadzieję, że Pan Prezydent nie pozwoli na żadne działania, które mogłyby to powszechne przekonanie zdezawuować.

Pierwszy koncertmistrz Suwalskiej Orkiestry Kameralnej

Łukasz Resiak

Łukasz Resiak (Świdnik , 2022-12-09)

#84

Wiadomo!!!. P.S. Miałem okazję współpracować z Suwalską Orkiestrą Kameralną i potwierdzam jej wysoki poziom artystyczny, profesjonalizm i bez wątpienia duży potencjał. Bardzo liczę na pozytywną reakcję władnych osób. Pozdrawiam Suwałki!!!

Piotr Chociej (Niewodnica Kościelna, 2022-12-10)

#96

Mam nadzieje ze renoma Suwalskiej Orkiestry Kameralnej nie zostanie zniszczona

Wasiluk-Zgiet Katarzyna (Białystok, 2022-12-10)

#105

Jestem z mężem na każdym koncercie Suwalskiej Orkiestry Kameralnej i zawsze wykonanie jest na najwyższym poziomie. Każdy koncert sprawia że człowiek odpływa i znajduje się w innym świecie. Zawsze pełna sala świadczy o tym, że publiczność jest zachwycona. A zadowolenie publiczności jest najwieksza nagrodą dla artysty.

Monika Luty (Suwałki , 2022-12-10)

#106

Jestem z Wami

Barbara Myszkowska (Suwałki , 2022-12-10)

#116

Tak profesjona orkiestra, od lat związana z Suwałkami, godnie reprezentujaca to miasto na arenie krajowej zasługuje nie tylko na dalsze istnienie ale na dużo większe wsparcie niż dotychczas.

Maria Richter (Białystok, 2022-12-10)

#120

Proszę o sporządzenie opinii opartej na ekspertach od budowania orkiestry ile czasu potrzeba na stworzenie zgranej orkiestry i podanie do opinii publicznej. Zwracam się do rady miasta również z prośbą o zbadanie czy działanie dyrektora SOK nie ma znamion działania na szkodę regionu. Proszę o skierowanie Dyrektora SOK na badania psychiatryczne gdyż widać, że stanowisko wykorzystuje do zemsty za nieposłuszeństwo czyli nadużycie sprawowanej władzy a gdy przemilczymy to przestępstwo to nie wiadomo jak daleko posunie się przy kolejnej zemście czując się bezkarnym.

Marcin Marczak (Suwałki , 2022-12-10)

#131

Członkowie orkiestry grając ze sobą wiele lat tworzą zgrany zespół. To jest bardzo dobra promocja dla miasta Suwałk. Miło jest posłuchać dobrych wykonań orkiestry, która występuje ze sławnymi solistami. Tymbardziej, że Suwałki są niedaleko od Ełku, Olecka, Gołdapi..., z których to miejscowości jest dużo publiczności. Jestem za tym, aby orkiestra nadal funkcjonowała w takiej formie jak dotychczas.

Ewa Skorupska (Olecko, 2022-12-10)

#134

trzeba chronić kulturę i sztukę przed restrukturyzacją urzędniczą, szczególnie w czasie wojny

wojciech folejewski (gdynia, 2022-12-10)

#142

Orkiestry kameralne należą do rzadkości. Warto dbać o tych, którzy pragną grać i dzielić się swoim talentem. Nie odbierajmy sobie i przyszłym pokoleniom możliwości obcowania z muzyka na żywo. Szczególnie w małych miejscowościach.

Karolina Siudyla (Warszawa, 2022-12-10)

#152

SOK to świetni muzycy, a dyr. Kozakiewicz prowadzi zespół na wysokim poziomie artystycznym. Wyrażam poparcie dla pozostawienia kształtu działalności orkiestry w niezmienionej formie.
dr Aleksandra Demowska-Madejska

Aleksandra Demowska-Madejska (Warszawa , 2022-12-10)

#156

Podpisuję, ponieważ uważam, że planowana likwidacja Suwalskiej Orkiestry Kameralnej w obecnym składzie, to wielka szkoda dla kultury w tym mieście, a tym samym dla kultury polskiej. Najlepiej świadczą o tym pisma wielkich autorytetów muzyki polskiej, którzy z tym zespołem występowali.

Zofia Stopińska (Rzeszów, 2022-12-10)

#161

Suwalska Orkiestra Kameralna jest perłą suwalskiej kultury i jedyną formacją, która daje mieszkancom szansę na poznanie i pokochanie muzyki poważnej, choć jej repertuar jest znacznie szerszy. Zaangażowanie zespołu miałam okazję obserwować wielokrotnie, sprawując przez lata patronat medialny nad koncertami naszych kameralistów. Skandaliczna decyzja, która nie znajduje żadnego, logicznego uzasadnienia, a skutkuje brakiem oferty spełniającej oczekiwania dość licznych melomanów. Z radością informowaliśmy o koncertach formacji przez wiele lat i z jeszcze większą radością obserwowaliśmy jak (dzięki pracy zespołu i jego dyrygenta) rośnie grono jej miłośników.

Bogda Orzechowska (Suwałki, 2022-12-10)

#165

Bronię praw muzyków.

Kamil Zawadzki (Łódź , 2022-12-10)

#171

Ołów jest cięższy od betonu.

Rafał Kozyra (Warszawa, 2022-12-10)

#176

Nie godzę się z dyskryminacją muzyków przez wzgląd na miejsce zamieszkania. Nie godzę się z promowaniem lokalnych mieszkańców za wszelką cenę. Nie godzę się na bezpodstawne zabieranie ludziom pracy. Nie godzę się z robieniem z instytucji kulturalnych prywatnych folwarków.

Agnieszka Kowalska-Borowiecka (Łódź , 2022-12-10)

#177

To kpina z muzyki, muzyków i słuchaczy, by jedynym kryterium grania w orkiestrze było miejsce urodzenia. Można stworzyć alternatywny twór, by młodzi zdolni Suwalszczanie mogli zdobywać doświadczenie, ale orkiestra SOKu to nie jest miejsce na takie eksperymenty. Śpiewałam z tą orkiestrą i z czułością wspominam ich otwartość, muzykalność i profesjonalizm. Niech tam grają po prostu najlepsi.

Kasia Garłukiewicz (Białystok , 2022-12-10)

#199

Podpisuję,bo jako muzyk wiem,że rozwiązanie tej orkiestry byłoby niepowetowaną stratą dla kultury-zwłaszcza tej części Polski.

Romuald Kozakiewicz (Białystok, 2022-12-10)Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...