STOP "FABRYCE MUCH" w Świebodzicach!
Szanowni Mieszkańcy!
Holenderska firma Protix wniosła o wydanie decyzji środowiskowych do Urzędu Miasta, aby dostać zezwolenie na budowę zakładu produkcyjno-magazynowego materiałów paszowych z hodowlą larw muchy czarnej (muchy żołnierki).
Mamy pewne obawy. 12.06 w MDK w Świebodzicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy. Mieli możliwość odpowiadania na pytania zgromadzonych mieszkańców. Spotkali się oni z dużym sprzeciwem publiczności odnośnie wybudowania fabryki pasz, potocznie mówiąc "farmy much".
Obawy mieszkańców są ogromne. Dotyczą między innymi odoru, który może uprzykrzyć życie w Świebodzicach (Polska nie ma uregulowanego prawa przeciw odorowego, a to, że w "Holandii nie śmierdzi" nie oznacza, że u nas będzie tak samo), natężenie ruchu ciężarówek, rozjeżdżone drogi, korki, zwiększenie wydatków na remonty infrastruktury, obciążenie zapotrzebowaniem firmy na wodę, możlwość wydostania się larw bądź dorosłych osobników muchy czarnej na wolność (co za tym idzie, możliwość ich mutacji by przeżyły w naszych warunkach, możliwość przenoszenia chorób), spadek wartości gruntów, zatrzymanie innych inwestycji i wiele innych.
Do 19.06 można w Urzędzie Miasta składać swoje sprzeciwy odnośnie tej budowy.
Prosimy o wasze podpisy osobiście u osób, które zbierają je na mieście bądź tu, w petycji on-line, którą zakończymy 18.06 i złożymy do Ratusza.
Adam Byra, Aneta Komisarska Skontaktuj się z autorem petycji
Autor zamknął petycję |
Zaloguj się, aby zarządzać swoją petycją. |
OTWARTY LIST DO PREZYDENTA DONALDA J. TRUMPA
DELEGALIZACJA PiS – podpisz obywatelski projekt ustawy! Powiedz NIE Kaczyńskiemu i partii Ziobry | checkPRESS.pl
Wniosek o postawienie Premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu
APEL O WSPARCIE DLA MEDYCYNY NATURALNEJ I ZIELARSTWA
Ustanowienie dnia 22 września Dniem Pamięci o Zagładzie Osób z Zaburzeniami Psychicznymi na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej
NIE farmom fotowoltaicznym w okolicy Źródeł Łyny #RatujmyŁynę
Apel o kontynuację budowy CPK
POMÓŻ NAM URATOWAĆ BIAŁY BUDYNEK !
NIE dla wyburzenia "Pałacyku pod Pszczółką" w Limanowej
Poprawa prawa! Nieuczciwym najemcom mówimy Nie
Petycja dotycząca wyboru pełnomocnika ds.Osób z Niepełnosprawnościami w nowym rządzie
Czy jest jakaś rzecz, którą pragniesz zmienić?
Milczenie nie powoduje zmiany. Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo? Zapoczątkuj ruch społeczny, tworząc petycję.
Stwórz własną petycjęInne petycje, które mogą cię zainteresować
Stop przemocy wobec medyków - medyczna niebieska karta, rejestr agresywnych pacjentów teraz!
443 Utworzone: 2025-04-29
Przedszkola Publiczne Zagrożone
4395 Utworzone: 2024-11-18
Polscy aptekarze przeciwko deregulacji rynku aptecznego
2059 Utworzone: 2025-03-16
Petycja mieszkańców ws. zatrzymania likwidacji miejsc parkingowych przy ul. Długiej
305 Utworzone: 2025-04-16
Powstrzymaj Budowę Osiedla Mieszkaniowego na Terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego
778 Utworzone: 2025-04-22
Apel do Pani Prezydent Aleksandry Kosiorek o uniemożliwienie zabudowy zielonych i leśnych terenów przy ulicach Bosmańskiej i Śmidowicza oraz wprowadzenie konkretnych zmian do MPZP dzielnicy Oksywie.
204 Utworzone: 2025-04-16
Na ratunek HBO Cedron w Wejherowie
125 Utworzone: 2025-04-25
PETYCJA przeciwko planowanej inwestycji na działce o identyfikatorze 2/1, AR4, obręb Popowice (adres: Grobla Kozanowska 32)
197 Utworzone: 2025-04-26
Ochrona krajobrazu kulturowego Puław
42 Utworzone: 2025-04-28
PETYCJA O ODWOŁANIE DYREKTOR SCHRONISKA NA PALUCHU Z ŻĄDANIEM ZMIAN W SPOSOBIE ZARZĄDZANIA SCHRONISKIEM
2189 Utworzone: 2025-04-19
STOP dla lokalizacji kamieniołomu Jurczyce w Krainie Wygasłych Wulkanów
3050 Utworzone: 2025-03-18
PETYCJA W SPRAWIE POZOSTAWIENIA PANI BEATY ZAJĄC NA STANOWISKU NAUCZYCIELA GEOGRAFII I WYCHOWAWCY KLASY 2E W ZSP IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W SULEJÓWKU
25 Utworzone: 2025-04-29
Wycofanie Mobilis z obsługi linii 143
24 Utworzone: 2025-04-29
PROŚBA DO WŁADZ MIASTA TORUNIA O RATOWANIE WINNICY WSCHODNIEJ
557 Utworzone: 2025-04-16
Zniesienie podatku od dodatku emerytalnego OSP
842 Utworzone: 2025-04-22
List Otwarty do Ministerstwa Sprawiedliwości o ustanowienie przedstawiciela prawnego dla "niewidzialnych dzieci"
368 Utworzone: 2025-04-18
Protest przeciwko planom wycinki lasów na Lublinku w Łodzi, co umożliwia przyjęty mpzp
1777 Utworzone: 2025-04-10
Petycja w sprawie zapewnienia rodzicom dzieci hospitalizowanych w oddziałach intensywnej terapii całodobowego towarzyszenia rodzica.
65168 Utworzone: 2025-02-13
Nie dla teologa jako przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie
126 Utworzone: 2025-04-21
Apel do Premiera Donalda Tuska w sprawie mieszkań i domów ze wsparciem dla osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami
3809 Utworzone: 2024-11-15