STOP "FABRYCE MUCH" w Świebodzicach!

Szanowni Mieszkańcy!

Holenderska firma Protix wniosła o wydanie decyzji środowiskowych do Urzędu Miasta, aby dostać zezwolenie na budowę zakładu produkcyjno-magazynowego materiałów paszowych z hodowlą larw muchy czarnej (muchy żołnierki). 


Mamy pewne obawy. 12.06 w MDK w Świebodzicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy. Mieli możliwość odpowiadania na pytania zgromadzonych mieszkańców. Spotkali się oni z dużym sprzeciwem publiczności odnośnie wybudowania fabryki pasz, potocznie mówiąc "farmy much". 
Obawy mieszkańców są ogromne. Dotyczą między innymi odoru, który może uprzykrzyć życie w Świebodzicach (Polska nie ma uregulowanego prawa przeciw odorowego, a to, że w "Holandii nie śmierdzi" nie oznacza, że u nas będzie tak samo), natężenie ruchu ciężarówek, rozjeżdżone drogi, korki, zwiększenie wydatków na remonty infrastruktury, obciążenie zapotrzebowaniem firmy na wodę, możlwość wydostania się larw bądź dorosłych osobników muchy czarnej na wolność (co za tym idzie, możliwość ich mutacji by przeżyły w naszych warunkach, możliwość przenoszenia chorób), spadek wartości gruntów, zatrzymanie innych inwestycji i wiele innych. 

Do 19.06 można w Urzędzie Miasta składać swoje sprzeciwy odnośnie tej budowy.
Prosimy o wasze podpisy osobiście u osób, które zbierają je na mieście bądź tu, w petycji on-line, którą zakończymy 18.06 i złożymy do Ratusza. 


Adam Byra, Aneta Komisarska    Skontaktuj się z autorem petycji