SZPITAL DLA BEMOWA- apel mieszkańców i radnych Wybieramy Bemowo

Szanowny Panie Wojewodo!

Szanowny Panie Prezydencie!

My Mieszkańcy dzielnicy Bemowo, przy wsparciu lokalnych radnych z bezpartyjnego ugrupowania "Wybieramy Bemowo", wnosimy o rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem do Wieloletniej Prognozy Finansowej nowej inwestycji "Szpital dla Bemowa".

foto_szpital1.jpg

Bemowo to dynamicznie rozwijająca się dzielnica Warszawy, która potrzebuje swojego szpitala.  Obecnie mieszkańcy Bemowa muszą jeździć do dzielnicy Wola, lub do innych dzielnic szukając specjalistycznej pomocy medycznej. Jesteśmy dzielnicą, która już niedługo ma osiągnąć 150 000 mieszkańców, a nie mamy bliskiego dostępu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego czy nawet szpitala w trybie chirurgii jednodniowej.

Prosimy o zainicjowanie dialogu ponad podziałami zarówno wśród samorządowców jak i parlamentarzystów, celem wypracowania założeń dotyczących powstania szpitala na terenie naszej dzielnicy.

Bemowo jest tuż przy zjeździe z autostrady i będzie miałowkrótce  drugą linię metra, która umożliwi dotarcie do placówki, również innym potrzebującym mieszkańcom Warszawy, ale przede wszystkim ułatwi dostęp do pomocy lekarskiej dla mieszkańców Bemowa. Istniejąca nocna pomoc lekarska przy ul. Czumy, poza diagnozowaniem podstawowych chorób sezonowych i tak każdorazowo kieruje pacjentów do szpitala. Osoby chore często nie są w stanie wielokrotnie się przemieszczać, czy pokonywać długie dystanse aby otrzymać leczenie.

Artykuł 68 Konstytucji mówi, że każdy obywatel ma prawo do ochrony zdrowia. Nowoczesna stolica jaką jest Warszawa, powinna zapewniać swoim mieszkańcom najlepsze warunki w tym zakresie.

Zdajemy sobie sprawę, że powstanie takiej placówki to bardzo długa droga, którą należy rozpocząć od znalezienia odpowiedniej działki oraz jej wyceny (grunt Skarbu Państwa lub prywatny). Następnie należy znaleźć finansowanie inwestycji (najlepiej przy współudziale rządu, tak jak to było w przypadku kilku ostatnich szpitali budowanych w naszym kraju). Kolejnym krokiem będzie uzyskanie kontraktów Narodowego Funduszu Zdrowia i obsadzenie kadra. Wszystkie te kroki są trudne, ale nie niemożliwe!

Nie chcemy mieć ograniczonego dostępu do leczenia!

Nasza dzielnica potrzebuje szpitala! 

Liczymy, że Wszyscy adresaci zgodzą się, iż jest to kierunek, który należy zbadać i o który należy walczyć. Spróbujmy razem to zmienić i dać mieszkańcom dzielnicy Bemowo perspektywę na dobrą opiekę medyczną.  

Mieszkańcy Bemowa


Marta Sylwestrzak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Marta Sylwestrzak będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...