Wodny plac Zabaw w dzielnicy Miechowice

Mieszkańcy Miechowic, zwracamy się do władz Miasta z prośbą o budowę wodnego placu zabaw dla dzieci w naszej okolicy.
Pragniemy przypomnieć iż prawo każdego dziecka do zabaw gwarantuje Konwencja przyjęta przez zgromadzenie ogólne ONZ 20 Listopada 1989r. W artykule 31 konwencji.

W Artykule 31 konwencji możemy przeczytać, że uznaje się prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego oraz uczestnictwa w zabawach i zajęciach rekreacyjnych, tym samym zabawę określono jako jeden z integralnych elementów składających się na dzieciństwo.

Niestety, nie wszyscy rodzice mają środki i warunki by zapewnić swoim pociechom odpowiednie warunki zabawy i rozwoju. W okresie letnim popularne stało się zażywanie kąpieli w fontannie przy skwerze Józefa Bonczola, a woda w niej krążąca w obiegu zamkniętym jest idealnym siedliskiem dla glonów, bakterii, wirusów czy grzybów. (!)

Budowa wodnego placu zabaw stanie się bardzo dobrym rozwiązaniem, które zapewni dzieciom bezpieczne i przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu. Na chwilę obecną jedyny funkcjonujący wodny plac zabaw jest znacznie oddalony od Miechowic, a latem bywa przepełniony dużą ilością dzieci ze wszystkich dzielnic Bytomia oraz miast ościennych.

W pełni usatysfakcjonuje nas zagospodarowanie terenu przy ul. Stolarzowickiej nr działki 336/17 (działka Miejska) vis a vis Komisariatu I, aby dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność poprzez zabawę.

Oczywiście wodny plac zabaw musi posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty.
Uzasadniony jest rownież montaż monitoringu miejskiego - nadzór kamer z pewnością ograniczy akty wandalizmu i zwiększy bezpieczeństwo.

Istnieje możliwość finansowania budowy wodnego placu zabaw z różnych źródeł, np. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, UM Bytom.

Wierzymy, że pan Prezydent jak i Radni zgodzą się z nami ,,swoimi” wyborcami, iż taka inwestycja w dzielnicy Miechowice jest potrzebna i uczynią wszystko, co w ich mocy by ten cel osiągnąć.

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Dominika Sobczak będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...