Wydłużenie linii 184 z Ronda Grzegórzeckiego do Osiedla Podwawelskiego

 Drodzy Państwo,           

My, Mieszkańcy Prądnika Czerwonego zwracamy się z prośbą o wydłużenie trasy linii 184 z Ronda Grzegórzeckiego do os. Podwawelskiego lub do innej pętli autobusowej na terenie dzielnicy Dębniki lub Podgórze, co ma na celu zapewnienie dogodnego połączenia Dzielnicy III Prądnik Czerwony z południową częścią Krakowa.

Linia 184 została podzielona na dwie odrębne linie i skrócona od 25.05.2021 r., w zwiazku z przebudową skrzyżowania ulic: Krakowskiej, Dietla oraz Stradomskiej. W chwili obecnej remonty i przebudowy na tych ulicach dobiegły końca, a linia 184 kończy swój bieg na przystanku Starowiślna.

Na dzień dzisiejszy, kiedy jest remontowany most Dębnicki i generuje gigantyczne korki na Alejach Trzech Wieszczów oraz ul. Konopnickiej, dobrą alternatywą jest dojazd z Prądnika Czerwonego na południe Krakowa właśnie linią 184. W przypadku przedłużenia linii do os. Podwawelskiego Mieszkańcy będa mogli przesiąść się do linii autobusowych jadących w stronę Ronda Matecznego, następnie dalej na południe Krakowa, bądź na linie autobusowe jadące w kierunku Tarnowa, Zakopanego, Wadowic.

Dodatkowo, w październiku br. rozpocznie się budowa linii tramwajowej KST IV Meissnera-Mistrzejowice, co spowoduje, że wiele ulic w dzielnicy III Prądnik Czerwony będzie częsciowo wyłączona z ruchu. Mieszkańcy w najbliższych kilkunastu miesiącach będą zmuszeni porzucić auta i skorzystać ze sprawnej komunikacji miejskiej. Przedłużenie linii 184 jest konieczne w tej sytuacji.

Linia 184 ma znaczenie magistralne, łączy ona południowe i północne części miasta, gdzie nie dociera komunikacja tramwajowa. W związku z tym zasadne jest jak najszybsze przedłużenie tej linii; przynajmniej o kilka przystanków.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marcin Borek do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...