Zgoda na wydanie książki Ranczo: Zemsta Wiedźm

vlcsnap-2024-02-19-17h06m35s847.png

Szanowni Państwo

Wyprodukowany przez Was i emitowany w TVP w latach 2006-2016 serial Ranczo jest swoistym fenomenem. Premierowe odcinki przyciągały przed odbiorniki rekordową widownię, a emitowane wciąż powtórki poszerzają liczne grono fanów o nowe pokolenia. Bez przesady można użyć stwierdzenia, że produkcja zasłużyła na miano kultowej.
Tym bardziej zdziwiła nas, fanów serialu, niechęć względem jego kontynuacji, jaką przez lata swoich rządów wykazywały poprzednie władze TVP. Scenariusz "Ranczo, zemsta wiedźm", ostatni tekst zmarłego jesienią 2018 roku, wspaniałego Andrzeja Grembowicza (pseudonim artystyczny - Robert Brutter) gotowy był już w 2017, niespełna rok po emisji ostatniego odcinka finałowego sezonu "Rancza". Z wielu bardzo wiarygodnych źródeł wiemy, że jedyną przeszkodą do jego realizacji było weto TVP. Wielu fanów do dziś zachodzi w głowę, co było przyczyną tak zdecydowanego oporu ze strony ówczesnych władz Telewizji Polskiej.


Przez wszystkie minione lata, co pewien czas wracały pogłoski o szansie na powrót na plan, podsycane w social mediach przez osoby związane z produkcją. Nawet śmierć, najpierw Andrzeja Grembowicza, a potem Pawła Królikowskiego, nie przekreśliła nadziei na realizację tego scenariusza. Latem 2021, podczas odsłonięcia Alei Gwiazd Rancza w Jeruzalu, obecni tam producent - Maciej Strzembosz i reżyser - Wojciech Adamczyk, przed tłumem fanów potwierdzili istnienie scenariusza i gotowość jego realizacji. Zapowiedzieli wówczas również wydanie tegoż scenariusza w formie książki. Minęło kilka lat, a z tych zapowiedzi nic niestety nie wyszło. Przyczyna była wciąż ta sama - niechęć władz TVP wobec tego projektu.


Dziś prawie nikt z trzeźwo myślących fanów nie ma nadziei na kontynuację Rancza, jako filmu. Czas nieubłaganie płynie, kilku aktorów grających ważne w produkcji role umarło. Fani mają jednak nadzieję, że po wyborach w październiku 2023 i zmianach we władzach TVP, Państwa nastawienie wobec wydania książki "Ranczo, zemsta wiedźm" się zmieni. Z dostępnych nam informacji (potwierdzonych w mediach przez osoby związane z serialem) wynika, że jedynie opór poprzednich władz Telewizji, uniemożliwiał pojawienie się jej na księgarskim rynku.
W związku z tym wszyscy ranczersi, najwięksi fani serialu "Ranczo", zwracają się do Państwa, jako właściciela praw autorskich do serialu, z gorącą prośbą o zgodę na wydanie książki i, zarazem, uszczęśliwienie wielu tysięcy fanów tej kultowej produkcji.
Bardzo liczymy na spojrzenie przychylnym okiem na naszą prośbę.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Arkadiusz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...