Petycja do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie w sprawie wydłużenia linii 521 do miasta Karczew

Jakub Jan Bajorek
Dominik Franciszek Ruszkiewicz
Jarosław Marek Wojciechowski
Piotr Mateusz Michalski
Piotr Kwiatkowski
Mateusz Stanaszek
Marta Ziobroń

Mieszkańcy Gminy Karczew

Zarząd Transportu Miejskiego
ul. Grochowska 316/320
03-839 Warszawa
 

Petycja do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie w sprawie wydłużenia linii 521 do miasta Karczew  

Na podstawie art. 2 ustawy z 11 lipca 2014 r. o petycjach, jako mieszkańcy Gminy Karczew, składamy petycję w sprawie wydłużenia trasy linii autobusowej ZTM nr 521 do Karczewa.

 Uzasadnienie

Znaczna część Mieszkańców Gminy Karczew swoje życie zawodowe, edukacyjne i kulturalne koncentruje w m.st. Warszawa. Do czasu wybuchu pandemii COVID-19, mieliśmy bezpośrednie połączenie autobusowe z Warszawą za sprawą funkcjonujących wówczas połączeń obsługiwanych przez prywatnego przewoźnika, firmę Minibus. W związku z sytuacją gospodarczą i ówczesnym radyklanym spadkiem liczby pasażerów, przewoźnik ten zakończył swoją działalność, pozostawiając nas, Mieszkańców Gminy Karczew, bez bezpośredniego połączenia z centrum Warszawy. Obecnie Mieszkańcy Karczewa, aby dotrzeć do Warszawy, muszą korzystać z linii dojazdowej L51 do Otwocka, czy też linii K51 do Falenicy, a następnie przesiadać się do pociągów SKM lub KM.

Dodatkowo, należy zaznaczyć, że w związku z prowadzoną modernizacją linii kolejowej nr 7, na trasie Warszawa – Otwock występują cykliczne opóźnienia lub odwoływania kursów pociągów SKM i KM. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których Mieszkańcy Gminy Karczew, podróżując do pracy, szkół oraz w innych celach, nie mają możliwości dojazdu na czas do Warszawy. Ten stan powoduje narastające niezadowolenie i niepotrzebne wydłużenie czasu podróży. Z naszych informacji wynika, że Mieszkańcy pobliskiego Józefowa również zabiegają o to, aby linia 521 dojeżdżała do ich miasta.

Prowadzona kampania informacyjna Warszawskiego Transportu Publicznego zachęca do przesiadania się podróżnych z samochodów osobowych do komunikacji zbiorowej. Promowany transport publiczny nie tylko jest wygodnym sposobem przemieszczania się, ale ma także korzystny wpływ na środowisko naturalne. Abyśmy, jako Mieszkańcy Gminy Karczew, mogli zrezygnować z dojazdów autami, potrzebujemy jednak alternatywy dla kolei, w postaci autobusu, który pozwoli nam dojechać do stolicy komunikacją publiczną niezależnie od awarii czy utrudnień w transporcie szynowym. Wartym zauważania jest również fakt, że Gmina Karczew nieustannie współfinansuje linie SKM, pomimo, że obecna sytuacja kolejowa na tym odcinku pozostawia wiele do życzenia.

Mając na względzie powyższe, wnosimy jak we wstępie.

 


Piotr Kwiatkowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Piotr Kwiatkowski będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...