Petycja w sprawie zalesienia łąk w północnej części Mistrzejowic zamiast przeznaczenia ich pod zabudowę

Skontaktuj się z autorem petycji

Nieznany sąsiad

2021-10-03 19:47:28

Dzień dobry,

Jeszcze przez kilka godzin trwa weekendowa promocja do godziny 12:00 w poniedziałek książkę NIEZNANY SĄSIAD. PODRĘCZNIK WSPÓŁPRACY POLSKO-SŁOWACKIEJ można kupić w promocyjnej cenie za jedyne 12 zł zamiast 36 zł. Gorąco polecam! Książkę można kupić w formie elektronicznej w księgarni Ebookpoint pod linkiem: https://ebookpoint.pl/view/8594E/ksiazki/nieznany-sasiad-podrecznik-wspolpracy-polsko-slowackiej-jakub-loginow,s_00xq.htm#format/e

Opis książki i spis treści - na stronie księgarni.

Po co powstała ta książka i dlaczego informujemy o tym w ogłoszeniu? Otóż bardzo ważną sprawą jest umiejętność dostrzegania dobrych i złych wzorców u sąsiadów. Słowacja jest regionalnym liderem jeśli chodzi o odchodzenie od węgla, walkę ze smogiem oraz sprawnie działający autobusowy transport publiczny poza miastami. Warto zapoznać się z tymi wzorcami i wdrażać je w Polsce.

Zachęcam róznież do dołączania do grup na Facebooku:

 


Kuba Łoginow

Przywróćmy cywilizowany transport autobusowy w Małopolsce

2021-03-31 14:01:52

Szanowni Państwo,

Po 30 latach prowizorki w końcu pojawiła się szansa na odbudowę połączeń autobusowych na wzór słowacki, czeski, austriacki i niemiecki. Powstał Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych, z którego dofinansowywane są połączenia lokalne i regionalne. Niestety, wskutek niedopatrzenia urzędników Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ogłoszonych przez Marszałka postępowaniach przetargowych zapisano minimalną ilość miejsc siedzących na poziomie 19, zamiast około 40. W efekcie tej decyzji przetargi będą wygrywać "busiarze", a zamiast oczekiwanej odbudowy cywilizowanego transportu autobusowego, podatnicy będą dorzucać się do jeszcze większego niż obecnie utwierdzania znienawidzonego przez pasażerów "busiarstwa".

Powiedz NIE obniżaniu standardów! Chcemy w końcu jeździć w Małopolsce w cywilizowanych warunkach, jak w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Czechach i Słowacji, a nie jak w Mołdawii, Rosji i Uzbekistanie. Podpisz i udostępnij petycję dostępną pod linkiem:

https://www.petycjeonline.com/autobusyregionalne

Zachęcamy też do polubienia strony Inicjatywy obywatelskiej "Polska - Słowacja - autobusy" i do udostępnienia umieszczonego tam posta na temat petycji:

www.facebook.com/polskaslowacja


Podpisz petycję przeciwko likwidacji wojewódzkich linii autobusowych. Tak dla nowych połączeń i czystego powietrza!

2020-11-19 18:25:37

Szanowni Państwo,

przez kilkanaście ostatnich lat w Polsce trwała postępująca likwidacja regionalnego transportu autobusowego. Likwidowano PKS-y, ich miejsce zajmowały jeżdżące nieregularnie busy: ciasne, niewygodne, nierzadko przestarzałe i nie spełniające norm ekologicznych. Niecałe dwa lata temu zaczęło się to w końcu zmieniać na lepsze. Z inicjatywy ministra Andrzeja Adamczyka powstał Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych, wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka uruchomił pierwsze kilkanaście wojewódzkich linii autobusowych, w tym pierwszą w Polsce linię transgraniczną (Bukowina Tatrzańska - Dolny Kubin), która spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem i okazała się, mimo pandemii, olbrzymim sukcesem frekwencyjnym.

Miał to być dopiero początek, począwszy od 2021 roku miały powstawać kolejne lokalne linie autobusowe w całej Małopolsce. Przyszedł jednak COVID i teraz zamiast myśleć o rozwoju połączeń, musimy walczyć o zachowanie tego, co z tak wielkim trudem udało się utworzyć. Wojewódzkie linie autobusowe w Małopolsce są zagrożone - skarbnik urzędu marszałkowskiego nalega, by je zlikwidować, szukając w ten sposób oszczędności. To byłaby fatalna decyzja, pogłębiłaby wykluczenie transportowe wielu Małopolan, negatywnie odbiłaby się walce ze smogiem. A w czasach COVIDa jeszcze bardziej niż wcześniej powinniśmy promować czysty transport, zmniejszać dzięki rozwojowi lokalnych autobusów korki na drogach, zmniejszać ryzyko wypadków samochodowych dzięki temu, że część ludzi zostawi auto w domu i skorzysta z autobusów.

Zachęcamy do podpisania internetowej petycji "Chcemy oddychać! NIE dla likwidacji wojewódzkich linii autobusowych w Małopolsce! TAK dla nowych połączeń!". Jej podpisanie zajmie Ci mniej niż minutę, a będzie to bardzo duże wsparcie dla tej ważnej dla wszystkich sprawy.

Link do petycji: https://www.ipetitions.com/petition/chcemy-oddychac-nie-dla-likwidacji-wojewodzkich


Autor

Podpisz petycję w sprawie marszałkowskich autobusów Zakopane - Poprad

2020-10-17 20:53:01

Szanowni Państwo,

W tych trudnych czasach nie powinniśmy zapominać, że oprócz koronawirusa wciąż zmagamy się z innymi problemami, takimi jak wyzwania klimatyczne, zakorkowane drogi i smog spowodowany przez nadmierny ruch samochodowy. Dlatego jeżeli bliska jest Państwu idea zrównoważonego transportu i czystego powietrza, a w dodatku lubicie góry, zachęcamy do podpisania poniżej zlinkowanej petycji oraz jej udostępnienie:

www.petycjeonline.com/autobuspoprad

Jeżeli są Państwo na Facebooku, zachęcam też do polubienia strony facebookowej inicjatywy od lat działającej na rzecz zrównoważonego transportu w Tatrach: www.facebook.com/polskaslowacja oraz o dołączenie do grup:


Polska - Słowacja - autobusy

Północne Mistrzejowice

2020-09-26 20:07:50

Szanowni Państwo!

Sprawa naszych łąk nadal nie jest rozstrzygnięta. Jeżeli są Państwo obecni na Facebooku, serdecznie zapraszam do lokalnych grup, na których będzie możliwość omawiania tematu łąk i innych ważnych dla nas wszystkich kwestii. Oto one:

 

Rozpoczęło się głosowanie w budżecie obywatelskim. Spośród projektów dzielnicowych w Mistrzejowicach warto zwrócić uwagę na projekt nr 25: Zielona Aleja Bora Komorowskiego w Dzielnicy Mistrzejowice.

W budżecie ogólnomiejskim gorąco polecam projekt nr 9 który dotyczy wsparcia dla rozwoju kolei miejskiej. Jest to bardzo ważne w kontekście planowanej budowy przystanku SKA na osiedlu Piastów. Szczegóły w tym artykule:

http://www.tatryskate.eu/?p=2008


Kuba Łoginow

Pomóż wpisać Lotnisko Rakowice-Czyżyny na listę europejskiego dziedzictwa!

2020-09-01 17:43:33

Szanowni Państwo,

kontynuując działania na rzecz zachowania historycznego lotniska Rakowice-Czyżyny przed zabudową i utworzenia na tym obszarze największego w Małopolsce parku, stowarzyszenie "Błonia Czyżyńskie" postanowiło wyjść z tym tematem poza Kraków i poza Polskę i zainteresować naszą sprawą Komisję Europejską. Jest to konieczne, by ostudzić gorące głowy niektórych lokalnych polityków, urzędników i lobby deweloperskie, które wywierają naciski na niezależny urząd konserwatorski i dążą do zabetonowania naszych historycznych terenów zielonych. O sprawie zostanie poinformowana Komisja Europejska oraz europosłowie ze wszystkich krajów członkowskich. Dlatego zachęcamy do podpisywania kolejnej już, tym razem ogólnoeuropejskiej petycji, którą znajdą Państwo pod linkiem:

www.petycjeonline.com/znakdziedzictwa

Petycję może podpisywać każdy mieszkaniec Unii Europejskiej oraz krajów stowarzyszonych lub sąsiadujących z Unią (np. Ukraina, Białoruś). Po zebraniu tysiąca podpisów petycję przekażemy oficjalnie do rozpatrzenia do instytucji unijnych (ze stosownym wnioskiem wystąpi nasze stowarzyszenie) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stosowny mail z prośbą o poparcie i patronat dostaną również wszyscy posłowie i senatorowie RP oraz europarlamentarzyści ze wszystkich krajów członkowskich (petycja zostanie przetłumaczona na język angielski i inne języki), a także polska i europejska prasa.

Z poważaniem,

Jakub Łoginow

Wiceprezes stowarzyszenia "Błonia Czyżyńskie"

 

Więcej o naszym lotnisku i perspektywie utworzenia parku można przeczytać pod linkiem: http://www.tatryskate.eu/?p=1868

 


Kuba Łoginow

Uratujmy Srebrną Polanę w Mistrzejowicach

2020-06-16 19:30:34

Szanowni Państwo,

walczymy o kolejny teren zielony w Mistrzejowicach, który ma zostać zalany betonem. Jest spora szansa by to powstrzymać. Zachęcam do podpisania i udostępnienia petycji:

https://www.petycjeonline.com/srebrnapolana

 

Z poważaniem,

 

Jakub Łoginow


Kuba Łoginow

Łąki Mistrzejowickie uratowane, walczymy z betonem na dawnym lotnisku przy Bora-Komorowskiego

2019-12-27 19:35:31
Szanowni Państwo!

Wydawało się, że zabetonują nam całe łąki, ale dzięki waszej mobilizacji mamy sukces – wspólnie, ponad podziałami, mimo presji deweloperskiej udało nam się obronić znaczną część łąk przez zabetonowaniem. Tereny te pozostaną zielone tak, jak to proponowaliśmy w petycji, którą Państwo podpisali.

To już kolejna skuteczna walka o ochronę terenów zielonych w ramach wciąż nie do końca zabetonowanego pasa zieleni, oddzielającego dawne Śródmieście od dzielnic Nowohuckich. Kilka miesięcy temu dzięki zaangażowaniu Mieszkańców udało się ochronić przed zabudową Lasek Czyżyński. Teraz walczymy o kolejny zagrożony zabetonowaniem obszar w tej okolicy – o tereny dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Miasto i Politechnika zaplanowały tam beton i drogę do MCN rozcinającą tereny zielone – my proponujemy utworzenie tu „krakowskiego Central Parku”, najważniejszego i największego parku w mieście, który nam wszystkim się należy jako rekompensata za utracone tereny zielone w Mistrzejowicach i Czyżynach. Ambitnie, ale jak pokazała walka o Łąki Mistrzejowickie i Lasek Czyżyński – całkiem realnie.

Zachęcam do podpisania, udostępniania i przesłania znajomym internetowej petycji w tej sprawie, dostępnej pod linkiem:

https://www.petycjeonline.com/parklotnisko

Mamy już ponad 1000 podpisów, do uratowania tego terenu potrzeba według moich szacunków około 4000 – taka liczba powinna zrobić wrażenie na dziennikarzach i decydentach, zmusić urzędników i radnych do działania, powinna sprawić, że o temacie zrobi się głośno w mediach. Dlatego namawiam, by każdy z Państwa podpisał petycję i namówił do tego przynajmniej trzech-czterech znajomych. Dzięki temu wygramy z betonem i skłonimy radnych miejskich i wojewódzkich do działania, tak jak to miało miejsce w przypadku łąk mistrzejowickich i Lasku Czyżyńskiego.

Działamy!

Z zielonymi pozdrowieniami,

Jakub Łoginow,

autor petycji

Kuba Łoginow



Udostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...