Apel do Pana Prezydenta miasta Chorzowa mgr inż. Andrzeja Kotali

 Szanowny Panie Prezydencie, piszę w imieniu wielu mieszkańców Chorzowa, szczególnie dzielnicy Chorzów Batory.

Apelujemy do Pana jako naszego gospodarza o podjęcie zdecydowanych kroków urzędowych, prawnych w stosunku do telewizji TVN-u w związku z publikacją reportażu Superwizjera TVN pod tytułem "Gangsterzy ze stadionu", która jest nierzetelna, obraźliwa, uwłacza naszej godności naruszając dobra osobiste, publikując nieprawdę o Nas mieszkańcach dzielnicy Chorzowa Batory i Chorzowa jak i wszystkich kibicach, których się nazywa przestępcami za to , że są kibicami naszej drużyny, tym samym pokazuje Pana w złym świetle jako naszego gospodarza. Słowa wyemitowane w reportażu dostępnym między innymi pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=oV56ERf-jH0 , od 0.02.00 minuty do 0.02.37, cytuję:

..."Batory, to stara przemysłowa część Chorzowa. Od wielu lat, tylko nieliczni mieszkańcy mają pracę, większość żyje dzięki pomocy instytucji państwowych, szerzą się problemy społeczne, przemoc i uzależnienia. W tym brutalnym świecie dorastają dzieci, które często nie mają żadnej szansy na wyrwanie się z biedy i wykluczenia społecznego. Jednym z niewielu miejsc w których na chwilę mogą o tym zapomnieć jest stadion Ruchu Chorzów."...

podsumowanie Pani prowadzącej reportaż od 0.22.11 . do 0.22.20 .:

..."i nic się nie zmieni, dopóki dla dzieci z takich osiedli jak Chorzów Batory, jedyną szansą na awans społeczny będzie przyłączenie się do gangu..."

oraz słowa pisanego na stronie superwizjera http://superwizjer.tvn.pl/odcinki-online/gangsterzy-ze-stadionu,50360,o.html :

..."Swoich członków rekrutowali spośród szalikowców Ruchu. Zwykle byli to chłopcy z biednych dzielnic Chorzowa - Batorego i Cwajki. Są to obszary wykluczenia społecznego. Prawie nikt nie ma tam pracy, szerzy się przemoc i uzależnienia — opowiada Bertold Kittel, drugi z autorów materiału. — Dla dzieci dorastających w takich warunkach, stadion staje się szansą na oderwanie od rzeczywistości. Grupa kibiców daje im poczucie wspólnoty i siły, a także umożliwia zdobycie środków na życie."...

 

Nie można takich oszczerstw pozostawić bez stanowczej reakcji i żądania sprostowania tych słów, opublikowania przeprosin wszędzie tam gdzie były napisane i wyemitowane, jak również poniesienia konsekwencji przez ludzi, którzy publicznie dokonują zamachu na naszą godność i dobre imię, narażając nasze dzieci i nas na różnego rodzaju negatywne konsekwencje w przyszłości, jeśli ktoś będzie nas oceniał tylko po znajomości tego co widział i czytał w opublikowanym materiale TVN-u.

Panie Prezydencie, oczekujemy od Pana jako naszego gospodarza stanowczej reakcji oraz informacji na stronie www Urzędu Miasta w Chorzowie o podejmowanych działaniach co do naszego apelu.

Z poważaniem,

Liczni mieszkańcy Chorzowa.

 

 


Zbigniew Krawczyk    Skontaktuj się z autorem petycji