Apelujemy do Rządu RP o podanie daty wznowienia wesel.

Branża weselna od marca 2020r. trwa w niepewności przekładającej się również na niebywały stres i dezorientację Par planujących swoje śluby i wesela.
To w imieniu tysięcy Par w całej Polsce, które z najczystszą intencją rozpoczęcia wspólnego życia próbują zaplanować swoje uroczystości, piszemy tę petycję.
Ślub i wesele to dziś wielomiesięczne przygotowania, które niosą ze sobą szereg poniesionych kosztów liczonych w tysiącach i dziesiątkach tysięcy złotych.
Nie da się zaplanować wymarzonej uroczystości z dnia na dzień, czy nawet z miesiąca na miesiąc. Rezerwacja wymarzonej sali, świątyni, podwykonawców, zaproszenia, wymarzony ubiór, kwiaty rezerwuje się dziś z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. Odwoływanie lub przekładanie uroczystości w ciągu miesiąca (tym bardziej z tygodnia na tydzień lub - jak w październiku 2020 - z dnia na dzień) często nie jest możliwe i kończy się - jak w roku 2020 - rezygnacją z sakramentenu małżeństwa i organizacji wesela. Założenie rodziny opóźnia więc jedynie brak jasnej perspektywy i jakiegokolwiek domysłu, czy dzień zaplanowanej uroczystości jest realny, czy też nie.
Ślub w małym gronie lub mikro - wesele nie jest tym, co leży w polskiej tradycji przejścia w stan małżeński w otoczeniu najbliższych - rodzin i ważnych osób, których w tym dniu chcemy mieć wokół siebie jak najwięcej. Ma być świadectwem dawanym w obecności całej społeczności - rodziny, przyjaciół oraz wszystkich bliskich i dalszych znajomych. Tak było, tak to widzimy, tak chcemy, by pozostało.
W dzisiejszej niepewności odwołujemy więc nie tylko wesela, ale również śluby, drastycznie przesuwając moment założenia rodziny.

Apelujemy o bezzwłoczne podanie informacji, czy nasze wesela zaplanowane na święta Wielkanocne, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i kolejne miesiące roku 2021 odbędą się.
Nie wyobrażamy sobie przekładania ich na kolejny rok, miesiąc, odwlekając ponownie dzień przysięgi małżeńskiej. Nie chcemy czekać, narażając siebie i zatrudnionych przez nas podwykonawców na koszty, których możemy uniknąć, jeśli Rząd poda datę wznowienia wesel. Podkreślamy z całą mocą, że nie satysfakcjonuje nas odpowiedź analizująca obostrzenia (znamy je wszystkie i śledzimy od marca 2020r.), wskazująca na zagrożenia (te również rozumiemy i szanujemy reżim sanitarny, jesteśmy w pełni świadomi, że może on towarzyszyć naszym weselom), czy uzależniająca swoje brzmienie od czynników, których przebieg nie jest od nas zależny (tempo szczepień).

Pytamy o konkretną datę, która pozwoli nam podjąć decyzję bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów.

Narzeczeni (i ich Rodziny) z zarezerwowaną datą wesela w roku 2021.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Justyna Kotowicz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )