Basen odkryty na Białołęce

Kto z nas w te upały nie marzy o kilku chwilach spędzonych nad wodą? Warszawa niestety nie jest położona na pojezierzu i jedyne w okolicy naturalne tereny nad wodą to brzeg Wisły (do której mało kto ma ochotę wchodzić), Jeziorko Czerniakowskie oraz Narew i Zalew Zegrzyński.

Dlatego my niżej podpisani mieszkańcy Białołęki oraz najbliższych okolic, zwracamy się do Władz Dzielnicy Białołęka z petycją o budowę basenu odkrytego na terenie naszej dzielnicy.

basen2.png

Lokalizację (oraz związaną z nią wielkość i formę) basenu pozostawiamy do rozpatrzenia osobom z odpowiednimi kompetencjami, zatrudnionym przez miasto. Osobiście uważamy jednak, że najlepszą lokalizacją będzie zachodnia część Białołęki ze względu na najlepsze skomunikowanie z resztą miasta/okolic, a przez to możliwość łatwego dojazdu z innych miejsc, jak sąsiednie dzielnice i miejscowości, jak Łomianki, Jabłonna, Legionowo, Marki, Ząbki, Zielonka itd.

Wejście na teren basenu powinno być oczywiście płatne, by koszty inwestycji się zwracały. Dodatkowo powinno zostać zapewnione miejsce do wynajęcia przez sezonowych przedsiębiorców, jak np. lodziarnie, wypożyczalnie leżaków, etc., co będzie dodatkowym zyskiem dla takiego obiektu.

Nasza dzielnica ma ponad 100.000 mieszkańców (a to tylko oficjalne dane, bez uwzględnienia osób niezameldowanych). Okoliczne miejscowości i dzielnice to kolejne setki tysięcy mieszkańców. Takie miejsce z pewnością przyciągałoby do dzielnicy więcej osób niż inne nietrafione inwestycje, jak np. świecący napis przy Ratuszy, którego największym dotychczasowym sukcesem na skalę krajową było wystąpienie w teledysku zespołu Kult. Podobne obiekty w znacznie mniejszych miejscowościach sprzedają bilety w liczbie będącej wielokrotnością liczby mieszkańców. W tak dużej dzielnicy ze sprzedażą wejściówek nie powinno być więc problemu.

Jesteśmy świadomi, że koszt budowy basenu to nie jest 50.000 zł. Przypominamy jednak, że swego czasu Władze Dzielnicy chciały wydać 1.000.000 zł na strefę kibica, która posłużyłaby mieszkańcom zaledwie kilka tygodni (na szczęście nagłośnienie przez nas sprawy powstrzymało wyrzucenie pieniędzy w błoto).

Nie chcemy więc słyszeć, że nie ma pieniędzy. Będziemy bacznie obserwować każdą złotówkę wydawaną przez Dzielnicę, jeśli zajdzie taka potrzeba i wskażemy, gdzie dzielnica mogła zaoszczędzić, by taką inwestycję, służącą nie tylko kilku zaprzyjaźnionym z Władzami stowarzyszeniom, a wszystkim mieszkańcom, można było zrealizować.

 

Członkowie Stowarzyszenia Łączy Nas Białołęka

laczynasbialoleka@wp.pl

Stowarzyszenie "Łączy Nas Białołęka"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie "Łączy Nas Białołęka" do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )