Żądamy przywrócenia redaktora Dariusza Rosiaka na antenę radiowej Trójki!

Do Dyrekcji Polskiego Radia

 

My - Słuchacze Programu Trzeciego Polskiego Radia - pragniemy wyrazić zdecydowany sprzeciw w sprawie nagłego zaprzestania współpracy z redaktorem tej stacji - panem Dariuszem Rosiakiem.

Dziennikarz ten jest nie tylko wybitnym specjalistą w dziedzinie politologii, ale posiada również wyjątkowe umiejętnosci przybliżania słuchaczom wydarzeń z rejonu całego Świata w sposób fascynujący i nietuzinkowy.

Jego audycje zawsze były należycie przygotowane od strony merytorycznej, a treść z nich płynąca pozwalała zrozumieć mechanizmy rządzące dziejszą światową polityką. Nigdy nie zabrakło nakreślenia historycznego tła danego tematu, a całość audycji dopełniała wyjątkowa muzyka z różnych zakątków globu.

Zapraszani do studia, czy wypowiadający się telefonicznie goście, byli ekspertami najwyższej klasy w swojej dziedzinie, co czyniło program wyjątkowo ambitnym
i ciekawym.

Warto podkreślić, iż redaktor Rosiak zawsze zachowywał obiektywizm w ocenie omawianego tematu - starał się nie stawiać gotowych tez, czy sugerować płynących wniosków - zostawiał tę przestrzeń słuchaczom.

Nigdy też nie obnosił się ze swoim światopoglądem czy sympatiami politycznymi - co jest postawą unikatową w dzisiejszych mediach.

Audycja "Raport o stanie świata" była dla nas - Słuchaczy - wyjatkową godziną
w tygodniu, kiedy to - niezależnie od miejsca zamieszkania - Świat był bliżej nas, a my - mądrzejsi o kolejne przyswojone informacje - mogliśmy obserwować otoczenie
z większym zrozumieniem i wrażliwością.

Brak tej audycji na trójkowej antenie znacznie obniży poziom stacji i żadna publicystyka w czyimkolwiek wydaniu nie będzie w stanie wypełnić powstałej pustki.

Media Publiczne powinny dbać o takie dziennikarskie "brylanty" jak redaktor Rosiak
i w dobie powszechnej bylejakości, tandety i miernoty dawać im jak najszersze pole do działania i wpływania na intelektualny rozwój odbiorców.

Zwracamy się więc do Państwa - decydentów co do poziomu i kształtu publicznej rozgłośni - o natychmiastową zmianę tej krzywdzącej nas wszystkich decyzji i jak najszybsze przywrócenie pana Dariusza Raosiaka do pracy w Polskim Radiu.

Z poważaniem, 

Słuchacze radiowej Trójkirosiak.jpg


Dominika Rybarczyk    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Dominika Rybarczyk do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook