Żądanie przywrócenia skasowanego połączenia autobusowego do Międzygórza

My niżej podpisani Miłośnicy Międzygórza, mieszkańcy regionu oraz ludzie gór zwracamy się z petycją do P.K.S. Kłodzko o przywrócenie jakichkolwiek połączeń autobusowych do miejscowości Międzygórze w powiecie kłodzkim.

Po przez autorytarną decyzję o skasowaniu WSZYSTKICH połączeń autobusowych na niniejszym kierunku (tłumaczoną początkowo sytuacją pandemiczną) ta jedyna w swoim rodzaju turystyczna miejscowość zwana perłą Sudetów de facto została całkowicie odcięta od świata i stan ten utrzymuje się już od niemal roku. W najnowszym rozkładzie jazdy, mimo luzowania ogólnokrajowych obostrzeń również nie znalazło się miejsce na przywrócenie jakiegokolwiek połączenia na linii Kłodzko-Bystrzyca-Międzygórze. Na trasie tego autobusu jest wiele skupisk ludzkich, które także zostały całkowicie pozbawione połączenia transportem publicznym z resztą kraju. Grozi to nie tylko pogłębianiem się zapaści ekonomicznej turystycnego regionu Masywu Śnieżnika ale również wykluczeniem społecznym i komunikacyjnym ludzi zamieszkałych na tym terenie.

Uważamy, że motyw czynienia oszczędności nie może odbywać się kosztem interesu społecznego, degradacji turystycznej regionu oraz wykluczenia komunikacyjnego osób na tym terenie. Domagamy się od lokalnych decydentów (zarówno ze strony władz gminnych w Bystrzycy Kłodzkiej, powiatowych w Kłodzku, jak i zarządu spółki P.K.S. Kłodzko) podjęcia aktywnych działań mających na celu przywrócenie jakichkolwiek połączeń autobusowych na w/w trasie.

 


Miłośnicy Międzygórza    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Miłośnicy Międzygórza do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...