DO PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT SCHRONISKOWYCH!

Jesteśmy wolontariuszami w Kaliskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Bezdomnych - nie znaczy niekochanych, bo po to właśnie jesteśmy, aby je kochać. Od wielu lat dbamy o nie, organizując ich życie w taki sposób, aby mogły w nim odnaleźć choć odrobinę radości.

Odkąd sięgamy pamięcią, organizowaliśmy pomoc finansową dla zwierząt, które wymagały specjalistycznej diagnostyki w najlepszych klinikach weterynaryjnych. Zbieraliśmy pieniądze na budowę boksów, wybiegów, na zakup nowych bud i ocieplanie tych starych, na odgradzanie boksów, aby nie dochodziło do wypadków, oraz na zakup sprzętu, dzięki któremu prace w schronisku wykonywaliśmy z przyjemnością i szybko - często wykonując również obowiązki pracowników. Wspólnymi siłami zebraliśmy dla naszych zwierząt kilkadziesiąt tysięcy złotych, dzięki czemu zarząd schroniska mógł zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć np. na lepszą karmę.

Zrobiliśmy w schronisku jedyny w Polsce BOKS EKSPERYMENTALNY, w którym psy wiodły pod okiem terapeuty prawdziwe psie życie i mogły zaspokajać psie potrzeby. Dzięki temu boksowi nasze schronisko stało się wyjątkowe:

https://www.youtube.com/watch?v=PohqaPxXAMQ

Dzięki nam, wolontariuszom, w schronisku toczyło się prawdziwe życie, a zwierzęta czekały na każdy kolejny dzień z niecierpliwością i nadzieją, wiedząc, że jesteśmy z nimi, o każdej porze dnia. Dzięki nam ponad 600 zwierząt znalazło nowe domy, stałe lub tymczasowe, a te, które wymagały natychmiastowej pomocy lecz nie znalazły domu, umieszczaliśmy w hotelikach, aby nie umierały w schronisku.

TAK BYŁO DO 1 STYCZNIA 2016 ROKU, GDY SCHRONISKO PRZEJĘŁO MIASTO...

Powstał nowy regulamin wolontariatu, który ogranicza nasze działania do minimum i dąży do likwidacji pomocy charytatywnej. Podjęto nowe decyzje niekorzystne dla zwierząt: zwolnienie bardzo dobrych pracowników, odebranie psom ciepłego posiłku w trakcie dnia, uniemożliwienie finansowego wsparcia leczenia zwierząt poza schroniskiem, uniemożliwienie oddawania zwierząt do domów tymczasowych, gdzie mogły być pod lepszą opieką i gdzie dbano o ich przygotowanie do adopcji... Nie mamy prawa podać naszym podopiecznym wody ani dołożyć słomy, nie mamy prawa pytać o to czy mają podawane lekarstwa i jak ocenia ich stan zdrowia lekarz...

Nasza odpowiedź brzmi: NIE! DLA OGRANICZENIA WOLONTARIATU W KALISKIM SCHRONISKU I DLA DECYZJI KRZYWDZĄCYCH ZWIERZĘTA:

https://www.youtube.com/watch?v=wdVER9wpPPA&feature=youtu.be

Chcemy schroniska, w którym wolontariusze mogą dbać o swoich czworonożnych przyjaciół. Chcemy schroniska, w którym zwierzęta są otoczone najlepszą opieką behawioralną i weterynaryjną. Schroniska, w którym zwierzęta są dobrze odżywiane, zabezpieczone przed zimnem i zadbane. Gdzie mają stały, nieograniczony przez bezduszny zapis w regulaminie kontakt z ludźmi, którzy je kochają. Walczymy o dobre, korzystne dla zwierząt decyzje, dzięki którym zwierzaki poczują, że schronisko jest miejscem bezpiecznym i miłym i że mają kogoś, dla kogo warto jest żyć.

Pomóżcie nam pomagać - podpiszcie tę petycję.

 

 

Wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Aneta Sitkiewicz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook