Dopływ zagranicznych lekarzy zablokowany. Panie Prezydencie, potrzebujemy pomocy!

PANIE PREZYDENCIE !! POMOCY !!!

Prezydencie, Pan czuwa nad bezpieczeństwem kraju i narodu polskiego. Sejm, czyli naród, uchwalił znakomite zmiany w ustawie o zawodzie lekarza, dzięki którym możemy pozyskać dodatkowych lekarzy, których brakuje w całym kraju Minister zdrowia wprowadzając nową ścieżkę przyznawania prawa wykonywania zawodu lekarzom z zagranicy trafnie określił wymagania, które zapewniają, że kandydat z zagranicy jest co najmniej na poziomie polskiego lekarza, który właśnie otrzymał tytuł specjalisty w danej dziedzinie. Wg medialnych informacji od grudnia 2020 do tej pory wnioski o przyznanie pwz (prawo wykonywania zawodu) złożyło około 200 lekarzy z zagranicy do ministra zdrowia, a ten wydał tylko 43 decyzji, choć tuż po wejściu ustawy w tym zakresie obiecał na łamach mediów, że cała procedura będzie trwała 2 a najwyżej 3 tygodnie. Tylko w grudniu, wniosków było 40. Apele szpitali o „każde ręce na pokład” pozostają bez echa. Apele pacjentów pozostają bez echa. Rzeczywistość wygląda tak:  NIKT Z WŁADZ NIE PRZESTRZEGA ZAPISÓW USTAWY !!!  Minister nie ma czasu na złożenie podpisu pod przygotowanymi już decyzjami dla lekarzy – decyzje potrafią leżeć na biurku mz i miesiąc !! Lekarz konsultant krajowy wg ustawy ma 7 dni na wydanie opinii o aplikującym lekarzu, a robi to w ciągu minimum 1,5 miesiąca, a raczej 2. Naczelna Izba Lekarska nie chce wydawać pwz lekarzom, ( którzy już otrzymali decyzję ministra), łamiąc prawo gwarantowane ustawą czym sprawia, że ci lekarze, są praktycznie nie użyteczni.

Prezes NIL często wypowiada się na łamach mediów, że w ten sposób dba o dobro pacjenta !!!!  Fałsz i obłuda jaką się wykazuje, świadczy tylko o tym, że NIL chce zamknąć hermetycznie swój rynek i nie dopuszczać konkurencji z zagranicy. Celem jest dalsze drenowanie budżetu do śrubowania stawek wynagrodzenia, które są i tak już kosmiczne. Obecne poczynania NIL pokazują, że zdrowie pacjenta jest u nich w dalekim planie, ale z drugiej strony wykorzystają ten argument na maksa aby realizować swoje finansowe cele.  Dlaczego NIL działa bezkarnie ? Dlaczego NIL chce się wzbogacić na pandemii, a nie pomaga w ratowaniu życia naszych obywateli ? Rząd Polski w walce z pandemią ma już nie tylko za przeciwnika covid z którym walczy, ale też Naczelną Izbę Lekarską !!! I po co rząd organizuje kolejne łóżka i respiratory ?  Chyba tylko dla statystyk. Kto będzie je obsługiwał ? Przesunięcia kadrowe z oddziału na oddział covid czy też między szpitalami bardzo osłabiają pozostałą część lecznictwa. A przed drzwiami szpitali stoją lekarze, których władza zaprasza ale drzwi otworzyć nie chce !!!!!   

Czy to jest państwo prawa ? Czy to jest państwo sprawiedliwości ? Czy po to wybieraliśmy władze naszymi głosami, żeby była prowadzona polityka pozorów ? Czy stan pandemii, totalnego zagrożenia życia ludzkiego nie jest wystarczającym aby politycy (głównie NIL) w końcu pomyśleli o nas obywatelach jako o ludziach, a nie jak o cyfrach, jak o głosach wyborczych ?  Jeżeli medyczne władze samorządowe NIL działa przeciwko interesowi społeczeństwa to dlaczego nie pozbawić ich uprawnień ?


Wojciech Staniszewski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Wojciech Staniszewski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...