NIE dla likwidowania linii autobusowej nr 15 w Olsztynie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla likwidowania linii autobusowej nr 15 w Olsztynie

Magda Makowska
Gość

#1

2015-04-19 14:49

Podpisałam petycję, ponieważ uważam, że decyzja o likwidacji linii numer 15 spowoduje nie tylko kłopoty wielu osób poruszających się po Olsztynie, ale także oznacza, że Olsztyn nie dba o swoje symbole, a jednym z nich bez wątpienia jest znana chyba wszystkim linia nr 15, która od lat łączyła miasto z Kortowem i stała się czymś kultowym. Studenci, brońcie 15!!!

Anna

#2

2015-04-20 10:19

Podpisałam, ale uważam, że do 15 powinno dołączyć 24. Po likwidacji tych autobusów mieszkańcy Os. Generałów:

1. chcąc dojechać gdziekolwiek będą musieli korzystać z minimum 2 środków transportu (dojazd autobusem do tramwaju, tramwaj);

2. zapłacą więcej za przejazd niż teraz (autobus, tramwaj);

3. będą tracili czas na przesiadki.

PS. Szkoda osób, które jesienią lub zimą, w deszczu lub śniegu, będą przesiadać się z małymi dziećmi (szczególnie w wózkach) i osób poruszających się o kulach.

Monika

#3 Re:

2015-04-20 10:25

#2: Anna - 

"Podpisałam, ale uważam, że do 15 powinno dołączyć 24. Po likwidacji tych autobusów mieszkańcy Os. Generałów:

1. chcąc dojechać gdziekolwiek będą musieli korzystać z minimum 2 środków transportu (dojazd autobusem do tramwaju, tramwaj);

2. zapłacą więcej za przejazd niż teraz (autobus, tramwaj);

3. będą tracili czas na przesiadki.

PS. Szkoda osób, które jesienią lub zimą, w deszczu lub śniegu, będą przesiadać się z małymi dziećmi (szczególnie w wózkach) i osób poruszających się o kulach."

 

 

 Popieram w 100%!


Gość

#4

2015-04-20 10:45

Linia 15 jest czesta trasa ktora jezdze.

Gość

#5

2015-04-20 10:55

Dodatkowo uważam że linia 15 powinna być przedłużona. Jeździć trasą na około. Tzn teraz pętle są na Generałów i Starym Dworze. Gdy zostanie pobudowana nowa droga TRASA NDP pobudować jedną pętlę po środku i autobus będzie jeździł w dwie strony na około.
Daniel

#6 BIZNES

2015-04-20 11:03

Niestety robia to celowo. Wygoda pasazera jest dla nich malo wazna. Wiecej przesiadek = wiecej sprzedanych biletow.


Gość

#7

2015-04-20 11:11

nie rozumiem tego shit stormu, większość pewnie nawet nie zainteresowała się koncepcją przyszłej sieci komunikacji miejskiej, a już panikuje.

15, w takiej formie jakiej istnieje teraz, nadaje się na linię turystyczną. Można nią zwiedzić połowę miasta, ale praktyczna jest jedynie na poszczególnych odcinkach, kortowo-centrum oraz jaroty-centrum.

to nie jest tak że zlikwidują niektóre linie, a w zamian wprowadzą jedynie tramwaj. Niektóre z linii mają zostać uzupełnione o pewne przystanki, kilka linii ma być nowych.

bilety mają być w przyszłości czasowe(nareszcie!), i na bilecie 1h bez problemu powinno się dojechać z jednego końca miasta na drugi, w końcu w innych wielkich miastach(Warszawa, Gdańsk, Poznań,...) też się da...

Chyba lepiej aby był bilet czasowy, liczba linii ograniczona, ale za to jeździła regularnie, a nie muszę czekać 30 min zanim przyjedzie następny autobus, bo nie mogę skorzystać z połączenia z przesiadką bez podwojenia kosztów podróży, to jest właśnie chore!

Lepiej poczekajcie z petycją dopóki nie zostanie ogłoszona nowa sieć połączeń, nowy cennik biletów itd. a wtedy zacznijcie lamentować. To jest tak samo jak bym narzekał na produkt, który został świeżo co przedstawiony, ja nawet nie miałem okazji go przetestować, ale już okrzyknąłem jako beznadziejny, bo tak.

 


Gość

#8 Re:

2015-04-20 14:18

#7: -  

 Bo w Olsztynie lamentować trzeba za wczasu. Dobrze także miasto nie musi usuwać odrazu 15,  tylko odczekać dwa miesiące i zobaczyc jakie jest zapotrzebowanie na ten autobus. Wyrażoną zageszczeniem pasażerów na dany odcinek trasy.


Gość

#9

2015-04-20 16:31

Nie wolno likwidować najbardziej uczęszczanej linii autobusowej Olsztynie, tym bardziej, że linia tramwajowa nie pokrywa się z linią autobusową nr 15

Gość

#10

2015-04-20 18:33

podpisałam bo jeżdżę tymi autobusami mieszkam naprzeciwko Qarrfura tramwaj tu nie będzie jeździł ta linia jest niezbędna. Może niech p. Grzymowicz zlikwiduje autobusy na Brzeziny, jeżdżą one co 10 min i są zawsze puste. No ale tam mieszka PREZYDENT który i tak autobusami nie jeździ.Przed wyborami mówił o dialogu z mieszkańcami i co? dalej robi po swojemu czyli głupio.

Gość

#11 Bezmyślne wyrzucanie pięniędzy

2015-04-20 20:32

Bezmyślne wyrzucanie pięniędzy, rozumiem modernizację lini, zmiany i jakiekolwiek likwidowanie, ale na co nam genaerować koszty. Zainwestowali w nowe autobusy z "gadaczką" (będzie trzeba teraz wgrać wszystko na nowo), zainwestowali w tablice świetlne, które również trzeba będzie uaktualnić, zrobili buspasy, a teraz je rozwalili, tak samo jak wiele ścieżek rowerowych, np. to w zdłuż ul. Sikorskiego, która całkiem niedawno była wyremontowana. Zamiast robić etapami, teraz mamy wielkie pobojowisko na miarę jakiegoś Bangladeszu. Bałagan, korki, starta pieniędzy przez kierowców, a tych co jeżdzą autobusami to też trafia szlag bo autobusy są wiecznie opóźnione, karetki i straż mają problem by ratować nasze życie, a kierowcy napływowi gubią się w tym mieście wiecznej wykopki. Bilety jedne z najdroższych, a kultury w naszym mieście brak. Obwodnicy przez 30 lat nie ma, a zachciało się tramwajów, które nic nie wnoszą w naszej komunikacji. A likwidują linie tylko po to by mieszkańców, sypialni Olsztyna zmusić do jeżdzenia tramwajem, bo tak nikt by niekorzystał. Miasto wiecznie wylewanego betonu i wiecznej wykopki.

Krysia

#12

2015-04-21 11:04

15 i 24!!!chyba każdy mieszkaniec Osiedla Generałów tak powie, przecież to chore, że nas zostawicie tylko z 2 autobusami na całe osiedle???!!!


Gość

#13

2015-04-21 11:37

Nie wyobrażam sobie ludzi jadących z okolic Uranii na Kortowo w jednym autobusie ? To, że "władza" jeździ sobie samochodami to nie znaczy, że resztę ludzi ma traktować jak gorszych od siebie i wciskać ich na siłę w 1 autobus jak sardynki w puszkę.

Gość

#14

2015-04-21 13:23

Jedna z najbardziej uczeszczanych linii autobusowych w Olsztynie

Gość

#15

2015-04-21 16:05

15 jest moim głównym środkiem transportu mieszkaniec oś mazurskiego

Gość

#16

2015-04-21 16:08

Ponieważ linia nr 15 jest potrzebna w Olsztynie, dojeżdża w każde miejsce od mojego domu do UWM mogę dojechać, a nie chodzić do centrum na autobus, a tak bez przesiadek dojeżdżam oraz powrót od chłopaka mam do domu. LINIA NR 15 POWINNA ZOSTAĆ! :)

Gość

#17

2015-04-21 18:27

Autobus nr 15 jest jedynym autobusem ktorym dojezdzam do pracy z ul. Wilczynskiego na ulice Pilsudskiego i na Stare Miasto. Praktycznie kozystam tylko z "15tki". Pomysl o likwidacji tej linii jest glupota!

Gość

#18

2015-04-21 18:33

Ponieważ jest to linia, którą często jeżdzę.

Gość

#19

2015-04-21 19:34

15 to najbardziej oblegane linia prowadzi od Jaroty przez centrum aż do kortowa

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2015-04-21 19:50


Pszemek

#21 Sobotnia herbatka

2015-04-21 19:52

Uwielbiam jeździć 15 i raczyć się zapachem mietków. Nie zabierajcie mi tej przyjemności :(

Anna

#22 #22

2015-04-22 05:45

Podpisałam, ale uważam, tak jak osoby wpisujace komentarze wyżej, że do 15 powinna dołączyć linia 24. Obie są bardzo ważne dla mieszkańcow Osiedla Generałów.


Gość

#23

2015-04-22 19:12

Nie wiem kto ustala przebieg linii autobusowych , ale jedno jest pewne Ci ludzie nie są z Olsztyna tylko jakieś importowane słomogumiaki z pipidówka ,którzy na samochód osobowy mówią taksówka . Wg mnie ludzie nie urodzeni i nie mieszkający w Olsztynie nie powinni nawet o metrze trawnika decydować w tym mieście nie wspominając o innych rzeczach niestety dotyczy to też włodarza tego miasta do PGRu może by się nadał ale Działdowo to niestety jest 10 razy mniejsze więc spytaj mieszkańców poźniej podejmij decyzję i zgodną z ich wolą nie z świniopasnym rozumowaniem.

Gość

#24

2015-04-22 21:13

Ta linia jest bardzo potrzebna dla miasta. Nowe linie tramwajowe nie pokrywają się z przebiegiem jej linii.Po ewentualnym zlikwidowaniu 15-stki ludzie będą się musieli przesiadać na inne linie. Zwiększa to koszt przejazdu oraz marnowany jest czas pasażera

Gość

#25

2015-04-23 08:14

Likwidacja 15 NIE!! NIE!! to ogromne nieporozumienie.Tramwaje również NIE!!!!NIE!! Przede wszystkim powinno się zacząć od obwodnicy dla Olsztyna !!!