List otwarty do władz gm. Nowy Dwór (w. s. elektrowni wiatrowych)


Gość

#1

2015-04-24 15:36

Popieram protestujących mieszkańców, mają 100 procent racji a wiem co mówię bo problem EW poznałem bardzo dobrze. Pozdrawiam, powodzenia
Marian Daszyk

Gość

#2

2015-04-24 20:53

Uwazam ze w takich miejscach nie powinny znajdowac sie takie elektrownie sa miejsca np mniej atrakcyjne na takie inwestycje .
marek
Gość

#3

2015-04-25 19:18

Władze gminy biorą pod uwagę jedynie własne prywatne zyski, a nie zysk mieszkańców gminy, czy gmin sąsiednich. Na zbrodni (inaczej tego nazwać nie można) wymierzonej w przyrodę stracą wszyscy. Tymczasowo wynajmujący swoje grunty są zadowoleni, ale tylko do czasu. Jak zmieni się status gruntu z rolnego na przemysłowy, to do podatku gruntowego będą musieli dokładać następną taką kwotę, jaką niby mieli by otrzymywać. Jawne oszustwo i wyzysk biednych i nie uświadomionych ludzi. Po wybudowaniu wiatraków nie będzie możliwe odstąpienie od umowy. Czytałem w jakichś opracowaniach, że jest to inwestycja liczona na 30 lat działalności. Co się stanie po tym czasie? Inwestor się wyniesie i zostawi nas ze zdewastowanym środowiskiem. Działalności nie będzie prowadził na pewno, bo w naszych warunkach klimatycznych wiatry nie są odpowiednie do tego, aby te wiatraki produkowały prąd.
Grupa cwaniaków żerujących jedynie na dotacjach do "eko-energii" chce zdewastować nasze Podlasie. Przecież te wiatraki nie są stawiane po to, żeby była z nich energia elektryczna, bo produkcja tej energii nie jest w ogóle brana do szacunków w bilansie energetycznym z powodów nieprzewidywalności tej produkcji. Dlaczego mamy pozwolić na zniszczenie swojego środowiska? W imię zysków dla oszustów?
Ja się nie zgadzam!!!


Gość

#4

2015-04-25 19:59

Uważam ,że zastrzeżenia zawarte w petycji są słuszne , a szkody dla zdrowia ludzi jak również zwierząt będą nieodwracalne, wiele ptaków straci życie , i lokalizacja w tym miejscu jest nieprzemyślana i wręcz szkodliwa, decydenci nie kierowali się dobrem środowiska , tylko widocznie innymi priorytetami........ .

Gość

#5

2015-04-25 20:24

ochrona ,ptakow powinna byc podstawa ,w dobie kiedy jest coraz wiecej zagrozen ,dla ich zycie

Gość

#6

2015-04-26 19:37

Natura ponad wszystko

Gość

#7

2015-04-27 00:24

droga energia, a gdzie ptaki????????

Gość

#8

2015-04-27 16:23

Bo wiatraki to zakała pięknych krajobrazów.


Gość

#9

2015-04-27 18:54

My też walczymy z wiatrakami w korytarzu ekologicznym.Namawiamy na fotowoltanikę .Pozdrawiamy.Nie dajcie się -może referendum .....Halina

Gość

#10

2015-04-28 19:35

Gigantyczne wiatraki w bezpośrednim sasiedztwie tras przelotu ptaków?? Co za nieodpowiedzialny .... to wymyslił?

Gość

#11

2015-04-29 09:35


JAN DZIEDZIC

Gość

#12

2015-04-29 10:43

Jestem za wiatrakami ale w odległości od zbudowań, którą akceptują mieszkańcy, z dala od obiektów przyrody, której mogą szkodzić.

Gość

#13

2015-04-29 12:29

Jestem leśnikiem i biologiem a i trochę fotografem podlaskich pejzaży. W pełni solidaryzuję się z autorami petycji i ich argumentami. Dość już w Naszej Ojczyźnie narobiono szkód i to nieodwracalnych, nie będę ich tu wyliczał. Niech wreszcie zgodnie z wiedzą o pochodzeniu nazw naukowych ekologia wygra z tępą ekonomią.

Gość

#14

2015-04-29 15:19

Budujące jest to, że są ludzie, którzy dbają o nasze środowisko. Ciężko jest walczyć, bo dosłownie i w przenośni jest to walka z wiatrakami. Niektórzy za psi grosz oddają, to co jest dobrem wspólnym. Wspieram tę inicjatywę całym sercem!

Krystyna

Torex

#15 List otwarty do władz gm. Nowy Dwór

2015-04-29 18:57

Niech Panowie

Sz. P. Andrzej Humienny – Wójt Gminy Nowy Dwór

Sz. P. Piotr Rećko – Starosta Sokólski

Sz. P. Andrzej Meyer– Wojewoda Podlaski

Sz. P. Kazimierz Baszko – Marszałek Województwa Podlaskiego

elektrownie wiatrowe stawiają na swoich działkach wokół swoich domów , będą mieli prąd za darmo .

A od przyrody będącej wspólnym narodowym dziedzictwem niech się trzymają z daleka.

 


Gość

#16

2015-04-30 04:04

ponieważ fermy wiatrowe nie są wbrew oficjalnym twierdzeniom żródłem "czystej" energii - więcej szkodzą środowsku niż dają zysków, zwłaszcza w tak cennym przyrodniczo terenie , w którym odbywają się bardzo duże migracje ptaków stałyby się katastrofą

Gość

#17

2015-04-30 06:12

Ponieważ Biebrza jest unikalną rzeką i trzeba ją chronić

Gość

#18

2015-04-30 07:03

Natura w odwrocie - coraz mniej przyrody nas otacza. Jeśli uda się ocalić choćby 1 km. kw. to starać się warto. Nie jest to akt dobrej woli, tylko kwestia przetrwania.

Gość

#19

2015-04-30 12:01

wladze Gmin biora pieniadze i to duze za wspoldzialaniu w niszczeniu srodowiska.... pewne miejsca na swiecie sa objete ochrona !!!!

 


Gość

#20

2015-04-30 14:45

Pomijając wątpliwe korzyści, ( w tym przypadku) tzw. "ekoenergii", zostanie zniszczone wyjątkowe piękno krajobrazu, dla którego przyjeżdżają turyści z całej Europy. Wpływy finansowe dla mieszkańców zajmujących się agroturystyką i cały "przemysł" turystyczny najnormalniej się skończą, przecież nikt nie przyjedzie "podziwiać" fermy wiatrowej. Tylko kto myśli o mieszkańcach?... O samych szkodach dla środowiska przyrodniczego nie wspominam bo to zbyt oczywiste. Nie wiem w czyjej głowie zrodziła się myśl na pozwolenie dla takiego projektu. Jak widać wielkie pieniądze potrafią zaćmić myślenie niejednemu, ale to po prostu, tak normalnie po ludzku - wstyd Panowie.

Gość

#21

2015-05-01 20:23

Kocham moją ojczyznę ,jestem przeciwna szpeceniu i dewastowaniu jej dziewiczych zakątków absurdalną instalacją farm wiatrowych.Była by to niepowetowana strata dla tego miejsca i jego mieszkańców.



Gość

#22

2015-05-02 16:16

Dlatego, że jako ekspert sejmowy w tej dziedzinie oceniam tę lokalizację jako absurdalną i szkodliwą zarówno w stosunku do środowiska, jak i ludzi. Pomijam fakt, że przemysłowa energetyka wiatrowa w Polsce jest zupełnie bezsensowna z racji niskiej wietrzności i ogromnych kosztów. Szkodzi gospodarce, podnosi koszty energii, stwarza zagrożenie dla sieci przesyłowych i co najważniejsze - jest bardzo szkodliwa dla środowiska. Nie prowadzi do ograniczenia emisji CO2 i nie ma istotnego wpływy na bilans energetyczny kraju.

Gość

#23

2015-05-03 06:21

Widząc skład władz samorządowych i rządowych, do których skierowana jest petycja (PSL, PO, itp.) - pomóc mogą tylko ogólnopolskie media. Dopóki ludzie w Polsce i Europie (Unia Europejska daje pieniądze na programy Natura 2000 i ochrony ptaków) nie podniosą wrzawy na tę sytuację, urzędnicy partyjni będą to mieli gdzieś... Przykład idzie z Białegostoku
walczący z wiatrakami
Gość

#24

2015-05-03 20:08

Jestem w pełni świadomy o szkodliwości elektrowni wiatrowych na organizmy żywe. Jako dowód niech posłużą wyniki badań przeprowadzone na świniach, które można odnieść do oddziaływań na ludzi ze względu na to, że genotyp świni jest zbliżony w ponad 90% do genotypu ludzkiego. Przypisywany człowiekowi efekt nocebo nie ma zastosowania do interpretacji wyników badań przeprowadzonych na zwierzętach.
http://www.kujawsko-pomorskie.pl/pliki/wiadomosci/20131011_energia/sprawozdanie.pdf


Gość

#25

2015-05-04 11:55

podajcie do prasy jak wygląda siedziba firmy której Rząd Rzeczypospolitej daje dziesiatki /setki?/ milionów...!!!