NIE dla likwidacji stada bizonów w Kurozwękach.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla likwidacji stada bizonów w Kurozwękach.


Gość

#101

2015-06-24 07:55

Bizony to zadki gatunek, a Polskim urzednikom wydaje sie ze cos jak prawa zwierzat nie istnieje i im to ujdzie na sucho.

Gość

#102

2015-06-24 08:02

Kpiną jest, że Gmina nie słynąca w Polsce z niczego innego jak ten kompleks chce go zlikwidować - zniszczycie miejsca pracy w regionie, pozbawicie ludzi pracy . W imię czego ?
Rozczarowany turysta

Gość

#103

2015-06-24 22:31

Ponieważ decyzja o likwidacji stada bizonów w Kurozwękach jest głupia i bezsensowna.

Gość

#104

2015-06-25 05:59


To jest skandal likwidować tak wielką atrakcję w regionie
i to przez kogo? przez własnych urzędników.
Co na to marszałek Jarubas?

Gość

#105

2015-06-25 06:36

Uważam tę decyzję za absurdalną i nikt nie przekonał mnie, że jest inaczej.

Gość

#106

2015-06-25 11:24

Jak urzędnikom tak zależy na "dobrze" zwierząt to może niech się maltretowanymi psami czy końmi na polskich wsiach zajmą, ale łatwiej wydać nakaz likwidacji zadbanych bizonów niz chłopu z widłami się narazić. Ręce opadają.

Gość

#107

2015-06-25 11:40

Nie wiem co komu do głowy przyszło by zlikwidować stado bizonów w Kurozwękach.

Gość

#108

2015-06-25 12:31

To naprawdę nie wymaga komentarza.

Gość

#109

2015-06-25 18:27

Zawsze jestem i bede stala w obronie zycia zwierzat, ktore nie moga same zabrac glosu. Jakim trzeba byc potworem, zeby podejmowac decyzje o zabiciu jakiegokolwiek stworzenia, ktore absolutnie nikomu nie zagraza. Co to za prawo, ktore pozwala ot tak dla czyjegos "widzi mi sie", na unicestwianie innego zycia. Czymze jest nasze zycie w takim razie? NIE dla likwidacji stada bizonow w Kurozwekach!!!

Gość

#110

2015-06-25 19:36

Bo to barbarzyństwo!

Gość

#111

2015-06-25 19:37

Uważam,ze decyzja o likwidacji bizonów jest bezzasadna i jest piramidalną urzędniczą głupotą !!!!!!

Gość

#112

2015-06-25 19:48

Because we must protect animals!

Gość

#113

2015-06-25 19:54

Bo to idiotyzm!!!

Gość

#114

2015-06-25 21:27

Decyzję o likwidacji stada bizonów w Kurozwękach uważam za szkodliwą społecznie i gospodarczo. To miejsce wycieczek z pobliskich okolic, przestrzeń przyjazna najmłodszym i rodzicom. Wreszcie, co bardzo ważne - to miejsce pracy dla wielu rodzin... Argumentacja za likwidacją stada: zagrożenie dla żubrów, myślę, że jest po prostu całkowicie nieprawdopodobna.

Gość

#115

2015-06-25 21:59

Dla mnie ta decyzja o likwidacj stada jest absurdalna, a chciałbym pojechać na wycjaczkę i zobaczyć te bizony bo nie miałem okazji jeszcze tam być i jak nie będzie ich to tam nie pojadę bo po co, no to tyle z mojej strony.


Gość

#116

2015-06-26 05:40

Niedorzeczny pomysl!

Gość

#117

2015-06-26 06:43

Nie zgadzam się na likwidację bizonów w Kurozwękach.

Gość

#118

2015-06-26 13:35

Nie wyobrażam sobie ze tych pięknych zwierząt może tam nie być

Gość

#119

2015-06-26 14:30

Często jeżdzę latem do Kurozwęk do rodziny. I zawsze pierwsze kroki kieruję do bizonów, Nie wyobrażam sobie ,ze może ich w Kurozwękach nie BYĆ.Pozdrawiam

Gość

#120

2015-06-26 15:23

Ponieważ nie ma Kurozwek bez bizonow i turystów.

Gość

#121

2015-06-26 20:54

To moje rodzinne strony. Mieszka tam moja babcia. Odkąd pamiętam chodziliśmy na zamek i podziwialiśmy bizony, bez nich ośrodek nie będzie taki sam!

Gość

#122

2015-06-26 23:04

Dlatego, że jest to prawdziwa promocja i atrakcja województwa Świętokrzyskiego w odróżnieniu od ośmieszającej nas "promocji"przez conchitę-kiełbasę. Kurozwęki-zabytek kultury polskiej został odrestaurowany staraniem patriotów rodziny Państwa Popielów,dając równocześnie zatrudnienie wielu pracownikom.
Hodowla bizonów jest nierozerwalnie związana z muzyką country, którą bardzo cenię i jest związana z cykliczną imprezą
Dziki Zachód w Kurozwękach,przybliża to kulturę i obyczaje Indian i Dzikiego Zachodu.
Po 25 latach "przemian" w Polsce nie wierzę urzędasom.

Gość

#123

2015-06-27 06:56

Przecież stado w Kurozwękach jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym. I nagle urzędnik z Kielc odkrył coś czego nie wiedzą inni, wykrył teorię spiskową bizonów i ich tajny plan zarażenia polskich żubrów?? Jasne, zastrzelcie bizony na wzór dzikiego zachodu, może nawet zorganizujcie safari dla kolegów z magistratu. Będzie się wreszcie coś działo w tym świętokrzyskim. Sabat czarownic niepolityczny to może polowanie na bizony jakoś da się uzasadnić. A tak na serio, to naprawdę nie wiem jakim trzeba być draniem, żeby chcieć ustrzelić taka ilośc zdrowych i pięknych zwierząt. Nie mając żadnych rozsądnych argumentów. I naprawdę od godziny zastanawiam się nad możliwością przejścia pasożyta od bizona w Kurozwękach do żubra w Białowieży. No nie wiem, latają te pasożyty, mogą pełzać na długie dystanse czy mają tunele w ziemii? Oświećcie mnie panowie urzędnicy, plizzzz 


Gość

#124

2015-06-27 07:21

To jest wspaniała atrakcja turystyczna,miejsce do miłego spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.Poza tym jestem przekonany że bizony w100% nie zagrażają polskim żubrom ponieważ są zbyt daleko od najbliższego siedziska żubrów.

Gość

#125

2015-06-27 08:22

Świętokrzyskie przez długie, długie lata było biednym i nieatrakcyjnym rejonem Polski. Teraz może bogatsze nie jest, ale zaczęło być atrakcyjne turystycznie. Oczywiście nie dla wszystkich. Większość urlopowiczów wybierze wakacje nad morzem, nad jeziorami czy na Podhalu. Świętokrzyskie ma sosnowe lasy, ma jeden duży zalew, Bałtów, skansen wsi kieleckiej, Krzyżtopór i Kurozwęki po to, żeby przyciągnąć turystów. Pomijając drobny fakt, że pracy w regionie jest niewiele i każda z tych atrakcji daje zajęcie i zarobek wielu ludziom. Jeśli stracą tę pracę to raczej ciężko będzie znaleźć inną w regionie. Dlatego nie wiem jak nazwać decyzję likwidującą jedną z najważniejszych atrakcji biednego regionu. Kurozwęki oferują coś jedynego w skali całego kraju. Pewnie jest w tym jakaś wyższa polityka, nie uwierzę że chodzi o troskę o żubra, żyjącego 300 km dalej. Na tej zasadzie należałoby zlikwidować wszystkie ogrody zoologiczne, żeby zarazki od egzotycznych zwierząt nie przeniosły się na polskie świnie czy krowy. Albo na żubry, które swoją droga często w super zdrowiu mieszkały w tych ogrodach. A co do ktzyżowania się bizona z żubrem to jakos nie zauważyłam czy nie słyszałam newsów o biegających luzem bizonach, które lecą na złamanie karku żeby zapłodnić samicę żubra czekająca na nie kilkase km dalej. Ekolodzy niech bronią terenów sprzedawanych pod osiedla deweloperom, tam jakoś ich nie ma i ochrona środowiska nie sprzeciwia się. Za to decydują o mordowaniu bizonich cielaków. Świństwo i głupota. Okrucieństwo w najgorszym wydaniu. Już byli tacy 150 lat temu co wybili bizony na preriach. A teraz Pan Dyrektor z Kielc chce być jak generał Caster??