Dość kłamstw o śmierci księdza Jerzego Popiełuszki! List otwarty do Prezydenta RP.


Gość

#426

2015-10-09 08:37

Podpisałem petycję gdyż jestem tego samego zdania co ojciec Tadeusz Rydzyk - " ZŁO JEST BRAKIEM DOBRA " . W tym konkretnym przypadku ZŁEM jest brak uczciwego, do końca, wyjaśnienia wszystkich (!) okoliczności tej zbrodni.

Gość

#427

2015-10-09 08:42

Czas na prawdę.

Gość

#428

2015-10-09 11:12

Chcę żyć w wolnym i pięknym kraju, w którym żądzą ludzie prawi i mądrzy, mający szlachetne serca i czyste sumienia .
Chcę oczyszczenia Polski z kłamstwa i manipulacji, a co się z tym wiąże ukarania wszystkich którzy dopuścili się tych zbrodni na Narodzie, dlatego podpisałam się pod petycją

Gość

#429

2015-10-09 12:16

chcemy poznac prawde o tym bestialskim mordzie i mamy do tego prawo jako wolny i niepodlegly narod.
Jan Beszta-Borowski

#430 Uzupełnienie komentarza Dość ukrywania kłamstw

2015-10-09 13:02

    Fragm. z mojej książki "Pół wieku zarazy..." 19 pażdz. 1984r byłem z żoną na przyjęciu weselnym kuzynki. Wieczorem ktoś podał z radia wiadomość: porwano kś. Jerzego Popiełuszkę, ogarnął mnie dreszcz przerażenia, pomyślałem już nigdy nie ujrzymy Go żywego. Powiedziałem żonie to jest żałoba, nie możemy tu być, wychodzimy....
  Warszawa 4-X.1984r Pogrzeb ks. Jerzego Na swoim domu wywiesiłem flagę narodową z kirem. Przygotowałem kilka transparentów: "Ojczyznę wolną od systemu zbrodni racz nam wrócić Panie", oraz "Zabili ciało Duch zwycięży S Ziemia Białostocka". Wyjeżdżam z Łap z apar. fot, pociągiem obserwowany przez znanych SB-ków. ...Uroczystość pogrzebowa na Zoliborzu zromadziła nieprzeliczone rzesz ludzi z całej Polski. Tylu ludzi nie widziała Warszaw nawet na pogrzebie Prymasa Wyszyńskiego (byłem)Na tamtą śmierć Naród był jakby przygotowany - wiek i ciężka choroba Prymasa. Tu młody, wielkiej prawości i odwagi ksiądz, podtrzymujący nas na duchu i nadziei przez trzy lata wojny zła z narodem. Rozpacz i łzy w oczach wielu, setki i tysiące wiązanek i wieńców i wciąż spływających niczym rzeką ze wszystkich stron po wyciągnietych rękach ludzi. Ludzie - wszędzie, wokół kościoła, na skwerach i w parkach, w przylegających uliczkach, na drzewach i... na dachach kilkupiętrowych domów. Trumna postawiona na wysokim katafalku przed głównym wejściem pokryta sztandarem S Huty Warszawa, oraz olbrzymią, zwisającą z wieży kościoła i przerwaną w znak V flagą biało-czerwoną. Setki transparentów rozwieszonych na ogrodzeniu Kościoła i trzymanych przez ludzi w tym i nasze.
Pielgrzymka męczeńska drogą ks. Jerzego. Wyjeżdżamy autokarem z Białegostoku który przyjechał z Suchowoli -z matką, ojcem i siostrą księdza oraz kilkoma mieszkańcami tamtejszej parafii. Jest ks. Stanisław Suchowolec...oraz z Sokół ks. Laskowski....w Warszawie składamy hołd u grobu ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. w kościele Sw. St. Kostki i nocleg. Mnie przypada w mieszkaniu p. Chrostowskiego, bohaterskiego kierowcy ks. Jerzego. Przed kilku dniami "nieznani sprawcy" usiłowali spalić jego mieszkanie. Rano, w dalszą drogę jedzie z nami żona Chrostowskiego, Dojeżdżamy do tamy we Włocławku. To tu wrzucono do Wisły ciało księdza, zapalamy znicze, składamy kwiaty. Jego rodzice są wstrząśnięci, zalewają się łzami. Dużo samochodów i pieszych odwiedza to miejsce. Kwiaty i znicze co pewien czas usuwa SB. W drodze do Bydgoszczy zatrzymujemy się w Przysieku, miejscu porwania- wszędzie ustawione krzyże a przy nich znicze i kwiaty my również je składamy i modlimy się przy nich. W Bydgoszczy dojeżdżamy do kościoła Świętych Polskich Braci Męczenników- tu ks Jerzy odprawił ostatnią Drogę Krzyżową. Teraz my uczestniczymy w Drodze Krzyżowej w tym kościele, jest bardzo dużo ludzi. Nocujemy u miejscowych działaczy i zwolenników S

 Akta ks Suchowolca 13 grudnia 1993r dzięki prok. woj, Lebensztajnowi przez 3 dni   przeglądałem i robiłem notatki z akt mordu ks. Suchowolca i kpt. SB Jerzego Szematowicza który poufnie ostrzegał ks Suchowolca o grożącej mu śmierci, oraz o TW wokół Niego, dlatego został "powieszony" w swoim pokoju 377 WUSW w Białymstoku na 3 dni przed zamordowaniem ks. Suchowolca.
Co ciekawe wśród tych akt jest fragm. dot. ks. Jerzego: ...Zeznanie T. Rydzeka prac. kryminalistyki W-wa ul Belwederska 6 KG MO... gen. Płatek odmówił mojemu wnioskowi po śmierci Popiełuszki - "daktyloskopować trzeba przestępców a nie naszych pracowników"-powiedział, ekspertyza wykazała że ślady na lusterku są SB-ków. Płatek powiedział - do dupy te wasze ekspertyzy - to niemożliwe.-Ta ekspertyza nie może ujrzeć światła dziennego, powiedział za pół godziny Płatek. Odpowiedziałem że to niemożliwe - takie są rozkazy i decyzje polityczne - uciął Płatek. Płatek był mianowany przez Kiszczaka szefe grupy dochodzeniowej ds Popiełuszki..... Gen. Ciastoń- wydajcie opinię o Wałęach że to nagranie oryginalne. Powiedziałem p- sprawdzajcie po 100 razy bo to manipulacja. Po kilku dniach Błasikiewicz powiedział że taśmy ą montażem. Ciastoń - nie obchodzą mnie szczegóły, ma być kaseta że to Wałęsowie, do Nobla przesłać aby skomromitować na cału świat Wąłęsę- przyjdż do mnie - mówi Ciastoń po 20 mn byłem u niego z ekspertyzą - Dezyzja o wysłaniu kasety do Nobla jest decyzją Biura Polit. PZPR- powiedział Ciastoń i musi być wykonana . Prot sporządził prok. Andrzej Witkowski w Warszawie 24-IX-90
Zapisane w 1999r stąd niektóre póżniej ujawnione fakty są inne
Jan Beszta-Borowski


Gość

#431

2015-10-09 15:16

prawdy prawdy prawdy

Gość

#432

2015-10-09 15:37

Chciałabym wiedzieć kto i dlaczego pozbawił życia tak czcigodnego kapłana.Przecież był zwykłym człowiekiem ,który chciał żyć i wykonywać swoją posługę ludziom i służyć krajowi ył szczery,prawdomuwny i uczciwy i za to miał zginąć.Rządam aby ujawnić prawdę ponieważ jestem obywatelem tego kraju i mam do tego prawo !!!!!
                                                                                                             


Gość

#433

2015-10-09 15:53

Dość ciemnych i niewyjaśnionych spraw w Naszej Kochanej Ojczyźnie ! A ludzie, którzy faktycznie stoją za zleceniem morderstwa ks. Jerzego chodzą na wolności !!!

Gość

#434

2015-10-09 17:37

Prawda wyzwala, jest potrzebna i należy się nam; bardzo cenię i podziwiam niezłomność i odwagę Autora.

Gość

#435

2015-10-09 18:08

Krok po kroku musimy oczyścić naszą historię z kłamstw i przywrócić prawdę !

Gość

#436

2015-10-09 18:18

Póki tryumfuje kłamstwo o tej zbrodni i trwa zasłona milczenia – nie będzie wolnej Polski

Gość

#437

2015-10-09 18:49

BO PRAGNĘ ABY TAK OKRUTNA ZBRODNIA NA TAK WSPANIALYM CZLOWIEKU DOCZEKALA SIĘ ROZWIAZANIA I UKARANIA SPRAWCOW.TAK NAM DOPOMOZ BÓG! !!

Gość

#438

2015-10-09 19:33

Chciałbym poznać całą prawdę!

Gość

#439

2015-10-09 19:34

bo tylko prawda moze nas wyzwolic tego nauczal ks.Popieluszko

Gość

#440

2015-10-09 19:55

Chcę znać prawdę

Gość

#441

2015-10-09 19:59

Petycje podpisałem z szacunku dla Prof. St. Mikołajczaka i ze WSTYDU i WŚCIEKŁOŚCI.na aparaty państwowe do których trzeba pisać PETYCJE wołające o PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ dla Polaków ...a którzy przed wyborami maja pełne usta tych SŁÓW i zapewnień!
Iluż to już było Prezydentów a prawdy ...i PRAWA ...i SPRAWIEDLIWOŚCI o śmierci ks. Jerzego jak nie było tak NIE MA nadal...
Janusz Szczęsny
Gość

#442

2015-10-09 20:13

Petycje podpisałem z szacunku dla Prof. St. Mikołajczaka i ze WSTYDU i WŚCIEKŁOŚCI.na aparaty państwowe do których trzeba pisać PETYCJE wołające o PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ dla Polaków ...a którzy przed wyborami maja pełne usta tych SŁÓW i zapewnień!
Iluż to już było Prezydentów a prawdy ...i PRAWA ...i SPRAWIEDLIWOŚCI o śmierci ks. Jerzego jak nie było tak NIE MA nadal...


Gość

#443

2015-10-09 20:14

Bo pamiwtam ks. Jerzego i nie cierpie komuny i jej powiazan z III RP.
Pozdrawiam
JN

Gość

#444 Re:

2015-10-09 20:15


Gość

#445

2015-10-09 21:28

Bo jestem za prawdą.Żyć w prawdzie to wolnosc

Gość

#446

2015-10-09 21:30

Wojciechowi Sumlińskiemu - z wyrazami szacunku i zyczeniami siły...

Gość

#447

2015-10-09 21:36

Ponieważ uważam, że niewyjaśniona zbrodnia na ks. Jerzym, powoduje, że wolnośc w Polsce to wielka mistyfikacja

Gość

#448

2015-10-09 22:26

Aby,prawda ujrzala swiatlo dzienne .-Aby ludzie,(o ile mozna nazwac ich ludzmi),tej potwornej zbrodni,nie pozostali bezkarni,aby,tepic zlo ,i nie dac sie panoszyc,zlu....

Gość

#449

2015-10-10 02:26

Prawda musi kiedys wyjsc na jaw !!!

Gość

#450

2015-10-10 05:03

tak trzeba