Razem dla gimnazjów! Jestem za utrzymaniem obecnego ustroju szkolnego. Oficjalna petycja ZNP.


Gość

#1

2015-11-25 20:05

Jestem za utrzymaniem obecnego ustroju szkolnego.Obawiam się że likwidacja gimnazjów spowoduje, iż wielu nauczycieli straci pracę.

Gość

#2

2015-11-25 21:12

Likwidacja gimnazjów nie rozwiąże problemów wychowawczych rodziców z dorastającymi dziećmi. Szkoły doskonale wywiązują się ze swojego zadania - polscy gimnazjaliści osiągają świetne wyniki w rankingach edukacyjnych.

Gość

#3

2015-11-26 22:52

Uwazam, ze likwidacja to wielki blad.

Gość

#4

2015-11-27 07:43

Ponieważ gimnazja to nowoczesna i efektywna forma kształcenia młodzieży. Głośni przeciwnicy gimnazjów najczęściej o gimnazjach niewiele wiedzą, ani tam nie chodzili, ani ich dzieci. A dzieci trzeba uczyć samodzielnego myślenia, nawet w trudnym okresie dojrzewania.

Gość

#5

2015-11-27 12:59

Jestem nauczycielem w gimnazjum i uważam,że za dużo pieniędzy poszłoby na cofnięcie już i tak daleko posuniętej reformy.
gość

#6

2015-11-27 14:56

Likwidacja gimnazjum nie wniesie niczego dobrego, dzieci nadal będą borykały się z problemami wychowawczymi, tylko będzie to miało miejsce w szkołach podstawowych.


Gość

#7

2015-11-27 20:20

Zmiana ustroju szkolnego wprowadzi tylko zamieszanie. Należy skupić się na rozwijaniu kompetencji zawodowych nauczycieli, a nie na deprecjonowaniu ich pracy. Przez ostatnie lata wiele zrobiono dla budowania jakości polskich szkół i przedszkoli. Dzisiaj nad polską oświatą wisi groźba zniszczenia wielu lat ciężkiej pracy. Nie można do tego dopuścić ✌

Gość

#8

2015-11-28 02:24

Gimnazja potrzebują zmniejszenia ilości uczniów w klasie. Procedur dla uczniów łamiących szkolne prawo. Pedagogów i psychologów, którzy pomogą uczniom rozwiązywać ich problemy. Zatrzymanie uczniów na dwa lata w podstawówc niczego nie zmieni. To nie jest dobre rozwiązanie.

 


Gość

#9 Re:

2015-11-28 02:25

#7: -  

 No właśnie! To będzie niszczenie, nie reforma.

 


Gość

#10

2015-11-29 05:43

Nie wyobrażam sobie likwidacji gimnazjów właśnie teraz, kiedy szkoły wypracowały swój charakter i status, jest kilka bardzo dobrych szkół w moim mieście - nie można ich po prostu zamknąć. Nauczyciele i pedagodzy wypracowali już świetne metody pracy z tą młodzieżą. Nauczyciele przez ostatnią dekadę podnosili swoje kwalifikacje właśnie po to by nauka w gimnazjach stała się jak najbardziej owocna. Trzeba ulepszać a nie likwidować!
Popieram

#11 Re:

2015-12-01 19:38

#1: -  

 


Gość

#12

2015-12-02 13:30

Jestem nauczycielką ucząca właśnie w gimnazjum! Od samego początku - to JA byłam jednym z dyrektorów, którzy wprowadzili te "fatalne" rozwiązania i teraz, po tylu latach wiem, ze to było dobre - trzeba trochę poprawić, ale nie NISZCZYC!!! Nasze dzieciaki z roku na rok coraz bardziej doceniają swoja szkole i wyrastają z nich naprawdę fajni, mądrzy, młodzi ludzie

Gość

#13

2015-12-02 17:43

uważam że obecny system oświaty spełnia swoje zadanie .

Gość

#14

2015-12-03 09:08

Ja martwię się o szkoły podstawowe - szczególnie intergracyjne, które skorzystały z róznych programów i maja u siebie dostosowane szatnie, podjazdy, windy, sale sensoryczne, rehabilitacyjne i logopedyczne. Czy te szkoły nie beda musiały oddać miejsca (sal) na klasopracownie dla dwóch kolejnych roczników.

wiosnaprima

#15 zmiany sa potrzebne

2015-12-03 19:54

Gimnazja powinny isnieć nadal, ale w innej formie - szkoły podstawowe powinny być tylko dla dzieci na poziomie klas 1-3 oraz zerówka -jako szkoły elementarne-male dzieic powinny miec wlasną bezpieczna szkołę, dostosowane do ich wieku sale, toalety, place zabaw

a obecne klasy 4-6 oraz dawna 7 klasa - to powino być gimnazjum

szkoły średnie - licea powinny byc jak dawniej 4-letnie

 


Gość

#16

2015-12-04 21:00

Jestem nauczycielem w gimnazjum. Przez ostatnie 16 lat cały czas się dokształcałam. Mam uprawnienia do nauki siedmiu przedmiotów czy zajęć w gimnazjum. Studia podyplomowe opłacałam z własnych zarobków, rezygnując z wyjazdów wakacyjnych, przyjemności. Rozbudowywałam swoją bazę, aby pracowało mi się lepiej, a uczniom łatwiej przyswajało wiedzę. Także w ramach własnych środków. Czy to wszystko ma pójść na marne? Boję się o swoją przyszłość, gdyż świadomie zrezygnowałam także z posiadania rodziny.

Gość

#17

2015-12-05 16:01

Najbardziej zadziwiający jest dla mnie argument, że nauka w liceum trwa za krótko, bo w tym czasie nie da się przygotować człowieka  do matury. Brzmi to tak, jakby wcześniej w szkołach nie uczyli, a przecież już od podstawówki kształcone są umiejętności sprawdzane podczas matury... To jakiś absurd i ogłupianie ludzi. Przecież wystarczy w gimnazjum wprowadzić niektóre treści programowe z liceum- nauczyciele w gimnazjum mają zapewne takie same kompetencje jak ci ze szkoły średniej.


Gość

#18

2015-12-05 17:02

Podpisałam, bo uważam, że zamykanie gimnazjów jest głupotą!

Gość

#19

2015-12-05 20:15

Uważam że słuszne jest stwierdzenie walczyć o gimnazja a nie likwidować. Prace uczniów z gimnazjum widać wszędzie są w nim zdolni uczniowie a kadra wysoko wykwalifikowa.

Gość

#20

2015-12-06 06:36

Inwestujmy w gimnazja. Wywracanie systemu do góry nogami to topienie pieniędzy w błocie. Odciąganie uwagi od ucznia w kierunku programów i obudowy reformy. Młodzież jest żywa i prawdziwa, bo latach eksperymentów wypracowano już metody pracy z młodzieżą gimnazjalną, by jednych ujarzmić, drugich pobudzić. Są już pierwsze sukcesy, a ktoś chce to przekreślić! W imię "domniemanego" dobra dziecka!. Dla dobra dziecka, dajcie im spokój i stabilizację!

 


Gość

#21

2015-12-06 18:55

Edukacja potrzebuje ewolucji, a nie rewolucji. Konieczna modernizacja uczenia/uczenia się, a nie marnowanie pieniędzy, sił i środków na zmiany strukturalne,które mają zaspokajać chore ambicje politykierów.

Gość

#22

2015-12-06 21:36

Ponieważ przeciwnicy systemu szkolnego z gimnazjami nie zdołali jak dotąd przytoczyć przekonujących mnie argumentów. Zmiana dla samej zmiany - bez nawet wyjaśnienia, co stanie się z infrastrukturą oraz pracownikami obecnymi w dzisiejszym systemie - również nie wydaje się najsensowniejszym posunięciem.

Gość

#23

2015-12-07 09:21

Podpisałam, poniewaz uważam, że dobrze sprawdzający się system edukacji nie powinien zostać zniszczony.

Gość

#24

2015-12-07 10:46

sprzeciwiam się wywracaniu szkolnictwa do góry nogami

Gość

#25

2015-12-07 11:23

Uważam, że wracanie do tego co było, to żaden pomysł, to brak pomysłu na oświatę.