Wolny dostęp do Parku Natolińskiego

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Wolny dostęp do Parku Natolińskiego

basia_malarka83
Gość

#1

2016-03-17 17:40

Jestem za tym,żeby park Natoliński był dostępnym codziennie dla wszystkich warszawiaków miejsc,ponieważ jest szalenie malownicznym miejscem na skalę łazienek Królewskich,Królewskich,gdzie można pójść na spacer,podziwiać uroki krajobrazowe parku Natolińskiego ,pozwiedzać zabytki,a artystom plastykom.. Należy pokazywać walory estetyczno-architektoniczne parku ,bo jest wizytówką polskiej kultury,turystyki w kraju,a nie zamykać przed społeczeństwem, to co warte obejrzenia.Po co nie udostępniać????.Myślę,że wycieczki przyjeżdżające zza granicy byliby zachwyceni Bażantarnią,a miasto skorzystałoby na tym,że Usynów,poza kompleksem bloków,powstających nowoczesnych osiedli,licznych placówek kulturalnych,kościołów,gdzie dużo się dzieje,{co według mnie jest atutem dzielnicy }zalicza się jednej z wielu  do atrakcji turystycznych w stolicy tj.Łazienki Królewskie,Wilanów,Królikarnia..Nie milczmy w tej sprawie z,nie pozwólmy,by arkadyski park zagłuszyła, współczesna cywilizacja,ponieważ zabytki są naszym dobrem i siłą narodową


Gość

#2

2016-03-18 08:46

Wstęp do parków powinien być wolny

Gość

#3

2016-03-20 16:11

Mieszkam w sąsiedztwie Parku Natolińskiego 32 lata i przez cały ten czas oglądam go przez pręty ogrodzenia. Pragnę już na emeryturze odpocząć od hałaśliwych ulic Natolina w tym pięknym Parku, do Lasu Kabackiego jest dość daleko. Dziś chodzę wzdłuż ogrodzenia Parku z psiakiem na spacery (okolice Dębu Mieszko). Może będzie Dobra zmiana dla mieszkańców Ursynowa, Wilanowa i Mokotowa?

Gość

#4

2016-03-21 14:30

Od urodzenia mieszkam na Ursynowie. Raz w życiu byłem - dwa lata temu - w Parku Natolińskim. Mam mocne wrażenie, że zostałem czegoś ważnego pozbawiony: wspomnień z rodzinnych spacerów, ulubionych miejsc zabaw, ławeczki na której pierwszy raz się całowałem ... Zawsze mnie wkurzało, że ten wspaniały teren - należący do PAŃSTWA - jest zamknięty. Najpierw przez komuchów, potem dla "studentów" i elit UE... Mam marzenie, by to się skończyło! PODPISUJCIE!!!
Piotr Skubiszewski

#5

2016-03-23 07:43

W poprzedniej kadencji z inicjatywy Naszego Ursynowa udało się częściowo otworzyć park. Udostępniono go zwiedzającym. Wycieczki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wcześniej park był niczym zamknięta twierdza. Zdaję sobie sprawę, że całkowite otwarcie parku nie jest proste. Po pierwsze jest to własność skarbu państwa, po drugie teren jest dzierżawiony, po trzecie park obecnie nie jest dostosowany na takie otwarcie. Aby go otworzyć trzeba pewnie sporych nakładów finansowych. Niemniej jednak nie oznacza, że należy zrezygnować z dalszych wysiłków. Park jest piękny i może kolejne działania przyczynią się do tego, że pod pewnymi warunkami jego dostępność jeszcze się zwiększy.

 


Gość

#6 Re: bardzo się cieszymy z Pana udziału w petycji

2016-03-23 14:06

#5: Piotr Skubiszewski -  

Panie Piotrze bardzo się cieszymy, że jest pan z nami. To pan przyczynił się do udostępnienia Parku Natolińskiego dla mieszkańców, dzięki czemu do dziś możemy go podziwiać w czasie sobotnich wycieczek.

Jako obywatele musimy pójść dalej, a złożone podpisy zobowiązują nas do kolejnych działań. Tylko bowiem społeczny nadzór doprowadzi do prawidłowej gospodarki tym przyrodniczym kapitałem jakim jest Park Natoliński. Nie może powtórzyć się sytuacja Fortu VIII Służew, który został zabudowany domami, w czasie, gdy był zamkniętym obiektem wojskowym.

O nieracjonalności zamykania Parku Natolińskiego świadczą następujące fakty:

1) Las Kabacki jest też rezerwatem- Rezerwat im. S. Starzyńskiego, jest w pełni dostępny

2) Park Morysin ma podobny charakter jak Park Natoliński- jest wprawdzie mniejszy ok. 53,46 ha , ale dostepny dla mieszkańców, którzy mogą zwiedzać go po okreslonych trasach, w rezerwacie są płazy i gady.

3) Rezerwat Skarpa Ursynowska 18,5 ha jest we władaniu SGGW i obszar jest jak najbardziej dostępny. Mieści się tam rektorat SGGW.

4) Obszar Wisła Środkowa - objęty programem Natura 2000, jak wiadomo buduje tu się tarasy nad Wisłą.

5) Zamknięcie Parku Natolińskiego jest też wyjątkowo szkodliwe dla siedlisk owadów w Parku Natolińskiem. Wygłodniałe stada dzików wyjadają dosłownie wszystko co żywe, szczególnie larwy pachnicy dębowej.

6) Uważam, że teren powinien być użytkowany przez Zakład Oczyszczania Miasta, który dba w tej chwili o 180 ha parków w Warszawie lub Muzeum w Wilanowie, które jest przykładem doskonałego zarządzania. Organizuje się tam Koncerty Mozartowskie, różne imprezy typu -Ogrody Światła itp. W czasie upałów teren Parku Natolin w części ursynowskiej może być wykorzystywany do postawienia kurtyn wodnych.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr   Barczak


Gość

#7

2016-03-26 17:04

Jestem mieszkańcem Wilanowa, chcę mieć dostęp na spacery z rodziną oraz bieganie. Płacę podatki i uważam, że również z tego powodu należy się dostęp do parku obywatelom.

Gość

#8

2016-03-26 20:48

Mieszkam w Wilanowie i zdecydowanie popieram udostepnienie go dla wszystkich chetnych!

Gość

#9

2016-03-26 20:56

Bo tak trzeba

Gość

#10

2016-03-26 21:01

Nie lubię jak się czegoś zakazuje co jest i powinno być dla ludzi a szczególnie młode mamy ze swoimi dziećmi miały by gdzie spacerować.

Gość

#11

2016-03-26 21:52

świetny pomysł, mam nadzieję, że uda nam się pospacerować w tym parku już niedługo!

Gość

#12

2016-03-26 22:27

Brak dostępu do Parku Natolińskiego to skandal.
Wiem jednak, że co jedna władza ukradnie, to kolejna nie odda.
Szanse są małe na pozytywne załatwienie, ale należy próbować.

Gość

#13

2016-03-27 15:15

Ten teren jest na prawdę przepiękny, a społeczność tej pięknej dzielnicy, jaką jest Ursynów, to ludzie mądrzy i przemili. Powinniśmy mieć dostęp do tego terenu, aby móc zachwycać się pięknem tam umieszczonym. Dlaczego nie mamy tego prawa?

Gość

#14

2016-03-28 07:22

bo chcialabym, aby mieszkancy ursynowa mogli korzystac z parku - sama mieszkam w innej czesci miasta
basia

#15 Re:

2016-03-28 10:10

#14: -  

 Ale jak uda się dzięki petycji ,osiągnąć cel,by było  otwarte dla wszystkich ,to zawsze mogą przyjechać ci warszawiacy,co mieszkają w innej części miasta,zobaczyć jak pięknie jest w Bażantarnii


Gość

#16

2016-03-29 08:56

Latem codziennie przechodzę obok parku od strony Wilanowa i naprawdę nie rozumiem, dlaczego nie można się tam dostać, jakby to była strefa innego państwa, czegoś na kształt ogromnych terenów oddanych niegdyś Ambasadzie Rosji. Czas na zmianę.

Gość

#17

2016-03-30 09:00

Czyżby era czerwonych książąt jeszcze się nie skończyła?

Gość

#18

2016-03-30 09:56

jestem gotowa placic bilet wstepu !!! fantastyczna atrakcja dla mieszkancow betonowej pustyni
zielono mi

#19

2016-03-30 10:08

moge zpalacic za wstep i zgadzam sie zeby byl zamykany na klucz w okreslonych porach -np dostep tylko w weekendy 9-17 !

taki park powinien byc chroniony oczywiscie, ale dajmy mozliwosc zwiedzania go i delektowania sie ta oaza spokoju!


Gość

#20

2016-03-30 17:58

Jestem mieszkanką Natolina, często chodzę na spacery ul. Nowoursynowską wzdłuż parkanu Parku Natolińskiego. Zawsze przy takiej okazji myślę ze smutkiem, że Park jest dla spacerowiczów niedostępny... a powinien! Możliwość spacerowania po Parku sprawiłaby mi radość! :)

Gość

#21

2016-03-31 16:41

Jest to idealne miejsce na weekendowe rodzinne spacery z dziećmi.

Gość

#22

2016-04-02 11:59

Mieszkam tuż przy Parku Natolińskim. Nie rozumiem, dlaczego nie można udostępnić na stałe mieszkańcom choćby części [cząsteczki] Parku. Spacer po bruku - wzdłuż płotu - do "Mieszka" i z powrotem to zbyt mało. 

W 1989 roku obiecywano nam, że Park będzie otwarty. Minęło 26 lat...

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2016-04-02 14:43



Gość

#24 Re: publikacja materiałów z akcji walki o wolny dostep do parku

2016-04-02 19:49

#2: -  

 Wszystkie materiały o naszej walce o wolny dostęp do Parku Natolińskiego publikujemy na: FB Dolina Służewiecka- miasto wolne od hałasu.


Gość

#25

2016-04-03 20:19

upublicznienie tego miejsca wypromowałoby mój ukochany Dąb Mieszko przy którego konarami się bawiłem jako pacholę. Dąb niestety jest w kiepskim stanie... :-(



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...