Nie dla likwidacji biletów ulgowych!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dla likwidacji biletów ulgowych!


Gość

#201

2016-04-24 23:01

Nie stać mnie na podróże, bo mam niepełnosprawne dziecko i jeśli zabierzecie i tą zniżkę to nie będzie mnie stać i na leczenie

Gość

#202

2016-04-24 23:11

Na całym świecie uczniowie, studenci i ludzie w rożne sposoby upośledzeni przez życie maja przejazdy tańsze lub wręcz darmowe. To nie jest fanaberia, tylko wyraz troski państwa o słabszych. Co można powiedzieć o głowie państwa, która ten wyraz troski likwiduje? Aż żal komentować...

Gość

#203

2016-04-25 01:06

Mam syna niepełnosprawnego i wystarczą mi te wydatki, które ponoszę od kilkunastu lat na rehabilitację , leki itp. Nikt mi w tym nie pomaga, a tu proszę jeszcze odbierają zniżki NIGDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

#204

2016-04-25 02:28

Didam, że np bezrobotnym powinni dać znużki itp

Gość

#205

2016-04-25 02:42

Mnie osoby pracującej nie stać na wyjazd do własnej matki, rodziny. Jak będę na emeryturze tym bardziej nie będzie mnie stać. Tym bardziej nie będzie stać na to studentów, a tym samym zamiast dodatkowych przychodów kolej straci ... ostatnich klientów: biednych. Bogaci maja samochody i nimi jeżdżą.

Gość

#206

2016-04-25 03:53

Podpisałem petycję ponieważ, zabranie ulgi dotknie jak zwykle osoby które mogą oszczędzić kilka złotych. Mając niskie dochody, stypendia, emerytury i renty często liczą każdą wydaną złotówkę. Uważam to za skandaliczne i nie zgadzam się z tym!

Gość

#207

2016-04-25 04:36

Jak to możliwe żeby bilety ulgowe dla niepełnosprawnych zostaną zlikwidowane? Przecież wielu ludzi niepełnosprawnych którzy żyją się z renty i większości z nich są bezrobotni!!! Ledwo się utrzymują się w życiu.
Nie zgadzam się absolutnie.

Gość

#208

2016-04-25 04:46

Dlatego, że wystarczająco dużo kosztuje już rodziców utrzymanie studenta, podczas gdy są inne rzeczy i pozostałe dzieci na głowie. Inna sprawa, że student dzienny w teorii ma się uczyć, a nie pracować, ale to tylko teoria. Trzymam za słowo Pana Ministra Andrzeja Adamczyka, który obiecał zmianę tych przepisów i mam nadzieję, że jest możliwe do zrealizowania, i "Dobra Zmiana" pokaże się z dobrej strony.

Gość

#209

2016-04-25 05:14

To już jest gnojstwo. Co to ma być. Chcą ludzi oskubać do ostatniego włosa? Uczeń student nie pracuje SKĄD ma mieć kasę

Gość

#210

2016-04-25 05:17

Korzystam z ulgowych, nie dla likwidacji

Gość

#211

2016-04-25 05:34

Wspieram petycję ponieważ że nie zgadzam na zniesienie ulgi dla osób niepełnosprawnych pomimo skromnego wsparcia od rządu polskiego.

Gość

#212

2016-04-25 06:28

By umożliwić rehabilitację i leczenie osób chorych i niesprawnych z mniejszych miejscowości.

Gość

#213

2016-04-25 06:36

Podpisałem tę petycje bo uważam że politycy powinni zarabiać średnią krajową i nie mieć żadnych ulg ani przywilejów !!!!

Gość

#214

2016-04-25 07:19

Ponieważ jestem matką samotnie wychowującą niepełnosprawne dziecko, otrzymuje tylko świadczenie pielęgnacyjne A wizyty u lekarza zdarzają się nawet 3 do 4 razy w miesiącu. I nie stać mnie będzie na utrzymanie dziecka jeżeli zostanie zniesiona ulga to pieniądze które mam na utrzymanie przeznacze na leczenie.

Gość

#215

2016-04-25 07:20

Nigdy nie zgodzilam likwidacji biletów ulgowy bo mam znaczy niepełnosprawni.. likwidacji biletów będę ludzi przeciwko stracie
nyatta

#216 Re:

2016-04-25 07:52

#1: amazonka46 -  

 Ja mieszkam w dużym mieście i tańsze bilety to też być albo nie być dla niektórych. Proszę nie myśleć, że w dużym mieście jest łatwiej, nas też ten problem dotyczy. 


Gość

#217

2016-04-25 08:06

Jestem osobą niepełnosprawną i mam na wychowaniu sześcioro niepełnosprawnych dzieci. Często muszę jeździć po Polsce żeby Je leczyć. Zniesienie ulg narazi mnie na okropne koszty związane z transportem. Uważam, że taka sytuacja nie powinna się zdarzyć. Ludzie chorzy nie jeżdżą dla przyjemności ale za potrzebą . Masakra do czego dąży ten chory kraj.

Gość

#218

2016-04-25 08:07

Z powodu biedy !

Gość

#219

2016-04-25 08:11

bo jestem studentką i nie zamierzam płacić za bilety 100% ceny

Gość

#220

2016-04-25 08:17

pomysł uważam za głupi i szkodliwy dla wielu osób

Gość

#221

2016-04-25 08:22

Skandal! Jestem niepełnosprawną matką z chorym dzieckiem. Kilka razy w miesiącu muszę jeździć z synem do Warszawy. Nadal będę walczyć o jego życie, bo tylko jego mam, ale będę chodzić pieszo i z chęcią powiadomię o tym media oraz zagranicznych korespondentów, żeby wiedzieli jak dobrze u nas się dzieje... Szkoda, że pani premier z całą bandą sobie od koryta nie odejmie, tylko jak zwykle na najbiedniejszych i pokrzywdzonych przez los żeruje.... a prawda jest taka, że nikt nie zna dnia ani godziny... mnie trzepnął samochód i wystarczyło...

Gość

#222

2016-04-25 08:23

Ulgi się należą tym grupom chociażby ze względu na odległości do i ze szkoły, nie będzie ulg dzieci przestaną chodzić do szkoły!!!!

Gość

#223

2016-04-25 08:48

Moim zdaniem likwidacja owych ulg jest najczystszą głupotą ludzką. Nie chodzi już tylko o niepełnosprawnych, którym przez bzdurne pomysły będzie się żyło dużo gorzej chociaż to też bardzo istotne, chodzi tu o dzieci. Co jeśli ktoś ma dużą rodzinę i każdemu dziecku musi kupić bilet? Polskie wypłaty są bardzo skromne, niekiedy ludziom nawet nie starcza na życie przez co coraz to większe ilości osób udają się po kredyt, który potem jeszcze bardziej zaniża standardy życiowe. A z rodzinnego na dziecko nie da się kupić praktycznie nic. Co jeśli czyjeś dziecko jest niepełnosprawne a rodzica nie będzie stać na utrzymanie przez kosztowność leków/przejazdów/rehabilitacji, ma je oddać do sierocińca by żyło tak jak powinno bez rodzinnego ciepła? Czy rząd twierdzi, że teraz dzieci będą mogli mieć tylko bogaci ludzie? Sama byłam chora i często odwiedzałam Centrum Zdrwowia Matki i Dziecka w Warszawie, niekiedy dalej jeżdżę na badania kontrolne czy choroba nie wraca, mam płacić więcej, jak normalny zdrowy obywatel z racji tego, że państwo ujmuje godności i praw do zniżek wszystkim chorym i młodym ludziom w tym kraju? Jeśli chodzi o studenckie zniżki, studenci przeważnie jadą setki kilometrów na studia i albo mają dorywczą pracę albo dalej wspomagają ich rodzice. Są to ludzie dorośli, którzy próbują się jak najbardziej usamodzielnić, tymczasem nasze "państwo" chce zrujnować wszystko i wszystkim by mieć jak najwięcej dla siebie... A potem wszyscy się dziwią, że polscy magistrzy/inżynierowie wyjeżdżają za granicę i rozsławiają inny kraj swoimi osiągnięciami. Bolesną prawdą jest to, że Polska nie daje szans młodemu pokoleniu, które powinno reprezentować i wychwalać swój kraj, tymczasem jest zupełnie odwrotnie, każdy kto już wyjedzie nie ma ochoty wrócić i narzeka na swoją ojczyznę, jeśli już ktoś wróci to tylko ze względu na rodzinę, nie przez tęsknotę za ojczyzną, do tego doprowadziły te rządy bez pojęcia. A może by tak cała grupa, która wymyśliła tą ustawę i orzekła, że mogłaby zawitać do naszych żyć, zaczęłaby korzystać ze środków komunikacji miejskiej i przeszła na ludzkie wypłaty, takie jak ma każdy obywatel tego kraju, bez nie wiadomo jakiej ilości dodatków, które Wam się "należą". Zacznijcie brać udział w życiu rodaków zamiast Nam je utrudniać!


Gość

#224

2016-04-25 09:16

popieram bo jestem opiekunem osoby niepełnosprawnej i wiem ze pozbawienie ulg równa się z ograniczeniami w rehabilitacji i leczeniu

Gość

#225

2016-04-25 09:23

Mam chore dziecko i się uczy ,nie ma renty ani zasiłku...