Ratujmy przytulisko w Buku

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ratujmy przytulisko w Buku


Gość

#76

2016-06-10 06:40

Może radni widząc sprzeciw obywateli,pójdą po rozum do głowy...
Bezstronny obserwator

#77

2016-06-10 07:48

Nie rozumiem decyzji radnych i ich uporu (pomijam kwestie prawne, bo niestety te nie uwzględniają terminu "PRZYTULISKO"-http://www.prawoweterynaryjne.pl, ale mimo to, w innych miasteczkach takowe istnieją). Domyślam się, że 'nasi radni' nie przekonali się naocznie i "od środka", jak działa przytulisko, jakie warunki i opiekę mają tam zwierzaki. Może warto byłoby się pofatygować, a później podejmować tak ważne decyzje! Najprościej podnieść rękę i mieć z głowy- bez przekonania, ale "za", jak większość. Tylko w imię czego likwidować coś - co działa i jest potrzebne?

'Jeśli nikt nie wie o co chodzi, to zawsze o pieniądze..."

Kwestię przesunięcia środków na budowę sezonowej zjeżdżalni-  biorąc pod uwagę, że w niewielkiej odległości bukowianie mają do dyspozycji całoroczne baseny, termy i aquaparki z wieloma atrakcjami - uważam za marnotrawstwo pieniędzy.

Finanse przeznaczane na coroczne Dni Buku, które także można spożytkować w inny sposób- to osobna sprawa i pozostawiam ją bez komentarza.

Dla mnie można byłoby się bez nich obejść, bo ich program oraz jego realizacja, szczególnie przez ostatnich parę lat  to sprawa względna- jednym odpowiada  festyn w takiej formie, innym nie- każdy ma prawo do swojego zdania, no ale-  tradycja!!! 

Pozdrawiam

 

 

 


Gość

#78

2016-06-10 11:45

Petycję podpisałam dlatego, że zwierzęta nie mogą tego zrobić.
Próba ratowania przytuliska w Buku jest walką o lepszy świat.

Gość

#79

2016-06-10 13:12

Jestem generalnie za tym, żeby tworzyć małe przytuliska w gminach. Jest to jedyny sposób na kontrolę pieniędzy wydawanych przez urząd na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami.

Gość

#80

2016-06-10 14:11

Choć tyle mogę zrobić

Gość

#81

2016-06-10 17:41

Bo przytuliska są zawsze lepsze od pseudo schronisk utrzymywanych przez gminy

Gość

#82

2016-06-10 18:05

Bo zwierzaczki nie są mi obojętne, są lepsze od ludzi i je kocham.

Gość

#83

2016-06-10 18:49

Wielokrotnie byłam domem tymczasowym dla szczeniat i suczek z kilku schronisk . Psy przybywały do mnie w stanie skrajnego wycieńczenia zarówno psychicznego jak i fizycznego. Jestem zdecydowanie przeciwna umieszczaniu zwierząt w dużych skupiskach. Nawet najlepsi opiekunowie przy dużej liczbie zwierząt nie są w stanie zapewnić psom należytej opieki.

Gość

#84

2016-06-10 19:03

Małe przytuliska,opieka doswiadczonych osób,socjalizacja zwierząt to wspaniała sprawa.W duzym schronisku zwanym bardzo często umieralnią znikną ich szanse na adopcje.

Fika25

#85

2016-06-10 20:38

kocham zwierzęta i uważam że to niepowazny pomysł likwidacja takich przytulisk, tyle co możemy dać tym milusińskich,którym inni coś zabrali 


Gość

#86

2016-06-11 07:00

Bo to my ,ludzie jesteśmy odpowiedzialni za naszych przyjaciół Psy! one same nie potrafią prosić o to ,żeby człowiek pozwolił im przeżyć! ale za to potrafią naprawdę pięknie i szczerze podziękować!

Gość

#87

2016-06-11 08:45

Nie jest mi obojętny los zwierząt niechcianych , bezdomnych.
Takie przytuliska dla zwierząt to jak takie małe domy rodzinne dla sierot. Do każdego pieska ma się czas na indywidualne podejście , nie to co w dużych schroniskach .
Radni opamiętajcie się jeszcze !!!!!!
Jeżeli chodzi o znajdowanie pieskom domków to gratuluję wyników.
Trzymam kciuki za szczęśliwe zakończenie sprawy.
Kasia

#88 PRZYTULISKO W BUKU

2016-06-11 10:09

Jaki interes ma w radny Plewa w zainicjowaniu całej nagonki na przytulisko? Może należałoby dokładniej przyjrzeć się temu "panu"? W każdej normalnej gminie kwestia opieki nad zwierzętami bezdomnymi jest sprawą, której nie spycha się już na margines, w wielu gminach kwestia ta jest dobrze rozwiązana i bezdomne zwierzęta mogą liczyć na pomoc, zdaje się że czasy ciemnogrodu kiedy to "pies to tylko pies" już minęły, ale jak widać są jeszcze miejsca i ludzie, którzy wbrew powszechnym trendom i głosom mieszkańców za wszelką cenę próbują kultywować stare podejście. Wstyd!


Gość

#89

2016-06-11 12:27

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego wbrew zdrowemu rozsądkowi radni chcą zlikwidować przytulisko w Buku, które dobrze działa. Jest wolontariat. Psy nie są tak zestresowane, jak w schroniskach - kombinatach. Nie są numerami - mają swoje imiona. Wiele z nich znajduje domy. Przy odrobinie empatii i chęci, można dojść do porozumienia z Fundacją Animalia, w której działają ludzie z sercem dla zwierząt. Apeluję do radnych, a szczególnie do p. wiceprzewodniczącego Rady Gminy, aby zrewidowali swoje stanowisko w sprawie likwidacji przytuliska.

Gość

#90

2016-06-11 13:05

Kocham zwierzęta i pomagam jak mogę.
Bezduszne działania "tego" urzędnika państwowego, który żyje z naszych podatków jest karygodne , śmiem przypuszczać , że zwierzę jest dla niego tylko rzeczą. Całe szczęście ludzi jemu przeciwnych ,walczących o prawa zwierząt i ich dobro jest coraz więcej.

Gość

#91

2016-06-11 15:18

Los bezdomnyh zwierzat nie moze byc obojetny dla nikogo.Przytulisk dla zwierzakow powinno byc coraz wiecej.Kazdy plan likwidacji tego typu placowki powinien budzic sprzeciw !!! POMAGAJMY ZWIERZETOM to nasi bracia mniejsi

Gość

#92

2016-06-11 19:44

Ponieważ kocham zwierzątka

Gość

#93

2016-06-11 22:29

Bardzo leży mi na sercu dobro psiaków

Gość

#94

2016-06-12 13:25

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

#95

2016-06-12 16:57

Bo kto się za nimi upomni??? jak nie my!!!

Gość

#96

2016-06-12 21:13

Chcę pomóc zwierzakom.

Gość

#97

2016-06-12 23:12

Empatię wynosi się z domu, dziwi mnie ten brak szacunku dla zwierząt i tych wszystkich młodych i starszych którym los ich nie jest obojętny. Zwłaszcza że bezdomność wśród zwierząt to wina człowieka bo to jemu Ten u góry dał rozum żeby się nim posługiwali. Chyba że z tym miejscem są związane inne plany bardziej biznesowe?!

Gość

#98

2016-06-13 18:33

Do organów decyzyjnych w Buku ! Proszę nie niszczyć wieloletniej pracy ludzi i ich wrażliwości , która oddziałuje na środowisko i uczy ludzi empatii dla zwierząt. W okolicy BUKU to środowisko wiejskie i należy chronić to przytulisko, bo pomoże wielu psom !!! Np.sterylizacja,łańcuchy.

Gość

#99

2016-06-13 22:34

Popieram inicjatywe. Okazmy serce kochanym zwierzakom i dbajmy o ich dobro i szczescie. 


Gość

#100

2016-06-14 09:36

Mimo że jestem z Warszawy to śledzę z PRZERAŻENIEM zatrważająco niski poziom władz samorządowych i w stolicy i na prowincji. Radni zakładają, że to co dobre, pomocne, kulturalne NALEŻY ZNISZCZYĆ ! Wasza sprawa to doskonały przykład, że Polska ZNAJDZIE SIĘ W RUINIE mając bezmyślnych "decydentów". Mądrzy Ludzie niech walczą z bezmyślnością i niegospodarnością !