Ratujmy przytulisko w Buku

 

Petycja w sprawie zaniechania planów likwidacji przytuliska w Buku.

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

Szanowni Radni Miasta i Gminy Buk,

Z niedowierzaniem i zaniepokojeniem po raz kolejny dowiadujemy się, że zostały przez Was podjęte kroki mające na celu likwidację przytuliska dla bezdomnych zwierząt działającego na terenie gminy Buk. Kroki o których mowa, to grudniowe przeznaczenie przez radnych MiG Buk kwoty 30 tysięcy wpisanych w projekcie uchwały budżetowej na zjeżdżalnię nad jeziorem w Niepruszewie oraz majowe głosowanie radnych Komisji Budżetu i Oświaty MiG Buk, dające burmistrzowi zielone światło na rozmowy ze  schroniskiem w Posadówku w celu przeniesienia zadań opieki nad bezdomnymi zwierzętami, co oznacza likwidację przytuliska w Buku.

Po prawie 20. latach działalności, setkach udanych adopcji, procesów leczenia, wielu godzin pracy wolontariuszy (również spoza gminy Buk), zbiórek przeprowadzanych w szkołach i przedszkolach, aukcji i zbiórek ogólnopolskich (między innymi dzięki fundacji Animalia), odwiedzin dzieci z gminnych placówek oświatowych, swoimi decyzjami chcą Państwo zniszczyć wieloletnią pracę i skarb, jaki posiada Wasza gmina na swoim terenie. Czy poznali Państwo dane o poziomie adopcji, czy rozmawiali z wolontariuszami, w tym młodymi mieszkańcami gminy Buk na tematy związane z psami i swoimi działaniami mającymi na celu likwidację przytuliska?

Model schronisk skupiających większą liczbę zwierząt jest przestarzały i jednocześnie nieefektywny, dlatego należy w miarę możliwości od niego odchodzić. Dzięki temu, że  gminne schronisko jest nieduże, znajduje się w nim niewiele zwierząt i ich opiekunowie mogą otaczać każde zwierzę intensywną opieką, zarówno weterynaryjną jak i behawiorystyczną, co znacząco przyspiesza ich socjalizację, a w konsekwencji daje im większe szanse na adopcję. W ten sposób znacząco skraca się czas przebywania zwierzęcia w schronisku, co jest nie tylko sukcesem z etycznego, ale także ekonomicznego punktu widzenia. Innymi słowy, zamknięcie schroniska w Buku jest jedynie pozornie rozwiązaniem w jakikolwiek sposób korzystnym. Jako mieszkańcy, Wasi wyborcy, a także, lub przede wszystkim przyjaciele zwierząt, apelujemy do Państwa o rozsądek, i przemyślane  decyzje, które doprowadzą do przekształcenia bukowskiego przytuliska w zgodne z Ustawą o Ochronie Zwierząt schronisko. Mamy również nadzieję, że spojrzą Państwo na sprawę, nie jako urzędnicy, lecz jako ludzie z otwartym sercem, jako ludzie szanujący słabsze stworzenia, liczący się ze zdaniem swoich wyborców i szanującym to, co udało się przez lata wypracować. Licząc na Państwa zrozumienie i działania sprzyjające bukowskim psiakom.

 

Dodatkowe źródła informacji:

http://bukowskilider.pl/2016/06/bukowskie-przytulisko-jednak-zostanie-zlikwidowane/

https://www.facebook.com/events/1709840699255309/


Fundacja Animalia    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Fundacja Animalia do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...