Studencki list w sprawie przyszłości Ochrony Zdrowia w Polsce

Prawnik

#1 Zablokują Wam wyjazd.

2016-10-29 11:28

Nie polecam, za chwilę zablokują Wam wyjazd. Juz starają się znaleźć sposób abyście studia swoje odpracowywali  przymusową pracą w Polsce przez jakiś okres.. To tylko dam im potwierdzenie że rzeczywiście muszą wcielić ten pomysł w życie. Zastnówcie się czy nie ryzykujecie zbyt wiele. Wyjazd to Wasza możliwość rozwoju, jak ją zablokują to nie wyjedzie nigdzie nikt nawet na rok na staż.

Wiem, że macie trudną sytuacje, ale to tylko zamknie Wam ostatnią drogę rozwoju.


Gość

#2

2016-10-29 13:57

W przyszłym roku kończę studia lekarskie, następnie staż i coraz bardziej nurtuje mnie pytanie, co dalej? Nie wynika ono z niemożliwości zdecydowania się na jaką specjalizację wybrać, tylko czy w ogóle będę miała szansę robić to, co naprawdę chcę. Bardzo mnie to smuci, że takie możliwości oferują mi obce kraje, a nie mój, dla którego chciałam pracować, rozwijać się i tworzyć swoją historię i mojej rodziny.
Akilliada

#3 Re: Zablokują Wam wyjazd.

2016-10-29 23:29

#1: Prawnik - Zablokują Wam wyjazd. 

 Nie będą w stanie zatrzymać nas siłą. Nie są w stanie wprowadzić prawa, które zobowiązywałoby absolwentów do spłacenia studiów, bo musieliby odnieść te przepisy do absolwentów wszystkich uczelni i kierunków. Obawiam się tylko, że taka groźba, powtarzana od lat, na nikim nie robi już wrażenia. Mimo to, zawsze warto próbować!


Gość

#4 lek

2016-10-30 12:15

Wg nowej ustawy za LEK trzeba będzie płacić już od drugiego podejścia. Do tego stażyści mają mieć więcej obowiązków i odpowiedzialności i to już od 1.01.2017r., mino że gdy zaczynali staż miesiąc temu podpisywali umowy i zgadzali się na dotychczasowe przepisy. Czy można tak w trakcie zmianiać reguły?

Monika

#5 Straszenie wyjazdem jest bez sensu

2016-10-30 12:26

Straszenie wyjazdami za granice z powodu małych zarobków jest zupełnie bez sensu... Po pierwsze, nikogo to juz nie rusza, a wręcz tylko denerwuje. Po drugie uważam, że kalkulacja jest prosta - albo walczymy o podwyżki dla rezydentów i przy okazji zafundujemy sobie mniej miejsc specjalizacyjnych, albo zostawiamy na razie te same stawki, ale walczymy o zwiększenie liczby miejsc. Wszystkiego naraz nie wywalczymy. 

Nie wiem czy da się jeszcze edytować ten tekst, ale jeżeli tak to proponowałabym skupić się na postulacie zwiększenia miejsc specjalizacyjnych i możliwości zmiany specjalizacji w trakcie. Nie musza nam nic ułatwiać, ale nich nam przynajmniej nie utrudniają (naszego i tak niełatwego) kształcenia. 


Gość

#6

2016-10-30 20:04

Jest niezmiernie istotna dla przyszłości polskiej służby zdrowia

Gość

#7

2016-11-02 13:50

Trzeba zwrócić uwagę Rządu na problemy, które są, bo posłowie nie maja świadomości problemu.