PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

LOWOBYWATEL
Gość

#2226 Nici z wielkiego gazu? NIK odkrył prawdę o łupkach

2014-01-14 21:17

 

http://www.sfora.biz/Nici-z-wielkiego-gazu-NIK-odkryl-prawde-o-lupkach-s63624/11#4248197

Nie będzie tańszej energii i wielkich pieniędzy?

Wielka przepaść

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę kwestię poszukiwań, wydobywania i zagospodaro­wa­nia gazu ze złóż łupkowych.

Odkryła przepaść między deklaracjami o priorytetowym traktowaniu łupków, a praktyką administracji rządowej - pisze ”Rzeczpospo­li­ta”.

Okazało się, że np. tylko trzy osoby wydawały i nadzorowały setkę łupkowych koncesji, a jeśli dodać opóźnienia prac nad nowymi przepisami, to dopiero za 12 lat mamy szansę dowiedzieć się, ile gazu mamy w łupkach....

Zdaniem Izby w Ministerstwie Środowiska brakowało także mechanizmów zapobiegania korupcji.

Pracownik resortu zajmujący się przyznawaniem koncesji wykonywał prace dla spółek ubiegających się o nie. A po odejściu z resortu dostał posadę w firmie, której wnioskiem o koncesję zajmował się jako urzędnik - informuje dziennik...

LOWOBYWATEL
Gość

#2227 Re: Nici z wielkiego gazu? NIK odkrył prawdę o łupkach

2014-01-18 13:57

 

https://www.youtube.com/watch?v=isNeFObDS8Q

wstrzykiwanie mieszanki chemicznej pod cisnieniem iles metrow w glab, jest tajemnica kampanii amerykanskiej, trzeba wierzyc, ze nie zaszkodzi, ale na wszelki wypadek nie podaje sie do wiadomosci skladu, wiadomo tylko, ze w Australii farmerzy bojkotowali wjazd na swoja ziemie, zreszto slusznie, madrze, srodowisko zatrute na wiele lat, padaja krowy, owce, ludzie choruja, ziemia nie nadaje sie pod zasiewy na dlugie lata, wody gruntowe skazone, czy jeszcze trzeba kogos przekonywac??? glupota jest bez granic, nikt nie chce wydobywac u siebie, kazdy spryciaz szuka naiwniaka , przekonuje I demoluje w cudzym kraju...szanujmy swoj narod, swoja ziemie, swoja przyszlosc, za duzo zniszczen do chwili obecnej, nowych nie trzeba importowac zza oceanu..! wstyd!
Obywatelskie przesłuchania protestujących
LOWOBYWATEL

#2228 Konieczne międzynarodowe zjednanie wobec najazdu nieproszonych gości do Ojczyzny Narodu Polskiego !

2014-01-25 12:51

Naród Polski jako suweren ma prawo i obowiązek do rozważnej obrony koniecznej przed agresorem !

Łowicz, 24.01.2014r.

Bejd      Maria Bejda, Teresa Wojda

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

Inicjatywa Obywatelska Biernego Oporu

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Prokurator Generalny

Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Seremet

Pilnie konieczne międzynarodowe zjednanie wobec najazdu nieproszonych gości do Polski, Ojczyzny Narodu Polskiego.

Jako autorki petycji PE 0578/2012, oraz m.in. petycji przeciw nowemu prawu geologicznemu i górniczemu, występujące w obronie Narodu Polskiego przed wszelkimi zagrożeniami domagamy się stanowczych, niezwłocznych działań w celu niedopuszczenia do wizyty Knesetu w Polsce.

W ramach przepisanych prawem a także w ramach stanu absolutnego nadzwyczajnego zagrożenia jakim jest m.in przyjazd do Polski Knesetu w dniu 27.01.2014r. wzywamy Prokuratora Generalnego do podjęcia pilnych, niezbędnych kroków, w tym nadzwyczajnych celem uniemożliwienia dojścia wizyty izraelskiej do skutku.

Za Krzysztofem Cierpiszem zgłaszamy że: “Funkcjonariusze naczelnych organów Państwa dopuściły się do powstania stanu zagrożenia bezpieczeństwa militarnego Państwa Polskiego, krajów sąsiednich, krajów członków Unii Europejskiej oraz krajów członków NATO – w postaci wprowadzenia ryzyka stanu wojennego lub nawet faktycznego stanu wojennego już istniejącego.”

40 milionowy Naród Polski w naszej Ojczyźnie jest podstępnie osaczany i dręczony przez grupę pochodzenia żydowskiego, liczącą w Polsce oficjalnie zaledwie 7 tysięcy osób.link: “ Polscy Żydzi a fenomen żydokomuny “ izrael.org.il/opinie/2796-polscy-zydzi-a-fenomen-zydokomuny.html

link: Stalinowskie korzenie KOR-u, SLD i Unii Wolności/talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/105092,stalinowskie-korzenie-kor-u-sld-i-unii-wolnosci

okonano tego przepisami prawnymi i decyzjami skutkującymi stopniową fizyczną eliminacją Polaków w ich Ojczyźnie oraz zniszczeniem struktur Państwa Polskiego przy wsparciu i nacisku elit żydowskich głównie z Izraela i USA jak też Unii Europejskiej.link: “ Tusk-i-nataniachu-23_02_2011-jerozolima”

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Eurodeputowani Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Komisji Europejskiej, Przewodniczący Rady Europejskiej oraz Komisarze Komisji Europejskiej oraz Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie nie podjęli żadnych działań w obronie Narodu Polskiego, pomimo naszych prośb o pomoc w odsunięciu od władzy

uzurpatorów, którzy nie posiadają legitymacji Narodu Polskiego do zajmowania stanowisk i urzędów, co zostało udowodnione w 2011r. z naszym udziałem przez K.Puzynę i w 2013 r. przez T.Cichockiego.

link: umstno.com www.umstno.blogspot.com ,

link: tcichocki.pl www.tcichocki.pl

Wręcz przeciwnie władze unijne jak też OBWE sprzyjają uzurpatorom w Polsce i razem z polskimi władzami mieszają się w sprawy wewnętrzne suwerennej Ukrainy w celu poszerzania strefy wpływów i zniewalania kolejnego narodu.

Zmowa milczenia wokół faktu udowodnionego w 2013r. zamachu stanu w Polsce skutkuje sprowadzeniem na Polską Ziemię parlamentu izraelskiego, co jest aktem przypieczętowującym, zapewne wcześniejsze tajne porozumienia oddające terytorium Polski we władanie Izraela i jego sojuszników, link: J.Bizoń, “Polski trójkąt bermudzki...pojmanie Polski”

Utajniono przed opinią publiczną w Polsce wizytę Knesetu jak też skrywane są faktyczne cele jego obrad na terytorium Polski w dniu 27. 01.2014r. ,link : “ Delegacja Knesetu gościem obchodów w Auschwitz” ,

link: ”Kraków: spotkanie międzyparlamentarne poświęcone pamięci o Holokauście”

W dniu 22.01.2014r. Krzysztof Cierpisz skierował do Prokuratora Generalnego RP zawiadomienie o przestępstwie popełnionym przez osoby sprawujące najwyższe funkcje w Polsce w związku z wizytą Knesetu na polskiej ziemi.

link: Wolna Polska, “Zawiadomienie o przestępstwie : Oświęcim”

Cytat:Funkcjonariusze naczelnych organów Państwa – dopuściły się do powstania stanu zagrożenia bezpieczeństwa militarnego Państwa Polskiego, krajów sąsiednich, krajów członków Unii Europejskiej oraz krajów członków NATO – w postaci wprowadzenia ryzyka stanu wojennego lub nawet faktycznego stanu wojennego już istniejącego.

Wyżej wymienieni dopuścili się czynów przestępczych w formie aktywnych czynności lub w formie dopuszczenia się zaniechania czynności prawnych – statutowych, właściwych – przypisanych tym funkcjonariuszom państwowym, a które to osoby te funkcje sprawowały, sprawują lub będą sprawować w określonym czasie.

Zarzucane czyny przestępcze dotyczą aktywnego udziału w/w w:

- zezwoleniu izraelskim funkcjonariuszom państwowym, członkom rządu, wojska, służb bezpieczeństwa, członkom parlamentu na sprzeczny z prawem polskim i międzynarodowym wjazd na teren RP oraz pobyt tam,

- zezwoleniu na wprowadzenie do Polski broni palnej oraz innej stanowiącej narzędzie zbrojne,

- wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego na terytorium Oświęcimia oraz Krakowa,

- zastraszaniu ludności Oświęcimia oddziałami terrorystycznymi z Izraela,

- wprowadzenia stanu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu powietrznym Polski i krajów ościennych,

- wprowadzaniu na teren Polski środków zdolnych do noszenia broni masowego rażenia lub przygotowanie infrastruktury do jej wprowadzenia, a poza wiedzą lub jakąkolwiek struktura władz polskich, Unii Europejskiej lub NATO w sprzeczności z prawem międzynarodowym,

- nadawaniu obywatelom Izraela polskiego obywatelstwa, w tym osobom dopuszczającym się ludobójstwa lub zbrodniarzom wojennym.

Delegacja żydowska z Izraela przybywa do Polski nie celem uczestniczenia w jakichkolwiek uroczystościach rocznicowych, ale – długofalowo - w celu zbrojnym, wymierzonym w suwerenny byt Państwa Polskiego – a doraźnie – celem zapewnia sobie schronienia na czas działań wojennych. Wg wielu źródeł mają one wkrótce nastąpić na Bliskim Wschodzie, których celem minimum ma być bombardowanie Jerozolimy i zburzenie meczetu Al-Aksa po to, aby tamten obszar wykluczyć dla wyznawców islamu i zbudować tam świątynię żydowską (tzw. „trzecią świątynię”).

Miałoby to odbyć się poprzez atak Iranu na Izrael i możliwe, że za pomocą głowicy jądrowej, którą według wyliczeń premiera Netanyahu Iran posiada już od paru dni i chce jej użyć przeciw Jerozolimie. Jak łatwo się domyśleć, będzie to operacją tzw. „false flag”, bo faktycznie to siły Izraela uderzą na własną ludność i własne obiekty, a będzie to wyglądać na ataki Iranu. Podobne prowokacje były stosowane przez żydów w Izraelu i w diasporze wielokrotnie.

Okres wizyty tej „delegacji” w Oświęcimiu nakłada się właśnie na tę kulminację napięcia między Izraelem a Iranem (i to dlatego te „wielkie uroczystości” przyspieszono o rok). Jeżeli eskalacja ta faktycznie przerodzi się w otwarte działania zbrojnie to – przypuszczalnie – dojdzie do użycia środków nuklearnych w tamtym regionie, a nawet szerzej.

W takiej sytuacji, broń nuklearna może być również użyta przeciw Polsce, jak przeciw innym krajom sąsiednim z Polską. A taka broń masowego rażenia może być wprowadzona na terytorium Polski przez Izrael – lub nawet już w tej chwili obecnie tam się znajduje – i to bez jakiejkolwiek wiedzy czy kontroli Państwa Polskiego. Dodatkowo ta broń nuklearna, jako potencjalnie skierowana również wobec państwom trzecim – mającym potencjał nuklearny – wprowadza Polskę i cały region w ryzyko nuklearnego uderzenia prewencyjnego ze strony takich państw.

Poza tym w przebiegu wydarzeń, polegających na zagrożeniu bezpieczeństwa centralnych ośrodków w Izraelu, może dojść do tego, że organa władzy izraelskiej proklamują rząd i parlament izraelski na uchodźctwie i osadzą się na terytorium Polski. To w niczym nie łamie praw państwa Izrael, bo Izrael nie ma konstytucji lub temu podobnych, zaś jego prawodawstwem jest Talmud, a szczególnie nakazy rabinów. Granice republiki izraelskiej nie są nigdzie zapisane w jakikolwiek dokumencie, czyli całkiem swobodnie, wg własnego zapotrzebowania, Izrael może włączyć polskie terytoria w stan swego posiadania, do czego ma środki militarne i do czego rości sobie pretensje, a co ideologicznie czy propagandowo – pod przykrywką rzekomej religii – głosi otwarcie oraz nawet wychowuje dzieci i młodzież w tym duchu.

Określona wyżej sytuacja – jako prawdopodobna w najwyższym stopniu – wprowadzi Polskę w stan wojny z wieloma krajami, a nawet tzw. religiami – o ile w chwili pobytu tej „delegacji” na polskim terytorium dojdzie do jakichkolwiek działań wojennych z udziałem państwa Izrael. Polska oraz kraje ościenne, kraje członkowie Unii Europejskiej, kraje członkowie NATO, będą wprowadzone w stan wojny, gdzie – bez cienia wątpliwości – dojdzie do terroru na masową skalę i to właśnie z użyciem broni masowego rażenia, bo Izrael nie podlega kontroli w tym względzie, a taką broń przypuszczalnie posiada, a jeżeli tak, to w dużej ilości ładunków.

Powyższe słowa nie mają charakteru hipotetycznego, nie są jakimś jazgotem środków masowego przekazu, ale są odzwierciedleniem bardzo konkretnych żydowskich gróźb pod adresem społeczności międzynarodowych, w tym przeciw Polsce. Groźby te to wypowiedzi – na przestrzeni dziesiątków lat – wysoko postawionych polityków izraelskich, takich jak np. Golda Meir, którzy utrzymywali i utrzymują nadal, że Izrael w przypadku „zagrożenia” jego bezpieczeństwa takiej broni użyje. Przy czym mówią oni wyraźnie to, że celem nie jest jedynie Iran lub podobne, ale celem ataku (obrony) jest region europejski, czyli również Polska. Z ich wypowiedzi wynika to, że „zagrożeniem” Izraela jest każda sytuacja niewygodna dla Izraela, a którą Izrael uzna za „zagrożenie”, zaś temu to „zagrożeniu” winni są wszyscy inni, bo to oni muszą czuwać na tym, aby Izrael był bezpieczny. Jeżeli tego nie czynią, to Izrael „ma prawo” do zaatakowania ich w odwecie za brak troski o bezpieczeństwo tegoż Izraela, tzn. ten, kto będzie uznany za niedostatecznie troszczącego się o Izrael, jest jego wrogiem i jako taki będzie zniszczony.

W tych wypowiedziach czołowych żydów sprzed zaledwie kilku lat wyrażano zakres geograficzny, który jednakże był limitowany zasięgiem rakiet, jakie były na wyposażaniu armii izraelskiej, a stacjonujących na terytorium Izraela i było to wyliczenie ograniczenia zasięgu rażenia. Ale właśnie w przypadku wizyty izraelskich organów władzy oraz wojska limit ten będzie łatwo zlikwidowany, Izrael będzie mógł zrealizować swe odwieczne groźby bombardując tak Polskę, jak również inne państwa, bezpośrednio z terytorium Polski. Limit geograficzny już nie będzie tu ograniczeniem, bo Izrael będzie mógł uderzyć wszystkich dookoła Polski. Izrael będzie mógł użyć ku temu samolotów tak cywilnych jaki wojskowych, w tym łącznie F-16 będących na wyposażeniu polskiej armii, a która nie ma jakiejkolwiek kontroli na tymi samolotami, bo system komputerowe w tych samolotach są kodowane przez specjalistów izraelskich. Jest prawie pewne i to, że nawet fizyczny dostęp do tych samolotów jest ograniczony do wyłącznie żydów i nie ma tam Polaków.”

Niebywałym skandalem w skali światowej jest nie tylko fakt planowanych obrad parlamantu izraelskiego na Polskiej Ziemi, równoznaczny z aktem agresji ale również wszelkie wcześniejsze działania uzurpatorów pod dyktando światowych elit żydowskich, które doprowadziły do rozgrabienia majątku narodowego Polaków, do podstępnego przejęcia i opanowania wszelkich dziedzin życia publicznego w Polsce, przy jednoczesnym niszczeniu podstaw egzystencji rodowitych Polaków.

Brak odpowiedzi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na nasz list otwarty z 18.04.2012 r , który stał się petycją Parlamentu Europejskiego a przy tym nie podjęcie żadnych działań powstrzymujących niszczenie Państwa i Narodu Polskiego, co jest naruszeniem m.in. Kodeksu Karnego art.129, który zawiera:

Kto będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczna organizacja, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 “ , dowodzi jednoznacznie, że Prezydent RP przestrzega zasad talmudu i realizuje Protokóły Mędrców Syjonu zamiast czuwać nad przestrzeganiem Konstytucji, stać na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium, do czego zobowiązuje art.126, pkt. 2 Konstytucji RP, link:”Rozdział V - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej”

link: “Talmud obnażony”, www.zbawienie.com/talmud.htm

cyt:" Żydzi mają okradać i zabijać Gojów:

Sanhedrynu 57a.

Kiedy Żyd zamorduje goja ("Cuthean"), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie od goja, może sobie zatrzymać.

Baba Kamma 37b.

Goje są poza ochroną prawa i Bóg "wystawił ich pieniądze Izraelowi".Żydzi mogą okłamywać gojów:

Baba Kamma 113a.

Żydzi mogą użyć kłamstw ("wybiegów") by oszukać goja.

Nie-żydowskie Dzieci PODLUDZKIE:

Yebamoth 98a.

Wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami.”

Funkcję prezydenta RP sprawuje obecnie osoba pochodzenia żydowskiego o fałszywym nazwisku i fałszywej tożsamości. Prawdziwe nazwisko Prezydenta RP to Bronisław Szczynukowicz, któremu eksperci ze Związku Szlachty Polskiej odebrali prawo posługiwania się herbem polskiej szlachty. Dziadek obecnego Prezydenta RP to, cyt.:” DZIADEK JULIUSZ TO OSIP SZCZYNUKOW, Z BIAŁEJ CERKWI W ROSJI. (...) W LATACH 1920-24 PO WYMORDOWANIU RODZINY SZLACHECKIEJ KOMOROWSKICH HERBU "KORCZ" MAJATEK I TYTUŁY RUSCY DALI SWEMU OSIPIE.... I TAK POWSTAŁ HRABIA POLSKI SZCZYNUKOW KOMOROWSKI. A EKSPERCI ZWIĄZKU SZLACHTY POLSKIEJ, CO BYŁO W RÓŻNYCH STACJACH TV, ODEBRALI MU PRAWO DO POSŁUGIWANIA SIĘ HERBEM POLSKIEJ SZLACHTY…”

link: “Czy Naród Polski może być jednocześnie zdrajcą Narodu Polskiego”

Kariera polityczna osób rządzących Polską jest realizacją tajnych wytycznych wygłoszonych przez Jakuba Bermana na posiedzeniu egzekutywy komitetu żydowskieggo w kwietniu 1945r,

cytat: "Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów... Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski - tzn. Zgodnie z projektem Politbiura - fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głównie w centrach kraju. Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce."

Powszechny antypolonizm i dyskryminacja Polaków w Polsce i sprowadzenie ich do roli niewolników a przy tym poddawanie masowemu podtruwaniu poprzez toksyczne dodatki do wody, żywności, kosmetyków czy nawet leków, toksyczne chmury, wskazuje za realizowaną w przyśpieszonym tempie politykę celowego niszczenia Narodu Polskiego. Nawet uzurpatorzy wprowadzili przymus szczepionkowy a lekarzom służby sanitarne nakazują szczepić chore dzieci, w celu zrealizowania programów szczepień , link: “Ogólne wytyczne dotyczące szczepień ochronnych – cz. 2. Zalecenia amerykańskiego Komitetu Doradczego ds. Szczepień Ochronnych (ACIP)” , link: “6-miesięczna Basia z Kutna zmarła po szczepieniu, ujawniono oburzające wytyczne dla polskich lekarzy”

Wydanie w Polsce koncesji na wszystkie bogactwa naturalne w ręce żydowskich światowych korporacji, na dwie trzecie powierzchni Polski, tak ubogiej w zasoby wodne, wskazuje jednoznacznie na zamiar doprowadzenia do sytuacji, że Polacy będą szukać jedzenia po śmietnikach i żebrać o łyk czystej wody, która znajduje się już w posiadaniu firm żydowskich, które dostają dofinansowanie z Unii Europejskiej.

link: “George Soros rozdaje karty w polskich łupkach”

Ponowna wypłata odszkodowań dla spadkobierców ludności żydowskiej za mienie pozostawione w Polsce a zniszczone w okresie II wojny światowej przez okupanta niemieckiego, którego działania zostały dofinansowane przez elity żydowskie z USA jest przestępstwem na Narodzie Polskim. link: “Udział żydów w nazistowskim aparacie terroru”

Jest to bezprawne tym bardziej, że Rząd PRL wypłacił stosowne odszkodowania rządom krajów zachodnich w tym USA, na zaspokojenie roszczeń obywateli państw obcych z tytułu majątków przejętych przez władze PRL,link : “ Roszczenia zydowskie spłacone już dawno”

Obecnie w Polsce dochodzi do osiedlania się obywateli żydowskiego pochodzenia z innych krajów przy jednoczesnym rugowaniu rodowitych Polaków.Wprowadzenie języka hebrajskiego w 2005 r. jako języka urzędowego w Polsce jest dowodem na już wcześniej zaplanowaną a obecnie realizowaną inwazję i przejmowanie Polski.link: “Czy hebrajski będzie językiem urzędowym w Polsce”

Na domiar złego struktury Kościoła Katolickiego zostały przejęte przez osoby pochodzenia żydowskiego, które podstępnie, pod szyldem ekumenizmu, judaizmu manipulują umysłami Polaków dla swoich celów, pomijając istniejące zagrożenia dla zdrowia i życia, dla istnienia Narodu Polskiego. “Niektórzy biskupi i niektó­re instytucje katolickie korzystają na potęgę z pieniędzy masońskich. Większość stanowisk i godności kościelnych dla duchownych jest za pieniądze: z góry albo z dołu. Najwyższe z nich są niemal zarezerwo­wane t y l k o dla związanych z Narodem wybranym.”link: “Sprzeciw wobec kanonizacji żyda Wojtyły-Katza”

link: “Księża będą nauczać o gazie łupkowym jak latarnicy, którzy mówili na wsiach o elektryfikacji”

Szczytem hipokryzji hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce jest czerpanie zysków z dotacji unijnych za przekonywanie społeczeństwa polskiego do przychylności dla obcych koncernów wydobywczych jak też za propagowanie nauczania seksualnego w przedszkolach, pomimo wydanego oficjalnie komunikatu Episkopatu Polski przeciw temu demoralizacyjnemu projektowi.Link: “Feministki donoszą na Kościół: brał dotacje na gender”

Ogłoszenie tematyki obrad Knessetu na Polskiej Ziemi nad antysemityzmem w Polsce jest dowodem istnienia zuchwałego Antypolonizmu w Polsce a planowane obrady Knesetu są nie tylko agresją na suwerenne Państwo Polskie i bezbronny udręczony, osaczony Naród Polski ale zapowiedzią wojny z narodami Europy i świata.

link: “Polskojęzyczne zydostwo podżega do wojny”

link: “Kneset chce się zebrać w Polsce.Historyczne wydarzenie w Auschwitz? “

Naród Polski jako suweren ma prawo i obowiązek

do rozważnej obrony koniecznej przed agresorem !

Tadeusz Cichocki w wystąpieniu z 27.07.2013r. “Do Narodu Polskiego ­ List otwarty” wzywa: cyt.:

­ Wszystkich uczciwych i szlachetnych Polaków, którym leży na sercu dobro ich Ojczyzny i którzy z różnych powodów pracują w urzędach, policji, sądach, straży miejskiej, …, do rezygnacji (na czas obalania uzurpatorów) z pracy/służby i zaniechania wszelkich kontaktów z władzami okupacyjnymi. Niestety istnieje ryzyko, że w sposób niezamierzony mogliby zostać uznani za kolaborantów.”(...)

Być może niektórzy z nas oddadzą życie podobnie jak uczyniło to wcześniej bardzo wielu szlachetnych i wielkich Polaków. Myślę jednak, że lepiej zginąć z honorem w słusznej sprawie niż żyć jak niewolnik „wybrańców” Boga we własnym kraju. W chwilach zagrożenia Polacy zawsze potrafili wykrzesać z siebie heroizm, rozwagę, konsekwencję i potrafili… działać. Wierzę, że i tym razem tak będzie. Wierzę, że zwyciężymy i tym razem zaprowadzimy porządek w naszej Ojczyźnie oraz wyciągniemy właściwe wnioski wynikające z doświadczeń. Mam nadzieję, że już nigdy więcej nie damy się oszukiwać ewentualnym, kolejnym złotoustym obłudnikom. Tego z całego serca Wam i sobie życzę.”

Z poważaniem

Mari  Bejda, Teresa Wojda

 


Gość

#2230

2014-01-25 22:50

Polski rząd udaje tylko, że robi cokolwiek dla interesu kraju i jego mieszkańców. Coraz bardziej wychodzi na jaw, że jednak tak się nie dzieje. Czego dowodem jest tuszowanie i propaganda w mediach "polkich"
Teresa Wojda
Autor petycji

#2231 POTWIERDZENIE WYSŁANIA DO WŁADZ UNII W SPRAWIE ZAMACH STANU !!

2014-01-26 16:56

Zdjęcia użytkownika INICJATYWA OBYWATELSKA DORZECZA BZURY I SŁUDWI

Lubię to! · · Udostępnij · 5 lipca 2013
Maria Bejda

#2232 OBWE STOI PO STRONIE FAŁSZERZY WYBORÓW I UZURPATORÓW !

2014-01-26 18:05

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie  stoi po stronie fałszerzy wyborów i uzurpatorów, którzy przejęli władzę w Polsce poprzez dokonanie zamachu stanu.

 

OBWE popełnia przestępstwo zaniechania działań w obronie Narodu Polskiego a tym samym działań o zachowanie pokoju w Europie. Pokój w Europie gwarantują rządy uzurpatorów wyłanianych w wyniku fałszowanych wyborów pod dyktando sił wrogich społeczeństwom państw członkowskich, które mają swoje ośrodki decyzyjne w grupie narzucającej  złowrogie, depopulaacyjne cele NWO (Nowy POrządek Świata).

 

M.Bejda rozmawiała wielkrotnie przez telefon z panią Verena Barth-Wehrenalp, Asystentką Sekretarza Genralnego OSCE (OBWE)w Wiedniu. Asystentka odmówiła jej  możliwość rozmowy z Sekretarzem Generalnym Lamberto Zannier a tym bardziej osobistego spotkania o które M.Bejda nalegała.

Stwierdziła, że odpowiedzi na naszą korespondencję należy szukać w Warszawie, bo tam rzekomo zostały przesłane nasze dokumenty. Niestety Biuro OBWE w Warszawie odsyłało od osoby do osoby a przy tym nawet udawano, że nie rozumieją po polsku a na koniec odsyłano nas do Wiednia.

Podczas ostatniej rozmowy z sekretarką Zanniera M.Bejda domagała się odpowiedzi od Sekretarza Zanniera, bo do niego skierowana była nasza prośba o interwencję.

Po wyrażeniu przez M.Bejda oburzenia na nie odesłanie potwierdzenia odbioru korespondencji z 04.7.2013r. i pozbywania tak ważnej dla bezpieczeństwa w Europie sprawy , pani Verena Barth-Wehrenalp próbowała uspokajać stwierdzeniem aby się nie obawiać, bo w Polsce nie dojdzie do żadnej wojny domowej.

Z tego wynika, że ta pani dobrze zna treść rozmów w tej sprawie i że podejmowane były działania w związku z udowodnieniem sfałszowania wyborów i dokonania zamachu stanu przez obecnie sprawujących w Polsce władzę.

Zarówno Zannier jak też Barosso odbyli spotkania z Tuskiem w Warszawie, oczywiście nie zostało ujawnione jaki był faktyczny cel ich wizyt. Zapewne Tusk ich przekonał że Naród Polski jest już pod całkowita kontrolą rządu i służb, że jakiekolwiek niepokoje będą kierowane przez ich przedstawicieli.


Maria Bejda, Teresa Wojda

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze "Łowiczanie"


Gość

#2233

2014-01-26 19:20

kazda petycja ktora jest kierowana wobronie naszej ojczyzny,nalezy wspierac zawsze i wkazdej dziedzinie zycia
Teresa Wojda
Autor petycji

#2234 Żydów wojny gazowe z Rosją – walczą i płacą Polacy

2014-01-29 17:45

Mimo, iż żydo-rządy PiS-u trwały zaledwie dwa lata, od 2005-2007, wyrządziły Polakom nie mniej szkód, niż poprzednie, czy obecny żydo-rząd PO.

http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/29/zydow-wojny-gazowe-z-rosja-walcza-i-placa-polacy/

Żydów wojny gazowe z Rosją – walczą i płacą Polacy

Posted on 29 Styczeń 2014 - autor: rzeczpospolitapolska

0

Okupowana przez międzynarodowe żydostwo Polska została wyznaczona do wojny gazowej z Rosją. Koszty tej wojny ponosi oczywiście polskie społeczeństwo.

Od 1989r. rządzące Polską przestępcze, obcoplemienne, bandy prowadzą tę wojnę w interesie i na polecenie żydowskich geszefciarzy z Wall Street i z londyńskiego City. Celem tych gangsterów światowej polityki jest dążenie do osłabienia Rosji na każdym możliwym polu.

Szczególnymi osiągnięciami w gazowej wojnie z Rosją wyróżnił się żydo-rząd K.Marcinkiewicza i J.Kaczyńskiego. Obydwa to tzw. rządy PiS, partii, która stroi się w piórka prawicowo-katolickich patriotów. Mimo, iż żydo-rządy PiS-u trwały zaledwie dwa lata, od 2005-2007, wyrządziły Polakom nie mniej szkód, niż poprzednie, czy obecny żydo-rząd PO.

W 2005r. żydo-rząd PiS i jego żydowscy doradcy doprowadzili do rezygnacji z budowy gazociągu Jamał II, łączącego Rosję i państwa UE. Tym samym pozbawili budżet państwa wpływów za przesył rosyjskiego gazu przez terytorium Polski. Decyzję o rezygnacji z budowy Jamał II rządzące żydostwo tłumaczyło politycznym interesem III RP, który to interes dyktował bezpieczeństwo gazowe Ukrainy (?).

Według rosyjskich planów Jamał II omijał Ukrainę, która coraz bardziej niebezpiecznie ciążyła ku żydowskiemu Zachodowi – głównie chodzi tu o wpływy żydowskich lichwiarzy z USA, którzy po opanowaniu Ukrainy przejęliby także kontrolę nad gazociągami dla Europy na obszarze Ukrainy. Rosja i NRF zbudowały, więc gazociąg po dnie Bałtyku i zablokowały wyjście z portów Szczecina (to kolejny sukces polityków PiS). Tak więc, tę potyczkę żydostwo z USA sromotnie przegrało. Polityka gospodarczej izolacji Rosji, której ważną częścią jest wojna gazowa, zawiodła na całej linii.

Zdumienie u niektórych może budzić fakt, że wśród politycznych doradców i współpracowników w kwestiach polityki energetycznej żydo-rządów PiS znaleźli się Żydzi z dwóch, wydawałoby się przeciwnych, opcji politycznych, np. R.Schnepf, H.Szlajfer, przyjaciele Michnika (opcja PO) i P.Naimiski, kolega i współpracownik A.Macierewicza (opcja PiS) – różne polityczne opcje, a cele polityczne te same: na rzecz żydostwa i przeciw Polsce !

Ryszrd Schnepf

W Kancelarii Premiera Marcinkiewicza wyjątkowo silną pozycję zajmował jego doradca Ryszard Schnepf, pełniący funkcję sekretarza stanu ds. międzynarodowych i mający zasadniczy wpływ na obsadę tej części Kancelarii, która jest odpowiedzialna za politykę zagraniczną. M. in. nominatami Schnepfa są dyrektor i zastępca dyrektora departamentu polityki międzynarodowej. Jego związki z Premierem datują się jeszcze z czasów rządu Jerzego Buzka i po dziś dzień Premier publicznie podkreśla, że łączy ich osobista przyjaźń.

(Schnepf) Zapewniał, że ma dobre stosunku ze Stefanem Mellerem, co gwarantuje bezkonfliktowość na linii Kancelaria MSZ. Było to zapewne szczególnie istotne dla Premiera w sytuacji, gdy ministrem spraw zagranicznych był polityk Unii Wolności, ściśle związany z lewicą laicką, a istotną rolę w MSZ odgrywał inny znany przywódca tej formacji Henryk Szlajfer.

Za: Tygodnikiem Katolicko-Narodowym Głos (A.Macierewicza), „Dywersja, czy głupota”

http://www.glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202006/021/strona/gaz_i_ropa.html

W 2006r. premier J.Kaczyński po rozmowach w USA zlecił, swojemu ministrowi W.Jasińskiemu, podpisanie umowy z Gazpromem na dostawy do Polski gazu po możliwie jak najwyższych cenach – płacimy za rosyjski gaz najwyższe ceny w Europie – to jest realizacja żydowskiej polityki dla Polski i Polaków.

Wojciech Jasiński

Dlaczego geszefciarze z Waszyngtonu żądali dla nas takiej polityki? Z kilku powodów: po pierwsze, chodziło o przyjazną aurę dla poszukiwań gazu łupkowego (i wszystkich innych surowców naturalnych), pod drugie, o wzrost niechęci do” nieprzyzwoicie pazernej” Rosji, po trzecie, o ograniczenie ilości gazu kupowanego od Rosji na rzecz gazu skroplonego (LNG), który Polska będzie kupowała na tzw. wolnym rynku i po czwarte, co jest wymuszone kupowaniem LNG, Polska będzie musiała zbudować port gazowy, a więc dokonać niezbędnych zakupów wielu urządzeń w zagranicznych firmach, zlecić im budowę, a na wszystko zaciągnąć kredyty.

W końcu 2006r. żydo-rząd PiS podjął decyzję o budowie gazoportu na LNG w Świnoujściu. Nasz (żydowski) Dziennik zamartwia się, że inwestycja ta idzie zbyt ślamazarnie i wrzuca kamyczek do ogródka żydo-rządu PO, który obecnie pilotuje tę priorytetową i strategiczną inwestycję dla Polski, dla Polski rządzonej i okupowanej przez Żydów.

Żydowska gadzinówka Michnika zamieściła list vice prezesa Gazpromu, A.Miedwiewa, „Dywersyfikacja was zaboli”, w którym autor twierdzi, że skroplony gaz, dostarczany do Polski z Kataru (na dostawy LNG zawarto już stosowne umowy) będzie o 30% droższy od gazu dostarczanego z Rosji. Ze stanowiskiem A.Miedwiediewa polemizuje żydowski żurnalista gadzinówki, A.Kublik i twierdzi, że jakieś firmy w Europie Zachodniej kupują LNG na wolnym rynku o 30%-40% taniej od rosyjskiego gazu, którego cena w tejże Europie jest znacznie niższa niż w Polsce. Ów żydowski żurnalista zapomina tylko, że „wolny rynek” w wydaniu żydowskiego kapitalizmu nie ma nic wspólnego z uczciwością i z konkurencją. Otóż, Katar należy do państw grupy OPEC, dla których ceny ropy i gazu ustalają żydowscy geszefciarze z Wall Street i jest pewne, że tak samo jak nakazano w Waszyngtonie J.Kaczyńskiemu doprowadzić do wysokich cen za rosyjski gaz, tak samo zapłacimy drogo za gaz z Kataru, zwłaszcza, że pośredniczą w tym żydowscy geszefciarze i ich banki.

 

Temat dywersyfikacji dostaw gazu do Polski funkcjonuje w powszechnych żydo-mediach od dawna. Ta tzw. dywersyfikacja (pozyskiwanie strategicznych surowców z różnych źródeł) w przypadku gazu jest jedynie elementem wojny żydostwa z Rosją, dążeniem do jej gospodarczej izolacji. W bilansie energetycznym Polski rosyjski gaz stanowi zaledwie od 2% – 5%, a więc praktycznie dostawy gazu z Rosji nie mają dla Polski żadnego strategicznego znaczenia. Mają jednak dla imperialistycznego żydostwa z USA, które dla osiągnięcia swoich celów nie zawahało się doprowadzić nawet do wojny w Jugosławii. Jugosławia, z której, w wyniku wojny, wypchnięto tradycyjne (także ze względu na religię) wpływy rosyjskie miała stanowić po wojnie korytarz, którym anglosaskie żydostwo chciało poprowadzić rurociągi z Bliskiego Wschodu, czy z dawnych republik ZSRR, jeśli znajdą się pod kontrolą geszefciarzy, do Europy i w ten sposób ją kontrolować i czerpać zyski.

Polska posiada własne zasoby gazu ziemnego, które nasze obecne potrzeby mogą zaspokajać przez ok. 100 lat. Posiadamy także jedne z największych w Europie zasobów węgla i własną technologię jego gazyfikacji. Zapotrzebowanie polskiej gospodarki na gaz możemy całkowicie pokryć własnym gazem ziemnym, czy pozyskanym z węgla. Nie potrzebujemy stosować także wątpliwej ekologicznie i ekonomicznie technologii pozyskiwania gazu z łupków.

Widać więc, że polityka energetyczna w zakresie zapotrzebowania na gaz ziemny realizowana przez wszystkie kolejne żydo-rządy III RP podyktowana jest wyłącznie interesami okupantów, czyli anglosaskiego żydostwa z Wall Street i z londyńskiego City.

 

Dariusz Kosiur

LOWOBYWATEL

#2235 EUROPOSEŁ Z WIELKIEJ BRYTANII NIGEL FARAGE APELUJE O WYSTĄPIENIE CAŁEJ EUROPY Z UNII.

2014-02-03 20:42

EUROPOSEŁ Z WIELKIEJ BRYTANII NIGEL FARAGE APELUJE O WYSTĄPIENIE CAŁEJ EUROPY Z UNII.

http://popieranie.pl/20092013,n-farage-apeluje-o-likwidacje-ue.html

Chcę nie tylko wystąpienia Wielkiej Brytanii, ale wystąpienia całej Europy z Unii.

Wszystkie narody na naszym kontynencie zasługują na posiadanie własnych niepodległych państw” - i dalej –

„Nie dajcie się zastraszyć rzekomą wojną handlową. Jesteśmy jednym z najważniejszych partnerów handlowych Brukseli. Wojna handlowa z nami to dla nich samobójstwo gospodarcze.”

To jest również odpowiedź Nigela Farage na wysyłane do niego wystąpienia Inicjatywy Dorzecza Bzury i Słudwi, OBYWAELSKI RUCH OPORU w obronie Narodu Polskiego.

 

 

N. Farage apeluje o likwidację UE

 

Dzisiaj w Londynie odbył się zjazd Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), której przewodniczącym jest eurodeputowany Nigel Farage. Apelował on nie tylko do swoich rodaków, by udzielili jak najszerszego poparcia idei opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, ale również do wszystkich narodów kontynentu europejskiego o likwidację Unii Europejskiej.

„Opuszczenie UE leży w interesie narodu brytyjskiego. Tylko opuszczając Unię Europejską odzyskamy kontrolę nad własnymi granicami, parlamentem, demokracją i nad wolnym handlem z najszybciej rosnącymi gospodarkami świata” – powiedział Farage podczas swojego przemówienia.

W dalszej części mowy powiedział, m. in:

„Chcę nie tylko wystąpienia Wielkiej Brytanii, ale wystąpienia całej Europy z Unii. Wszystkie narody na naszym kontynencie zasługują na posiadanie własnych niepodległych państw” - i dalej – „Nie dajcie się zastraszyć rzekomą wojną handlową. Jesteśmy jednym z najważniejszych partnerów handlowych Brukseli. Wojna handlowa z nami to dla nich samobójstwo gospodarcze.”

 

Nigel Farage wyraził również obawy co do zbliżającego się napływu imigrantów z Rumunii i Bułgarii do Zjednoczonego Królestwa:

„Zgodnie ze statystykami Scotland Yard, przez 5 lat aresztowano w Londynie 28 tysięcy Rumunów, zaś 92% rabunków pieniędzy z londyńskich bankomatów to dzieło Rumunów. Dopóki jesteśmy częścią UE nie możemy zamknąć przed nimi granic.”

 


Gość

#2236

2014-02-10 00:19

Dziekuje za sporządzenie tej petycji w tak słusznej sprawie - ochrony środowiska, ochrony naszej planety !
LOWOBYWATEL
Gość

#2237 Mapa koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie gazu łupkowego stan 31 październik 2013 r.

2014-02-10 19:45

 


Mapa koncesji

Mapa koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie gazu łupkowego stan 31 październik 2013 r.

http://gazlupkowy.pl/wp-content/uploads/2013/09/Mapa-koncesji-na-poszukiwanie-i-...

mapa: źródło Ministerstwo Środowiska

http://gazlupkowy.pl/wp-content/themes/GazLupkowy/images/zoom.png...

Otwórz mapę w nowym oknie

Poglądowa mapa koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie gazu łupkowego z lokalizacją otworów poszukiwawczych "shale gas" wg stanu na 04.11.2013 r.  - zakończonych i w trakcie wiercenia

.

http://gazlupkowy.pl/wp-content/uploads/2013/09/Mapa-otwor%C3%B3w-za-gazem-z-%C5...

mapa: źródło Ministerstwo Środowiska

http://gazlupkowy.pl/wp-content/themes/GazLupkowy/images/zoom.png...

Otwórz mapę w nowym oknie

http://gazlupkowy.pl/wp-content/uploads/2012/09/zestawienie-.jpg...

(English)
LOWOBYWATEL
Gość

#2238 "Remediacja" przy wydobywaniu węglowodorów nie uchroni przed zniszczeniem środowiska !

2014-02-10 19:54

"Ograniczeniu możliwości wystąpienia powyżej wspomnianych sytuacji służy zastosowanie przez Inwestorów szeregu działań minimalizujących ryzyko wystąpienia awarii oraz ich wpływu na środowisko (np. systemy alarmowe, zabezpieczenia przeciwerupcyjne, wanny wychwytowe itp.). Niemniej jednak, przypadku przekroczenia maksymalnych dopuszczalnych stężeń substancji w glebie na skutek ich przeniknięcia do środowiska glebowego, istnieje konieczność zastosowania działań remediacyjnych po wstępnym usunięciu substancji uwolnionej do środowiska (działania natychmiastowe w sytuacjach zaistniałych awarii).

Remediacja jest zespołem działań służących oczyszczeniu środowiska (w tym gruntu, wody itd.) oraz łagodzeniu skutków zanieczyszczenia dla ludzkiego zdrowia i środowiska poprzez redukcję z poziomu „nieakceptowalnego” do poziomu bezpiecznego.

"Remediacja"  przy wydobywaniu węglowodorów  nie uchroni  przed zniszczeniem środowiska !

To jedynie zasłona dymna  zabójczej technologii hydraulicznego szczelinowania!

Gaz ze złóż niekonwencjonalnych a remediacja

http://gazlupkowy.pl/wp-content/themes/GazLupkowy/images/calendar.png...

Dodano: 31 października 2013 | Autor: Barbara Nawrot, Paul McNally

Rozpoznawanie i eksploatacja złóż gazu ze skał łupkowych jest obecnie rozwijającą się gałęzią gospodarki w Polsce. Inwestorzy prowadzą badania na podstawie 105 koncesji wydanych przez Ministerstwo Środowiska, w obrębie których dotychczas wykonano 51 odwiertów, w tym 20 poddano procesowi szczelinowania.

Prowadzenie prac rozpoznawczych oraz eksploatacja z użyciem sprzętu i środków chemicznych wiąże się z możliwością wystąpienia awarii skutkującej wyciekiem lub rozlewem płuczki wiertniczej, płynów szczelinujących, płynu powrotnego, odpadów, tudzież paliwa czy olejów mineralnych. Sytuacja taka może zaistnieć zarówno na terenie wiertni jak i w trakcie transportu wyżej wymienionych substancji do i z terenu wiertni. Zatem teren wiertni, tereny sąsiadujące, jak i drogi transportu mogą być narażone na wystąpienie potencjalnego oddziaływania na środowisko w wyniku przedostania się do środowiska takich substancji jak: baryt, metale, węglowodory aromatyczne, inne ropopochodne, alkany C14‐C25, aniony, kationy, chlorki, występujące w wyżej wymienionych środkach chemicznych. Należy jednak podkreślić, iż z uwagi na wysokie wymagania względem BHP i ochrony środowiska w trakcie wydobywania kopalin otworami wiertniczymi tego typu awarie zdarzają się sporadycznie.

Ograniczeniu możliwości wystąpienia powyżej wspomnianych sytuacji służy zastosowanie przez Inwestorów szeregu działań minimalizujących ryzyko wystąpienia awarii oraz ich wpływu na środowisko (np. systemy alarmowe, zabezpieczenia przeciwerupcyjne, wanny wychwytowe itp.). Niemniej jednak, przypadku przekroczenia maksymalnych dopuszczalnych stężeń substancji w glebie na skutek ich przeniknięcia do środowiska glebowego, istnieje konieczność zastosowania działań remediacyjnych po wstępnym usunięciu substancji uwolnionej do środowiska (działania natychmiastowe w sytuacjach zaistniałych awarii).

Remediacja jest zespołem działań służących oczyszczeniu środowiska (w tym gruntu, wody itd.) oraz łagodzeniu skutków zanieczyszczenia dla ludzkiego zdrowia i środowiska poprzez redukcję z poziomu „nieakceptowalnego” do poziomu bezpiecznego.

Remediacji zanieczyszczonego gruntu można dokonać poprzez:

 • usunięcie lub rozkład zanieczyszczeń;
 • przekształcenie zanieczyszczeń w formy mniej toksyczne, mobilne lub reaktywne;
 • zaburzenie lub eliminację dróg ich przemieszczania.

Na proces remediacji składa się szereg etapów, począwszy od szczegółowej charakterystyki terenu w ramach studium rozpoznawczego. Studium rozpoznawcze obejmuje rodzaj medium poddawanego oczyszczaniu (gleba, woda gruntowa, osady itp.), substancje chemiczne stanowiące zagrożenie, specyfikę warunków lokalnych oraz skalę zanieczyszczenia. Badania gleby mogą wymagać szczegółowej analizy jej właściwości chemicznych i fizycznych oraz weryfikacji obecności wody gruntowej, tak aby możliwa była remediacja z zastosowaniem jak najbardziej optymalnej technologii.

Technologię remediacji dobiera się najczęściej w drodze sporządzania studium wykonalności projektu remediacyjnego. Stosuje się wówczas, między innymi, poniższe kryteria wyboru służące znalezieniu najlepszego rozwiązania:

 • ogólna ochrona zdrowia ludzkiego i środowiska;
 • zgodność z obowiązującymi przepisami;
 • krótko‐ i długoterminowa skuteczność;
 • redukcja toksyczności, mobilności i objętości zanieczyszczenia;
 • możliwość zastosowania;
 • koszt;
 • akceptowalność społeczna.

Konieczne jest również zdefiniowanie skali działań, głównie poprzez określenie objętości zanieczyszczonego gruntu, jak też dopasowanie metody do przyszłego przeznaczenia danego terenu. Kiedy określone zostaną wszystkie powyższe czynniki, można dokonać wyboru fizycznej, chemicznej lub biologicznej technologii remediacji do zastosowania in‐situ lub ex‐situ, czyli w miejscu wystąpienia zanieczyszczenia lub poza nim, pamiętając o konieczności wykopania zanieczyszczonej gleby na powierzchnię w przypadku remediacji ex‐situ.

Spośród wielu dostępnych technologii remediacyjnych przy pracach poszukiwawczo‐rozpoznawczych za gazem z łupków w Stanach Zjednoczonych, w miejscu wystąpienia zanieczyszczenia (in‐situ) najczęściej stosuje się: i) bioremediację; ii) stabilizację/solidyfikację/immobilizację chemiczną. Z kolei do najpowszechniej stosowanych technologii ex-situ należą: i) depozycja na składowisku; ii) desorpcja termiczna; iii) landfarming.

Bioremediacja ma bardzo szerokie zastosowanie w usuwaniu zanieczyszczeń organicznych, szczególnie wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, a także alkanów czy chlorków, jednakże rezultaty jej stosowania widoczne są dopiero po dłuższym czasie. Stabilizacja, solidyfikacja oraz immobilizacja chemiczna mają zastosowanie do szybkiego zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń nieorganicznych, szczególnie metali ciężkich, na danym terenie oraz na tereny przyległe.

Z kolei spośród metod ex‐situ najpowszechniejszą metodą jest usunięcie zanieczyszczonego gruntu i jego depozycja na składowisku odpadów. Desorpcja termiczna związków organicznych, najskuteczniejsza wobec lotnych związków organicznych i wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, odbywa się poprzez podgrzewanie zanieczyszczonej gleby do odpowiedniej temperatury umożliwiającej ewaporację. Para poddawana jest oczyszczaniu, a gleba może być wykorzystana ponownie w tym samym miejscu lub zdeponowana na składowisku. Landfarming jest metodą zmniejszającą stężenie zanieczyszczeń związkami ropopochodnymi poprzez przyspieszanie ich biodegradacji, aby osiągnąć wysoką skuteczność wymaga raczej stosowania na dużym obszarze.

Wszystkie opisane powyżej metody remediacji stosowane są z powodzeniem od wielu lat zarówno w przemyśle naftowym, jak i w innych obszarach gospodarki na świecie, a zatem po dostosowaniu do warunków lokalnych, mogą również znaleźć zastosowanie w trakcie rozpoznawania i eksploatacji złóż gazu ze skał łupkowych w Polsce.

mgr inż. Barbara Nawrot, Specjalista ds. środowiskowych, Golder Associates Sp. z  o.o., biuro w Warszawie, tel. +48 (22) 628‐09‐80, bnawrot@golder.com

Paul McNally, PMP, LEED AP, Starszy consultant, Golder Associates Inc., biuro w  Horseheads  (NY), USA, tel. +1 (607) 846‐3887, Paul_McNally@golder.com

http://gazlupkowy.pl/wp-content/uploads/2013/03/Golder-Associates-2.jpg...

LOWOBYWATEL
Gość

#2239 Re: "Remediacja" przy wydobywaniu węglowodorów nie uchroni przed zniszczeniem środowiska !

2014-02-10 20:11

Łowicz, 06.11.2013r.

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Petycja Parlamentu Europejskiego 0578/2012

 

Martin Schulz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Jose Manuel Barroso

Przewodniczący Komisji Europejskiej

Herman Van Rompuy

Przewodniczący Rady Europejskiej

Szanowni Panowie,

jako autorki petycji w Parlamencie Europejskim 0578/2012  w obronie obywateli Europy w tym również  wszystkich mieszkańców terenów Polski dotkniętych przez wykonanie w Polsce ponad kilkunastu tysięcy odwiertów geologicznych w poszukiwaniu węglowodorów, gdzie zastosowano niszczącą, agresywną technikę hydraulicznego szczelinowania połączoną z użyciem materiałów wybuchowych występujemy ponownie o :

 • pokojowe odsunięcie od władzy elit politycznych  sprawujących urzędy od 1989r, z tzw.układu zdrady Magdalenkowej i postawienie ich przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości

 • zlikwidowanie systemów kontroli i zniewalania społeczeństw (INDECT, ECHELON,i inne)

 • zlikwidowanie sieci Agenda 21, która czuwa nad realizacją planów depopulacyjnych ludności świata

 • unieważnienie koncesji wydobywczych

 • wprowadzenie zakazu wykonywania badań geologicznych

 • wprowadzenie zakazu poszukiwania i wydobywania węglowodorów

 • wycofanie się z technologi CCS i handlu emisjami CO2

 • zakaz rozsiewania toksycznych chmur (chemtrails)

To jest nasze wołanie SOS dla Europy i  terenów rolniczych w Polsce, dla mieszkańców rolniczego terenu między Kutnem a Łowiczem, dla 30 tysięcznego miasta Łowicza, położonego w centrum Polski jak też całego gęsto zaludnionego terytorium Polski i Europy. Zamiana urodzajnych pól na pola wydobywcze będzie skutkować zniszczeniem rolnictwa oraz grozi katastrofą ekologiczną i humanitarną.

Już w Łowiczu i okolicy jest zatruta woda, a władze w Polsce jak i wymiar sprawiedliwości ignorują nasze prawa do życia w bezpiecznym środowisku z dostępem do zdrowej i czystej wody pitnej.

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu uznała nas jak i 30 tys. mieszkańców za pokrzywdzonych powstaniem bazy hydroszczelinowania w Łowiczu, jednak ze względu na zapewnienia Burmistrza Miasta Łowicza, że w Łowiczu nie powstanie wiertnia śledztwo zostało umorzone.

Już powstanie nawet tylko bazy na osiedlu mieszkaniowym jest zamachem na życie Polaków w Polsce, bowiem nic nie jest w stanie zapobiec degradacji środowiska życia człowieka i niszczenia nieodwracalnie zasobów wody pitnej i gruntowej przy zastosowaniu do odwiertów tak wielkiej ilości toksyn.

Szanowni Panowie,

Z jednej strony ustanawiacie dyrektywy ochrony siedlisk i gatunków ptaków oraz innych zwierząt, a z drugiej strony pozwalacie na ich niszczenie a przede wszystkim na degradację środowiska życia człowieka, co skutkować będzie stopniową depopulacją ludzkości, na którą nie ma i nie może być żadnego przyzwolenia.

Nieetyczne i niemoralne  jest by zamiast zapewnienia należnego każdemu człowiekowi bezpieczeństwa życia poddawać to niezbywalne prawo pod rygory głosowań, referendów czy miliona podpisów pod petycjami. Taka demokracja to droga do samozagłady!

Szanowni Panowie to wy decydujecie czy wziąć pod uwagę  czy zlekcewazyć wyniki głosowań w Parlamencie Europejskim  jak  też opinie i wnioski  obywateli unii zawarte w petycjach.

Tak więc cała władza jest w Waszych rękach chociaż nie zostaliście przez obywateli EU wybrani w   demokratycznych wyborach.

W związku brakiem reakcji na nasze wystąpienie z 03.07.2013 r. (wysłane pocztą 04.07.2013r.) jak też wiele innych, wysyłanych regularnie, oczekujemy odpowiedzi na następujące pytania:

1. dlaczego do dziś nie mamy odpowiedzi na naszą prośbę (korespondencja wysłana drogą emailową i pocztową 4.07.2013r.) o pomoc w pokojowym odsunięciu od władzy uzurpatorów wyłonionych  w wyniku sfałszowanych wyborów, doskonale udokumentowanych przez K.Puzynę www.umstno.blogspot, oraz  udowodnionego przez T.Cichockiego zamachu stanu w Polsce; www.tcichocki.pl , którzy zamierzają  zamienić 2/3 terytorium Polski na pola wiertnicze, co oznacza zniszczenie polskiego rolnictwa a tym samym bezpieczeństwa żywnościowego Narodu Polskiego?

2. czy odpowiedzią instytucji unijnych, zamiast pomocy w pokojowym odsunięciu uzurpatorskich, wrogich Narodowi Polskiemu sił, jest  podjęcie szeroko zakrojonych działań zastraszających, wskazujących na gotowość podjęcia walki z bezbronnym Narodem Polskim?

3. czy odbywa się to za Waszą wiedzą i poparciem, co byłoby  niebywałym skandalem i  stałoby w wielkiej sprzeczności z wyróżnieniem instytucji unijnych Pokojową Nagrodą Nobla ?

4. czy odpowiedzią na nasze wystąpienie o udokumentowanym zamachu stanu w Polsce jest demonstracja siły przeciw narodom Europy poprzez manewry wojskowe na terytorium Polski ?  Dowód:” Steadfast Jazz 2013” / ruszyły manewry NATO “wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Steadfast-Jazz-2013-ruszyly-manewry-NATO,wid,16136427,wiadomosc.html?ticaid=1119dc

5. czy zaostrzenia przepisów o zgromadzeniach jak też zwiększenie uprawnień dla wszelkich służb w tym także obcych służb na terenie Polski jest wypełnianiem dyrektyw unijnych? Jeśli tak, to prosimy o wykładnię prawną; do jakich dyrektyw unijnych się to odnosi?

“El Mundo: Polska wśród krajów współpracujących z NSA” konflikty.wp.pl/kat,1020231,title,El-Mundo-Polska-wsrod-krajow-wspolpracujacych-z-NSA,wid,16125559,wiadomosc.html?ticaid=1119fb

6. czy zmasowane wprowdzenie systemów kontroli polskiego społeczeństwa i  wspieranie obecnego reźimu w Polsce przez instytucje unijne jest zgodne z  wolą suwerennych narodów Europy, które zostały wciągnięte do Unii   Europejskiej pod złudnymi  hasłami demokracji i respektowania praw obywatelskich a faktycznie zostały ubezwłasnowolnione?

7. kiedy władze  unijne  wycofają się z projektów dotyczących  kontroli społeczeństw a  wprowadzonych pod pretekstem walki z terroryzmem i przestępczością,  zwłaszcza w kontekście skandalu z podsłuchiwaniem  Angeli Merkel i innych polityków oraz wszystkich obywateli Unii Europejskiej przez tajne służby USA, których obiekty znajdują się m.in. na terytorium Polski.

“INDECT”/www.indect-project.eu/ ,

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego”

“John Kerry w Polsce. Ważne tematy: więzienia CIA i system Echelon”

gazetabaltycka.pl/promowane/john-kerry-w-polsce-wazne-tematy-wiezienia-cia-i-system-echelon

8. dlaczego nie wydano zakazu wstępu dla przedstawicieli koncernów wydobywczych do gmachów unijnych ?

link: 1) “ Branża gazu łupkowego wiąże się z Polską w walce z europejskimi przepisami.”

Corporate Europe Observatory - Komunikat prasowy, środa, 7 listopada 2012, w Brukseli .

mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/?ui=2&ik=25feb8f9b6&view=att&th=13b58a0cb2019af6&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_h9bxgum10&safe=1&zw&saduie=AG9B_P9SYKAIxTpSH5t_NOSg_Jo2&sadet=1354406525007&sads=uz17aMhGlvaxMLSdrJOHV7-C84Y

Według raportu Laury Weis:

Foot on the gas, lobbyists push for unregulated shale gas, Corporate Europe Observatory,

November 2012. corporateeurope.org/sites/default/files/publications/Article_Shale%20Gas%20Lobby_final.pdf

"Główni gracze w sektorze ropy i gazu próbują propagować cudowny obraz gazu łupkowego jako przyjazne dla środowiska  źródło paliwa. W tym celu zorganizowali już wiele bankietów i koktajli w różnych kręgach Europosłów. Przy okazji tych imprez o charakterze integracyjnym parlamentarzyści ci mogli delektować się pysznymi potrawami  i  jednocześnie  przekonać się o zaletach gazu łupkowego. Organizatorzy  usiłowali w ten sposób wprowadzić publicznych decydentów w błąd i jednocześnie walczyć z wszystkimi formami regulacji  prawnej, które mogłyby  się okazać bezcenne w przyszłości w walce o ochronę środowiska i ludzkie zdrowie. Aby osiągnąć ten cel - zainwestowali już miliony dolarów w działania lobbingowe w Brukseli”.

Raport udowadnia, że koncerny naftowe Exxon Mobil, Chevron, Statoil, Total i PGNiG Polska ściśle współpracują z firmami wyspecjalizowanymi w publics relations przy  organizowaniu w parlamencie różnych wydarzeń na rzecz obrony dobrego imienia przemysłu gazu  łupkowego. Działania wspierali Polscy posłowie razem z rządem polskim, który wykorzystał polską prezydenturę na czele  UE w 2011 r., aby promować swoją nową politykę energetyczną opartą na rozwoju gazu łupkowego. Podczas wyżej wymienionych wydarzeń niepokojące aspekty środowiskowe i zdrowotne związane z rozwojem przemysłu gazu łupkowego były całkowicie pominięte.”

9. czy wyciągnięto konsekwencje w stosunku do europosłów lobbujących na rzecz ludobójczych koncernów wydobywczych, o których pisałyśmy m.in. w naszym  wystąpieniu z 18.10.2012r. pt.:

O wprowadzenie zakazu poszukiwania i wydobywania węglowodorów, stosowania hydraulicznego szczelinowania i technologii CCS na terenie Unii Europejskiej”,?

Cytat: “Biorąc pod uwagę, że europosłowie z Polski służą koncernom wydobywczym a nie Narodowi Polskiemu powinni zostać odsunięci od głosowania za nieetyczną i niemoralną postawę wobec Narodu Polskiego. Mamy bezwzględne prawo i moralny obowiązek żądać odsunięcia Europosłów z Polski  od głosowania w sprawie gazu łupkowego jak też innych głosowań. Szkodzą oni nie tylko Polsce ale także Europie i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nieetyczną, niemoralną postawę oraz za działania na szkodę Narodu Polskiego i Europy. (..)Podczas warsztatów o gazie łupkowym 9.10.2012r. żaden z europosłów z Polski nie wsparł naszej petycji - listu otwartego do Prezydenta RP wystosowanego w obronie milionów  Polaków  w Polsce. List ten wystosowałyśmy w imieniu Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, Obywatelskiego Ruchu Oporu a także z całego świata sygnatariuszy petycji przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze”

10. kiedy  władze unijne wydadzą list gończy w stosunku do koncernów i firm przez nich utworzonych na których ciążą wyroki sądowe w innych częściach świata za niszczenie środowiska i praw człowieka takich jak np. Chevron ?

Linki: 1)Gaz łupkowy: Chevron w Polsce pomimo łamania praw człowieka”,damzuchowski.salon24.pl/376494,gaz-lupkowy-chevron-w-polsce-pomimo-lamania-praw-czlowieka, 2).“Brazylia wyrzuci Chevron ze swego kraju”;ebe.org.pl/energetyka-w-mainstreamie/brazylia-wyrzuci-chevron-ze-swego-kraju.html

11. czy Unia Europejska finansuje biura Agendy 21, która pod przykrywką zasad zrównoważonego rozwoju czuwa nad realizacją planów depopulacyjnych ludności świata nawet na poziomach lokalnych?

Linki:

1) Agenda 21-Czarny Dekalog NWO” , www.eioba.pl/a/479a/agenda-21-czarny-dekalog-nwo#ixzz2TBAb61Xm

Cytat: “To jest właśnie nowy system “Nowy Porządek Świata” aka “New World Order” aka “Nowy Socjalistyczny Porządek”, gdzie nie ma już żadnych przeciwstawnych tendencji. Nie ma ich ponieważ nie ma sprzeciwu. Pokój wg ludzi, którzy planują przyszłość tj rewolucjonistów i multimiliarderów, jest brakiem świadomości, jest wojną przeciwko świadomości, przeciwko wolnym umysłom. Pokój nastanie gdy wszelki opór będzie pokonany, nie tylko militarny, religijny czy ekonomiczny, ale przede wszystkim opór świadomości.

2)Agenda 21. Plan wdrożenia światowego socjalizmu.”

3) “ONZ i Bank Światowy naciskają suwerenne kraje do przyjęcia dyktatu globalnej redukcji populacji.” ,

Cytat: Bank Światowy używa narzędzi finansowych by sprowadzić kraje narodowe na kolana, domagając się by te zmniejszyły liczbę swoich obywateli; ONZ gwarantuje polityczną legitymizację tych polityk wyludnienia (w ramach Agendy 21); Fundacje opracowują szczepionki przeciw płodności i genetycznie zmodyfikowaną żywność; Światowa Organizacja Zdrowia dba o "standardy” zdrowia i ich dystrybucję. Dzięki temu globalnemu konstruktowi, starannie skoordynowanej odgórnej strukturze, naukowa dyktatura usidliła całą wolną ludzkość.

explosivereports.com/2012/05/14/un-world-bank-strangle-sovereign-nations-into-accepting-global-population-reduction-dictates/

12. jakie sankcje zastosowano w związku z powszechnym stosowaniem w Polsce nielegalnych trucizn przy odwiertach, bez rejestracji związków chemicznych w REACH ? Czy firmy stosujące nielegalne chemikalia pozbawione zostały prawa prowadzenia działalności na terenie UE?

www.theta-doradztwo.pl/theta/6/14/32/ , www.theta-doradztwo.pl/theta/5/9/60/

13.czy jedyna  metoda stosowana przy odwiertach, hydroszczelinowanie ma certyfikat Unii Europejskiej?


14.czy unijna dyrektywa w sprawie geologicznego składowania CO2 zostanie zniesiona, ze względu na niebezpieczne  konsekwencje dla życia na Ziemi? Czy ta zabójcza technologia ma certyfikat UE ?

Dlaczego Komisja Europejska forsuje w Polsce technologię CCS i dopuszcza składowanie skroplonego CO 2 z Niemiec i innych państw na naszym terytorium  a tym samym stawia nas Polaków przed śmiertelnym zagrożeniem ?

Dlaczego za niedostosowanie prawa do  śmiercionośnej dyrektywy CCS Naród Polski będzie  musiał

zapłacić 200 mln zł kary za każdy rok opóźnień ? Skoro inne kraje jak np. Austria wprowadziła zakaz technologii CCS i nie ponosi za to kary to dlaczego wymusza się na Polsce wprowadzenie tej technlogii  i do tego narzuca kary za opóźnienia? Jest to przecież rażąco niesprawiedliwe traktowanie Polski, skazanej przez KE na składowisko niebezpiecznych odpadów i na niebezpieczne  technologie !

link: Co dalej z przepisami o CCS”

www.ekonomia.rp.pl/artykul/1053047.html

Cytat:

“Nowe regulacje zawarte w tzw. trójpaku energetycznym, które miały wdrożyć dyrektywę dotyczącą OZE, zaimplementowały ją po części wadliwie, a po części się do nich nie odniosły. Tymczasem UE już złożyła do Trybunału Sprawiedliwości skargę przeciwko Polsce za brak wdrożenia tych przepisów. Jeśli na czas nie zostaną wprowadzone odpowiednie zmiany, nasz kraj może zapłacić prawie 200 mln zł kar za każdy rok opóźnień.”

15. jakie sankcje zastosowano wobec firm prowadzących odwierty i badania sejsmiczne na terenach “Natury 2000 “? Ile koncesji zostało unieważnionych z powodu złamania zapisów koncesji w tym zakresie jak też z powodu naruszenia dyrektywy ptasiej i siedliskowej?

16. jakie działania naprawcze podjęły władze unijne wobec starych, pękających, rdzewiejących,  porzuconych na pastwę losu odwiertów na terenie Polski i UE?

17. w jaki sposób władze unijne zamierzają kontrolować na bieżąco przebieg prac wiertniczych by spełnione zostały warunki zapisane w raportach środowiskowych ?

18. dlaczego mieszkańcy nie mają prawa sprzeciwiania się odwiertom, które pozbawiają ich dostępu do zdrowej czystej wody i  bezpiecznego środowiska ? Czy to jest zgodne z dyrektywami unijnymi i prawami człowieka?

19. dlaczego kontrole odwiertów prowadzone są w tajemnicy przed mieszkańcami a przepisy zabraniają udziału przedstawicieli mieszkańców w takiej kontroli?

20. dlaczego prawo do zaskarżania decyzji środowiskowych i  pozwoleń na inwestycje zagrażające

środowisku mają tylko organizacje ekologiczne ( finansowane przez lobby wydobywcze ) a innym obywatelom odebrano to prawo, co jest naruszeniem konwencji z Aarhus ?

21. jakie działania podjęły władze unijne aby koncerny wydobywcze stworzyły specjalny fundusz

pomocy ofiarom katastrof oraz  naprawy szkód wywołanych ich niebezpieczną działalność koncernów i firm wydobywczych ?

22. kto ponosi i ponosić będzie odpowiedzialność za stan odwiertów po ich zamknięciu?

23. czy władze unijne podjęły działania aby nie powtórzyły się przypadki składowania niebezpiecznych odpadów wiertniczych na wysypiskach śmieci, w pobliżu zbiorników  wodnych?

24. czy władze unijne opracowały skuteczną metodę utylizacji odpadów wiertniczych czy  metodę powstrzymania emisji toksycznych gazów cieplarnianych wydobywających się nieustannie z każdego odwiertu, czy też  skuteczną metodę zabezpieczania starych, porzuconych odwiertów?

25. czy logiczne jest mnożenie przepisów ochrony środowiska łącznie z powielaniem raportu środowiskowego na podstawie wirtualnego wzorca opracowanego przez instytut geologiczny, nie mającego odniesienia do rzeczywistości a jedynie będącego “koncertem życzeń” na zamówienie firm wydobywczych, skoro nie ma metody utylizacji odpadów a stosowane chemikalia nie są zarejestrowane w REACH ?

26. czy władze unijne zdają sobie sprawę, że skoro:

 • nie ma żadnej metody utylizacji odpadów

 • nie ma  żadnej metody powstrzymywania emisji metanu i innych toksycznych gazów do atmosfery

 • nie ma  żadnej metody powstrzymywania trzęsień ziemi

 • nie ma  żadnej metody zapobiegania powstawaniu lejów czy zapadlisk terenów

 • ogromne ilości stosowanych chemikaliów są nielegalne bo niezarejestrowane w REACH

 • zasoby wodne już zostały zubożone i skażone na wskutek odwiertów

to  jakiekolwiek tworzenie i wprowadzanie nowych, nawet bardzo szczegółowych przepisów

zamiast stanowczych zakazów kompromituje  te władze jak też  wszystkich urzędników unijnych uczestniczących w tym procederze a więc  stawia ich, niestety,  po stronie ludobójczych koncernów wydobywczych ?

27. dlaczego w przestrzeni  powietrznej  UE rozsiewa się z samolotów zabójcze chmury ?

linki:

1) Dokumenty NASA ujawniają szkodliwe działania: chemtrails, mikrofale, mikropyły”

kefir2010.wordpress.com/2013/09/01/dokumenty-nasa-ujawniaja-szkodliwe-dzialania-chemtrails-mikrofale-mikropyly/

2) “Ostateczna odpowiedź MON na nasz List otwarty w sprawie Chemtrails”

/januszzagorski.pl/2011/08/16/ostateczna-odpowiedz-mon-na-nasz-list-otwarty-w-sprawie-chemtrails/

Wobec namnażania się, często absurdalnych, unijnych przepisów nasuwa się zasadnicze pytanie:

czy jakiekolwiek przepisy są  w stanie zastąpić  w praktyce życiodajną wodę?

My Polacy, płatnicy składki do budżetu unijnego, mamy bezwzględne prawo, w zaistniałej sytuacji wymagać od władz unijnych  pomocy w odsunięciu uzurpatorskich władz w celu powstrzymania działań polityków w Polsce na szkodę Narodu Polskiego. Na  rządzących Polską po 1989 r. jak też na władze unijne  spada odpowiedzialność za doprowadzenie na skraj ubóstwa znacznej części społeczeństwa polskiego.

 

 

Pomoc żywnościowa finansowana ze środków unijnych, wobec faktu grabieży majątku narodowego Polaków jest jak na ironię. Ze względu na toksyczne dodatki zmierza do podtruwania w celu  fizycznego wyniszczenia biednych obywateli Polski. Wnioskujemy o zbadanie jakości żywności rozdawanej biednym obywatelom, ponieważ jej jakość jest tak zła że psy omijają takie jedzenie z daleka, o czym m.in. przekonał się Krzysztof Szczurko z Podkarpacia , co opisał w wierszu pt.:

POMOC UE

Pomoc  z  UE nam tu dają,

- niech Biedacy wyzdychają.

Mój pies bardzo głodny był,

- nawet i opadał z sił.

A, że karmy ja nie miałem,

- to z POMOCY  UE dałem.

To mielonka jest wieprzowa,

- z dodatkami ,,E” ,..czy zdrowa?

Dzień i noc przy budzie stała,

- i choć ,,ślinka” mu leciała.

I choć pies opadał z sił,

- to wykręcił do niej tył.

Wreszcie grosze ja zdobyłem,

- karmę dla psa i kupiłem.

Głodny pies się i ucieszył,

- i do karmy się pośpieszył.

Tu na koniec jest pytanie,

- jakie z UE pomaganie?

26 paździrnik  2013

Autor:KYSY

 

Zamiast takiej pomocy Polakom należą się zasiłki pieniężne, tak jak to ma miejsce w innych krajach UE np. w Niemczech, gdzie zasiłek na przeżycie wynosi od 306 do 382 Euro na 1 osobę bezrobotną a 184 Euro na 1 dziecko.www.bundesregierung.de/Content/DE/Artikel/2012/09/2012-09-19-regelbedarf-erhoeht-mehr-geld-fuer-arbeitsuchende.html,.

Skandalem i jednocześnie złamaniem Konwencji z Aarhus  jest stwierdzenie Premiera Rządu D. Tuska:

Cytat;“ Będziemy konsekwentnie przekonywać Europę do sensu wydobywania i eksploatowania złóż gazu łupkowego. Rozmawiałem o tym ostatnio (...) z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, zwracając uwagę, by Komisja strzegła projektu gazu łupkowego przed lobbingiem tych, którzy z różnych powodów nie chcieliby, aby gaz łupkowy stał się alternatywnym źródłem energii" - powiedział Tusk podczas briefingu prasowego w Elektrowni Kozienice.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/2029020,114877,12900119.html

 

My Polacy,  jako obywatele Europy stanowczo protestujemy przeciwko dopuszczaniu do jakiegokolwiek lobbingu siejącego śmierć i spustoszenie. Żądamy wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do osób winnych wprowadzania lobbingu koncernów wydobywczych. Domagamy się wydalenia z terenu EU koncernów wydobywczych jak też spółek powiązanych z tymi koncernami  na  których ciążą wyroki sądowe za łamanie praw człowieka i niszczenie środowiska w innych częściach świata.

Niedopuszczalnym błędem jest mówienie o hydraulicznym szczelinowaniu w odniesieniu tylko do gazu łupkowego, gdyż ta technologia stosowana jest we wszystkich odwiertach geologicznych, każdego rodzaju nawet gazu konwencjonalnego.

Jeżeli Unia Europejska i życie na terenie Unii ma przetrwać to konieczne są odważne, niezwłoczne i radykalne działania.

 

DLA WODY NIE MA ALTERNATYWY A DLA WĘGLOWODORÓW JEST ALTERNATYWA.

ZIEMIA JEST WŁASNOŚCIĄ PRZYSZŁYCH POKOLEŃ, WIĘC OBECNE POKOLENIA POWINNY Z POKORĄ I SZACUNKIEM ZARZĄDZAĆ JEJ ZASOBAMI Z MYŚLĄ O PRZYSZŁYCH POKOLENIACH .

Bardzo prosimy Szanownych Panów  o odpowiedź na postawione pytania drogą emailową w ustawowym terminie.

Z poważaniem

Maria Bejda, Teresa Wojda

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze ”Łowiczanie”

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Łowicz, 06.11.2013r.

 


Gość

#2240 Katastrofalne skutki gorączki wydobywczej w USA

2014-02-11 08:59

http://www.commondreams.org/headline/2014/02/05-9?fb_action_ids=232569203593978&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=[624973840909684]&action_type_map=[%22og.likes%22]&action_ref_map=[]

Fracking's Terrifying Water Usage Trends Spell Disaster

New study shows that fracking boom is happening in places that can least afford to lose precious water supplies

- Jon Queally, staff writer

http://www.commondreams.org/sites/commondreams.org/files/imce-images/frack_map.j...

Almost half (47%) of all U.S. wells are being developed in regions with high to extremely high water stress. This means that more than 80 percent of the annual available water is already allocated to municipal, industrial and agricultural users in these regions. (Source: Ceres)

tłumaczenie google:

Przerażający wodne Trendy serwera Fracking za katastrofą
Nowe badanie pokazuje, że wysięgnik szczelinowanie dzieje się w miejscach, które mogą sobie pozwolić na utratę co najmniej cennych zasobów wody
- Jon Queally , pisarz personel

Prawie połowa ( 47%) wszystkich studzienek w USA zostały opracowane w regionach o wysokiej do bardzo wysokiej stres wodny . Oznacza to , że ponad 80 procent rocznej dostępnej wody jest już przypisane do komunalnych , przemysłowych i rolniczych użytkowników w tych regionach . ( Źródło: Ceres )ironia szczelinowania : Niszczy naturalny zasób potrzebuje najbardziej . Tragedia dla osób mieszkających w pobliżu operacji szczelinowania : To zasobem naturalnym jestświeże i bardziej ograniczonych dostaw wody , na których również zależy .

I nie tylko szczelinowanie hydrauliczne szczelinowanie lub żądanie ogromne ilości słodkiej wody nie ważne gdzie to ma miejsce ,niepokojące nowe badanie uwalniający Środa stwierdziła, że​​większość miejsc, gdzietechnika wiercenia kontrowersyjna jest najbardziej rozpowszechnione są te same regiony, w których mniej i mniej wody jest dostępny .

Nakładki regiony , gdzie większość szczelinowania jest wykonywana w Ameryce Północnej w miejscach doświadcza problemów z zasobami wody najbardziej niepokojące i trwałe i otrzymany obraz jestdzwon alarmowy jako politycy iprzemysł paliw kopalnych nadal naciskać ekspansję Fracking jako zbawiciela dla USA i Kanadzie za nieszczęścia energii.

Według raportu , Szczelinowanie i stres wodny : zapotrzebowanie na wodę przez Numbers (pdf) , produkowanych przez sieć Ceres inwestorów non-profit , znaczna część działalności Fracking ropy i gazu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dzieje się w " suchych, woda podkreślił regionów , tworząc znaczne ryzyko długoterminowych pozyskiwania wody " , które silnie i negatywnie wpływać na ekosystem lokalny, społeczności i ludzi mieszkających w pobliżu.

" Hydrauliczne szczelinowanie jest zwiększenie presji konkurencyjnej dla wody w niektórych regionach najbardziej nękanych suszą i podkreślił wody w kraju , " powiedział Ceres Prezydent Mindy kursową, ogłaszając hydraulicznego szczelinowania i stres wodny : zapotrzebowanie na wodę przez liczby .
" Blokowanie sztywniejsze przepisów korzystania z wody oraz poprawy warunków na - na - ziemi , potrzeby wodne branży w wielu regionach są na kursie kolizyjnym z innych użytkowników wody , szczególnie rolnictwa i komunalnych wykorzystania wody . "

Richard Heinberg , starszy kolega z Kalifornii post Instytutu Carbon i autor ostatniej książce o " fałszywej obietnicy " przemysłu Fracking mówiironia wniosków z badania " będzie pyszne , gdyby nie były tak przerażające . "

" W skali kraju " według Heinberg ", tylko około 50 procent Fracking ścieków zawraca . Miliony litrów słodkiej wody są nadal pobierane z rzek, strumieni , a studnie rocznie na ten cel , i - po - jest nieodwracalnie zanieczyszczona woda, to zazwyczaj kończy się się wniesienie do studni głębinowych unieszkodliwiania. oznacza to, że nie jest już dostępna na cykl hydrologiczny , która podtrzymuje całe życie naziemnej . "

Kliknij tutaj, aby spojrzeć na interaktywnej mapie Ceres ' na szczelinowania i zużycia wody .

Badanie zwrócił na danych branżowych szczegółowo zużycie wody od od 39.294 odwiertów ropy i gazu od stycznia 2011 do maja 2013 roku, w porównaniu , że informacje z "map wskaźnika stres wodny " opracowanych przez Instytut Zasobów (WRI ) .

Co to znaleźć :

Ponad 55 procent studni hydraulicznie spękanej były na obszarach dotkniętych suszą i regionów nakładki 36 procent ze znacznym wyczerpywanie wód podziemnych - Klucz wśród tych , Kalifornia , która jest w środku zabytkowego suszy i Teksasie , który ma najwyższe stężenie i rozwoju energii z łupków aktywność szczelinowania hydraulicznego w USA

W szczególności:

W Teksasie , który obejmuje szybko rozwijającym Eagle Ford i permu Basin gracz łupkowego , ponad połowa ( 52 procent) Studzienki w obszarach wysokiego lub skrajnego stresu wysoka woda . W Kolorado i Kalifornii , 97 i 96 procent studni , odpowiednio, były w regionach o wysokim lub bardzo wysokim stresu wodnego . Prawie porównywalne tendencje zostały również pokazane w Nowym Meksyku , Utah i Wyoming .

Wśród setki firm szczelinowania hydraulicznego , których oceniano stosowanie wody , tych z najwyższej ekspozycji na ryzyko pozyskiwania wody są Anadarako (APC ) , Encana ( ECA ) , Pioneer ( PXD ) i Apache (APA ) . Większość studni opracowywanych przez każdy z tych firm są w regionach o wysokim lub skrajnego stresu wodnego . Trzy najlepsze usługi, dostawców Halliburton ( HAL ) Schlumberger ( SLB ) i Baker Hughes ( BHI ) , obsługiwane o połowę wody używanej do szczelinowania hydraulicznego na poziomie krajowym , a także zmierzyć ryzyko pozyskiwania wody .

Chociaż użycie wody do szczelinowania hydraulicznego jest często mniej niż dwa procent potrzeb wodnych państwowych , skutki mogą być duże, na poziomie lokalnym , czasami przekraczając wody wykorzystywanej przez wszystkich mieszkańców powiatu .

" Jest topobudka , " profesor James Famiglietti ,hydrolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine , powiedział The Guardian . "Rozumiemy, jako kraj , że potrzebują więcej energii , ale jest czas na rozmowę o tym, co wpływa nie istnieje , a dołożymy wszelkich starań, aby spróbować zminimalizować szkody . "

Ironia najnowszych ustaleń , wyjaśnił Heinberg w e-mailu do wspólnych marzeń , opiera się na fakcie, że " wiele z boomu Fracking koncentruje się w zachodniej części Stanów Zjednoczonych - Teksas , Oklahoma, Kolorado i Kalifornii , które okazuje się być wysychają , prawdopodobnie w wyniku zmian klimatycznych . i że zmiany klimatu , z kolei się dzieje , bo jesteśmy spalanie paliw kopalnych, takich jak ropa i gaz ziemny. "

Heinberg zauważył, żeraport Ceres jest w dużej mierze napisany z punktu widzeniaprzedsiębiorstwa naftowe i gazowe wykorzystujących wiele swoich danych i skierowane do tych, którzy mogą być inwestowane lub chcieliby zainwestować w kontynuacji lub proliferacji przemysłu . Jednak wskazane szczegółowo rosnące trudnościprzemysłu i jego inwestorzy mogą wystąpić w zaopatrzenia wody dla ich działalności jest nadal cenna dla tych, w przeciwieństwie do szczelinowania .

" W Kalifornii , gdzie mieszkam , " powiedział, " jesteśmy przeżywa 500 lat susza .Przemysł wino winogrono - tu w Sonoma County stoi katastrofy . Rolnicy w Dolinie Środkowej ważenia czy sadzić w całym tym roku .fakt, że demokratyczny gubernator Kalifornii [ Jerry Brown ] chce spędzić trochę wody , co mamy na szczelinowanie , które tylko sprawiają, że nasze problemy klimatyczne gorsza robiraport przerażająco aktualne. "

_____________________________________
Ta praca jest na licencji Creative Commons Attribution- Share Alike 3.0 License.

LOWOBYWATEL
Gość

#2242 Udowdniony w 2013r. zamach stanu w Polsce! Uzurpatorzy u władzy !

2014-02-11 18:07

wszystkie przepisy prawne i decyzje oraz umowy na szkodę i krzywdę Narodu Polskiego

z mocy obowiązującego w Polsce prawa są nieważne !

 

Łowicz, 04.02.2014r.


"Tyle Polski ile ziemi w polskich rękach"

Wincenty Witos


Szanowni Państwo,


uprzejmie informujemy, że w obliczu udowodnionego i udokumentowanego:

 • w 2011 r. przez K.Puzynę z naszym udziałem, sfałszowania wyborów parlamentarnych z 09.10,2011r.

umtsno.blogspot.com/2011/12/postanowienie-sadu-najwyzszego-z-dnia_4261.html

umtsno.blogspot.com/2011/12/wnioski-z-odrzucenia-protestu-2011.html

 • w 2013 r. przez T.Cichockiego dokonania zamachu stanu przez siły wrogie Narodowi Polskiemu, wobec stwierdzenia faktu że obecnie sprawujący urzędy i zajmujący stanowiska politycy nie posiadają legitymacji Suwerena tj. Narodu Polskiego do sprawowania władzy

www.tcichocki.pl/20130727_Do_Narodu_Polskiego_List_otwarty.pdf

wszystkie przepisy prawne i decyzje oraz umowy na szkodę i krzywdę Narodu Polskiego z mocy obowiązującego w Polsce prawa są nieważne !


Tak więc przepisy umożliwiające sprzedaż Polskiej Ziemi w obce ręce są z mocy prawa nieważne!

O tym należy głośno mówić a nawet krzyczeć, na wszystkie strony i na wszelkie możliwe sposoby rozgłaszać!

 

Ta prawda  to oręż w rękach Narodu Polskiego.

Tylka prawda ma siłę, która skruszy kajdany zła, które zapanowało w Naszej Ojczyźnie.

 

Bezwzględnie Polacy mają prawo nazywać przedstawicieli władz wszelkich szczebli: UZURPATORAMI.

Prosimy o odważne rozpowszechnianie tej wiedzy!

To okupant ma się bać (już się boi !) a nie NARÓD POLSKI !

Bezwględnie mamy prawo i obowiązek do obrony koniecznej w obliczu podstępnej okupacji Polski przez wrogie Narodowi Polskiemu siły !

 

Klimatyczna oszustwa płynie rzeka.

Kilku możnych tego świata

umyślało sobie geszeft

co narody w podstęp wplata

i szykuje Ziemi zniewolenie

pod NWO i „Agendy 21” namaszczeniem.

W swym szatańskim to biznesie

pod „zrównoważonym rozwojem”

śmierć narodom niesie.

Agenda 21 niby ludziom sprzyja

a faktycznie to życie zabija.

Prawdy światło dzienne uzyskują.

Na planecie już narody wiedzą

jak masońskie loże knują a ich zakony

pod dobroczynnością szpony szykują.

Z kosmosu obraz szokujący przecieka,

Klimatyczna oszustwa płynie rzeka.

Czeluście piekielne Ziemia otwiera

Niechaj tam kłamców od nas zabiera!

O POLSKI DZIELNY NARODZIE !

Przebudź się dzielny Polski Narodzie

Przebudź się by już nie było gorzej!

Masz oręż w prawdzie, nie daj się zwodzić,

okupantów racz wreszcie przegonić!

Fałszowanie wyborów wykryte.

Zamach stanu udowodniony. Unia o tym wie .

Uzurpatorów z Polski w swe poselstwa

na Ukrainę śle.

Prześcigają się z prawa, z lewa

Wdzięczą się przed Unią,

Wchodzą w Kijowa zakątki

Odkrywają przez Narodem

swe „magdalenkowej zdrady” wątki.

Choć grali do tej pory patriotyczną nutą

a teraz odkrywają się talmudyczną butą.

Niech każdy Polak dzielnym husarzem się stanie

głoszeniem prawdy o zamachu stanu uzna swe powołanie.

Niech każdy Polak w obronie koniecznej

potrząśnie prawdą jak polska husaria zbroją

a wypędzi z nor szczurów co już się boją !

 

Teresa Wojda, Maria Bejda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Petycja Parlamentu Europejskiego, 0578/2012, jest nią List Otwarty do Prezydenta RP:

www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2012/08/List-otwarty-do-Prezydenta-RP-Bronis%C5%82awa-Komorowskiego-7.pdf

www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

Obywatelskie przesłuchania protestujących:

www.youtube.com/watch?v=pDOmwSrbQY0

niezaleznatelewizja.pl/2013/06/otwarte-forum-tematyczne-6-07-2013/

niezaleznatelewizja.pl/2013/06/stop-nowemu-porzadkowi-swiata-12-06-2013/

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

WON ZE SPRZEDAWCZYKAMI POLSKIEJ ZIEMI

OBURZENI w sprawie protestujących rolników( styczeń 2014 )

Pomimo mrozów i śnieżycy nieustannie trwa protest  rolników sprzeciwiających się wyprzedaży polskiej ziemi obcym spekulantom. W Szczecinie, Poznaniu i Inowrocławiu setki  zbulwersowanych rolników buntują się przeciwko przetargom, na których  za pośrednictwem tzw. „słupów” spółki z Niemiec, Danii, Holandii i innych krajów wykupują tysiące hektarów ziemi postpegeerowskiej, będącej własnością Skarbu Państwa, a więc wszystkich obywateli RP.

Handel prowadzi  kontrolowana przez PSL Agencja Nieruchomości Rolnych. Ten biurokratyczny moloch, zasilający tysiące PSL-owskich  „zakładników” w ciepłe i popłatne posadki, organizuje pseudo-licytacje, których jedynym kryterium jest osiągnięcie maksymalnej ceny. Takie ustawienie przetargów faworyzuje zagranicznych inwestorów i eliminuje z gry młodych, ambitnych, polskich rolników nie dysponujących środkami na zakup wielkich połaci ziemi, przekształcanych następnie w monokulturowe, intensywne farmy przemysłowe, produkujące schemizowaną żywność.

Szalona polityka PSL i PO, przy biernej postawie PiS, prowadzi do masowej wyprzedaży naszej ziemi za „judaszowe srebrniki”. Realizuje się zabójczy program gwałtownej likwidacji rodzinnych gospodarstw rolnych, będących ostoją naszej tożsamości narodowej oraz niewyczerpanym źródłem zdrowej polskiej żywności – energii, niezbędnej Polakom do pracy na rzecz odbudowy kraju zniszczonego postokrągłostołowym układem.

Proceder wyprzedaży ziemi obcym obszarnikom prowadzony jest z pogwałceniem  Konstytucji RP, której art. 24 w brzmieniu: ”Podstawą ustroju rolnego państwa jest gospodarstwo rodzinne.”, obliguje władze do ochrony interesu polskich rolników,  gospodarujących na niewielkich, różnorodnych działkach, zgodnie z wielowiekową praktyką rolną, gwarantującą samowystarczalność żywieniową Polaków. Łamanie tej zasady jest podstawą do oskarżenia przed Trybunałem Stanu.

Popierając z wdzięcznością oraz w całej rozciągłości postulaty strajkujących rolników oświadczamy, iż po dojściu do władzy wzruszymy wszystkie umowy sprzedaży ziemi zawarte przez ANR w okresie kontrolowanym przez skorumpowany PSL.

Winnych tego procederu postawimy przed Trybunałem Stanu.

Tyle polskości, ile polskiej ziemi !

Rada Koordynacyjna KFS


<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Wyjaśnienia odnośnie wiersza T.Wojda pt: Klimatyczna oszustwa płynie rzeka “


“Klimatyczna oszustwa ...rzeka” zdemaskowana 11.09.2013r. przez Nigel Farage z Wielkiej Brytanii, w Parlamencie Europejskim.

Jest kompromitacją jej twórców jak też władz unijnych, które oparły polityke energetyczną na fałszywych podstawach ocieplania klimatu poprzez emisje gazów cieplarnianych, w interesie kartelu energetycznego w celu zniewalania narodów.

Nigel Farage apeluje o  likwidację UE.

 

Nigel Farage: “Największa zbiorowa głupota w historii“

 

Oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokrywę lodową; a oto fotografia NASA z tego roku, pokazująca pokrywę lodową. Powiększyła się o 60% w ciągu jednego roku.

 

► Parlament Europejski, Strasburg - Strasburg - 11 września 2013 r.

► Debata: Orędzie przewodniczącego Komisji Europejskiej o stanie Unii.

► Mówcy:

- Nigel Farage, UKIP, współprzewodniczący grupy EWD

- Jörg Leichtfried , grupa S&D, Austria

- José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji EuropejskiejNigel Farage:

 

Panie Barroso!

Nie tylko pan, ale całe niewybrane władze Europy są być może okazją dla naszych obywateli do refleksji, gdzie leży prawdziwa władza w tej Unii.

 

Słucham pana od niemalże dziesięciu lat - najwyższa ocena za konsekwencję. Wie pan, jest pan człowiekiem, który lubi ustaloną ideologię. Zapewne przyswoił ją pan sobie, gdy był pan komunistą czy maoistą, czy kim pan tam był. I przez ostanie dziesięć lat wdrażał pan euro-federalizm połączony z narastającą zieloną obsesją.

I pewnie, było dobrze! Dla biurokratów, wielkich przedsiębiorców, właścicieli ziemskich nie była to zła dekada; ale była to katastrofa dla ludzi biednych, ludzi bezrobotnych i tych o niskich zarobkach. Euro, które jak pan wierzył miało nam dać monetarną stabilność, zrobiło dokładnie na odwrót, była to błędna konstrukcja od samego początku. I jest całkiem oczywiste, że bezrobocie wśród młodych na poziomie niemal 50% w całym regionie Morza Śródziemnego jest prawdopodobnie prawie dwa razy wyższe niż by było, bezpośrednio w rezultacie błędnej konstrukcji, jaką jest euro. Mają niewłaściwą walutę, ale wiem, że nigdy w życiu tego nie przyznacie, a euro, jak sądzę, umrze bardzo powolną i bolesną śmiercią. Wszyscy jednak trwacie co do tego w zaprzeczeniu.

 

Ale to zielona agenda wydaje mi się naprawdę bardziej interesująca. Mówi pan nam wciąż, że zmiana klimatu jest bezwzględnie najwyższym priorytetem i jest pan tutaj przyjmowany niemalże z histerią przez ostatnie dziesięć lat. No a ci z nas, którzy byli co do tego sceptyczni, byli  wyszydzani, wyśmiewani, nazywani przeczącymi. Twierdziliśmy od początku, że nie jest to naukowo rozstrzygnięte, argumentowaliśmy bardzo stanowczo, że podejmowane przez nas środki, aby zwalczać to, co może być lub nie być problemem, szkodzą naszym obywatelom. I okazało się, że mamy rację. Dziesiątki milionów wpędzono w ubóstwo energetyczne. Przemysł wytwórczy jest stąd wypychany, bo oczywiście nasi konkurenci w Chinach i w Ameryce wybierają tanie kopalne alternatywy. I oczywiście turbiny wiatrowe niszczą krajobrazy i morskie pejzaże Europy. A dzisiaj w dalszym ciągu mówi pan o zielonym wzroście.

 

Otóż konsensus za panem się kruszy. Wie pan, Komisarz Tajani parę dni temu powiedział, że w istocie mamy do czynienia systematyczną masakrą przemysłu. Czas już zatrzymć tę głupotę. A żeby panu pomóc: oto jest fotografia NASA z sierpnia zeszłego roku, przedstawiająca północną pokrywę lodową; a oto fotografia NASA z tego roku, pokazujaca pokrywę lodową. Powiększyła się o 60% w ciągu jednego roku. Czołowi amerykańscy naukowcy mówią teraz, że wkraczamy w okres od 15 do 30 lat globalnego oziębienia. Możliwe, że popełniliśmy jeden z największych, najgłupszych zbiorowych błędów w historii, przejmujac się tak bardzo globalnym ociepleniem.

Może pan to odwrócić w ciągu najbliższych siedmiu lub ośmiu miesięcy. Może pan obniżyć ludziom podatki. Jeśli nie, uwzględnią to przy głosowaniu w europejskich wyborach w przyszłym roku.

Jörg Leichtfried:

Panie Farage! Jest pan czasem całkiem zabawny. Ale coraz rzadziej. Siedzi pan sobie w pierwszym rzędzie i opowiada nam wszystkim, co powinniśmy zrobić lepiej; co pan Barroso winien zrobić lepiej, co wszyscy inni mają zrobić lepiej. Ale co pan w tym czasie zrobił, odkąd jest pan w Parlamencie Europejskim? Nie przedstawił pan ani jednego sprawozdania. Nigdy nie był pan sprawozdawcą posiłkowym. Nigdy nie sporządził pan żadnej opinii. Jedyne co pan robił, to w koło gadał. I zarzuca pan innym, że nic się nie dzieje? Jak pan śmie, panie Farage! Jak pan wytłumaczy swoim wyborcom, że nigdy pan tutaj nie pracował?

Nigel Farage:

O nie, wybacz stary, nie oskarżyłem was, że nie pracujecie - wręcz przeciwnie. Oskarżyłem was, że robicie stanowczo za dużo, a w istocie o utworzenie, kolektywnie w tej izbie, konsensusu - i wrócę tu do tej zielonej agendy. Wszyscy wykształciliście pogląd, że emisja dwutlenku węgla prowadzi do gwałtownego globalnego ocieplenia, i że jest to największy kryzys, z jakim kiedykolwiek ludzkość miała do czynienia, i w związku z tym musieliśmy zacząć opodatkowywać węgiel.

Nie było żadnego globalnego ocieplenia, proszę pana, od dwudziestu lat. Pokrywy lodowe znacznie wzrosły w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. A ja składam pozytywną propozycję, która może przywrócić do pracy dziesiątki tysięcy ludzi, i mówię: znieśmy te opłaty klimatyczne i zobaczmy, w którym kierunku pójdzie nauka w ciągu najbliższych kilku lat. Nie przychodzi mi na myśl nic bardziej pozytywnego, co zostało powiedziane w tej Izbie dziś rano.
José Manuel Barroso:

Pan Farage pokazuje, że populiści są niekiedy obskurantami. 99% nauki, panie Farage, uważa, że te zmiany klimatu są wynikiem ludzkiej działalności, 99% naukowców. Oczywiście są zawsze ludzie, którym płaci się, żeby mówili na odwrót. Ale żeby udawać, jak pan udaje, wbrew całej nauce, dobrze ugruntowanej nauce, że problem zmiany klimatu jest jedynie wynalazkiem zielonych, albo lewicy? To kompletny nonsens!

Oczywiście, że musimy znaleźć rozsądny sposób, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Musimy poszukiwać jednocześnie konkurencyjności w Europie. Musimy uczynić to częścią naszej agendy na rzecz wzrostu i wierzę, że gospodarka ekologiczna wnosi wiele możliwości.

Nigel Farage:

Przyszłoroczne wybory europejskie nie będą rozgrywane wzdłuż starych linii podziału na lewicę i prawicę, i wielu liderów grup zgodziło się z tym dzisiaj. Szczerze mówiąc, to wszystko bez znaczenia. Będą się rozgrywały pomiędzy tymi z nas, którzy wierzą w narodową demokrację w ramach państwa narodowego, a tymi, którzy uważają, że 28 krajów wchodzących w skład UE, rządzonych jest lepiej przez te instytucje. Do tego się to w pewnym sensie sprowadza.

Ale panie Barroso, ci z nas, którzy wierzą w narodową demokrację, wcale nie chcą wysłać nas z powrotem na front zachodni, czy do 1914 roku. Ci z nas, którzy wierzą w narodową demokrację, powiedzą panu, że jest to zdrowy sposób zademonstrowania swej tożsamości. Ale pokazuje to również głębsze zrozumienie, czym problemy Europy spowodowane były w przeszłości. To właśnie demokratyczne państwa narodowe w Europie są stabilne i nie wszczynają wojen ze sobą. I przypominam ludziom, że bez głosowania w Izbie Gmin dwa tygodnie temu, prowadzilibyśmy teraz wojnę w Syrii. Jakiż może być lepszy dowód na to, że demokracja państwa narodowego może być siłą na rzecz dobra?<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Ten wpis został usunięty przez administratora strony (Pokaż szczegóły)

2014-02-12 15:48Gość

#2244

2014-02-13 21:05


,,Pytania …Pytania …Pytania…”
Dlaczego w Polsce jest dziś….?
- dlaczego tutaj ….. , …… ?
Dlaczego….? Dlaczego…? Dlaczego…?
Pytanie , pytanie i pytanie,
- gdzie są odpowiedzi na nie?

Wielu prawdę znać się wstydzi,
- tak zaplanowali Żydzi.
Bo chcą przejąć Polski Kraj,
- będę robić: ,,aj..waj..waj…”

6 stycznia 2014r.
Autor: Krzysztof Szczurko ps. ,,KYSY”
Zwany także Trybun Ludowy
Dam Wam tajny numer który,
- dzwoni wprost do mej komóry.
A najlepiej jak się da,
- dam Wam tajne tutaj dwa:
781-096- 772 oraz:782-119-573
Oraz dam wam i gotowy,
- adres mój e-mailowy:
kysyprzemysl@gmail.com

Anonymous

#2245

2014-02-13 21:17

Ta petycja jest potrzebna,
- bo inaczej Polska biedna.
Będą ją też czytać Żydzi,
- Żyd interes tutaj widzi.

A czy Polskę też opuszczą,
- czy interes i wypuszczą?
Bardzo ciężkie to pytanie,
- trudne odpowiedzi na nie.
KYSY zwany ,,Trybun Ludowy"
O_O
Gość

#2246

2014-02-14 01:44

Mówimy na nich żydzi, ale oni podszywają się pod co tylko mogą.

I nawet nazywac się żydami nie mają prawa...

Interesy ich mają tylko jeden cel. Rządzić.

I zrobią w tym celu wszystko.

I robią tą, bez serca.

Nie zasługują na nic, a mają wszystko.


Co z takimi zrobić.

Wybaczyć im głupoty, ale nie pozwolić robić tego więcej.

LOWOBYWATEL

#2247 NIE WYBACZA SIĘ BESTIOM , BO BESTIE NIE PROSZĄ O WYBACZENIE.

2014-02-14 09:25

#2246: O_O -

"Mówimy na nich żydzi, ale oni podszywają się pod co tylko mogą...
Co z takimi zrobić"

PRZEPĘDZIĆ !  TRZYMAĆ SIĘ Z DALA OD TAKICH !

NIE WYBACZA SIĘ BESTIOM , BO BESTIE NIE PROSZĄ O WYBACZENIE. To nie jest w ich naturze.

BÓG DAŁ LUDZIOM JEDNO PRZYKAZANIE: "Abyście się miłowali"

Jednak przed tym przykazaniem dał nakaz sprawiedliwości. NIE MA MIŁOŚCI ,ani litości bez sprawiedliwości ! 

Teresa Wojda
Autor petycji

#2248 Re: NIE WYBACZA SIĘ BESTIOM , BO BESTIE NIE PROSZĄ O WYBACZENIE.

2014-02-18 21:25

https://docs.google.com/document/d/1HPjFHva4bo9Go9rtKH0MbO7joVbTj7fWqBXHAShdHj8/edit?pli=1#

Łowicz, 16.02.2014r.

Maria Bejda, Teresa Wojda

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

niezaleznatelewizja.pl/2013/06/otwarte-forum-tematyczne-6-07-2013/

niezaleznatelewizja.pl/2013/06/stop-nowemu-porzadkowi-swiata-12-06-2013/

Stop niszczeniu narodów i państw !

Polska ofiarą spisku światowego.

Udowodniony zamach stanu w Polsce.

Jako autorki petycji Parlamentu Europejskiego nr. 0578/2012, oraz m.in. petycji przeciw nowemu prawu geologicznemu i górniczemu, występujące w obronie Narodu Polskiego przed wszelkimi zagrożeniami zwracamy się o rozpowszechnianie  informacji o faktycznej sytuacji  Narodu Polskiego w Polsce oraz o tworzenie powszechnego frontu sprzeciwu wobec niszczycielskich planów światowych elit żydowskich.

40 milionowy Naród Polski w naszej Ojczyźnie jest podstępnie osaczany i dręczony przez grupę pochodzenia żydowskiego, liczącą w Polsce oficjalnie zaledwie 7 tysięcy osób.

link: “ Polscy Żydzi a fenomen żydokomuny “ /izrael.org.il/opinie/2796-polscy-zydzi-a-fenomen-zydokomuny.html

link: “ Stalinowskie korzenie KOR-u, SLD i Unii Wolności” /talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/105092,stalinowskie-korzenie-kor-u-sld-i-unii-wolnosci

link:” Masoństwo w Polsce: Lista Nazwisk,agenci obcych i wrogich Polsce wpływów, druga po żydostwie siła niszcząca i rozkładowa” archiwa-ipn.blogspot.de/2012/03/masonstwo-w-polsce-lista-nazwisk.html

Niebywałym skandalem w skali światowej jest nie tylko fakt przyjazdu parlamentu izraelskiego na Polską Ziemię w dniu 27.01.2014r. ale również wszelkie wcześniejsze działania uzurpatorów pod dyktando światowych elit żydowskich, które doprowadziły do rozgrabienia majątku narodowego Polaków, do podstępnego przejęcia i opanowania wszelkich dziedzin życia publicznego w Polsce, przy jednoczesnym niszczeniu podstaw egzystencji rodowitych Polaków. Dokonano tego przepisami prawnymi i decyzjami skutkującymi stopniową fizyczną eliminacją Polaków w ich Ojczyźnie oraz  zniszczeniem struktur Państwa Polskiego przy wsparciu i nacisku elit żydowskich głównie z Izraela, USA jak też Unii Europejskiej.

link: “Jerozolima 23luty 2011r.- Spotkanie premierów Donalda Tuska i Beniamina Natanyahu

jozefbizon.files.wordpress.com/2011/06/nr3_tusk-i-nataniachu-23_02_2011-jerozolima_opis_850px_1.jpg


https://lh6.googleusercontent.com/AVnYUCP85yB-sm3IOdLJzQvbbgdWH5Hz0I7V0UjLl83nXx...

jozefbizon.wordpress.com/kolekcja_zdjec/l_kaczynski/

jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-i-%E2%80%93-narodziny/

Teresa Wojda i Maria Bejda były stronami w sprawie o sfałszowanie wyników wyborów parlamentarnych z dnia 09.10.2011r. a Teresa Wojda  dodatkowo pełnomocnikiem, ustanowionym przez Sąd Najwyższy dla Krzysztofa Puzyny, który udowodnił włamanie do centralnej urny wyborczej, którą stanowił Server Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie. Sąd Najwyższy pozbawił nas prawa uczestnictwa w rozprawie jako strony.

Skarga K.Puzyny do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu została odrzucona bez rozpatrzenia.

link :” Postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 25.10.2011r.”

umtsno.blogspot.com/2011/12/postanowienie-sadu-najwyzszego-z-dnia_4261.html

link:“Wnioski z odrzucenia protestu z 2011r.”

umtsno.blogspot.com/2011/12/wnioski-z-odrzucenia-protestu-2011.html

link: “Skarga do Strassburga” iddd.de/StrasbourgOnline.pdf

Nasz List otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z 18.04.2012r.

link: ”List otwarty do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego”

www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2012/08/List-otwarty-do-Prezydenta-RP-Bronis%C5%82awa-Komorowskiego-7.pdf, wysłany przez M.Bejda emailem w dniu 24.04.2012r. do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, z krótkim wstępem w języku niemieckim, stał się petycją Parlamentu Europejskiego nr. 0578/2012, zarejstrowaną 15.05.2012r. a zatwierdzoną na  posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego w dniu 21.05.2012r. www.petycjeonline.com/forum/80019#14

Na zaproszenie Komisji Petycji, T.Wojda i M.Bejda uczestniczyły w dniu 09.10.2012r. w warsztatach na temat gazu łupkowego w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie T.Wojda zaapelowała o wprowadzenie zakazu wydobywania węglowodorów na terenie Unii Europejskiej, o podjęcie niezwłocznych działań w celu ratowania całej planety. link: “Committee on Petitions@Workshop on the exploration and exploitatio.. , /www.youtube.com/watch?v=FYjLMNvTmjk ( 1.48 do 1.55 min. oraz 3.16 do 3,19 min.)

Opierając się na sprawie odrzucenia naszych zasadnych skarg na sfałszowanie wyborów parlamentarnych w 2011r. ,Tadeusz Cichocki wystosował w 2013r. wnioski do naczelnych organów władz państwowych w Polsce  o przedstawienie Suwerenowi tj. Narodowi Polskiemu dowodów na prawo do sprawowania  władzy. Jednak takimi dowodami obecnie sprawujący władzę w Polsce nie mogą się okazać, ponieważ wszystkie protokóły wyborcze zostały zniszczone, by nie było śladów manipulacji wynikami wyborów. Wnioski i skargi T. Cichockiego pozostawione bez odpowiedzi stały się podstawą wystąpienia T. Cichockiego z wezwaniem Narodu Polskiego do tworzenia konspiracyjnych oddziałów obrony koniecznej.

link: “ Do Narodu Polskiego, List otwarty” , www.tcichocki.pl/20130727_Do_Narodu_Polskiego_List_otwarty.pdf

O fakcie udowodnienia z naszym udziałem przez K.Puzyna sfałszowania wyników wyborów parlamentarnych w 2011r. oraz udowodnienia  w 2013r. przez T.Cichockiego dokonania zamachu stanu w Polsce, powiadomiliśmy instytucje unijne w Brukseli oraz Sekretarza Generalnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Instytucje te nie odpowiedziały na nasze prośby o pomoc w odsunięciu uzurpatorskich władz a sprawę przed opinią publiczną utajniono. Władze unijne jak też OBWE sprzyjają  uzurpatorom w Polsce i razem z polskimi władzami  mieszają się w sprawy wewnętrzne suwerennej Ukrainy w celu poszerzania strefy wpływów i zniewalania kolejnego narodu.

Zmowa  milczenia wokół  faktu  udowodnionego  w 2013r. zamachu stanu w Polsce skutkuje  sprowadzeniem  na Polską Ziemię parlamentu  izraelskiego, co jest aktem przypieczętowującym, zapewne  wcześniejsze tajne porozumienia oddające terytorium Polski we władanie Izraela i jego sojuszników.

link: J.Bizoń, “Polski trójkąt  bermudzki...pojmanie Polski”

jozefbizon.wordpress.com/2011/08/11/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-ii-%E2%80%93-pojmanie-polski/

Utajniono przed opinią publiczną w Polsce wizytę Knesetu jak też  skrywane są  faktyczne cele jego obrad na terytorium Polski w dniu 27. 01.2014r. , link : “ Delegacja Knesetu gościem obchodów w Auschwitz

embassies.gov.il/warsaw/newsAndEvents/Pages/2014-01/Delegacja-Knesetu-gosciem-obchodow-w-Auschwitz.aspx ,

link: ”Kraków: spotkanie międzyparlamentarne poświęcone pamięci o Holokauściewww.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/komunikat.xsp?documentId=1C9978C7F8A40EE9C1257C6300473551

W związku z wizyta Knesetu na Polskiej Ziemi w dniu 22.01.2014r. Krzysztof Cierpisz skierował do  Prokuratora Generalnego RP zawiadomienie o przestępstwie  popełnionym przez osoby sprawujące najwyższe funkcje w Polsce.

link: Wolna Polska, “Zawiadomienie o przestępstwie : Oświęcim”wolna-polska.pl/wiadomosci/zawiadomienie-przestepstwie-oswiecim-2014-01

Cytat:

“Funkcjonariusze naczelnych organów Państwa – dopuściły się do powstania stanu zagrożenia bezpieczeństwa militarnego Państwa Polskiego, krajów sąsiednich, krajów członków Unii Europejskiej oraz krajów członków NATO – w postaci wprowadzenia ryzyka stanu wojennego lub nawet faktycznego stanu wojennego już istniejącego.

Wyżej wymienieni dopuścili się czynów przestępczych w formie aktywnych czynności lub w formie dopuszczenia się zaniechania czynności prawnych – statutowych, właściwych – przypisanych tym funkcjonariuszom państwowym, a które to osoby te funkcje sprawowały, sprawują lub będą sprawować w określonym czasie.

Zarzucane czyny przestępcze dotyczą aktywnego udziału w/w w:

- zezwoleniu izraelskim funkcjonariuszom państwowym, członkom rządu, wojska, służb bezpieczeństwa, członkom   parlamentu na sprzeczny z prawem polskim i międzynarodowym wjazd na teren RP oraz pobyt tam,

- zezwoleniu na wprowadzenie do Polski broni palnej oraz innej stanowiącej narzędzie zbrojne,

- wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego na terytorium Oświęcimia oraz Krakowa,

- zastraszaniu ludności Oświęcimia oddziałami terrorystycznymi z Izraela,

- wprowadzenia stanu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu powietrznym Polski i krajów ościennych,

- wprowadzaniu na teren Polski środków zdolnych do noszenia broni masowego rażenia lub przygotowanie infrastruktury do jej wprowadzenia, a poza wiedzą lub jakąkolwiek struktura władz polskich, Unii Europejskiej lub NATO w sprzeczności z prawem międzynarodowym,

- nadawaniu obywatelom Izraela polskiego obywatelstwa, w tym osobom dopuszczającym się ludobójstwa lub zbrodniarzom wojennym.

“Delegacja żydowska z Izraela przybywa do Polski nie celem uczestniczenia w jakichkolwiek uroczystościach rocznicowych, ale – długofalowo -  w celu zbrojnym, wymierzonym w suwerenny byt Państwa Polskiego – a doraźnie – celem zapewnia sobie schronienia na czas działań wojennych. Wg wielu źródeł mają one wkrótce nastąpić na Bliskim Wschodzie, których celem minimum ma być bombardowanie Jerozolimy i zburzenie meczetu Al-Aksa po to, aby tamten obszar wykluczyć dla wyznawców islamu i zbudować tam świątynię żydowską (tzw. „trzecią świątynię”).

Miałoby to odbyć się poprzez atak Iranu na Izrael i możliwe, że za pomocą głowicy jądrowej, którą według wyliczeń premiera Netanyahu Iran posiada już od paru dni i chce jej użyć przeciw Jerozolimie. Jak łatwo się domyśleć, będzie to operacją tzw. „false flag”, bo faktycznie to siły Izraela uderzą na własną ludność i własne obiekty, a będzie to wyglądać na ataki Iranu. Podobne prowokacje były stosowane przez żydów w Izraelu i w diasporze wielokrotnie. “

W Polsce funkcję prezydenta RP sprawuje obecnie osoba pochodzenia żydowskiego o fałszywej tożsamości.  Jego prawdziwe nazwisko to Bronisław Szczynukowicz, któremu eksperci ze Związku Szlachty Polskiej odebrali prawo posługiwania się herbem polskiej szlachty. Dziadek obecnego Prezydenta RP to, cyt.:” DZIADEK JULIUSZ TO OSIP SZCZYNUKOW, Z BIAŁEJ CERKWI W ROSJI. (...)  W LATACH 1920-24 PO WYMORDOWANIU RODZINY SZLACHECKIEJ KOMOROWSKICH HERBU "KORCZ" MAJĄTEK I TYTUŁY RUSCY DALI SWEMU OSIPIE.... I TAK POWSTAŁ HRABIA POLSKI SZCZYNUKOW KOMOROWSKI. A EKSPERCI ZWIĄZKU SZLACHTY POLSKIEJ, CO BYŁO W RÓŻNYCH STACJACH TV, ODEBRALI MU PRAWO DO POSŁUGIWANIA SIĘ HERBEM POLSKIEJ SZLACHTY…”

link: “Czy Naród Polski może być jednocześnie zdrajcą Narodu Polskiego”

trzcinska.neon24.pl/post/91213,czy-narod-polski-moze-byc-jednoczesnie-zdrajca-narodu-polskiego

link: “Bronisław Komorowski vel Szczynukowicz: archiwa IPN.”

archiwaipn.hvs.pl/bronislaw-komorowski-vel-szczynukowicz-archiwa-ipn/

Urząd premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej sprawuje uzurpator Donald Tusk, pochodzenia żydowskiego, który  był płatnym tajnym agentem służb wywiadowczych NRD, Stasi , cytat,:

Prawda jest jednak brutalna, obecny premier tak zwanej III RP to sprzedawczyk z powodu którego wielu działaczy Solidarności nie tylko na Wybrzeżu Gdańskim traciło życie, zdrowie a w najlepszym wypadku wolność .Donald Tusk to płatny współpracownik STASI o pseudonimie OSCAR. Dokumenty znajdują się w niemieckim urzędzie o nazwie BstU. Dr.Hanna Labrenz Weiss - 1991 bis heute wissenschaftliche Mitarbeiterin in der Abteilung Bildung und Forschung der BstU

www.bstu.bund.de/DE/Wissen/Forschung/Mitarbeiter/labrenz-weiss.html

Państwo niemieckie nie potrafiło dostatecznie surowo osądzić dokonanych zbrodni i odrzuca wszelkie próby zbadania powiązań zachodnioniemieckich deputowanych z tajnymi służbami NRD jak też możliwość wglądu do akt Donalda Tuska, który jest protegowanym światowych elit żydowskich na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

link:”Donald Tusk kryptonim OSCAR akta MfS ; STASI”

www.fronda.pl/blogi/miroslaw-mrozewski/donald-tusk-kryptonim-oscar-akta-mfs-stasi,34341.html

link:”Donald Tusk podejrzany o współpracę ze Stasi i SB, agent o pseudonimie Oskar, czy to prawda panie premierze?Jeżeli tak to prosimy o natychmiastową dymisję pańską i rządu.”

racjapolskiejlewicy.pl/donald-tusk-podejrzany-o-wspolprace-ze-stasi-i-sb-agent-o-pseudonimie-oscar-czy-to-prawda-panie-premierze-jezeli-tak-to-prosimy-o-natychmiastowa-dymisje-panska-i-rzadu/5181

Cytat:

“Donald Tusk podejrzany o współpracę ze STASI i SB agent o pseudonimie „Oscar” Czy to prawda panie Premierze? Jeżeli tak to prosimy o natychmiastową dymisje pańską i rządu.

Jak donosi „Dziennik gajowego Maruchy” nazwisko jakie pada w sprawie wspólnego agenta NRD-owskiej STASI i PRL-owskiej SB, to nazwisko premiera Donalda Tuska. Choć nikt nie jest w stanie przedstawić dowodów na piśmie, to jednak informację tę potwierdza każdy były funkcjonariusz zarówno STASI jak i SB poproszony o komentarz.

https://lh4.googleusercontent.com/0ROztif_tjveED_Twt-jBoqfM-ffDPT6O3FF9S9BXx6sOS...

Cała sprawa ma związek z ukazaniem się w Niemczech książki Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna „Pierwsze życie Angeli M.” poświęconej działalności w NRD obecnej kanclerz Angeli Merkel. Twierdzą w niej, że w 1981 była szefem wydziału agitacji i propagandy FDJ (Wolna Młodzież Niemiecka – komunistyczna organizacja młodzieżowa Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec w NRD) oraz członkiem władz komisji zakładowej Akademii Nauk w NRD.

Wolfgang Schnur oraz Lothar de Maizière – polityczni protektorzy młodej Angeli Merkel, pod których skrzydłami rozpoczynała polityczną karierę, okazali się agentami STASI. Obaj na terenie byłej NRD tworzyli oddziały zachodnioniemieckiej partii CDU, z której wywodzi się … Angela Merkel.

Jeżeli Donald Tusk był agentem STASI i SB o pseudonimie „Oscar”, który aktywnie działał w gdańskiej „Solidarności”, to ewentualne zamierzchłe powiązania ze STASI mogą rzucać zupełnie nowe światło na wzajemnie wsparcie i zażyłe stosunki w polityce międzynarodowej Donalda Tuska i Angeli Merkel.

https://lh3.googleusercontent.com/qzmBZB-iMiGe7pjLIlUTIZrUjUrWu4eFrMl-FS9VtrlQTU...

Na razie krążą tylko enuncjacje na ten temat, nie tylko prasowe. W tej sprawie wątpliwości, już od dawna, zdają się nie mieć redaktorzy strony byłych działaczy Wolnych Związków Zawodowych Kazimierz Maciejewski, Krzysztof Wyszkowski i Lech Zborowski. Teraz po opublikowaniu w Niemczech książki Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna pt. „Das erste leben der Angela M.” („Pierwsze życie Angeli M.”) temat powraca ze zdwojona siłą.

„Książka ta dotyczy życia i działalności Angeli Merkel w NRD i odsłania nieznane , a raczej utajnione dotychczas czarne strony życiorysu obecnej kanclerz Niemiec. … Wir können belegen, dass Angela Merkel dem DDR-System näher war als bislang bekannt. Während ihrer Tätigkeit an der Akademie der Wissenschaften der DDR war sie an ihrem ­Institut Funktionärin, beispielsweise von 1981 an als FDJ-Sekretärin für Agitation und Propaganda, was sie bis heute bestreitet. Außerdem saß sie in der Betriebsgewerkschafts-Leitung.“ … tłumaczenie:Jesteśmy w stanie udowodnić ze Angela Merkel systemowi NRD była znacznie bliższa aniżeli dotychczas jest nam to znane. Podczas swych zajęć na akademii nauk w dawnej NRD była funkcjonariuszka partii i tak w roku 1981,  np.  przykład, była szefem wydziału agitacji i propagandy FDJ oraz członkiem władz komisji zakładowej tejże uczelni”.

Kariera polityczna osób rządzących Polską jest realizacją tajnych wytycznych wygłoszonych przez Jakuba Bermana  na posiedzeniu egzekutywy komitetu  żydowskiego w kwietniu 1945r,

cytat: "Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów... Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski - tzn. Zgodnie z projektem Politbiura - fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głównie w centrach kraju. Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce."

 

Powszechny antypolonizm i dyskryminacja Polaków w Polsce i sprowadzenie ich do roli niewolników a przy tym poddawanie masowemu podtruwaniu poprzez toksyczne dodatki do wody, żywności, kosmetyków czy nawet leków, toksyczne chmury,  wskazuje za realizowaną w przyśpieszonym tempie politykę celowego niszczenia Narodu Polskiego. Uzurpatorzy wprowadzili nawet przymus szczepionkowy a lekarzom służby sanitarne nakazują szczepić chore dzieci, w celu zrealizowania programów szczepień, link: “Ogólne wytyczne dotyczące szczepień ochronnych – cz. 2. Zalecenia amerykańskiego Komitetu Doradczego ds. Szczepień Ochronnych (ACIP)”www.mp.pl/szczepienia/artykuly/wytyczne/show.html?id=71734 , link: “6-miesięczna Basia z Kutna zmarła po szczepieniu, ujawniono oburzające wytyczne dla polskich lekarzy”

Teresa Wojda
Autor petycji

#2249 Re: Re: NIE WYBACZA SIĘ BESTIOM , BO BESTIE NIE PROSZĄ O WYBACZENIE.

2014-02-22 08:55

#2248: Teresa Wojda - Re: NIE WYBACZA SIĘ BESTIOM , BO BESTIE NIE PROSZĄ O WYBACZENIE.

Do Prokuratora Generalnego o obronę prawdy, polskości i Polski.

https://docs.google.com/document/d/16DT8BZG2MhwyEd5IOgliDPrTLkZeI81uHTY6Ph2H3uA/edit


Maria Bejda, Teresa Wojda                                                                                              Łowicz, 21.02.2014r.

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Petycja Parlamentu Europejskiego, 0578/2012, jest nią List Otwarty do Prezydenta RP:

www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2012/08/List-otwarty-do-Prezydenta-RP-Bronis%C5%82awa-Komorowskiego-7.pdf

www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

Obywatelskie przesłuchania protestujących:

www.youtube.com/watch?v=pDOmwSrbQY0
Andrzej Seremet

Prokurator Generalny

Rzeczypospolitej Polskiej

Ze  względu na nasze bezpieczeństwo jak też na fakt, że na znak protestu przeciwko lekceważeniu przez wymiar sprawiedliwości w Polsce naszych powiadomień do prokuratur, nie odbieramy żadnej korespondencji przesyłanej drogą pocztową,uprzejmie prosimy o podanie drogą emailową :

1) numerów wszystkich toczących się spraw z naszych wniosków

2) informacji o podjętych działaniach, celem zapobieżenia agresji Izraela i wkroczenia   obcych sił na terytorium Rzeczypospolitej wbrew woli Suwerena tj. Narodu Polskiego.

3) potwierdzenia przyjęcia zawiadomienia w sprawie zagadkowej śmierci

Bogdana  Poręby

4) potwierdzenia przyjęcia zawiadomienia z dnia 24.01.2014r. w sprawie zarzutów zdrady Państwa i Narodu Polskiego przez naczelne organy władzy w Polsce  w związku z  przyjazdem Knesetu  na Polską Ziemię.

Zawiadomienie

1) o możliwości popełnienia przestępstwa spowodowania śmierci Bogdana Poręby przez osoby trzecie

2) o popełnieniu przestępstwa przez IPN, Odział w Białymstoku w sprawie braci Laudańskich.W związku z  nagłą chorobą i niespodziewaną śmiercią w dniu 25.01.2014r. , Bogdana Poręby,  wybitnego polskiego reżysera, zawiadamiamy o możliwości popełnienia przestępstwa spowodowania śmierci Bogdana Poręby przez osoby trzecie.

Istnieją przesłanki wskazujące na dokonany  zamach na  życie tego Polaka-Patrioty, który zawsze stawał w obronie prawdy historycznej a zwłaszcza  prawdy  o niemieckim sprawstwie pogromu Żydów w Jedwabnem w 1941r.

 

Reżyser B.Poręba  zamierzał zrealizować film demaskujący fałszerstwa środowisk żydowskich, bezpodstawnie zrzucających winę na przedstawicieli Narodu Polskiego. Bogdan Poręba poczynił daleko idące przygotowania do realizacji filmu a w najbliższym czasie planował wyjazd do USA, celem spotkania ze świadkiem wydarzeń w Jedwabnem.

linki na youtube:

www.youtube.com/watch?v=sajQZyiGP7Y

“Jedwabne, ostatni świadek 23187″

www.youtube.com/watch?v=uUnT29NDDsQ

link: “ Kto zamordował  Żydów w Jedwabnem” zygmuntbialas.salon24.pl/537699,kto-zamordowal-zydow-w-jedwabnem

link: “OBRONIĆ PRAWDĘ – REŻYSERIA BOHDAN PORĘBA, SCENARIUSZ JAN MARSZAŁEK, FILM FUNDACJI POLSKIE GNIAZDO”

www.youtube.com/watch?v=4jjtEKMzipU

 

Burzliwa dyskusja na forach internetowych a zwłaszcza na portalu marucha i Neon 24,  blog E. Sendeckiego ujawniają wątki wskazujące na udział osób trzecich w  spowodowaniu  śmierci  Bogdana Poręby.

marucha.wordpress.com/2014/02/10/oswiadczenie-lekarza-o-smierci-bohdana-poreby

eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/105928,oswiadczenie-lekarza-o-smierci-bohdana-poreby

 

Oświadczenie lekarza E.Sendeckiego ujawnia jego kardynalne błędy i zaniedbania, które przyczyniły się również do śmierci Bogdana Poręby. Takie zaniedbania stawiają pod znakiem zapytania jego prawo do wykonywania zawodu lekarza ale również powinny podlegać rygorom prawa karnego, tak jak miało to miejsce w USA, gdzie skazano lekarza zmarłego piosenkarza Michael Jackson.

link: “Pamięci Bogdana Poręby”

wiernipolsce.wordpress.com/2014/02/10/pamieci-pana-bohdana-poreby/

link: Bulwersujący opis E. Sendeckiego jego zaniechań i błędów wokół śmierci reżysera Bogdana Poręby, wielkiego patrioty Polaka.

 

"Wyciągnęliśmy ciało z łazienki, ułożyliśmy w przedpokoju." tak pisze lekarz Sendecki . Jeśli tak naprawdę było to błąd w sztuce lekarskiej widać jak na dłoni. Nie potrzeba studiować medycyny a jedynie po kursie pierwszej pomocy można już wiedzieć, że osobę ranną, nieprzytomną nie należy szarpać i wyciągać ale natychmiast zastosować reanimację na miejscu tam gdzie się przewróciła ! To określenie " wyciągnęliśmy ciało" jest skandaliczne!

Przecież w tym momencie B.Poręba jeszcze żył a więc był to  człowiek, w którym jeszcze nie ustały wszystkie czynności życiowe, jeszcze jego dusza nie odeszła a mózg na pewno jeszcze funkcjonował, tym bardziej że reanimację kontynuowały dwa zespoły pogotowia ratunkowego.”

 

" 80-letni Bohdan Poręba – szczupły, wysportowany, w znakomitej formie pływak pokonujący co tydzień parokrotnie basen – zmarł nagle 25 stycznia b.r. po zastrzyku od znajomego lekarza przybyłego do domu z wizytą."

link; “Bogdan Poręba, kolejne skrytobójstwo w Judeopolonii”

http://davidicke.pl/forum/bohdan-poreba-kolejne-skrytobojstwo-w-judeopolonii-t13224.html

Wyjaśnienia wymaga kwestia gróźb karalnych kierowanych pod adresem syna reżysera Bogdana Poręby, który mówi o tym w mowie pożegnalnej nad grobem własnego ojca.

link:BOHDAN PORĘBA ROCH PORĘBA I MACIEJ PORĘBA POGRZEB”www.youtube.com/watch?v=gfBX3nM2W0U&feature=share

Konieczne jest  wyjaśnienie  finansowania zarówno pogrzebu Bogdana Poręby jak też filmu o Jedwabnem, co może być kluczem do wyjaśnienia  sprawy zagadkowej śmierci wielkiego  Polaka Patrioty.

link: Zagadkowa śmierć Bogdana Poręby “

wolna-polska.pl/wiadomosci/zagadkowa-smierc-bohdana-poreby-2014-02

Prokuratura utrzymywana z podatków Narodu Polskiego zobowiązana jest do przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w sprawie śmierci Bogdana Poręby.

Jako córki żołnierza Armii Krajowej mamy prawo i obowiązek żądać dogłębnego wyjaśnienia sprawy zagadkowej śmierci Bogdana Poręby jak też uniewinnienia i zrehabilitowania przed całym światem   braci Laudańskich, oskarżonych niesłusznie o udział w pogromie w Jedwabnem.

Naród Polski ma bezwzględne prawo do obrony dobrego imienia jej synów jak też do prawdy historycznej, zagłuszanej przez elity żydowskie.

Krzywda wyrządzona Braciom Laudańskim jest krzywdą wyrządzoną Narodowi Polskiemu!

Ze względu na podeszły wiek Braci Laudańskich domagamy się niezwłocznych działań.

link:”IPN: sprawa Laudańskiego “

/gazetawarszawska.com/2013/02/06/18407/

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

IPN: sprawa Laudańskiego.by Adm on 06/02/2013 in Historia, Judaizm i islam Przesylam, z prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu. Bohdan Poręba.Walerian Dabrowski.Przesylam, z prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu. Bohdan Poręba.

INSTYTUT  PAMIĘCI  NARODOWEJ , Oddział w Białymstoku, Pani dyr Barbara Bojaryn – Kazberuk , Na ręce dyrektora  Oddziału  I P N-u  w Białymstoku, pani Barbary Bojaryn – Kazberuk składam monit dotyczący natychmiastowego unieważnienia stalinowskiego wyroku ciążącego na braciach Jerzym i Zygmuncie Laudańskich. Szczytem bezprawia oraz potwarzą wobec całego narodu polskiego była wizyta Waszego prokuratora u Jerzego Laudańskiego dwa lata temu, który prowadził śledztwo przeciwko jednemu z katów w/w Braci. Umorzenie tego śledztwa z powodu naturalnej śmierci kata i pozostawienie ważności wyroku oskarżającego ofiary o kolaborację z niemieckim okupantem, na podstawie pomówień trzech prymitywnych zeznań, stronniczych świadków / dwie analfabetki i funkcjonariusz U B / których zeznania są wymuszone i niewiarygodne z litery prawa, okryły hańbą cały  I P N, powołany do naprawy krzywd dokonanych na narodzie polskim. Dlatego też zwracam się do Pani, do nowo mianowanego dyrektora tego Oddziału o nadanie natychmiastowego trybu postępowania ze wzgl. na bardzo podeszły wiek pokrzywdzonych, celem natychmiastowej rehabilitacji obu Braci i zmycia hańby ciążącejna Waszym Oddziele. Hańby za ukrywanie prawdy dot. skazania więźnia hitlerowskich Obozów Zagłady i Jego brata patrioty Jeszcze cięższy zarzut ciąży na Waszym Oddziele dot. ukrywania hitlerowskich oprawców, którzy dokonali okrutnego mordu w Jedwabnem na ludności Polskiej iżydowskiej. Pozwalając zdziczałej i zagubionej moralnie gawiedzi przypisywać tę zbrodnię Polakom. Nie pobieracie bardzo wysokich uposażeń za  fałsz i szkalowanie mojego Narodu i Ojczyzny ale za weryfikowanie zbrodni dokonanych na Polakach. Oczekuję nie rychłego ale natychmiastowego oczyszczenia Braci Laudańskich na podstawieniepodważalnych materiałów dowodowych będących w Waszych (-)Bohdan Poręba“Obronić prawdę, obronić Polskość “ - testament wybitnego reżysera, Polaka Patrioty, Bogdana Poręby.https://docs.google.com/document/d/15tc8pEHdHonMl490i53XGcyJAAGRPAcFAFPGF3GHbr4/edit


Gość

#2250 O zakaz Frakingu -1000 pracowników służby zdrowia, w liście otwartym do Obamy

2014-02-25 11:58

http://21stcenturywire.com/2014/02/24/1000-health-professionals-in-open-letter-to-obama-calling-for-ban-on-fracking/.

tłumaczenie google: 1000 pracowników służby zdrowia, w liście otwartym do Obamy Wezwanie Zakaz Fracking
24 lutego 2014 przez 21wire Zostaw komentarz
21st Century Przewód mówi ...

Jestwojna PR dzieje. Energii i przemysłu gazu łupkowego jest chodzenie do malowania ich proces Fracking (wychwytywanie szczelinowanie hydrauliczne i gazowe ) jako całkowicie bezpieczne i nie grozi świeżych dostaw wody i środowiska naturalnego ...

Tysiące " interesariuszy " , udziałowcy i beneficjenci (w tym wybranych przedstawicieli i urzędników służby cywilnej ) stanąć osobiście uzyskać od "rewolucji gazu łupkowego " , ale zyski są krótkotrwałe . Aby wzmocnić opinii publicznej w tej sprawie ,armia " adwokatów " został wdrożony , którzy gromadzą się wypowiedzieć sekcje w Internecie , dzięki czemu pseudo - naukowe twierdzenia , że istnieje "ryzyko zerowe " skażenia metanu tabeli wody i wygodnie pominąć jakprzemysł ma nie opłacalne dla których proces utylizacji zużytych " toksycznych i radioaktywnych płynów Frack " . Ich celem jest , aby chronić miejsca pracy i zyski przemysłu malując faux konsensusu , i bagatelizować zagrożeń na każdym kroku. Ich motywy mogą być w 100% finansowy tylko . W najlepszym , ich jedyną odpowiedzią jest kopać ten finansowego i środowiskowego bombę zegarową w dół do następnej generacji z gór " toksyczny " rozwiązań składowania odpadów . Inny przypadek dając lobby przemysłowego innego przepustkę - w zamian za udział w zyskach , oczywiście .

Obama - Palenie - Frack -Pipe
W Stanach Zjednoczonych , niektóre 1000 pracowników służby zdrowia połączyły się w tej sprawie do żądania, rząd centralny w końcu rozwiązać problem w imieniu narodu Stanów Zjednoczonych , a nie działa zakłócenia i zapewniając osłonę dla przemysłu gazu łupkowego . Są one następujące (wersja częściowo skrócone ) :

Szanowny prezydent Obama ,

W załączeniu listy z ponad 1000 pracowników służby zdrowia w całym kraju domagają się zaprzestania szczelinowania .

Operacje szczelinowania często używać toksyczne związki chemiczne , generują miliony litrów ścieków , które mogą być splecione z rakotwórczym , a nawet materiałów radioaktywnych , astma uwolnienia lotnych związków wywołujących organiczne (VOC) oraz innych szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza , którym oddychamy ( ... ) ...

Biorąc pod uwagę ten przejazd uszkodzenia , te służby zdrowia twierdzą,ostrożne i ostrożności odpowiedzi byłoby zatrzymać Fracking i wzywają do natychmiastowego działania z administracji i innych wybranych urzędników w celu ochrony zdrowia publicznego .

Z poważaniem,

Courtney Abrams

Dyrektor Programowy Woda czysta
Ameryka środowisko Centrum Badań i Polityki

-

Chrońmy Ameryka zdrowie z Fracking

20 lutego 2014

Prezydent Obama ,Biały Dom ,
1600 Pennsylvania Avenue ,
NW Waszyngtonu 20500

Szanowny prezydent Obama ,

Lekarzy, pielęgniarek , naukowców i innych pracowników służby zdrowia oraz zdrowia publicznego , jesteśmy głęboko zaniepokojeni wysokonakładowego poziomego szczelinowania hydraulicznego ( " szczelinowanie " ) i jej rosnące zagrożenia dla zdrowia publicznego i środowiska .

Operacje szczelinowania ( tzn.pełny cykl operacji wydobywczych , nie tylkotechnika szczelinowania ) wstrzyknąć złożonych miksów toksycznych związków chemicznych głęboko pod ziemią ; wygenerować miliony litrów ścieków , które jest często splecione z radioaktywnymi , raka i innych toksyn chorobotwórczych ; uwolnienia toksycznych
chemikaliów do powietrza , którym oddychamy , i znacznie przyczynia się do zmian klimatu .

Każde z tych zagrożeń coraz zbiera żniwo , w tym:

• operacje szczelinowania zostały zanieczyszczone źródła wody pitnej z Pensylwanii do Nowego Meksyku .

Przecieki i wycieki płynu - szczelinowania , które często zawierają znane substancje rakotwórcze (np. benzen ) i zaburzające gospodarkę hormonalną substancji chemicznych - są zanieczyszczone rzeki i strumienie . Inne zanieczyszczenia nie wpłynęły do ​​studni indywidualnych. I szczelinowanie ścieków - często zawierające metale ciężkie ( np. ołów, arsen ) oraz materiały radioaktywne (np. radon , uran) - jest wymywane z setki dołów odpadów do wód podziemnych .

• zanieczyszczenia powietrza uwalniane z operacji szczelinowania zawierają lotnych związków organicznych (VOC) , niektóre są rakotwórcze, a niektóre uszkodzenia wątroby, nerek i centralnego układu nerwowego .

Naukowcy z University of Colorado School of Public Health wykazały, że ludzie żyjący w ciągu pół kilometra studni szczelinowania gazu miał wyższy nadmiar życia ryzyko zachorowania na raka , niż osób mieszkających dalej .

• Istniejerosnąca liczba udokumentowanych przypadków osób cierpiących ostrych i przewlekłych skutków dla zdrowia podczas pobytu w pobliżu operacji szczelinowania - w tym nudności, wysypka , zawroty głowy, bóle głowy i krwawienia z nosa . Lekarze recenzowanie dokumentacji medycznej w Pensylwanii nazwali te choroby "wierzchołek góry lodowej " wpływu szczelinowania na zdrowie .

( ... ) ...

Biorąc pod uwagę ten przejazd uszkodzenia ,ostrożnego i ostrożności odpowiedzi byłoby zatrzymać szczelinowania . Zamiast tego,przemysł naftowy i gazowy stara się poszerzyć szczelinowania w szalonej tempie , nawet w dziedzinach , które dostarczają wody pitnej dla milionów Amerykanów .

W związku z tym , zachęcamy do podjęcia dwóch natychmiastowych kroków w celu ochrony rodziny i społeczności na frontach szczelinowania :

Najpierw zadzwoń do zamykania luk, które zwolnione szczelinowanie z kluczowych postanowień Bedrock przepisów ochrony środowiska i zdrowia publicznego naszego narodu , w tym Clean Water Act , Clean Air Act i niebezpiecznych ustaw odpadowych. Po drugie, należy zastosować się do zalecenia Fracking komitetu doradczego swojej administracji i deklarują wrażliwych obszarów - w tym miejscu , które dostarczają wody pitnej dla milionów Amerykanów - jako " poza granice " do szczelinowania .

Zlekceważenia , wysokiej głośności poziome szczelinowania hydraulicznego może wkrótce pojawić się w jednym z największych zagrożeń dla zdrowia, środowiska stanęliśmy na pokolenie .

Apelujemy , aby podjąć działania teraz .

Z poważaniem,

Podpisany przez tysiące amerykańskich placówek ochrony zdrowia :
http://www.indybay.org/uploads/2014/02/21/compiled_hp_letters_to_president_obama.2.20.14.pdf