Protest przeciwno likwidacji CKUiP w Zielonej Górze

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest przeciwno likwidacji CKUiP w Zielonej Górze


Gość

#1

2011-11-15 13:55

Likwidacja publicznej placówki oświatowej z tradycjami to wielki błąd, którego skutki są niewymierne ale będą odczuwalne w wielu wymiarach życia naszego miasta. Ta szkoła doskonale doposażona ze świetną lokalizacją oraz kadrą powinna być rozwijana a nie zamykana !!! Karygodny jest pomysł likiwdacji szkoły Państwowej skoro prywatne bez swoich lokali oraz sprzętu doskonale funcjonują na rynku, a może właśnie chodzi o zlikwidowanie konkuencji szkołom prywatnym !?
gosc

#2 Re:

2011-11-15 16:15

#1: - "Ta szkoła doskonale doposażona ze świetną lokalizacją oraz kadrą ..."

Kadra jak kadra... a wystarczylo dawno temu wymienic dyrekcje... moze to by pomoglo


Gość

#4

2011-11-15 19:11

Możliwość osiągnięcia przez osoby pracujące matury, a więc takie które są już dorosłe i odnalazły w sobie potrzebę dokształcenia się, jest bardzo ważną sprawą - trzeba im to umożliwiać. Zamknięcie tej placówki to zamknięcie dla tych osób możliwości uzupełnienia wiedzy i normalnego funkcjonowania w nowym globalnym społeczeństwie. wiedzy i normalnego funkcjonowania w nowym globalnym społeczeństwie.

Gość

#5

2011-11-15 19:49

Podpisuję się czterema kończynami!

Gość

#6

2011-11-15 21:03

Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd,że doczekaliśmy się takich chwil aby trzeba było walczyć o naukę lub dokształcanie. Wstyd,że pieniądz wygrywa bo zwykły człowiek nie ma szans aby przekonać tych rządzących, że bogaty kraj to ten który ludzi wykształcił!!!
To już kiedyś było moi dziadkowie uczyli się po kryjomu bo zabronione było!!!

Gość

#7

2011-11-15 21:12

Myślę ,że może pozamykajmy wszystkie szkoły to dobre miejsce -zbyt dobre na szkołę może kolejny hipermarket w tym miejscu!!! a szkoła? - w końcu im głubszy naród tym rządzącym łatwiej. Ludzie walczcie o każdą szkołę o każdą!!!
Nik

#8

2011-11-15 22:52

popieram protest aczkolwiek po zastanowieniu należało by coś z tym zrobić bo wkrótce będą następne placówki do likwidacji?
piotr

#9 Re:

2011-11-15 23:40

#1: -

Dzięki  CKU zdałem  Maturę   i  zrobiłem  Studia  mgr  -podpisałem  się  pod  powyższą petycją.  Piotr z  Głogowa.


Gość

#10 Radny Materna

2011-11-16 11:11

A czy słyszeli Państwo wypowiedz w radiu naszego radnego Materny który mówił, że trzeba jednak rozważyć likwidację szkoły, a te DZIECI to się gdzieś przeniesie. Takie nasz radny ma rozeznanie o szkole, nawet nie wie podstawowej rzeczy, że to jest teraz szkoła tylko dla DOROSŁYCH i taki człowiek ma decydować o istnieniu tak dużej instytucji. Proszę radnych o trochę większe zaangażowanie!


kys

#11 szkoda ...

2011-11-16 15:54

Szkoda że petycję mogą podpisać tylko pracownicy CKUiP

Gość

#12

2011-11-16 16:44

Likwidować dzisiaj szkołę dla dorosłych, która daje ludziom zawód - czasem pierwszy, a czasem kolejny - co w dzisiejszych czasach jest koniecznością, to jakby odbieranie im szansy na życie.

Gość

#13 Re: szkoda ...Nieprawda!! wszyscy mogą.

2011-11-16 16:46


Gość

#14 Re: No i co ona znalazła? Nic. Tylko o tym już nikt nie napisał, bo to nie jest ciekawe, prawda?

2011-11-16 16:51


Gość

#15

2011-11-16 18:06

Dzięki tej szkole wielu ludzi zdobyło upragnione wykształcenie i ukończyło studia

Gość

#16

2011-11-16 18:09

Jestem absolwentem tej szkoły. Obecnie studiuję
basia

#17 #

2011-11-16 19:12

W CKUiP zdałam maturę. Obecnie rozpoczęłam studia magisterskie... Likwidację szkół rozpoczęto od szkół podstawowych, teraz przyszła kolej na szkoły dla dorosłych... Z niecierpliwością czekam kiedy przyjdzie kolej na etaty urzędnicze.


Gość

#18

2011-11-16 22:43

Likwidowanie placówek edukacyjnych nie rozwiaże problemu niżu demograficznego. Może zredukować liczbę ucniów w klasach i tym samym poprawić poziom i komfort uczących się?

Gość

#19

2011-11-16 23:36

CKUiP w Zielonej Górze to doskonale zarządzana z wysoko kwalifikowaną kadrą placówka oświatowa kształcąca dorosłych według najnowszych standardów kształcenia. Umożliwia dorosłym uzupełnienie wykształcenia bezpłatnie. Słuchacze mają możliwość korzystania z taniej bazy noclegowej i gastronomicznej. Proszę dorosłych obywateli z Zielonej Góry i okolic nie pozbawiać szans darmowej nauki w nowoczesnych standardach. KF

Gość

#20

2011-11-17 00:24

Skończyłam tam dwa kierunki. Dziekuje i życze innym takich możliwości.

Gość

#21

2011-11-17 09:10

Petycja jak najbardziej słuszna. Nie wyobrażam sobie likwidacji CKUiP chociażby z uwagi na wysoki poziom organizacji szkoleń dofinansowanych z UE.

Gość

#22

2011-11-17 10:47

Uważam, ze szczególnie w dzisiejszych czasach placówka taka jak CKUiP w Zielonej Górze jest potrzebna. Pomaga przekwalifikować się i uniknąć bezrobocia. Lepiej finansować takie działania niż zasiłki. Jestem przykładem osoby która między innymi dzięki szkoleniom w CKUiP w Zielonej Górze w wieku 54 zamiast w wyniku redukcji etatów iść na zasiłek dla bezrobotnych przekwalifikowała się i jest teraz cenionym i potrzebnym pracownikiem, moja rodzina ma co jesć a ja nie myślę na którym dzrewie zawiesić sznur.Działalność CKUiP w Zielonej Górze jest ważna i zasadna z ekonomicznego i ogólno- ludzkiego punkut widzenia. Brak pracy jest tragedią całej rodziny nie tylko tego statystycznego punktu procentowego . Zysków bezpośrednio nie przynosza ale zapobiegają duzo większym wydatkom- zasiłki, leczenie. leki, patologia ,zasiłek pogrzebowy itp można wymieniać długo. Popieram Protest

Gość

#23

2011-11-17 11:35

Uwazam ze szkola nie p[owinna tak nagle zostac zlikwidowana.Edukacja jest bardzo wazna. Powinno likwidowac sie inne rzeczy a nie szkoly.

Gość

#24 Re: szkoda ...

2011-11-17 12:41

#11: kys - szkoda ...

podpisac moga wszyscy!


Gość

#25

2011-11-17 22:20

To jest oczywiste