PETYCJA DO PREZYDENTA I RADY MIASTA ST. WARSZAWY z żądaniem obniżenia drastycznych podwyżek cen na wywóz śmieci i sposobu naliczania opłat, które mają wejść w życie od marca 2020 r.

PETYCJA DO PREZYDENTA I RADY MIASTA ST. WARSZAWY z żądaniem obniżenia drastycznych podwyżek cen na wywóz śmieci i sposobu naliczania opłat, które mają wejść w życie od marca 2020 r. / Ogłoszenia / 9 petycja do Prezydenta i RM St. Warszawy / Komentarze

Wanda z Mokotowa

#1 Wywóz śmieci w Warszawie

2020-05-10 22:43

Pani Mario, brawo za wytrwałość! Ignorowanie naszych postulatów z pewnością przełoży się na wyniki następnych wyborów samorządowych.  Też prowadzę 1-osobowe gospodarstwo domowe i  całą pewnością nie produkcję tyle odpadów, co większe rodziny  A swoją drogą to wywóz śmieci w ostatnich miesiącach pozostawia wiele do życzenia! Życzę wytrwałości w tej nierównej walce!


Gość

#2 Re: Wywóz śmieci w Warszawie

2020-05-11 08:45

#1: Wanda z Mokotowa - Wywóz śmieci w Warszawie  

Dzień dobry Pani Wando.

Od wielu osób, które podpisały petycję otrzymuję słowa wsparcia. 

Dziękuję Pani za te słowa, bo jest to bardzo ważne dla mnie, gdyż nie czuję się osamotniona w tej walce i naprawdę bardzo mi to pomaga.

Jeśli chodzi o następne wybory samorządowe to także o tym myślałam i do wszystkich osób, które podpisały petycję chcę wtedy wysłać spis radnych M.St. Warszawy i jak głosowali odnośnie wysokości opłat za śmieci i sposobu ich naliczania.

Wyborcy sami zdecydują na kogo chcą głosować.

Pozdrawiam serdecznie

Maria

Ela M.

#3 wywóz śmieci

2020-05-11 14:36

Wspaniała Pani Mario !

Jestem pełna podziwu dla Pani umiejętności i determinacji działania.

Jest Pani wyjątkową Osobą. 

Dziękuję z całego serca.

Życzę zdrowia Pani i bliskim.

Pozdrawiam serdecznie

Ela M.

Asti

#4 Re: Re: Wywóz śmieci w Warszawie

2020-05-11 15:55

#2: - Re: Wywóz śmieci w Warszawie  

Pani Mario,

Jest Pani wspaniała i odważna! Dziękujemy!!!

Ja również mieszkam sama, znam dużo osób starszych samotnych, dla ktorych to kolosalna podwyzka!

A nazwiska osób głosujących , chetnie byśmy poznali. Wydaje mi się, źe nie jest to tajemnicą, moźe mozna byloby to opublikować?

Moze artykuł w jakiejś miejskiej  stronie www typu Haloursynow, warszawawpigułce ?

Pozdrawiam i wspieram duchowo!

Olga

#5 wywóz śmieci w Warszawie

2020-05-11 16:30

Pani Mario,
nie wiem, czy to ignorancja władz, czy bałagan organizacyjny.
Wierzę, że otrzyma Pani stosowne wyjaśnienie, które doprowadzi do skutecznych zmian stawek.
Czytałam w uzasadnieniu bardzo logiczną informację, że to przelewanie tych samych naszych pieniędzy z kieszeni do kieszeni. Miasto ma nadzieję, że nie wszyscy się upomną o wsparcie finansowe (aby odzyskać część swoich pieniędzy). Bardzo to przykre, że na każdym kroku jesteśmy oszukiwani i wykorzystywani. Przecież ci ludzie (decydenci) też muszą płacić takie stawki!

Dziękuję za Pani działania, za cierpliwość, za to że się Pani nie poddaje.
Wszystko w naszym wspólnym interesie.

Pozdrawiam serdecznie,
Olga Krzewińska

tubylec

#6 Re: Ratuszowy układ śmieciowy

2020-05-11 17:12

#5: Olga - wywóz śmieci w Warszawie 

Warszawscy oligarchowie są dobrze ustawieni i trzymają się swojego szefa, wspierając go nawet w jawnym bezprawiu.Mają zato sowite nagrody i różne korzyści . Czy ktoś z Państwa wie za ile ratusz sprzedał palety z placu bankowego? A może zbudowali sobie bunkier przed koronawirusem ? Pozdrawiam i proszę o info .

Robert

#7

2020-05-12 06:59

Brawo! Bardzo dziękuję! Tymczasem na money.pl pojawił się artykuł o pracach nad nowym sposobem rozliczania. Z treści wnioskuję, że nie zmienia to znacząco obecnej sytuacji. Różnice mogą być niewielkie, a chodzi przecież o znaczącą podwyżkę, jaka miała miejsce, a nie korektę w kwocie 5-10 zł. Także i powiązanie ze zużyciem wody widzę, jako sposób nie do końca sprawiedliwy. Szczególnie teraz i w niedalekiej przyszłości, kiedy ludzi pozamykano w domach i zużycie siłą rzeczy będzie większe, a do tego trzeba wziąć pod uwagę sytuację ekonomiczną. Tym już nikt się nie przejmuje, czy kogoś zwolniono z pracy, czy ktoś ma dochód, czy komuś pensje obniżono w wyniku gospodarczego postoju. Mam wrażenie, że Rada działa na ślepo. Metodą prób i błędów, przy czym zabezpieczeniem dla nich jest obecnie obowiązująca stawka.

Ania

#8 Re:

2020-05-12 09:09

#7: Robert -  

Nowy sposób , który jest proponowany tzn. w powiazaniu do zużycia wody, też nie jest dobrym rozwiazaniem.W okresie pandemii zuzycie wody drastycznie wzrasta i nie ma zwiazku z ilością wytwarzanych smieci.Czy to miałaby być stała stawka miesięczna, czy rozliczana później? Tak czy inaczej ,to, co ma być procedowane w czwartek na posiedzeniu rady Warszawy nie jest dobrym rozwiązaniem i również generuje olbrzymie koszty dla mieszkańców.Jeśli budżet miasta jest zagrozony- o czy informują media-to powinno się szukać oszczędności gdzie indziej, a nie obciążając mieszkańców nastepnym podatkiem.Może mniej etatów dla urzędników?

Robert

#9 Re: Re:

2020-05-12 09:29

#8: Ania - Re:  

Otóż to. Trzeba wziąć pod uwagę to, jak ma się średnie ubiegłoroczne zużycie wody do rozliczenia wywozu śmieci w tym roku. To jest jedno. Drugie, pytanie czy będzie przyłożona jedna sztanca i pod uwagę wezmą średnie zużycie na mieszkańca w Warszawie, czy realnie każdy będzie płacić tyle, ile zużył wody wg licznika. Kombinacji jak widać jest wiele i tyle samo będzie protestów, bo nie zwykliśmy sprawdzać zużycia wody co miesiąc i jeszcze weryfikować czy opłata za śmieci została prawidłowo naliczona. Do tego logika. Przed podwyżką ryczałt powiązany z liczbą osób w mieszkaniu. I to osoby produkowały śmieci. Teraz ryczałt od lokalu - śmieci produkuje lokal. A - być może - teraz produkować śmieci będzie woda. Zgadzam się, zużycie wody znacznie wzrośnie, bo większość z nas całe dnie spędza praktycznie w domach. A i sytuacja ekonomiczna każdemu daje się we znaki. Są osoby, które pracę utraciły, albo obniżono im wynagrodzenia. 

Druga kwestia, jeśli nowe rozwiązanie zostanie przyjęte, zakładam, że rodziny wielodzietne płacić będą o wiele więcej. Czy znowu wymyślą programy osłonowe i wszyscy będziemy się na to składać? Stawki, które wzrosły o kilkaset procent to kryminał. Grzebanie w niewłaściwych kieszeniach. Ale mieszkańców najprościej obciążyć kosztami. Z niepokojem obserwuję rozwój wydarzeń.

Pozdrawiam!


Gość

#10

2020-05-12 09:33

Pani Mario, bardzo dziękuję za Pani działania. pozdrawiam Danuta
Asti

#11 Kolejna zmiana w opłatach

2020-05-12 17:59

Już w najbliższy czwartek (tj. 14 maja) warszawscy radni będą glosowali nad uchwałą dotyczącą nowego sposobu naliczania opłat za nieczystości Stawką wyjściową zarówno dla lokatorów domów jednorodzinnych, jak i nieruchomości wielorodzinnych będzie kwota 12,73 zł za metr sześcienny zużytej wody.

Bedzie jeszcze drozej!

tubylec

#12 Śmieciowa mętna operaRe: Re: Re:

2020-05-12 18:53

#9: Robert - Re: Re:  

Widzimy wszyscy dalszy ciąg ewidentnego matactwa warszawskiej rady. Biedni warszawiacy łapcie w beczki deszczówkę i myjcie się w miskach .Może w jednej wodzie umyje się jedna rodzina i jeszcze tą wodą podleje kwietną łąkę przed pałacem ? Spółdzielnie zaczną wiercić studnie, a z prowincji i wycieczek będziemy przywozić kanistry żródlanki zawierającej całą tablicę Mendelejewa. ? Jak dotąd żaden miejski specjalista  nie obliczył ile odpadów produkuje przeciętny człowiek, w tym samotny warszawiak ,rencista.To co robi warszawska rada to zwykła granda bowiem myszy charcują ,jak kota nie czują !!!!

tubylec

#13 Śmieciowa, mętna opera Re: Re: Re:

2020-05-12 18:54

#9: Robert - Re: Re:  

Widzimy wszyscy dalszy ciąg ewidentnego matactwa warszawskiej rady. Biedni warszawiacy łapcie w beczki deszczówkę i myjcie się w miskach .Może w jednej wodzie umyje się jedna rodzina i jeszcze tą wodą podleje kwietną łąkę przed pałacem ? Spółdzielnie zaczną wiercić studnie, a z prowincji i wycieczek będziemy przywozić kanistry żródlanki zawierającej całą tablicę Mendelejewa. ? Jak dotąd żaden miejski specjalista  nie obliczył ile odpadów produkuje przeciętny człowiek, w tym samotny warszawiak ,rencista.To co robi warszawska rada to zwykła granda bowiem myszy charcują ,jak kota nie czują !!!!

Robert

#14 Re: Kolejna zmiana w opłatach

2020-05-13 07:18

#11: Asti - Kolejna zmiana w opłatach  

Będzie, będzie. Najlepsze jest to, i tu nie wiem czy śmiać się czy płakać, że w gospodarstwach, w których liczników nie ma, przyjmą średnie zużycie wody na mieszkańca w Warszawie. Ta średnia to 4 m3 z hakiem. Opłątę wyliczać będą licząc 12,73 x 4 (to te 4 m3) x liczba osób zamieszkujących. Czyli co, teraz liczbę osób zamieszkujących można przyjąć jako czynnik miarodajny, a dotychczasowy sposób, tj. deklaracje, uznano za trudny do weryfikacji? Jeżeli nie będziemy patrzeć im na ręce, znowu zrobią, co będą chcieli. Ciekawe, czy odniosą się do petycji podczas posiedzenia.


Gość

#15 Re: wywóz śmieci

2020-05-13 10:02

#3: Ela M. - wywóz śmieci 

Dziekuję Pani Elu za miłe słowa.

Bardzo ważne jest dla mnie takie wsparcie. Sprawa ta jest dla nas wszystkich bardzo ważna.

Pani też jest wyjątkowa, gdyż nie każdy umie docenić drugiego człowieka.

Życzę także Pani i Pani rodzinie dużo zdrówka.

Pozdrawiam najserdeczniej

Marysia Dudzik

 


Autor petycji

#16 Re: Re: Re: Wywóz śmieci w Warszawie

2020-05-13 10:34

#4: Asti - Re: Re: Wywóz śmieci w Warszawie  

Bardzo dziękuję za miłe słowa. 

Tak. Nazwiska głosujących jak nabardziej opublikuję. Już je mam w swoim komputerze i w czasie wolnym to zrobię.

Artykuły. Bedziemy się starać.

Pozdrawiam serdecznie

Marysia Dudzik

 


Autor petycji

#17 Re: Re: Re:

2020-05-13 10:55

#9: Robert - Re: Re:  

Zobaczymy jakie zmiany zaproponują. Wg doniesień prasy to 12,73 zł za m3 wody. I to jest granda.

Ale teraz to dotknie juz wszystkich. Wszyscy warszawiacy bedą protestować. Nie tylko osoby samotne.

Cóż moge napisać. Skok na kasę

Bedziemy walczyć dalej

pozdrawiam serdecznie

Maria Dudzik


Autor petycji

#18 Re:

2020-05-13 10:56

#10: -  

A ja pieknie dziękuję za wsparcie. To bardzo mi pomaga. Takie miłe słowa.

pozdrawiam serdecznie

Maria Dudzik


Autor petycji

#19 Re: Re: Ratuszowy układ śmieciowy

2020-05-13 10:58

#6: tubylec - Re: Ratuszowy układ śmieciowy 

Witam.

Mnie też tak się wydaje.

Przykre, że to fortuny za nasze pieniądze.

pozdrawiam serdecznie

Maria Dudzik


Autor petycji

#20 Re: Kolejna zmiana w opłatach

2020-05-13 11:24

#11: Asti - Kolejna zmiana w opłatach  

Właśnie.

Zobaczymy co zaproponują. Na razie mamy takie doniesienia prasowe.

Ręce opadają, ale będziemy walczyć.

pozdrawiam serdecznie

Maria Dudzik


Autor petycji

#21 Re: Śmieciowa mętna operaRe: Re: Re:

2020-05-13 11:25

#12: tubylec - Śmieciowa mętna operaRe: Re: Re:  

Tak. To granda.

Bedziemy walczyć

pozdrawiam serdecznie

Maria Dudzik


Autor petycji

#22 Re: Re: Kolejna zmiana w opłatach

2020-05-13 11:27

#14: Robert - Re: Kolejna zmiana w opłatach  

Będziemy walczyć dalej. Najgorsze jest to że de facto urzędnicy nie odpowiadają ani finansowo ani prawnie za swoje działania.

pozdrawiam serdecznie

Maria Dudzik




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...