Senator RP Aleksander Pociej powinien przeprosić Roberta Kubicę


Gość

#51

2014-01-19 17:19

Z całym szacunkiem dla Pana Senatora RP chcę zwrócić uwagę aby w swej działalności politycznej i publicystycznej zajął się stanowieniem prawa polepszającego bezpieczne poruszanie się po drogach w naszym kraju ( bo tu jest duże pole do popisu) a nie zajmowaniem się wątpliwą oceną dokonań jednego z najlepszych polskich kierowców. A już na koniec jedna tylko informacja która chyba umknęła Panu Senatorowi a dotyczy ostatniego RMC.
Jak dotąd żadnemu z polskich kierowców w ponad 80-letniej historii RMC nie udało się wygrać odcinka specjalnego .
Łączę wyrazy szacunku
KK

#52

2014-01-19 17:24

zal mi ze mamy takiego polityka/takich polityków

wstydź się człowieku, przyniosłeś wstyd całej rodzinie....

Gość

#53

2014-01-19 17:37

Polska - każdy zna się na polityce sporcie. w każdej innej dziedzinie życia jesteśmy profesorami . jak sie nei zna ktos neich nei ypisuje
tomp

#54 Re:

2014-01-19 17:54

Piotr Malewski
Gość

#55

2014-01-19 17:58

Pan Senator swoją wypowiedzią dał dowód na to że nie ma pojęcia o specyfice sportu rajdowego ani o tym jak się do jego specyfiki mają występy Roberta Kubicy. Wypunktujmy więc w sposób przejrzysty jak to z tym Robertem i rajdami jest:

1. Wypadki w rajdach są rzeczą nagminną i podczas każdej imprezy dochodzi do kilkudziesięciu kraks. Mimo to, dzięki doskonałemu zabezpieczeniu samochodów, zawodnicy sporadycznie odnoszą obrażenia. Można wręcz powiedzieć że start w rajdzie wiąże się z mniejszym ryzykiem niż start w zawodach narciarskich.
2. Odcinki specjalne (czyli te na który jedzie się w tempie sportowym) są zamknięte dla ruchu i dobrze zabezpieczone, tak aby kibicom się nic nie stało.
3. Większość kierowców rajdowych sukcesy świętuje za zwyczaj po latach żmudnych startów. Robert w porównaniu do np. do innego naszego rodaka, Michała Kościuszki, to praktycznie rajdowy nowicjusz, a już nie raz pokazał że jadąc słabszym samochodem potrafi uzyskiwać porównywalne, a nawet lepsze rezultaty. Dodajmy że już sam Kościuszko to już i tak jak na Polaka fenomen. Nie licząc niektórych wyników Krzysztofa Hołowczyca, kierowców tej klasy nie mieliśmy od czasów Sobiesława Zasady, który był trzykrotnym mistrzem Europy, wówczas choć nieoficjalnie, to de facto mistrzem świata.
4. Robert Kubica jest pierwszym polskim kierowcą który w rajdach samochodowych uzyskał tytuł mistrza świata. Dokonał tego jako praktycznie rajdowy nowicjusz. Owszem, miał wcześniej staż w Formule 1, jednak historia kierowców F1 którzy przeszli do rajdów pokazuje, że zwykle radzili sobie oni w nowej dyscyplinie bardzo słabo. Robert jest tu kolejnym chlubnym wyjątkiem
5. Biorąc pod uwagę te ogromne i niezwykłe osiągnięcia Roberta, powinniśmy być z niego dumni i go wspierać, za to jak swoją osobą promuje Polskę, od której właściwie nie dostał NIC, ponieważ jedyne dwa tory wyścigowe w Polsce powstały za PRL, ani wyścigi ani rajdy nie są popierane przez państwo (inaczej niż np. w Portugalii gdzie organizacja rundy mistrzostw WRC to punkt honoru i kilka lat temu rząd pokrył nawet kolosalne długi Automobilklubu Portugalii aby tylko zapewnić że imprezę ponownie uda się zorganizować)

Pan senator powinien przeprosić Roberta Kubicę za krzywdzące, pochopne i niczym niepoparte opinie.


Gość

#56

2014-01-19 18:10

Wstyd że wykształcony bądź co bądź człowiek,na dodatek senator RP glosi takie idiotyczne teorie.
Tomasz Piotrowski

#57 Re:

2014-01-19 18:11

#55: Piotr Malewski -

Popieram w całej rozciągłości! :)

babrok

#58

2014-01-19 18:22

taki senator to dlamnie debil niewie co mówi idom wybory to się w..........
ssak

#59 Re: Popieram!!!!

2014-01-19 18:23


Gość

#60

2014-01-19 18:34

Pociej musi odejść!!!!!!!!!!
scrim

#61 ehhh

2014-01-19 18:41

Jeśli tu on piep... takie bzdury to ja się nie dziwę dlaczego w sejmie nic się kupy nie trzyma.

Gość

#62

2014-01-19 19:01

Uważam, że Andrzej Pociej po pierwsze powinien przeproscić publicznie Roberta Kubicę za bzdury wypisane tuż po wypadnięciu z drogi podczas Rajdu Monte Carlo, a po drugie powinien publicznie się przyznać do tego, że nie ma bladego pojęcia o rajdach samochodowych a o samym Robercie Kubicy wie tylko tyle co z codziennych brukowców, które pościęcają Robertowi więcej uwagi podczas jego niepowodzeń, niż opisując jego sukcesy.

Gość

#63

2014-01-19 19:06

Dla mnie Aleksander Pociej utracił obywatelstwo polskie na zawsze!!!

Gość

#64 Re:

2014-01-19 19:08

#5: ssak -

to porównanie obraża trole... ;-)

Wojtek

#65

2014-01-19 19:18

Brak mi słów na tego gościa

Gość

#66

2014-01-19 19:21

Przeprosić Robert publiczznie w największych stacjach telewizyjnych nie pisennie a słownie !!
domin frackowiak

#67 Forza Robert !!!

2014-01-19 19:22

Przeprosić Roberta publicznie najlepiej w programie informatycznym na żywo !!! jak tvn24

Gość

#68

2014-01-19 19:38

Co za poćiejstwo! Dno i metr mułu.

Gość

#69

2014-01-19 19:39

Panu P. podziękować już należy.

Gość

#70

2014-01-19 19:40

do domu z taka krytyka

Gość

#71

2014-01-19 19:45

WITAM,WIDZICIE PAŃSTWO SAMI JAKICH MAMY POLITYKÓW NA PRZYKŁADZIE TEGO PAJACA KTÓRY NAZYWA SIĘ POCIEJ, INTERESUJĘ SIĘ POLITYKĄ OD ZAWSZE NIGDY NIE SŁYSZAŁEM O TAKI BŁAZNIE, A TERAZ DOWIADUJĘ SIĘ Z INTERNETU, ŻE MAMY OTO NOWEGO "PSEUDO EKSPERTA" OD SPORTÓW MOTOROWYCH, JESTEM OD 20 LAT PREZESEM KULBU MOTOROWEGO i BOŻE BROŃ NAS OD TAKICH PSEUDO EKSPERTÓW BO SPORT MOTOROWY ZGINIE W CIĄGU PARU TYGODNI. TEN PAJAC NIE MA PEWNIE NAWET POJĘCIA JAK PRZECHDZIĆ PRZE PRZEJŚCIE NA JEZDNI. JEMU ZABRAĆ PRAWO JAZDY I NAPIĘTNOWAĆ DO KOŃCA ŻYCIA. SŁUCHAJ BŁAZNIE tobie NIE DAŁ BY NAWET LEJCY ŻEBYŚ KONIE PO POLU POWOZIŁ, BO PEWNIE I TAM BYŚ WYPADEK SPOWODOWAŁ, NIE JESTEŚ WART NAWET PATRZEĆ JAK NASZ MISTRZ ROBERT PROWADZI AUTO. DLA MNIE JESTEŚ PO POROSTU ZEREM TAK JAK JUŻ KIEDYŚ KTOŚ W KOMISJI SEJMOWEJ POWIEDZIAŁ. "ROBERT JESTEŚ WIELKI" I WIERZĘ W 100%, ŻE JESZCZE TO UDOWODNISZ I ZAMKNIESZ GEBĘ TEMU I PODOBNY IDIOTOM, ŻE"JESTEŚ WIELKI MISTRZ ŚWIATA" JERRY

Gość

#72

2014-01-19 19:59

Przykro mi, że ordynacja wyborcza w naszym kraju promuje ignorantów, obrońców złodzieji i ludzi bez honoru.
Fazi_

#73 :-)

2014-01-19 20:14

Pociej ciociej :D

Gość

#74

2014-01-19 20:41

podpisujmy tę petycję Robert to wspaniały sportowiec i człowiek i należą mu się przeprosiny.
tomp

#75 Re: Brawo

2014-01-19 20:45