Oficerowie marynarki handlowej pracujący na jachtach morskich


Gość

#1

2014-01-28 16:12

Popieram petycję.

Gość

#2

2014-01-29 06:29

BARDZO DOBRZE ŻE KOMUŚ SIĘ CHCE TYLE ROBIĆ. pAMIĘTAJCIE ŻE JEST JESZCZE TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY GDYBY TA DROGA ZAWIODŁA. aDAM

Gość

#3

2014-01-29 12:23

jeszcze zeby wlodarze przychylili sie do tego typu spraw zamiast utrudniac nam wszystkim droge zawodowa... pozdrawiam G.

Gość

#4

2014-01-29 23:48

Trzeba w koncu to zalatwic, bo regulacje mamy jak jakis afrykanski kraj.
dziadek

#5

2014-01-30 07:57

Ze swojej strony i w imieniu kolegow dziekuje Panu za zaangazowanie.
Maciej Florczak

#6 Dobrowolna jawność danych.

2014-01-30 17:03

Bardzo proszę o niewpisywanie się incognito bo mija to się z sensem petycji. Z założenia jest ona jawna. Dziękuję.
Grzegorz Konrad Kidacki
Gość

#7 Dzięki Maćku

2014-01-30 23:23

#6: Maciej Florczak - Dobrowolna jawność danych.

Prosił bym was o wpisywanie jawnych danych nie mamy nic do ukrycia, miejmy nadzieję że sprawa w ministerstwie nabierze rozpędu. Czekamy obecnie na odpowiedź.

Zbigniew

#8 Dzięki za walke o rynek pracy dla polskich marynarzy

2014-01-31 10:54

Sprawa bardzo ważna. Mamy bardzo dobrych Oficerów floty handlowej polskiej i światowej i karygodnym jest eliminowanie Ich z rynku pracy "nierozważnymi" ustawami (szczególnie w kryzysie rynku pracy)
St.Of.Mech.Okr. Grzegorz Kidacki robi wielką rzecz, ponieważ mógłby obejść polskie prawo i zapomnieć o temacie, a stara się załatwić to systemowo dla dobra ogółu. Wielkie dzięki.

Gość

#9

2014-02-02 03:28

Ludzie, ktorzy nie maja pojecia o zawodzie marynarza ustalaja przepisy ich dotyczace... co za swiat
pelex

#10

2014-02-02 12:47

Politycy won z łapami od ludzi morza, wykończyliście stocznie, polskie firmy żeglugowe, teraz przyszedł czas na marynarzy ? Chamy z Warsiawki.

Gość

#11

2014-02-02 17:49

potrzebna
Daniel Marciniak
Gość

#12 Skandal

2014-02-03 18:31

Witam. Zaistniała sytuacja bezpośrednio dotyka również mnie. 17.12.2013 wygasł mi dyplom oficera, złożyłem wyciąg pływania, i Urząd Morski w Słupsku odmówił mi wydania dyplomu, moja praktyka pływania jest z Jachtu morskiego i oczywiście po nowym rozporządzeniu nie zostanie uwzględniona. Skandalem jest to, że rozporządzenie zadziałało wstecz, co jest nie dopuszczalne. Rozporządzenie weszło w sierpniu 2013 a ja pływam na jachtach od 2010 wiec naturalnym jest naliczyć praktykę pływania choćby do uprawomocnienia się rozporządzenia. Oczywiście napisałem w raz z prawnikiem odwołanie które już wpłynęło do ministerstwa transportu za pośrednictwem urzędu morskiego. Jeszcze czekam na odpowiedz z chęcią się z Państwem podzielę.


Gość

#13

2014-02-03 19:27

Petycja jest sensowna z punktu widzenia zarówno oficerów pracujących na jachtach, jak i z punktu widzenia naszych interesów na międzynarodowym rynku pracy. Pamiętajmy, iż opuszczone przez Polaków miejsca będą , często BEZPOWROTNIE zajęte przez innych. A jest to ROSNĄCY rynek pracy.

Gość

#14

2014-02-04 18:31

Co krzywdząca i nie w sprawiedliwa ustawa, ktoś nie pomyślał, absurd!!!! Trzeba to jak najszybciej zmienić!
Julianna Marciniak

#15 popieram

2014-02-04 19:33

popieram petycję.
Grzegorz Konrad Kidacki

#16 na facebook została otwarta społeczność OMHPNJM https://www.facebook.com/OMHPNJM

2014-02-05 10:16

Postanowiłem rozszerzyć dyskusję na kolejne dostępne medium, jest to strona (facebook) oficjalnie poświęcona tematowi opiniotwórcza i merytoryczna jeśli potrzebujecie bezpośredniego kontaktu do mnie podaję oficjalnego maila grzegorzkidacki@gmai.com każdy chętny uzyska dostęp do moderacji ww strony i będzie mógł przedstawiać swoje materiały zw. z polskim ustawodawstwem ds. morskich, działanie urzędów morskich itp.
Pozdraiwam
Grzegorz Konrad Kidacki
https://www.facebook.com/OMHPNJM
spolecznie rozwiniety

#17 urzedniczki usmiechajcie sie :)

2014-02-05 13:38

Polskie urzedy generalnie sa nieprzychylne petentowi (w przeciwienstwie do urzedow w krajach spolecznie rozwinietych)ale nasze Urzedy Morskie sa wyjatkowo paskudne jezeli o to chodzi. Zachwania takie jak usmiech czy pomoc sa zupelnie obce i niezrozumiale dla naszych urzedniczek w szczegolnosci. Kazda wizyta w Urzedzie Morskim to przykre doswiadczenie... Jak temu zaradzic???
Kuba Czeberkus

#18

2014-02-07 11:55

Może by tak wrzucić całą sprawę na portalmorski.pl ?? Co by nie było to dość nośna strona w naszym środowisku.

Gość

#19

2014-02-07 20:02

tak to wygląda w Polsce jeżeli osoby nie majace zadnego pojęcia o "morzu", się biora za cos co nie maja..
Grzegorz

#20 portal morskiy

2014-02-08 09:34

Jeżeli ktoś zna sposób na rozszerzenie zagadnienia o portal morski to byłoby to bardzo pozytywne dla naszej sprawy


Gość

#21 Re: urzedniczki usmiechajcie sie :)

2014-02-13 13:19

Piotrek

#22

2014-02-13 13:23

Generalnie się zgadzam z opinią o urzędnikach ale w UM w Słupsku nigdy nie mialem problemów, wszystko było załatwione bardzo szybko, w razie wątpliwości Panie dzwoniły z pytaniami. Żadnych kolejek. Po prostu tam jest normalnie.
GONZ
Gość

#23

2014-02-15 20:19

Ogólnie OK.Poprawić należy tylko błędy-literówki oraz twierdzenie że egzaminy są dwa razy do roku bo jest to błędne.Jestem świeżo po przejściu procedury odnowienia dyplomu 750 kw i powyżej w Szczecinie.Są terminy zarówno tutaj jak i w Gdyni.Poza tym na egzaminach poinformowano nas że w przypadku oblania można zdawać ponownie po miesiącu korzystając z terminów egzaminów pokursowych na odpowiedni poziom zarządzania. Nie spotkałem się z jakimikolwiek problemami ze strony urzędników UM Szczecin tak w Kapitanacie jak w samym Urzędzie.Wręcz było bardzo normalnie i z uśmiechem.Więc z tą nieuprzejmością itp.to w komentarzach nie przesadzajmy(no chyba że w innych UM jest faktycznie żle).Tak przy okazji to na egzaminach nie było tak łatwo.Jak ktoś chce dowiedzięć się więcej szczegółów to może do mnie dryndnąć 501035380(tylko nie o świcie!!)Przy składaniu papierów okazało się naprzykład że w moim przypadku wcale nie musiałem wypełniać wyciągu z pływania itp.

kopciu

#24 Re:

2014-03-14 21:24

#23: GONZ -

Dokladnie!!! masz racje...

W tym rzecz, ze do tej pory to urzad oraz jego dyrektor decydowal czy dac Ci ten papier i czy rzadac od Ciebie wyciagu plywania....teraz to ustawa wymaga...a do tego narzuca niesamowite restrykcje, ktore sa nie poparte faktami i szkodza!

 

taka prawda!

 

UMG

#25 Re:

2014-03-14 21:26

#22: Piotrek -

zapraszamy do Gdyni!

u nas nikt nie wie co i gdzie

kolejka rzecz swieta

dobry WC!