AKT WOLI NARODU

Quoted post


Gość

#721 Re: Re: Re: Re: Re: volonté générale

2014-06-22 17:38

#717: K. P. - Re: Re: Re: Re: volonté générale

"

Przejście z odpowiedzialności hierarchicznej do odpowiedzialności wspólnej (kulistej) jest krokiem tak radykalnym jak wyzwolenie z niewolnictwa. Proszę porównać inną próbę rozmydlenia centralnego punktu AWN jakim jest podział władzy i majątku Polski wśród wszystkich Polskich Obywateli ( i tylko Polskich) moja odpowiedź jest

w  ogłoszeniach petycji AWN pod tytułem:

Propozycja zmian merytorycznych - ODRZUCONA! 2012-12-27 18:20   W Hamburgu, 27 grudnia 2012 r.

oraz

w komentarzach petycji AWN, zakładka nr 3, #53 Re: Korekta petycji. 2012-12-26 19:40"

 

Mnie nie chodziło żeby zmieniać coś w tym akcie i dokonywać korekt.

Chodziło mi o psychologię zwyczajną, że ludzie boją się takich radykalnych zmian, a zwłaszcza jeśli już przez te ileś lat ich mentalność skierowano w stronę niewolnictwa. Po drugie widzą że to państwo jest represyjne i zwyczajnie się mogą bać tych represji.

Tak więc przyszlo mi do głowy , że może równolegle z taką radykalną zmianą dobrze by było dokonać zmian mniej radykalnych na początek też za pomocą aktów woli narodu, dotyczących np. zmiany ordynacji wyborczej ( może byla by szansa zdążyć znia przed wyborami , bo minie jeszcze dużo czasu zanim ten akt radykalny zbierze tyle podpisów że będzie działał a tymczasem może nie byc juz co ratować bo faktycznie Polski już nie będzie... ), wprowadzić odpowiedzialnośc za decyzje, żeby "obietnice wyborcze były wiążące" a głos na "nie" też się liczył jako ważny.

Albo akt woli narodu blokujący ustawę o której ostatnio była mowa dotyczącą emerytur w formie zadośćuczynienia za holokaust i krzywdy po wojnie , za co Polscy nie odpowiadają a będą ponosić koszmarnie wysokie koszty ( bo ustawa przewiduje pieniądze nie tylko dla tych 50 tys izraelskich Zydów ale też dla potomków, nawet tych którzy nie mają obywatelstwa polskiego , z całego świata) co pociagnie za sobą kolejne zadłużenie kraju i ciag dalszy wywłaszczenia.

Albo przywrócić aktem woli narodu ustawy że politycy odpowiadają karnie i swoim majątkiem za swoje decyzje i działania na niekorzyśc narodu i Polski, która to ustawę zniesiono już kiedyś i w tej chwli nie odpowiadaja nijak.

Myślę, że gdyby akty woli narodu w takich sprawach mniej radykalnych dały pozytywny skutek, ludzie przekonali by się że jednak to ma sens i może szybciej można by przeprowadzic tą radykalną zmianę.

O to mi chodziło a nie o zmiany w obecnym akcie docelowych zmian.

Pozdrawiam.

Odpowiedzi

K.P.

#723 Re: Re: Re: Re: Re: Re: volonté générale

2014-06-22 21:18:08

#721: - Re: Re: Re: Re: Re: volonté générale

>Tak więc przyszlo mi do głowy , że może równolegle z taką radykalną zmianą dobrze by było dokonać zmian mniej radykalnych na początek też za pomocą aktów woli narodu, dotyczących np. zmiany ordynacji wyborczej
-------------------
Oczywiście trzeba wszystkiego próbować, co ludzi ewentualnie zainteresuje. Tylko ja widzę inicjatywy częściowe bez poparcia większości, jako zależne od tych, co mają władzę i środki np. by manipulować wynikami głosowania. Patrz
http://umtsno.blogspot.de/
Znaczy jak POPiS-Sejm nie pozwoli, to nic się nie zdarzy. Dla mnie to jest karykatura politycznego udziału i mnie osobiście nie interesuje.