AKT WOLI NARODU

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji AKT WOLI NARODU

Krzysztof Puzyna
Autor petycji

#1 volonté générale

2012-10-21 00:19

Rousseau chodziło o warstwy społeczne tych wyzyskiwanych i gnębionych przez szlachtę, przez arystokrację. Jemu chodziło o stany społeczne dyskryminowane w ustroju monarchicznym. Tradycje i zasady społeczne epoki absolutyzmu, zniewalającej ludy w interesie klasy pasożytniczej były dla większości ludzi piekłem na ziemi!!

Rousseau proponował uwolnić ludzi w akcie umowy społecznej potwierdzonej wolą narodu. Proponował zerwać wszystkie dotychczasowe zobowiązania, umowy, zależności dając wszystkim obywatelom naturalną, pierwotną wolność - suwerenność myślenia, działania i posiadania.

Rousseau widział w umowie społecznej zobowiązanie ludzi wobec ludzi i nazywał wektor wypadkowy woli ludzi - ogólną wolą narodu - "volonté générale" warunkującą suwerenność narodową.

Krótko mówiąc chciał on przez ogólne porozumienie narodu w akcie volonté générale zlikwidować struktury państwowe. (Sprowadzić państwo do nowoczesnego "ground zero" ale bez gwałtu tylko biurokratycznie. Teraz postępują podobnie biurokraci w Unii, wobec narodów ale bez ich legitymacji, czyli nielegalnie.)

W dobie rozwoju błyskawicznej komunikacji internetowej, możemy łatwo uwidocznić i zwerifikować w referendach ogólnopolskich tą absolutną wolę narodu.

Idee przeciwne np. Montesquieu z jego trójpodziałem władzy i parlamentaryzmem imitowały i realizują prawa dżungli. Trójpodziałem władzy - taki znamy, został dziesiątki tysięcy razy przeprowadzony z wiadomymi skutkami i tragicznymi konsekwencjami.

Skorumpowany, pozorny parlamentaryzm praktykujący prawo dżungli w krajach 3-go świata, w krajach, którym zachód "pomaga", powoduje gwałtowne wzbogacanie się nielicznych największych złodziei i oszustów na koszt całych narodów.

Lud nie jest w stanie podejmować skomplikowanych decyzji?
Skomplikowane decyzje powstają tylko wtedy, gdy brakuje informacji, gdy się chce innych okradać, gdy się lud okłamuje i wykorzystuje.

Dla Narodu, dla woli narodu -
nie ma skomplikowanych decyzji, wszystko jest bezpośrednie i proste jak w mordę strzelił.
umtsno

#3 Dlaczego 14 X 1988?, Dlaczego trzeba to wysyłać do organów UE? - Paweł K.

2012-10-21 02:51

Dlaczego 14 X 1988?
14 X 1988 powołano pierwszy rząd, który zaczął w neoliberalnym stylu wyprzedawać Polskę.

Dlaczego trzeba to wysyłać do organów UE?
UE to nie zabawa, w przypadku sukcesu, oczywiście UE powinna wiedzieć, że przynajmniej połowa Polski chce z Unii wystąpić. Znaczy jeden podpis i dwa działania. Na stronie petycji UE nie ma oprogramowania dla masowych podpisów :)

nadzieja

#4

2012-10-21 22:42

dlaczego tak mało podpisów. Czyżby Polakom odpowiadało homonto UE? Czyżby zło czynione innym narodom poprzez niesioną "demokrację i bezpieczeństwo światowe" w szeregach NATO, było dla nich odpowiednie? Polacy podpisujcie - gdzie jesteście? Ile jeszcze trzeba wam upokorzeń, nowych danin i batów na kark? Nie potrzeba nam żadnych "dotacji" z UE. Mamy ręce do pracy, własne umysły i na szczęście własne pieniądze. nawet Argentyna wyzwoliła się w sierpniu od MWF, a nas wciąga w dół "niemoralnego" zadłużania rząd ich pachołków. Ta petycja może być sygnałem dla innych krajów UE. Powinniśmy naprawić to co w 1989 roku wykorzystali Korowcy (antypolacy) i zacząć sami stanowić o sobie i naszych dzieciach. Gratuluję pomysłu autorowi petycji.
beznadzieja

#5 Nie podpiszę tej petycji

2012-10-22 00:39

bo podpisują ją znowu obcy, z narodowości która rozkradła Polskę i zniewala Polaków. Podpisują się udając Polaków.
Krzysztof Puzyna

#6

2012-10-22 01:20

System demokracji bezpośredniej nie jest oparty na zaufaniu do pojedynczych ludzi, a Polska nie jest jeszcze społeczeństwem obywatelskim. W Demokracji Bezpośredniej liczą się wyniki referendów statystycznie znaczące - masa daje jakościowo bardziej prawidłowe odpowiedzi niż rozwiązania od tych "dobrych" dla tych dobrych i złych. W nauce to funkcjonuje, dlaczego ma to nie funkcjonować w polityce?. Islandia daje na to pytanie odpowiedź. Artykuł w gazecie jest niewystarczający. Proszę patrzeć w najbliższym czasie na mój artykuł nt. Islandii.
P.S.
Jeśli ktoś mieszka zagranicą i ma polskie obywatelstwo to ma szczególnie trudno. Naprawdę niebezpieczna "zagranica" to są cichociemni manipulatorzy z ambasad w Warszawie.
Dla inspiracji dobrze jest pokazywać jak funkcjonuje manipulowanie Polską.
Tu słynne wideo "economic hit man" po polsku, można znaleźć pod hasłem
TRZY SPOSOBY USA NA OBALENIE DYKTATURY
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7R4tp_o-RBU
Warto dla własnego postępu obejrzeć!

Gość

#7 Re:

2012-10-22 14:34

#6: Krzysztof Puzyna -

Szanowny  Panie Puzyna,

wielka szkoda, że nie był Pan na prezentacji Pana petycji podczas warsztatów na temat gazu łupkowego  w PE w Brukseli 9.10.2012 r. i nie widział, że  to tylko europosłowie z Polski i ich eksperci udają przed całym światem, że w Polsce hydrauliczne szczelinowanie stosowane we wszystkich rodzajach odwiertów węglowodorów jest bezpiecze.

Eurodeputowani i eksperci  z innych krajów podkreślali konieczność podjęcia szybkich, stanowczych działań dla powstrzymania degradacji środowiska i życia na naszej planecie.

Dla europosłów z Polski człowiek się nie liczy a najbardziej wymowne na potwierdzenie tego jest wystąpienie Kolarskiej/ Bobińskiej. Najważniejsza była dla niej kwestia zawartości CO2 w gazie ziemnym z Rosji. Gaz z Rosji, wg. niemieckiego eksperta, ma wiekszą zawartość CO2 w porównaniu z gazem z innych krajów.

W obecnej sytuacji to europosłowie z innych krajów mogą być naszymi sprzymierzeńcami.

Nie uważam za słuszne w obecnej, bardzo skomplikowanej sytuacji naszego kraju występowanie z EU

ale należy coś zrobić, aby pozbawić europosłów manadatów i prawa do reprezentowania Narodu Polskiego.

Krzysztof Puzyna

#8 Re: Re:

2012-10-22 19:33

#7: - Re:

Tylko europosłowie z Polski i ich eksperci udają przed całym światem.

Nie tylko oni, także urzędnicy udają panów.

Urzędnicy z WIOŚ udają, że zrobili analizy składu chemicznego z wylanych podczas trzech wypadków płynów z cystern, udają, że potrafią mierzyć natężenia pola elektromagnetycznego, udają, że szczepionki to nie biznes, udają że park narodowy dookoła Bytowa nie ucierpi przez wlewane do lasów trucizny itd.

Z kolei naukowcy w Polsce udają, że mają coś uczciwego do powiedzenia, faktycznie robią fałszywe prace naukowe jak tą o wpływie na środowisko płynu do hydraulicznego szczelinowania z otworu w Łebieniu bez podawania składu chemicznego płynu, ale analizując jego wpływ na otoczenie...

Czy to są Polacy, jeśli niszczą podstawy życia (wodę pitną) dla przyszłych pokoleń?

Jeśli pozwalają firmom wiertniczym wchodzić w obszary turystyczne, w parki narodowe by je rujnować toksycznymi płynami z odwiertów. To nie są dla mnie odpowiedzialni Polacy tylko urzędnicy, politycy, których przy zgodzie większości Narodu będzie można po prostu zwolnić z ich funkcji.

Oni udają, że gazu w łupkach jest dużo, pomimo, że nie jest, a od miesięcy wiadomo, że opłacalne są złoża konwencjonalne i złoża gazu zamkniętego, które można wydobywać bez obcej pomocy, technologiami firm polskich i bez wyprzedaży bogactw naturalnych firmom zagranicznym. Ta niezbędność firm USA to jest bezczelnie nagrany przekręt!

Podpis pod Petycją do Narodu Polskiego jest aktem woli prawdziwych Polaków do wyczyszczenia i uporządkowania Polski, ich Ojczyzny. Polaków którzy sobie przypomnieli, że właściwie są wolnymi ludźmi, mającymi w swojej części udział w suwerenności polskiej gdy nie chcą być niewolnikami czy kolaborantami.

Chodzi o to by było nas coraz więcej. By podpisali wszyscy suwerenni, odważni Polacy także ci bez Internetu. Byśmy uzyskali podpisy z każdej wsi, każdego miasteczka, każdego miasta, województwa, regionu. Weźmiemy z czasem wieś, po wsi, miasteczko po miasteczku, miasto po mieście, region po regionie i wyczyścimy Polskę.

Trzeba ludzi uświadamiać by mieli odwagę do niezależności psychicznej, jeśli chcą mieć kiedyś państwo wolne z suwerennymi obywatelami, którzy robią tak jak najlepiej potrafią bez porównywania się z całym światem.

Ludzie, nie możemy się porównywać z USA, gdy Obama właśnie wydrukował 2 biliony dolarów i tym drukowanym spłacił długi swoich bankowych graczy w Bambuko.

Art

#10

2012-10-25 02:25

Mam nadzieję,że znajdzie się nas Polaków 25 mln.
Oby.
Kontra Systemowi

#11

2012-10-31 08:48

Wprawdzie nie znam szczegolow w jaki sposob mialyby sie dokonywac rzady bezposrednie ale sama idee popieram!
umtsno

#12 Re: Infrastruktura demokracji bezpośredniej

2012-11-01 14:44

#11: Kontra Systemowi -

Masz rację, nie można sobie wyobrazić, gdyż infrastruktura dla DB nigdy nie była prezentowana. Ja o niej w zarysach już pisałem. Wystarczy zlikwidować sejm i senat by były pieniądze na nową infrastrukturę dla DB.

sceptyk

#13 petycja

2012-11-02 19:31

mało podpisów ze względu na totalny brak informacji o tej petycji,powinna być nagłaśniana wszędzie nawet na płotach,murach,rozrzucanych ulotkach itp. tylko w internecie to stanowczo za mało i nie powiedzie się ta akcja.
umtsno

#14 Re: petycja

2012-11-03 01:16

#13: sceptyk - petycja

To jest akt woli narodu, a nie akt mojej woli. Ja nie wchodzę na facebooka. Tam poleca AKT WOLI NARODU 67 osób lub przed nią ostrzega - nawet tego nie wiem, gdyż nie jestem członkiem FB. Także twitter można zaangażować. Tam też nie jestem członkiem. Jeśli ludzie się nie poczuwają to nie można nic na razie zrobić. Może petycja będzie się rozwijać, zobaczymy. Ludzie są przywiązani psychicznie do kacyków i prowodyrów, dlatego trzeba postawić na młodzież np. wejść na nasza klasa - tam też mnie nie ma.

Gąska Ewa

#15 Rządzi nami chołota

2012-11-06 13:59

Obecna Polska jest krajem łupiącym bezlitośnie swoich obywateli. Trzeba to natychmiast zmienić.
Czejna

#16

2012-11-06 16:14

W UE stalismy sie nie nawet sienia, a kloaka na wlasne zyczenie i z wlasnej woli. Mimo ze istnieje wielkie prawdopodobienstwo, ze dokonano oszustw wyborczych, to jednak skala dysfunkcji samostanowienia naszego narodu jest olbrzymia. Powszechny brak postawy mysli krytycznej, jak nic musi byc efektem pracy i metod uzytych na spoleczenstwie polskim do osiagniecia celu przeciwstawnego do proponowanego przez Pana Krzysztofa Puzyne. Albo jestem Suwerenem, albo niewolnikiem i sluga. Innej opcji nie widze. Od dawna mysle podobnie do autora petycji i popieram to czego jeszcze nie sprobowalismy- Demokracje Bezposrednia. Przypomne tylko, iz nie jest to metoda do zabetonowania, lecz jest zywa metoda zmieniajaca sie wraz ze stopniem naszej swiadomosci i wyewoluowac moze w jeszcze doskonalsze formy, a nieprawda jest, ze nie jestesmy gotowi na prostote tylko dlatego ze dajemy sobie wyprac umysly, wielce przy tym tesknac w sercu za normalnoscia, a wierze, ze owa tesknota, wraz z przebudzaniem sie, wyprostuje nasze karki i pozwoli samostanowic o sobie i o naszej ojczyznie.
Serdecznosci.
Andrzejek

#18 Dlaczego od 14 października 1988 roku?

2012-11-08 19:44

Przeczytaj i Podpisz
AKT WOLI NARODU!
http://www.petycjeonline.com/akt

1. Dlaczego od 14 października 1988 roku?
2. Prawo nie powinno działać wstecz.
3. Umów należy dotrzymywać.
umtsno

#19 Dlaczego od 14 października 1988 roku?

2012-11-08 19:49

@ #18 Dlaczego od 14 października 1988 roku?
Przeczytaj i Podpisz
AKT WOLI NARODU!
http://www.petycjeonline.com/akt

1. Dlaczego od 14 października 1988 roku?
Ad 1 Najpierw ta mafia podzieliła wśród swoich. Wszystkie ważniejsze "kariery" finansowe w Polsce datują się od rządów premiera Rakowskiego: (cytat z Wiki)
"Rząd Mieczysława Rakowskiego – gabinet pod kierownictwem premiera Mieczysława Rakowskiego, powołany 14 października 1988 roku. Rakowski złożył dymisję 4 lipca 1989 r., którą sejm rozpatrzył i przyjął 1 sierpnia. 2 sierpnia 1989 r., Sejm powołał nowego premiera Czesława Kiszczaka. Ponieważ Kiszczakowi nie udało się sformować gabinetu, rząd Rakowskiego (bez samego Rakowskiego) istniał do 12 września 1989, kiedy powołano rząd Tadeusza Mazowieckiego."

2. Prawo nie powinno działać wstecz.
Ad 2 Złodziejskie prawo dla niewolników i kundli - kolaborantów, bazujące na oszustwie służb obcych oraz obcych mocarstw trzeba obowiązkowo anulować!!

3. Umów należy dotrzymywać.
Ad 3 Jeżeli zostały one poddane Narodowi do konsultacji i zatwierdzenia.
W innym wypadku mamy do czynienia z regułami gry, w której ani nie graliśmy ani nie zostaliśmy do gry w rzeczywistości zaproszeni. Zostaliśmy OSZUKANI. Więc co nas taka gra obchodzi?
To nie była moja gra i mnie się nikt o zdanie na serio nie pytał, więc nie muszę się o narzucone reguły troszczyć, tylko powinienem je odrzucić, jeżelii biorę swoje prawa obywatelskie, myślącego, wolnego Suwerena Polski na poważnie.

umtsno

#20 Polecam

2012-11-10 04:56

Komu służy red. Sakiewicz i Gazeta Polska?


(...) Cała klasa polityczna będąca u władzy od 1989r. to ludzie, których należy rozliczyć za niszczenie Polski.
http://zaczarowanadorozka.nowyekran.pl/post/79368,komu-sluzy-red-sakiewicz-i-gazeta-polska

PIS ma taki sam program jak PO!!!
Łupki, energia atomowa, szczepienia, GMO, Telekomunikacja - wszystko z PiS przegłosowało w sejmie jak PO chciało.

PiS to w rezultacie pozorna opozycja.

Proponuję przejechać walcem.


Gość

#21

2012-11-14 12:25

PIS to sprzedawczyki bo sprzeciwili się ustawie PO o spółdzielniach mieszkaniowych -już głosować na nich nie będę
Zatroskany

#22 Co możemy poradzić na takie zniewolenie ustanowione przez GB?

2012-11-14 22:15

Co nam da wystąpienie z Unii Europejskiej skoro i tak Unią i światem rządzi grupa 120 bogaczy,szaleńców,którzy już realizują plan de populacji ludzkości i decydują o losach poszczególnych krajów.Nie pozwolą nam wystąpić z Unii.
Musicie wiedzieć, że już w Polsce stacjonują wojska niemieckie i amerykańskie a nasza polska armia ograniczona została do minimum.
Gorąco polecam obejrzenie do końca na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=3XEBtbseCLA

Serdecznie pozdrawiam


Gość

#23

2012-11-16 09:38

Podpisałam petycję, ponieważ jak Red. Wojciech Cejrowski jestem zdania, że komunistów "wszystkich WON!" z naszej Ojczyzny. Należy ich przepędzić, bo to rak toczący od 30 lat nasz kraj. Zbudujemy Polskę od nowa, teraz już bez Magdalenki i grubej kreski.
umtsno

#24 Wszystkich won

2012-11-16 16:32

Kontra Systemowi

#25 Re: volonté générale

2012-12-02 08:03

#1: Krzysztof Puzyna - volonté générale

Nie bardzo rozumiem wyslanie "Aktu Woli narodu" do Prokuratury Generalnej celem zaopiniowania pod katem prawnym. O ile mi wiadomo, to Konstytucja RP przewidziala cos takiego jak "wola narodu", ktorej podporzadkowane POWINNY byc dzialania rzadu i jego organow, a ze w rzeczywistosci rzad robi co chce, to jeszcze nie znaczy, ze jestesmy pozbawieni praw konstytucyjnych. Rzad przeciwstawiajacy sie woli narodu popelnia wykroczenie konstytucyjne i moja propozycja to dowiedziec sie w Prokuratorze Generalnej  jakim prawem robia cos, na co nie zgadza sie narod, ktorego nie pyta sie o zdanie i nie zwraca uwagi na protesty?

Zastartowal Pan akcje, pod ktora widnieje tez moj podpis, ale z zaznaczeniem, ze sama idea mi sie podoba, jednak nie znany mi jest projekt jej wprowadzania. Sam "Akt Woli Narodu" nie wystarcza, jesli nie ma sie konkretnych planow i nie dzieli sie nimi z tymi, ktorzy sie pod tym podpisuja. Potajemnych dzialan (ja przynajmniej) mam dosc ze strony rzadu, dlatego mam tez zainteresowania brania udzialu w nastepnych tajemniczych dzialaniach. Jesli Pan wysyla gdziekolwiek cos z podpisami innymi niz swoj, to bardzo prosze o dokladne przedstawienie wizji organizatora akcji, co sobie po niej obiecuje. Inaczej NIE ZGADZAM SIE na wysylanie jakichkolwiek "Aktow Woli" czy innych protestow, gdzie widnieje moj podpis.

Oczekuje tez od Pana, ze Pan przedstawi sie blizej nam wszystkim, ktorzy w Panskich akcjach sie podpisywali. Kim Pan jest, co Pan soba reprezentuje i jaki ma Pan program.

PROSZE O ODPOWIEDZ