Leki po przeszczepie

Quoted post


Gość

#14

2015-12-28 00:22

Witam,jestem 18 lat po przeszczepie nerki,od samego początku biorę cyklosporyne Sandmmun Neoral,kiedyś pacjenci  dostawali ten lek z oddziału,potem dostepny byl po 3,20 a nawet za 1 gr. Jakis czas temu cena tego leku bardzo podskoczyla,byla wtedy podobna sytuacja ,brac lub nie ewentualnie przejsc na zamiennik.Po dlugim namysle zdecydowalam sie na pozostanie przy oryginalnym leku,niestety od tamtego czasu jednorazowo wykup tego leku kosztuje mnie ok.300 zl,wystarcza na miesiac,oczywiscie przy moim dawkowaniu a nie jest duze.W aktualnej liscie widnieje jako tanszy ale i tak jego cena jest zbyt wysoka.(jestem na rencie socjalnej).Na zamiennik po rozmowie z lekarzem prowadzacym nie zdecydowalam sie przejsc poniewaz sa potwierdzone informacje nt. skutecznosci zamienników,niestety u niektórych pacjentów nie działaja one tak jak lek oryginalny.

Odpowiedzi

Gośka Ś

#36 Re:

2015-12-28 10:43:31

#14: -  

 Zamiast neoralu jest cyclaid, ja biorę i jest okej, może się zastanów jednak nad zamianą.


Gość

#209 Re:

2016-01-15 16:42:38

#14: -  

Nieprawda js bylam 15 lat ns cyklosporynie teraz jestem 5lat ns zamieniku i urodzilam zdrowe dzievko