Leki po przeszczepie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Leki po przeszczepie


Gość

#1

2015-12-27 16:20

Leki podtrzymujące życie powinny być tańsze, gdyż chory nie może ich odstawić.

Gość

#2

2015-12-27 16:45

Mam synka po przeszczepie wątroby ja nie pracuje pracuje tylko narzeczony wzrost ceny leków obciąży w dużej mierze masz budżet a mamy jeszcze jedno dziecko

Gość

#3

2015-12-27 17:24

Jestem osobą niepełnosprawną po drugim przeszczepie nerki. Oprócz leków immunosupresyjnych biorę inne leki na choroby współistniejące i podwyższka leków utrzymujących mój przeszczep może spowodować jego utratę, ponieważ nie będzie mnie stać na wykupienie leków. NIE CHCĘ STRACIĆ MOJEJ NERECZKI A Z NIĄ SZANSY NA NORMALNE ŻYCIE!!!

Gość

#4

2015-12-27 17:27

Mam córkę po przeszczepie i w chwili obecnej mamy trudności z zakupem wszystkich leków. Gdy leki nie będą refundowane staniemy przed dylematem zapłacić za leki czy jedzenie.

Gość

#5

2015-12-27 19:49

Bo pomysł MZ jest nieludzki.


Gość

#6

2015-12-27 20:19

Jest to dla mnie chore , żeby takie leki zdrożały . Pamiętam kiedyś byli one za 1 gr .a nawet pamietam ze szpital dawal za darmo np. Cel-cept i prograf Przecież w porównaniu do dializy to utrzymanie takie pacjenta po przeszczepie jest tansze ale nie mmożemy też mowic ze dializy sadze drogę gdyż ratują one dużo ludzkich żyć. Sama jestem po dializach i przeszczepie i tak jak ja przyjmuje jeszcze inne leki ,, nie wyobrażam sobie podniesienia cen leków które są najważniejsze aby ten przeszczep był akceptowany w życiu, chyba ze zrezygnuje z innych lekow zeby wykupic te na funkcjonowanie przeszcepu ale z pewnoscia odbije to sie na moim zdrowiu. Dlatego jesli chca podwyszyc ceny lekow to niech podwyzsza renty a nie ze dadza 420 zl miesiecznie i to ma wystarczyc na wszystko. 

anna

#7

2015-12-27 20:29

Jestem po PRZESZCZEPIE NERKI 10 LAT !!! mam dopiero 52 lata nie moge dostać nigdzie pracy renty mam 590zł juz mam problemy z wykupieniem leków a co dopiero po NOWYM ROKU -----SZOK przyjdzie mi UMIERAĆ BO ODRZUT GWARANTOWANY bez brania leków ....pacjenci nie beda sie przeszczepiać bo nie bedzie ich stac na wykup tak DROGICH LEKOW ......panie MISNISTRZE ZDROWIA ,,kij ma zawsze dwa końce''..... WSTYD MI ZA TYCH LUDZI NA KTORYCH ...GLOSOWALAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gość

#8

2015-12-27 21:25

pomóżmy ludziom co tego potrzebują

Gość

#9

2015-12-27 21:49

Ponieważ jestem po przeszczepie nerki

Gość

#10

2015-12-27 21:50

Ponieważ moje koleżanki są po przeszczepie wątroby i dla nich, jak i innych ludzi, te lekki to jedyna deska ratunku

Gość

#11

2015-12-27 22:03

Mój 7 letni syn od ponad 6 lat przyjmuje Prograf po przeszczepie wątroby. Początkowe koszty leczenia były bardzo wysokie, częste wizyty w odległej od domu ponad 220 km Warszawskiej Poradni Chorób i Transplantacji Wątroby w CZD. Strach o każdy dzień, czekanie na wyniki badań i analizowanie każdego parametru. Lekarze uratowali Dawidka, od urodzenia jest pod specjalistyczną opieką. Leki przeciwko odrzuceniu przeszczepu to nieodzowny element naszego życia, nie wyobrażam sobie żeby koszt zakupu takiego  ważnego leku miał ulec podwyższeniu. Ucierpią na tym wszyscy. Apeluję o wycofanie się z decyzji o zmianie cen leków!
Sylwia


Gość

#12

2015-12-27 22:24

03.01.2016 będzie 14lat jak jestem po szczęśliwym przeszczepie nerki, Ocenie jestem na rencie socjalnej która jak większość wie nie jest wysoka także nie wyobrażam sobie droższych leków a gdzie reszta życie, opłaty jest to smutne przykre kiedy trzeba podejmować decyzje co ważniejsze. Chciała bym bardzo podziękować autorowi petycji za nasze wstawiennictwo do Ministra Zdrowia
Agnieszka

#13 #12

2015-12-27 22:29

Ja jestem pol roku po przeszczepie moja renta wynosi 750 zloty i dwójka dzieci na wychowaniu jest nam z mężem bardzo ciężko juz teraz z wykupem dla mnie leków bo maz tez choruje i pracuje tylko na pol etatu a co będzie dalej ,.....

Głogówka dla dzieci i mojej całej rodzinny bo za co my mamy żyć 


Gość

#14

2015-12-28 00:22

Witam,jestem 18 lat po przeszczepie nerki,od samego początku biorę cyklosporyne Sandmmun Neoral,kiedyś pacjenci  dostawali ten lek z oddziału,potem dostepny byl po 3,20 a nawet za 1 gr. Jakis czas temu cena tego leku bardzo podskoczyla,byla wtedy podobna sytuacja ,brac lub nie ewentualnie przejsc na zamiennik.Po dlugim namysle zdecydowalam sie na pozostanie przy oryginalnym leku,niestety od tamtego czasu jednorazowo wykup tego leku kosztuje mnie ok.300 zl,wystarcza na miesiac,oczywiscie przy moim dawkowaniu a nie jest duze.W aktualnej liscie widnieje jako tanszy ale i tak jego cena jest zbyt wysoka.(jestem na rencie socjalnej).Na zamiennik po rozmowie z lekarzem prowadzacym nie zdecydowalam sie przejsc poniewaz sa potwierdzone informacje nt. skutecznosci zamienników,niestety u niektórych pacjentów nie działaja one tak jak lek oryginalny.


Gość

#15

2015-12-28 00:35

Uwazam, ze leki po przeszczepie powinny byc refundowane przez Państwo


Gość

#16

2015-12-28 01:22

Jestem mamą 10letniego Filipka. Syn jest 3lata po przeszczepie nerki. Niestety widziałam nowe ceny leków (syn jest na prografie.) Dla naszej rodziny to bardzo duże obciążenia finansowe a synuś leki musi mieć i zażywać regularnie. To ważniejsze jak chleb w naszym domu (zawsze to powtarzam) ,a wycierpial przez swoje 10letnie życie tyle że już wystarczy.

Gość

#17

2015-12-28 02:02

Jesli Polakow nie stac na leczenie i srodki farmakologiczne to znaczy, ze Rzad jest nieudolny. Obecne ceny lekow po przeszczepie sa adekwatne tylko dla poselskich dochodow .

Gość

#18 Re:

2015-12-28 03:17

#6: -  

 


Gość

#19

2015-12-28 05:44

Jestem po przeszczepie 2 lata,mój dochód to 620 zł renty ,po podwyżce leków nie mam za co w ogóle jak wykupić leków .Dializy trwały 3 lata i nie chcę wracać z powrotem.Podwyżka leków spowoduje powrót na dializy,które skracają życie

Gość

#20

2015-12-28 06:40

Jestem 5 lat po przeszczepie nerki. Zażywam prograf w dawkach 4 mg + 4 mg dziennie. Miesięcznie potrzebuję 8 opakowań tego leku. To będzie wydatek aż 325 PLN!

Gość

#21

2015-12-28 06:41

dotyczy bardzo ważnej kwestii związanej, tak na dobrą sprawę, z całym społeczeństwem
mbakula1981

#22

2015-12-28 06:41

Podpisałem gdyż moja żona jest po przeszczepie nerki i ta decyzja uderza niestety w nas bardzo bezpośrednio. Dziękuje nowej władzy za dbanie o los obywateli


Gość

#23

2015-12-28 07:45

Jestem osobą chorą i uważam że każdy powinien to podpisać bo każdego może spotkać przeszczep

Gość

#24

2015-12-28 08:18

Dlatego, ze to jest skandal aby leki były tak drogie .. Ludzi nie stać na ich wykupowanie ..

Gość

#25

2015-12-28 08:22

Ponieważ uważam że to niesprawiedliwe Ludzie którzy i tak już cierpią mają jeszcze dokładnie kolejnych zmartwień i jak tu być zdrowym .Wielu ludzi po prostu nie będzie stać na to aby kontynuować leczenie