Zniesienie obowiązkowej matematyki na maturze

Quoted post

xyvz

#7 zgadzam się na zniesienie obowiązkowej matematyki albo dajcie nam prawo wyboru

2016-03-03 22:35

również podpisałam niniejszą petycję gdyż sama ma problemy z matematyką i szczerze to nie wiem jak w przyszłości poradzę sobie z nią na maturze (nawet biorąc korepetycje bo bez nich to niemożliwe). byłoby mi łatwiej jak myślę wielu innym humanistom gdyby tej matematyki obowiązkowej jak ponad 20 lat temu nie było. teraz dla ludzi, którzy nie zdadzą na przykład matematyki na maturze to zamknięta furtka, brak przepustki na studia. i czym taki maturzysta zawinił? tym, że kuł dniami i nocami matę i jej nie zdał? ja również w przypadku jej nie zdania mam się pożegnać ze studiami? wolne żarty. matematyka powinna być OBOWIĄZKOWA na tych kierunkach gdzie jest wymagana, niezbędna a nie na wszystkich. humaniście ona się nie przyda na kierunku humanistycznym z którym wiąze przyszłość. inteligencja a zdolności matematyczne to właśnie jak już ktoś wspomniał dwie różne rzeczy. nie każdy logicznie myśleć potrafi, taka prawda. ja też należę do tych osób, bo szczerze to wolałabym napisać więcej tego polskiego niż tej matematyki na maturze. bezsens totalny. wszystko po to aby utrudnić maturzystom wstęp na studia. a ściągać też już się niesetety nie da jak było to kiedyś...

reasumując: matematyka na maturze to totalne nieporozumienie. dajcie nam PRAWO WYBORU którego nie ma już od 20 bodajże lat

Odpowiedzi


Gość

#16 Re: zgadzam się na zniesienie obowiązkowej matematyki albo dajcie nam prawo wyboru

2017-05-03 09:21:01