Zniesienie obowiązkowej matematyki na maturze

Szanowni Państwo Posłanki i Posłowie.

Apelujemy o zniesienie obowiązkowej matematyki na egzaminie maturalnym.

Wbrew ponownemu wprowadzeniu matematyki w 2010 roku przez Ministerswo Edukacji Narodowej, apelujemy o zwrócenie nam możliwości wyboru. Juz od pięciu lat, młodzież zmaga się z przedmiotem, który nie wiąże się z przyszłością większości uczniów.

W dobie wielu obowiązków oraz nauki o szerokim zakresie, uczniom, ciężko jest pogodzić przedmioty humanistyczne z przedmiotami ścisłymi. Program nauczania jest tak zaplanowany, że szkoła jest nastawiona bardziej na zrealizowanie programu niż nauczenie przydatnych rzeczy. Poza nauką na codzienne lekcje, uczniowie muszą poświęcać cały swój czas wolny oraz pieniądze na dodatkowe korepetycje, aby zdać nieinteresujący ich przedmiot i stracić szanse na rozwijanie się dodatkowo w wybranym przez nich kierunku.

Z każdym rokiem, coraz bardziej utrudniacie nam naukę i sami prosicię się o to, żeby osoby niezdające matury z matematyki, wyjeżdżały z kraju i zakładały rodziny poza Polską. 

Domagamy się:

-zmienienia ustawy i ustalenia z uczniami drogą demokracji, czego się domagają. Uczniowie powinni mieć prawo decydowania o tym, jak chcą się uczyć.

 

 


Kinga Ruszczyk i Marta Orlikowska    Skontaktuj się z autorem petycji


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Sprawdź wiadomości przychodzące (oraz folder ze spamem).
Facebook