Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu

Quoted post

Wrocław przerętem stoi

#15

2012-01-09 13:03

gdyby miasto wydało 1 mld złotych na infrastrukturę drugi dostałoby z UE a wydając na stadion, straciliśmy 1 mld i drugi z UE. ludzie palą w śródmieści , 500 metrów od rynku węglem i butelkami, smród się niesie, gdzie np w Londynie wolno tylko prądem lub gazem, ale tam gaz jest tani, kupuje tanie auto, mam dosyć stania w korkach tak jak to maja tramwaje i autobusy i płacenia takiej kasy za wątpliwą przyjemnosć, nawamiam wszystkich kupcie auta i bojkotujcie mpk wrocławskie, które kupuje dziadowskie skody , podczas gdy w Polsce lepsze tramwaje produkuje Solaris i Pesa. Stadion w prezencie dla Solorza, fontanna za 40 mln, szok, kazdy Polak musiał dać złotówkę, żeby zbudować fontannę. A nas doją, sprzedali fabrykę wody i woda coraz droższa, a przecież głębinowa jest 10 razy tańsza , bo nie trzeba jej oczyszczać, po co sprzedawać monopolistę, przecież jest dalej monopolistą, a nas doją bo 1 baran ma abicje zostawić pomniki niegospodarnosci typu stadion i fontanna i głupie imprezy w rynku z fajerwaerkami co tydzień.niech podadzą ile wydali na fajerwerki w ciągu ostatnich 5 lat to wam mózk stanie.

Odpowiedzi

trup

#83 Re: Zgadzam się

2012-02-16 20:56:15

#15: Wrocław przerętem stoi -

I przekrętów będzie coraz więcej. Złodzieje dorwali sie do koryta i zdzierać będą z ludzi ile się da i jak się da. Ostatni wzrost podatków od nieruchomości. Stara bibliotekarka kolejowa dorwała sie na emeryturze do rady dudka (mówię o Wanat) i bezczelnie podnosi stawki ( i o dziwo przeszło -  mózg staje, zwazywszy, że ustalenia dotyczyły  innej stawki!) tłumacząc wszystko wzrostem kosztów funkcjonowania miasta. A do cholery co ci radni robią, aby pozyskać środki tak, jak to robią inne kraje, inne miasta na zachodzie. Tam by ich za dupę wzięli i wypieprzyli dawno. Przedsiebiorstwa polikwidowali, bezrobocie kwitnie, dają preferencje dla koreańczyków tworzac strefy ekenomiczne (pod Wrocławiem), a ci szukaja tu tanich roboli. Dlatego te ciągłe anonse, ze poszukują do pracy, za 900 złotych, a dojazd autobusem kosztuje 180zł.

Gdzie te preferencyjne warunki dla wsparcia przedsiębiorczości? Dudek zaprasza naszych do powrotu. Gdzie, do tego bagna? Do Urzędu Pracy tez trzeba dojechać i płacić za bilety. Meldować się co miesiąc. Nie mam już zdrowia. Zakład mi sprzedali. Majac 55 lat wyladowałem w pośredniaku. Przez 5 lat wypisałem 780 podań o pracę, pracowałem 2 razy po 3 m-ce. W tym drugim dostałem +zero+ złotych wynagrodzenia. Załozyłem firmę. 2 lata po kosztach, a jak musiałem płacić pełne składki ZUS, zawiesiłem działalność. Nie ma z czego. Emerytura coraz dalej ( TUSK) a pieniędzy nie ma.

Wniosek: Mamy bagno nie swoich reprezentantów na urzędach. Ten co skakał przez płot na zimę wyjeżdża na Florydę a tu sami złodzieje. Jakby nie patrzeć, a widzę jak świnie na urzędach sobie ryje pasa -  za komuny było lepiej.

Nigdy nie należałem do zadnej partii. Jakby co.