Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu

ankieter

#76 socjalizm

2012-01-17 10:09

A dlaczego jakoś nie widać protestów przeciwko za wysokim cenom chleba czy bułki? No odpowiedzcie sobie na to pytanie.
Protestujcie przeciwko złemu systemowi, a nie przeciwko skutkom jego działania, bo to jest bez sensu. Dążmy to otwarcia rynku przewozu pasażerów po mieście. Niech we Wrocławiu będzie dowolna ilość przewoźników, niech nie będzie na to koncesji, niech opłata za wynajem torów (o ile ktoś w ogóle z nich skorzysta) będzie tylko po kosztach (bez zysku dla miasta). Zobaczycie wtedy ile będą kosztowały bilety komunikacji miejskiej.
Jeżeli komunikacja jest państwowa, to są dwie opcje:
Albo podwyżka jest konieczna, ponieważ tak bardzo wzrosły koszty. Jeśli nie będzie podwyżki cen biletów, to miasto i tak będzie musiało dołożyć do tego, więc i tak z nas jakoś to ściągnie w formie takiego, czy innego podatku.
Albo podwyżka ma po prostu pójść na jakieś inne cele (EURO 2012, igdzyska nieolimpijskie, sotlica kultury czy inne igrzyska, na które nas nie stać) i jeśli nie pójdzie z podwyżki biletów, to też znajdzie się inne źródło, które i tak koniec końców będzie w naszej kieszeni.
Nie róbcie zatem takich petycji, tylko walczcie z patologią na wyższym poziomie, żeby cena biletu, podobnie jak cena chleba, dopasowywała się sama na wolnym rynku - jakoś nie widziałem niezadowolenia z cen produktów, które znajdują się na wolnym rynku. Wszystkie protesty dotyczą produktów w całości lub w części regulowanych przez nasze socjalistyczne państwo.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2012-01-17 10:12


ankieter

#78 Re: Re: Zapomnieliście o wolnym rynku?

2012-01-17 10:13

gdyby nie poparcie mieszkańców pewnie obwodnica do dzisiaj byłaby dla wszystkich płatna.

Obwodnica i tak jest płatna czy Ci się to podoba, czy nie.


Gość

#79

2012-01-23 01:57

Komunikacja miejska powinna być bezpłatna, ponieważ przychód z biletów wynosi jedynie ok. 30% kwoty kosztów, a i tak jest w całości pochłaniany przez system dystrybucji biletów (więc jest to działanie bezproduktywne).

Gość

#80

2012-01-30 11:37

Za te pieniądze i smród, wszech panujący bałagan by nie użyć bardziej dostanego słowa chcecie 3 zł ? Miasto powinno myśleć o mieszkańcach ułatwiając i zachęcając do MPK. To jest z moich podatków opłacane !!! a nie z jakiś innych pieniędzy !!! MOJE PODATKI więc ŻĄDAMY !!! zostawcie to w spokoju do czasu jakiejś rozsądnej zmiany , Przestańcie trwonić kasę na pierdoły a zainwestujcie w komunikację. Po co nam Stadiony?! jak tramwaje z lat 80-tych ledwo zipią ? Myślenie nie boli !!!
ja kasuję

#81 Na podwyżkę cen biletów wpływ mają gapowicze i rzadkie kontrole ?

2012-02-09 18:01

Wniosek jest logiczny , że Ci co płacą - płacą za tych którzy nie płacą . Szacuje się ,że około 40% pasażerów stale lub okazjonalnie jeździ bez biletu inaczej - na gapę i to nie jest żadne odkrycie problemu bo wiadomo o tym od lat ! Na podwyżkę cen biletów wpływ mają gapowicze i rzadkie ,niedostateczne kontrole biletów . Warunek jest jeden - musisz  myśleć  o przyczynie podwyżek szerzej , obiektywnie i niestronniczo a matematyczne obliczenia z tym związane  to już formalność.

Wiesiek

#82 Re: Re: Re:

2012-02-16 18:17

#26: lumpek - Re: Re:

To że jesteś studentem to akurat nie musisz pisać. Wystarczy przeczytać Twój tekst. Jest na poziomie... akademickim. Status miasta... hehhe... Po euro ta brudna rolka papieru toaletowego będzie raczej przynosić straty (co wnoszę po tym jak się układa znalezienie firmy zarządzającej). No ale status miasto będzie miało... i bilety po 5 zł.

trup

#83 Re: Zgadzam się

2012-02-16 20:56

#15: Wrocław przerętem stoi -

I przekrętów będzie coraz więcej. Złodzieje dorwali sie do koryta i zdzierać będą z ludzi ile się da i jak się da. Ostatni wzrost podatków od nieruchomości. Stara bibliotekarka kolejowa dorwała sie na emeryturze do rady dudka (mówię o Wanat) i bezczelnie podnosi stawki ( i o dziwo przeszło -  mózg staje, zwazywszy, że ustalenia dotyczyły  innej stawki!) tłumacząc wszystko wzrostem kosztów funkcjonowania miasta. A do cholery co ci radni robią, aby pozyskać środki tak, jak to robią inne kraje, inne miasta na zachodzie. Tam by ich za dupę wzięli i wypieprzyli dawno. Przedsiebiorstwa polikwidowali, bezrobocie kwitnie, dają preferencje dla koreańczyków tworzac strefy ekenomiczne (pod Wrocławiem), a ci szukaja tu tanich roboli. Dlatego te ciągłe anonse, ze poszukują do pracy, za 900 złotych, a dojazd autobusem kosztuje 180zł.

Gdzie te preferencyjne warunki dla wsparcia przedsiębiorczości? Dudek zaprasza naszych do powrotu. Gdzie, do tego bagna? Do Urzędu Pracy tez trzeba dojechać i płacić za bilety. Meldować się co miesiąc. Nie mam już zdrowia. Zakład mi sprzedali. Majac 55 lat wyladowałem w pośredniaku. Przez 5 lat wypisałem 780 podań o pracę, pracowałem 2 razy po 3 m-ce. W tym drugim dostałem +zero+ złotych wynagrodzenia. Załozyłem firmę. 2 lata po kosztach, a jak musiałem płacić pełne składki ZUS, zawiesiłem działalność. Nie ma z czego. Emerytura coraz dalej ( TUSK) a pieniędzy nie ma.

Wniosek: Mamy bagno nie swoich reprezentantów na urzędach. Ten co skakał przez płot na zimę wyjeżdża na Florydę a tu sami złodzieje. Jakby nie patrzeć, a widzę jak świnie na urzędach sobie ryje pasa -  za komuny było lepiej.

Nigdy nie należałem do zadnej partii. Jakby co.


Gość

#84

2012-02-16 23:38

Oby tak dalej

Gość

#85

2012-02-17 10:02

25% podwyżki nie jest uzasadnione ani podawaną oficjalnie inflacją ani wzrostem płac w "budżetówce". Chyba, że to wysokość standardowej podwyżki dla radnych.
Uważam, że należą się wyjaśnienia w tej sprawie i przemyślenie decyzji jeszcze raz.
szyba

#86 UWAGA PETYCJA DRAGON BALL W TV4

2012-09-26 13:39

Prosze Podpisujcie tom Petycje!
Dragon Ball to anime które nauczyło nas co to jest prawdziwa przyjażń poświęcenie i że trzeba zawsze dążyć do celu nawet jeśli jest bardzo tródny do spełnienia!
Podpisujcie petycje. Prosze podpisujcie tom petycje!
Z góry dziękuje w imieniu Fanów DB i moim!

macie link:

http://www.petycjeonline.com/dragonball
gość

#87 Jest kryzys globalny a obecnie marnotrawi się paliwo

2013-08-09 08:39

Paliwo kosztuje ? ! Jak  wiadomo jest kryzys europejski i dlatego szuka się oszczędności i gdy jest to możliwe - ekonomiczne podejście do tematu jest uzasadnione .Zaprzeczeniem szukania oszczędności jest to ,że autobusy wyjeżdżające i zjeżdżające na zajezdnie zatrzymują się na przystankach na których nikogo nie ma lub nikt nie wysiada .Nieraz widzę jak te oznaczone kierunkiem do zajezdni jadą puste lub z jednym pasażerem i co ciekawe niekiedy jedzie  autobus  jeden za drugim do zajezdni - zatrzymując się niepotrzebnie na przystankach .Jak wiadomo dla ekspertów mechanicznych  każde zatrzymanie się autobusu  jak pisałem  wyżej np. na pustym przystanku  i ruszenie z miejsca zatrzymania -  to ileś gram paliwa spalone  i gdyby to przeliczyć przez ilość autobusów na trasach zjeżdżających to w skali roku wyjdzie tysiące litrów paliwa zużyte niepotrzebnie ! Dlatego wnioskuję  aby autobusy wyjeżdżające i zjeżdżające na zajezdnie szczególnie te które dublują stałe trasy autobusowe czy tramwajowe zrobić z przyczyn ekonomicznych -na żądanie pasażera .Proponuję też  aby wykonać  analizę zainteresowania z korzystania niektórymi przystankami  stałymi tzn. bez statusu na żądanie i zrobić więcej przystanków na żądanie szczególnie tam gdzie ilość pasażerów jest znikoma lub  mała okresowa i wystarczą oczy aby podnieść rękę w celu zatrzymania autobusu.Ostatnio jechałem w stronę zajezdni i oprócz mnie nikogo nie było a autobus stawał na kilkunastu przystankach z zerowym zainteresowaniem ze strony pasażerów .Czas najwyższy aby ktoś  z magistratu  i urzędników  puknął się w głowę i podszedł w kryzysie do tego tematu logicznie i  rozsądnie  ,że dla dobra pasażerów liczy się także ekonomia za którą my podatnicy i miasto płacimy bez głowy , co suma summarum odbije się nam czkawką finansową wszystkim .

#1: -