Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu


Gość

#1

2012-01-08 13:50

Dlaczego mieszkańcy mają ponosić konsekwencje ze EURO 2012?

Gość

#2

2012-01-08 14:37

Tą podwyżką powinien się poważnie zająć Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Wrocławski Klub Federacji Konsumentów powinien złożyć skargę na niedopuszczalne wykorzystywanie pozycji monopolisty przez MPK we Wrocławiu.

Gość

#3 Re:

2012-01-08 16:06

#1: -

Zupelnie sie z Toba zgadzam. Zamiast zadbac o ogol mieszkancow, wybudowano stadion, ktorego nie bedzie mozna zapelnic!!!!


Gość

#4

2012-01-09 10:52

jestem ZA

Gość

#5

2012-01-09 11:36

Będąc studentką staram się oszczędzać każdy grosz, a podwyżka biletów mpk na pewno mi, ale również innym studentom, nie pomoże. W tak wielkim mieście jakim jest Wrocław komunikacja miejska nie jest luksusem lecz koniecznością!

Gość

#6

2012-01-09 11:44

Proponuję radnym obniżyć diete o 25%

Gość

#7

2012-01-09 11:56

Świetna idea. Popieram całkowicie.

Gość

#8

2012-01-09 12:02

Mam nadzieję, że ta petycja przyniesie ulgę Wrocławianom!
jarek

#9 Re: podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu

2012-01-09 12:03

uwazam, że należy udać sie do Radny Rady Miejskiej Wrocławia i podczas ich dyżurów zainteresować tą spawą, ponieaważ oni sprawując władzę stanowiącą we Wrocławiu, może tą podwyżkę zablokować lub przynajmniej utrzymać ceny wg. mnie najpopularniejszego biletu za 80 zł.

 

ankieter

#10 Zapomnieliście o wolnym rynku?

2012-01-09 12:07

W normalnym świecie w takiej sytuacji wybiera się albo usługi konkurencji (tutaj niestety jest monopol, ale ciekawy jestem ile z was poparło by otwarcie rynku transportu publicznego na terenie miasta), albo transport alternatywny - samochód, rower, motor, nogi, taksówki itd.
Zacznijcie po prostu jeździć samochodem (nie wszyscy mają, ale założę się że większość) i nie kupujcie biletów. Inne rozwiązanie to jeżdżenie "na gapę" - od 3 miesięcy nie miałem kontroli.
Petycje są dobre na mięczaków, którzy tak naprawdę nie chcą nic zrobić, tylko trochę pojęczeć....


Gość

#11

2012-01-09 12:11

Byłeś kiedyś we Wrocławiu?
Może masz ochotę odwiedzić Wrocław albo jesteś jego mieszkańcem?
Uzupełnij ankietę! Dla wspólnego dobra!

Gość

#12

2012-01-09 12:27

te proponuję odcięcie radnym diet o 25%

Gość

#13

2012-01-09 12:49

Taka podwyżka biletów jest chora

Gość

#14 Re: Zapomnieliście o wolnym rynku?

2012-01-09 13:02

#10: ankieter - Zapomnieliście o wolnym rynku? 

 To sie nazywa Spoleczenstwo Obywatelskie:)! (grass roots)

Wrocław przerętem stoi

#15

2012-01-09 13:03

gdyby miasto wydało 1 mld złotych na infrastrukturę drugi dostałoby z UE a wydając na stadion, straciliśmy 1 mld i drugi z UE. ludzie palą w śródmieści , 500 metrów od rynku węglem i butelkami, smród się niesie, gdzie np w Londynie wolno tylko prądem lub gazem, ale tam gaz jest tani, kupuje tanie auto, mam dosyć stania w korkach tak jak to maja tramwaje i autobusy i płacenia takiej kasy za wątpliwą przyjemnosć, nawamiam wszystkich kupcie auta i bojkotujcie mpk wrocławskie, które kupuje dziadowskie skody , podczas gdy w Polsce lepsze tramwaje produkuje Solaris i Pesa. Stadion w prezencie dla Solorza, fontanna za 40 mln, szok, kazdy Polak musiał dać złotówkę, żeby zbudować fontannę. A nas doją, sprzedali fabrykę wody i woda coraz droższa, a przecież głębinowa jest 10 razy tańsza , bo nie trzeba jej oczyszczać, po co sprzedawać monopolistę, przecież jest dalej monopolistą, a nas doją bo 1 baran ma abicje zostawić pomniki niegospodarnosci typu stadion i fontanna i głupie imprezy w rynku z fajerwaerkami co tydzień.niech podadzą ile wydali na fajerwerki w ciągu ostatnich 5 lat to wam mózk stanie.

Gość

#16

2012-01-09 13:06

Za co mamy płacić więcej? Kursów jest coraz mniej, likwidowane są połączenia, po podwyżce bardziej opłacalna okaże się podróż własnym autem niż brudnym, spóźnionym autobusem!

Gość

#17

2012-01-09 13:06

ludzie płacą po 5 zł za metr czynszu w zrujnowanych budynkach, gdzie strach wejsc do klatki, brak ogrzewania, ciepłej wody, piwnice nie wybetonowane tylko klepisko, ruiny takie, że szok, ale barany nam podnoszą czynsze a sami samochodami wjeżdzają do rynku i śmieją się z motłochu w tramwajach , bo kto jeżdzi tramwajami, oni nie.

Gość

#18

2012-01-09 13:14

Polska demokracja polega na tym , żee nowordokowi , bez pytanie się go o zdanie przypisuje się 22 tys długu, bo politycy zadłużają kraj w temi e 3000zł na sekundę, więc podziekujcie tym baranom, co nas nasadzili na euro, co nas nasadzili na afganistan, na irak, co wydają kasę na pseudokulturalne imprezy z których Wrocław słynie.bo jak takiej Dodzie płącą 80 tys za 20 minut występu to ktoś to musi wypracować. ale najpierw urzedasy biorą kasę za jedynie słuszne imprezki prezesa, stadion, świnskie festyny, fontanny, klubiki sportowe....

Gość

#19

2012-01-09 13:20

za wysoka podwyżka

Gość

#20

2012-01-09 13:20

obniżyć koniecznie radnym kilometry służbowych aut do wyjeżdżenia!!!!!!!! Zero delegacji !!!! Zero diet !!! Niech tak zbierają na Euro 2012 !!!! a nie szukają w kieszeniach mieszkańców.
mulher

#21 Re: Zapomnieliście o wolnym rynku?

2012-01-09 13:26

#10: ankieter - Zapomnieliście o wolnym rynku?

samochodem nie moge bo juz protestuje przeciwko cenom benzyny. rower owszem ale wiosna i latem. taksówki błagam, chyba nie prtestujemy dlatego ze jestesmy bogaci, stac nas i chcemy sobie pomarudzic. nogi no comment. a na gape...moze te podwyzki to wlasnie przez to ze tyle osob tak jezdzi i nie ma kontroli...

Jarek

#22 Dlaczego ceny nie będą takie jak w Warszawie 3,6zł za normalny? Ja protestuję!

2012-01-09 13:35

Dlaczego ceny nie będą takie jak w Warszawie 3,6zł za normalny? Ja protestuję!

Gość

#23

2012-01-09 13:36

za ten smród i bród płacić 3 zł to skandal

Gość

#24

2012-01-09 13:46

Tramwaje są zimne, nadal śmierdzą. Linie jeżdżą prawie tak samo jak za mojego dzieciństwa. Na przystankach brak mapek poglądowych dla przyjezdnych ale ceny rosną? Za dotychczasowe wpływy zamiast remontować wyremontowane przystanki, które i tak nie zmieniają położenia od dziesiątek lat, można by najpierw poprawić to co jest. Za te same ceny biletów. Klient może zapłacić więcej ale trzeba coś w zamian zaoferować.

Gość

#25

2012-01-09 14:03

Proponowana podwyżka jest karygodna Wszyscy chcą nadążyć za inflacją a płace zwykłych śmiertelników stoją w miejscu albo idą w dół. Podobno władze wrfocławia chciały skutecznie zachęcać do komunikacji zbiorowej w celu odciążenia ukladu komunikacyjnego. Pocelowali dokładnie w 10-kę.