Gaj na wzgórzu Gajowym

Wzgórze Gajowe we Wrocławiu jest miejscem z ogromnym potencjałem rekreacyjnym a jego walory miejsca widokowego doceniane są przez okolicznych mieszkańcow spedzajacych tu czas na piknikach, rowerowych zjazdów i spacerów.

Niestety Wzgórze Gajowe to teren, który ze względu na swoją poprzednią funkcję wysypiska odpadów nie jest uwzgledniany w projektach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Teren ten jest mocno zaniedbany,  porasta go ruderalna roślinność. Często dochodzi tam do pożarów ze względu na wysokie nasłonecznienie i podpalenia suchych traw. 

Jako mieszkańcy Wrocławia zwracamy się z petycją do władz miasta, aby teren ten zalesić po uprzednim wykonaniu kompleksowej  inwentaryzacji przyrodniczej i badań środowiskowych, cały proces sadzenia drzew powinien odbywać się z uwagą na istniejące siedliska gatunków chronionych.

Zadrzewienie wpłynie korzystnie na mikroklimat tego terenu, a także zwiększy atrakcyjność wzgórza jako miejsce obcowania z naturą mieszkańców Wrocławia.

 

 


Akcja Zielony Gaj    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Akcja Zielony Gaj będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...