Petycja do POLREGIO S.A. w sprawie kasy biletowej w Aleksandrowie Kujawskim

‼️PAMIĘTAJ POTWIERDZIĆ PODPIS NA MAILU‼️

Wobec informacji o zamknięciu kasy biletowej od 3 marca br. na dworcu w Aleksandrowie Kujawskim nie możemy pozostać obojętni.

Aleksandrów Kujawski od 161 lat, nierozłącznie związany jest z koleją. Od samego początku w budynku dworca istniała również kasa biletowa, dzięki której pasażerowie mogli dojechać do najodleglejszych zakątków Polski.

Dziś stacja Aleksandrów Kujawski obsługuje 13181 pociągów rocznie, co daje średnio 36 na dobę, wg danych Urzędu Transportu Kolejowego ze stacji korzysta od 700 do 999 osób dziennie, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy czy do szkoły w dużych ośrodkach miejskich w naszym regionie.

Nie można również zapominać o turystach –  zarówno tych, którzy z naszego miasta wyjeżdżają, a także tych, którzy przez Aleksandrów Kujawski jadą do Ciechocinka.

Uważamy, że brak miejsca, w którym będzie można kupić bilet w naszym mieście, będzie wiązał się ze spadkiem liczby podróżnych. Pogłębi to również wykluczenie komunikacyjne – osoby starsze, nieobyte z technologią, będą miały problem, aby kupić bilet on-line.

W związku z powyższym proponujemy spółce POLREGIO S.A., (która dotychczas zarządzała kasą biletową), aby w naszym mieście Kasa Biletowa znajdująca się na dworcu w Aleksandrowie Kujawskim pod adresem Wojska Polskiego 2 została utrzymana.

Jeśli nie będzie jednak takiej możliwości, proponujemy ustawienie biletomatu, umożliwiającego kupno biletu na miejscu.

332354216_1279283925984080_6932122855730123839_n1.jpg


Młodzieżowa Rada Miejska Aleksandrowa Kujawskiego    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Młodzieżowa Rada Miejska Aleksandrowa Kujawskiego do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...