Kielce wolne od ideologii religijnych

W czwartek 14 maja 2020 r. Radni Miasta Kielce, głosami Członków klubu PiS przegłosowali uchwałę mówiącą, że tegoroczny budżet obywatelski ma być "wolny od ideologii". Jest to rezultat zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, w której wygrał projekt tęczowych ławeczek. My, mieszkańcy Kielc chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec tej uchwały.

Budżet nie bez powodu nazwany został obywatelskim. To fundusze oddane do dyspozycji mieszkańców, którzy głosują na ten projekt, który najbardziej im odpowiada. Podjęta uchwała jest niczym innym, jak cenzurą nakładaną na obywateli, którzy mogą wybierać jedynie w określonym przez polityków zakresie. Rodzi to w nas sprzeciw, gdyż postrzegamy to, jako ograniczenie wolności.

Uchwale brakuje podstawy prawnej. Nie ma jasnej definicji tego, czym jest projekt ideologiczny. Mamy więc do czynienia z bublem, który ma na celu jedynie ograniczenie wyboru mieszkańców.

 

Uchwała została podjęta, więc nie mamy na nią wpływu. Żądamy jednak, aby Urząd Miasta również stał się wolny od ideologii. Żądamy usunięcia z budynków Urzędu Miasta wszystkich symboli religijnych, a także praktyk mających oparcie w religijności, takich jak spotkania bożonarodzeniowe i wielkanocne.

Urząd Miasta jest instytucją świecką. Ponadto pracują w nim i załatwiają sprawy zarówno osoby wierzące, jak i niewierzące. Co więcej, budynki te nie spełniają żadnej funkcji związanej z religijnością. Nie widzimy zatem powodu, aby miały w nich znajdować się jakiekolwiek symbole religijne. Niech religia, tak jak każda ideologia, pozostanie w sferze prywatnej.


Magdalena Hądzlik-Białek    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Magdalena Hądzlik-Białek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...