LIKWIDACJA AUTOBUSU 44 JĘDRZYCHÓW

Zielona Góra, 26 lutego 2021 roku

 

Szanowny Pan

Janusz Kubicki

Prezydent Miasta Zielona Góra

 

PETYCJA W SPRAWIE PRZYWRÓCENIA AUTOBUSU LINII 44 JĘDRZYCHÓW

 

My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o szybką interwencję w sprawie pozbawienia całego Osiedla Kwiatowego komunikacji miejskiej, tzn. wyłączenia przystanków autobusu nr 44 na Mieczykowej i Liliowej z dnia na dzień rzekomo na skutek petycji podsuwanej mieszkańcom w lutym br. Od 1.01.2009 r. regularnie wielu z nich korzysta z linii nr 44, która jest dla nich jedynym połączeniem z centrum miasta, ze szkołami, przychodniami lekarskimi i sklepami.

Od 1 marca trasa nr 44 w ogóle ominie Osiedle, co bardzo utrudni starszym ludziom bez samochodu kontakt z lekarzami, dzieciom - dojazd do szkoły i przedszkoli oraz skaże wszystkich - tych bez samochodów - na dwukilometrowe dźwiganie zakupów. Chyba nie o to chodzi władzom miasta, przychylając się do takiej "korekty" rozkładu jazdy! Ewentualny argument, że powodem tych zmian jest zła nawierzchnia ww. ulic jest absurdalna. Przecież długotrwały remont ulicy Botanicznej nie spowodował likwidacji dojazdu dla mieszkańców okolicznych dzielnic. Jest to dyskryminacja osób starszych, dzieci i kobiet. Ktoś kto podjął tę decyzję nie zapoznał się z topografią osiedla, gdzie dominują wzniesienia.

Poza tym decyzja ta jest sprzeczna z kierunkiem miasta nt. ochrony środowiska i programem Czyste Powietrze, mającym na celu zmniejszanie ruchu aut w centrum miasta, ponieważ pozbawienie ekologicznego środka transportu jakim jest autobus elektryczny, wymusza korzystanie z aut.

Bardzo prosimy o osobiste zaangażowanie się w cofnięcie tej skandalicznej decyzji.

 

W imieniu mieszkańców - Radny Miasta Zielona Góra

Dariusz Jacek Legutowski 

 

tel.: +48 601 778351

e-mail: radny@legutowski.pl

 

Komunuikat: https://www.mzk.zgora.pl/komunikaty/zmiana-trasy-linii-44-od-1-marca-2021-r-i33

Wyłączone przystanki: „Stokrotkowa”, „Mieczykowa”, „Osiedle Kwiatowe” i „Liliowa”

ANKIETA PUBLICZNA – https://forms.gle/QMtcUNnXRLD35xbB8

Dotychczasowy przebieg linii nr 44

Petycja-44.jpg

 Rozklad.jpg


Dariusz Legutowski - Radny Miasta Zielona Góra    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Dariusz Legutowski - Radny Miasta Zielona Góra do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...