„MODRZEJÓWKA NIE DLA DEWELOPERA”

Modrzejówka-33.png

Jego Ekscelencja, Arcybiskup Marek Jędraszewski

Wasza Ekscelencjo,

My mieszkańcy Krakowa jesteśmy zaniepokojeni doniesieniami pojawiającymi się w mediach o procedowanej umowie pomiędzy Arcybractwem Miłosierdzia p.w. Bogurodzicy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej (zwanym dalej Arcybractwem Miłosierdzia), a deweloperem – Krakowskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, której przedmiotem jest przekazanie w 30 – letnie zarządzanie Osiedla “Modrzejówka”, dodatkowo z prawem pierwokupu.    

Teren dawnego dworu Heleny Modrzejewskiej i osiedla „Towarzystwa Tanich Mieszkań dla Robotników Katolików” znajdujący się w obrysie ulic Gzymsików/Mazowieckiej/Sienkiewicza i alei Grottgera zwany potocznie Osiedlem „Modrzejówka” jest niezwykle cennym i rzadkim przykładem „budownictwa społecznego” z końca XIX wieku, co czyni go zabytkiem klasy europejskiej.   

Planowane przekazanie tego terenu w zarządzanie deweloperowi budzi uzasadnione obawy zarówno samych lokatorów osiedla jak i mieszkańców Krakowa. 

W związku z tym, zwracamy się do Waszej Ekscelencji z gorącym apelem o niezatwierdzanie przygotowanej umowy. Wydanie deweloperowi w zarządzanie Osiedla „Modrzejówka” wraz z prawem jego pierwokupu, rodzi uzasadnione obawy, że z czasem zostanie zniszczona zabytkowa zabudowa tego historycznego osiedla.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że my niżej  podpisani mieszkańcy Krakowa, podejmiemy dalsze kroki w celu ochrony tego cennego dziedzictwa narodowego jakim niezaprzeczalnie jest ten unikatowy na skalę europejską obiekt mieszkalny.    

W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą do Waszej Ekscelencji, o powstrzymanie planów Arcybractwa Miłosierdzia i uratowanie przed zniszczeniem zabytkowej zabudowy osiedla, które stanowi dziedzictwo kulturowe i architektoniczne nie tylko dzielnicy Krowodrza, ale i całego Krakowa.  

 Z wyrazami szacunku

 Mieszkańcy Krakowa


Marcin Grega, fb@MojaKrowodrza    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marcin Grega, fb@MojaKrowodrza do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook